Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране PR след 5 години студенстване, но без CSI

Привет на всички!

Имам навършени 5 години на острова, с оглед на последната информация, че притежаващите ПР ще могат да си обновят картата след Брекзит, мисля, че ще е добре да подам документите сега, а не когато стане голямото натрупване догодина.
    Бях студентка през последните пет години, като съм работила и парт-тайм по време на семестрите и фул-тайм през ваканциите през последните три години. Първата година от студенстването ми имах EHIC, пластиката не я пазя, в момента пак имам, отделно успях да си изкарам S104 от България.
    Въпросите ми са, ако някой знае - в здравната каса са казали на майка ми, която взе документа, че няма нужда от превод, защото бил европейски формуляр. Да, ама по-голямата част от информацията като гледам е на български, нужно ли е да го превеждам? Има някакви номера и кодове, според служителките там тук би трябвало да могат да се оправят само с това?
    Друг документ, който да доказва непрекъснатите ми здравни права в ЕС трябва ли ми, чували ли сте за други случаи? Изобщо не съм сигурна дали в НЗОК са наясно какво и що трябва, ама казаха, че това бил документът, който издавали при кандидастване за резидънс. Не ми изглеждаха особено убедени в това, та реших да попитам тук, преди да изпращам каквото и да е. Ще съм благодарна, ако някой, който е чувал или има познания по случилото се, се отзове.

Хубав ден!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: PR след 5 години студенстване, но без CSI

Здравей! Казваш, че имаш 5 години, но не си посочила откога до кога си учила.

Това, което набързо успях да намеря е Comprehensive Sickness Insurance: what is it, and who needs it?
    По-конкретно:
    Who needs Comprehensive Sickness Insurance?
    Students and self-sufficient people
    EU law gives a right of entry to the UK to any EEA citizen. However, only certain EEA citizens qualify for a right of residence, which brings with it the right to be accompanied by family members, the right to claim certain benefits, protection from removal from the UK and the right to acquire permanent residence after five years of a qualifying activity.
    The main categories of EEA citizen who qualify for a right of residence are:
    • Workers
    • Self-employed people
    • Self-sufficient people with Comprehensive Sickness Insurance
    • Students with Comprehensive Sickness Insurance

As you can see, two of these categories require the EU citizen to hold Comprehensive Sickness Insurance.
    The UK began enforcing the requirement to hold Comprehensive Sickness Insurance from 20 June 2011. Limited transitional arrangements were made for students who had been issued with a registration certificate as a student before that date. You can read about those changes in European Operational Policy Notice 7/2011.
    Както виждаш - нужно е да си имала CSI по време на студентстването, но в последното изречение се говори за едно изключение - ако си започнала да учиш преди 20.06.2011.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Здравей! Казваш, че имаш 5 години, но не си посочила откога до кога си учила.

Това, което набързо успях да намеря е Comprehensive Sickness Insurance: what is it, and who needs it?
    По-конкретно:

Както виждаш - нужно е да си имала CSI по време на студентстването, но в последното изречение се говори за едно изключение - ако си започнала да учиш преди 20.06.2011.
    да де ама той/тя е работил/а през време на студенството така че май няма да се наложи тези здравни застраховки освен ако няма прекъсване в работата
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да де, ама той/тя е работил/а през време на студенството така, че май няма да се наложи тези здравни застраховки освен ако няма прекъсване в работата
    За протокола - няма нужда да казваш той/тя, защото момичето си е казало:
    Бях студентка...
    Другия момент е, че от "... последните пет години..." е "... работила... през последните три години."
    Отделно, че преди 01.01.2014 беше нужен yellow registration certificat, издаден на база студентстването. Който сертификат даваше точно такива права - парт тайм (до 20 часа) по време на и фул тайм между семестрите.
    Във въпроса, липсва част от фактологията и не е уточнена хронологията.
    Относно CSI - може да не бъде поискам, но може и да бъде. Почти по Хамлетовски!
    "To be, or not to be... CSI certificat?"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

6. ХАРЕСВАМ! Zara, deijei liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Европа след 10 години ???
    От geleto във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-09-2016, 05:58
  2. PR след 4 години в Англия?
    От kr0k0 във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 7
    Последно мнение: 25-10-2012, 06:38
  3. ILR след 6,5 години в УК Help!!
    От Invincible във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-08-2009, 22:17
  4. как се взима нин....след 4 години
    От anakin във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 11
    Последно мнение: 16-03-2009, 21:47
  5. Flr след 1+3 години ???
    От anastasiya във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-10-2006, 16:32

Отметки

Правила за публикуване