Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране ЛТД vs. Селф Емплойд

Здравейте,

По-добре ли е да си регистриран като Селф Емплойд или ЛТД за работа в строителството? В момента работя като селф-емплойд и се чудя дали аджеба да не си направя едно ЛТД. Благодаря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: ЛТД vs. Селф Емплойд

Независимо, дали си Sole trader ( едноличен търговец), Limited company (ООД) или Business partnership - ти си self-employed (самоосигуряващ се)
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Независимо, дали си Sole trader ( едноличен търговец), Limited company (ООД) или Business partnership - ти си self-employed (самоосигуряващ се)
    Идеята е че, като ЛТД се плаща 19% данък, а като Sole Trader се плаща 20%. ЛТД също така не плаща 9% НИН на постъпления над £8164, които Sole Trader-a плаща и т.н. На теория поне излиза, че ако си ЛТД взимаш повече пари, но исках да попитам на практика как стоят нещата.

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...а Sole trader не е ли физическо лице ? ... както в БГ ? / използвам случая да науча нещо ...още
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Нов потребител
    Град
    St. Albans
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vencitu Виж мнението
    Здравейте,

По-добре ли е да си регистриран като Селф Емплойд или ЛТД за работа в строителството? В момента работя като селф-емплойд и се чудя дали аджеба да не си направя едно ЛТД. Благодаря
    Само разликата,между таксите за счетоводството и такси към HMRC на Селф и ЛТД обезсмислят начинанието.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimako Виж мнението
    Само разликата,между таксите за счетоводството и такси към HMRC на Селф и ЛТД обезсмислят начинанието.
    Счетоводството мисля да си го правя сам, вече си приключих първата година от self-emplyment-a и даже ми преведоха tax return-a миналата седмица (9 дни след като си бях подал self assessement-a парите вече ми бяха в сметката). Що се отнася до такси към HMRC не знам за какво говориш, всеки плаща данък независимо дали е employee, self-employed или LTD. Кое начинание се обезсмисля по-точно? Това да преминеш от self-emplyed(sole trader) към LTD или да преминеш от emploee към self-employed като цяло(независимо дали sole trader или LTD)?

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vencitu Виж мнението
    Счетоводството мисля да си го правя сам, вече си приключих първата година от self-emplyment-a и даже ми преведоха tax return-a миналата седмица (9 дни след като си бях подал self assessement-a парите вече ми бяха в сметката). Що се отнася до такси към HMRC не знам за какво говориш, всеки плаща данък независимо дали е employee, self-employed или LTD. Кое начинание се обезсмисля по-точно? Това да преминеш от self-emplyed(sole trader) към LTD или да преминеш от emploee към self-employed като цяло(независимо дали sole trader или LTD)?
    Ако си ЛТД в най- общия случай не можеш да си правиш сам счетоводството. Трябва да наемеш някой да ти върши тази работа и не веднъж годишно, а всеки месец.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Ако си ЛТД в най- общия случай не можеш да си правиш сам счетоводството. Трябва да наемеш някой да ти върши тази работа и не веднъж годишно, а всеки месец.
    Най-накрая нещо, което е от полза. Това, че трябва да се прави счетоводство всеки месец не го знаех. Имам приятел който има ЛТД и си плаща на счетоводител да му води счетоводството, но със сигурност не го прави всеки месец. Прави го веднъж годишно като дойде време да си взима данъците.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: ЛТД vs. Селф Емплойд

В новия брой на списанието сме засегнали подорбно тази тема.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Печат за Селф емплойд
    От Caka1ueB във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 14
    Последно мнение: 18-12-2010, 18:53
  2. селф емплойд
    От relax09 във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-10-2010, 15:58
  3. Селф емплойд
    От kineziter във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 27-04-2010, 18:53
  4. селф-съфишънт или селф-емплойд?
    От idi_sofia във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 19-11-2009, 04:57

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си