Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Търся българи пенсионери в близост Silver Street (London)

Здравейте,

Моята майка ще идва в Лондон при нас на гости за 3 месеца това лято (началото на юли 2018) и не говори английски изобщо. Тя е на 70 години и е свободна по цял ден. Притеснявам се, че ще и е много скучно, тъй като ние сме по-цял ден на работа и само събота и неделя сме си в къщи. Чудя се дали има на близо българи които родителите им са също пенионери и живеят или посещават дацата си и можем да ги запознаем да си имат компания и да се виждат за разходка, кафе и т.н. Ние живеем на 10 мин от Silver Street Overground Station (London).
    Много ще се радвам ако успеем да им намирим компания.

Пишете ми.

Ди

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Търся българи пенсионери в близост Silver Street (London)

Уффф,след едно такова гостуване на майка ми преди 2 години -беше за 2 месеца-тя отказа да идва тук.Много и беше скучно,почти,като затвор.Разбирам я как се е чувствала
    И ние на работа,тя телевизия,ама никакъв контакт с някого за да си поговори...
    В Бг е много общителна,много баби комшийки,приятелки ,а тук сама от сутрин до вечер.
    Ако и стане бактън сменете билета за да си ходи по рано.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

3. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Същата история. Майка ми беше тук само за седмица и едва чакаше да си тръгне. Беше много объркана и се уплаших да не я е хванала деменция или нещо от сорта.Било е просто стрес от смяна на средата, сега си е добре в България.

Свекърва ми пък дойде с еднопосочен билет. Мислехме да погостува 3 месеца, но едва издържа един.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

5. ХАРЕСВАМ! musi, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Майка ми идва преди години за няколко дена в Англия и като видя арабите как ходят по улиците ( най вече жените) ми сподели, че това е за последен път който идва в Англия, доста се беше наплашила.Като се разхождахме по улиците и гледаше черните момичета , постоянно ми повтаряше,, гледай да не се ожениш за такова момиче"
    Последно редактирано от dimi_m : 13-05-2018 на 23:35

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Моята мама идва два пъти за по месец и нещо. Единият път ние бяхме в отпуска и я разхождахме из цяла Шотландия и след това направихме пътуване надолу до Лондон, като спирахме в Стоунхендж, Кеймбридж и Оксфорд, Стратфорд на Ейвън, за да види къщата на Шекспир и т.н., както и Лондон след това. Вторият път отпуските ни бяха по-кратки, но тя си четеше през деня, а вечер я извеждахме нанякъде, аз я водих на събитие на благотворителната ми организация,в която работех тогава, за възрастни хора с артритни заболявания, имаше лекция и филмче за Африка, един от членовете беше ходил там и разказваше и показваше какво е видял. Много й хареса. Разхождаше кучето самичка из градчето, но при нас няма араби и забулени жени. Не се е чувствала застрашена, говореше си със съседките, тя на български, те на английски, когато ме няма мен, много се харесаха, след това все ме питаха за нея и й пращаха поздрави. Но вторият път й беше по-скучно де, то ние нямаме БГ телевизия, но на компютъра й пускахме да гледа български предавания, научихме я да си ги намира самичка, а и с приятелките си говореше по Скайп и по нискотарифните телефони. Гледахме да й осигурим нещо да прави, забавления и т.н. Но е много добра идея, ако на възрастната жена й се намерят други жени, сигурно има и те също сигурно скучаят.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. ХАРЕСВАМ! musi, zhb, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Баща ми беше тук март-април, уж за 3 седмици, обаче на третия ден започна да не си съблича якето, само дето не спеше с него, започна една кореспонденция по телефона и фейсбука, започнаха да му пращат снимки как си пият биричката пред блока и той като увеси носа, викам му искаш ли да си ходиш вече...ми добре, кат не ме искаш, млъкнах. На другия ден сутринта, абе аз май по добре да си ходя по рано, че толкова работа имам, сменихме билета, и като се озари това ми ти лице, не можа да си скрие радостта, че си тръгва няколко дена по-рано.

10. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, musi liked this post
    Post Thanks / Like

Ееее,успокоих се
    Аз мислех,че само мойта майка реагира така и ми беше мъчно,че не иска да стои по дълго,а вече и да идва не иска.То тя е и на възраст,притеснява се “да не стане нещо”

12. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

Една съвременна версия на разказа "Дърво без корен".

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Една съвременна версия на разказа "Дърво без корен".
    Този филм точно ни учи как не трябва да постъпваме с нашите родители. Това да държиш баща си в чужда държава е равно на затвор и тогава грижите, които полагаш за него са без значение за него

Post Thanks / Like

Малко се отклонявам от темата-идеята ми беше,да идва по малко,месец,два и постепенно да увеличи престоя .Мисълта ми е,че тя е на години,наближава времето,когато няма да може да се справя сама.Аз нямам брат или сестра,сама съм и не мога да разчитам на никого там.Няма да мога и да напусна работа за да в гледам постоянно.Ако е тук ще ми е по лесно,ще работя нощем,съпруга ми ще помага -много добре се разбират с майка.
    За България имам две опции -да търся жена ,която да идва 2-3 пъти на ден,но ако не може да се оправя последният изход е старчески дом.
    След отказа и да идва тук седнах с нея и си поговорихме.Тя,както почти всички от това поколение в Бг се отнасят много резервирано към старчески дом.За тях е едва ли не”захвърлила я там,не я обича..”
    Нейна сестра се залегна и тя видя как си почина жената
    Майка ми каза”аз ще предпочитам дом,майче,че не искам така да си отида.”
    Много мъчно ми стана.Казах и,че ако избере такъв вариант ще избираме дом заедно,ако не и хареса ще търсим друг,но ако не се чувства добре ще се стремим да го оправим.
    Ако тя е с акъла си(да не дава господ да я хване деменция).
    Ето с това отклонение-не съм искала да изтръгна “дървото от корена”,просто исках да се грижа за човека,който ме е родил и отгледал.Исках да и се отблагодаря ...

16. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Малко се отклонявам от темата-идеята ми беше,да идва по малко,месец,два и постепенно да увеличи престоя .Мисълта ми е,че тя е на години,наближава времето,когато няма да може да се справя сама.Аз нямам брат или сестра,сама съм и не мога да разчитам на никого там.Няма да мога и да напусна работа за да в гледам постоянно.Ако е тук ще ми е по лесно,ще работя нощем,съпруга ми ще помага -много добре се разбират с майка.
    За България имам две опции -да търся жена ,която да идва 2-3 пъти на ден,но ако не може да се оправя последният изход е старчески дом.
    След отказа и да идва тук седнах с нея и си поговорихме.Тя,както почти всички от това поколение в Бг се отнасят много резервирано към старчески дом.За тях е едва ли не”захвърлила я там,не я обича..”
    Нейна сестра се залегна и тя видя как си почина жената
    Майка ми каза”аз ще предпочитам дом,майче,че не искам така да си отида.”
    Много мъчно ми стана.Казах и,че ако избере такъв вариант ще избираме дом заедно,ако не и хареса ще търсим друг,но ако не се чувства добре ще се стремим да го оправим.
    Ако тя е с акъла си(да не дава господ да я хване деменция).
    Ето с това отклонение-не съм искала да изтръгна “дървото от корена”,просто исках да се грижа за човека,който ме е родил и отгледал.Исках да и се отблагодаря ...
    Жената е права, не знам старческите домове в България как са , но за тук са ми разправяли всякакви страхотии, хора които са влизали по някаква случайност в такива домове. Отвън изглеждат супер, направо като хотел и до там свършва всичко хубаво. Хората ги държат заключени, направо все едно си в пандиза, става въпрос за външните врати, живееш с още 100 човека, мизерия навсякъде, защото някои хора се насират и смърди на кенеф. Чувал съм случаи, влизаш нормален и след една година и ти се смахваш, защото обстановката те предразполага към това, някои даже се пропиват.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    ....някои даже се пропиват.
    не съм работила в старчески дом - нърсинг хоум, но съм влизала, съгласна с теб, обаче тва с пропиването...представям си някакви дементни старчета с бутилки , то няма как да отидат да си купят алкохол , там не е разрешено да се пие

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българи в близост на Йорк, Донкасър, Хъл и Лийдс
    От Behchet във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-03-2015, 22:30
  2. Lutton Farm в близост до Peterborough?
    От fancy_bird във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 2
    Последно мнение: 21-04-2012, 09:09
  3. Търся българи в Belvedere London
    От embario във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 4
    Последно мнение: 25-11-2009, 13:56
  4. Българи в King's College London?
    От Tornado във форум Общ форум
    Отговори: 15
    Последно мнение: 29-01-2009, 13:40
  5. Има ли българи в Beckenham,SE London?
    От delia_068 във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-11-2008, 18:32

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker