Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Искам да си поразсъждавам на глас, изразявам само мое лично мнение, може да не се окажа прав, може и да съм прав.

Правителството заяви, че ПР няма да важи след като UK излезе от EU.

Даже има слухове, че ПР ще бъде подменяно за друг документ безплатно.

Хоум Офис нямат достатъчно хора да се справят с това и те почти нищо не печелят от ПР.
    Каква им е далаверата да правят ПР невалиден!?

Никой не казва, но причина ще има.

Какво пречи един PR на правитеството.
    Ами човек като е с PR има settled status и има право на висчки помощи като британци, плюс една година след ПР може да вземеш британско поданство.

Аз ако съм управляваш Великобритания и искам Брексит, ще си мисля следното.

Стотици хиляди източно европейци са settled тук и имат право на помощи.... това не е хубаво.
    Дай да ги изработим, да им дадем документ, който е лесен за подмяна, понеже нямаме много персонал. Ще им го правим безплатно да ги подменяме ПР за новия документ.

С новия документ те няма да имат статут при който да взимат лесно помощи...
    Второ нека да направим така, че да може да вземеш Британски паспорт да имаш 5 години след като си взел новия документ в които да си работил и да не си имал право на помощи.
    Отделно е, че така с нов вид документ ще има от дадена дата да не важи нещо си да се признава за срок и да кажем имаш 4 години и 8 месеца за ПР и да ги загубиш и за нов постоянен статут да се почва от начало да се брои 5 години.

Та ако исках аз да прецакам някои и имах тези правомощия щех така да извъртя нещата.
    Хората ще бачкат и няма да имат право на помощи. То това бе и зад Брексит. Никой няма против някой да му работи работата, която е ниско платена и трудна и мръсна.

https://www.gov.uk/long-residence

You can apply to settle in the UK if you’ve been in the UK legally for 10 continuous years (known as ‘long residence’).
    Settling (known as ‘indefinite leave to remain’) means you can stay in the UK without any time restrictions.

Какво ще направи правителството

Те само си знаят.
    Последно редактирано от lordm : 26-03-2018 на 23:50

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Искам да си поразсъждавам на глас, изразявам само мое лично мнение, може да не се окажа прав, може и да съм прав.

Хоум Офис нямат достатъчно хора да се справят с това и те почти нищо не печелят от ПР.

Ами човек като е с PR има settled status и има право на висчки помощи като британци, плюс една година след ПР може да вземеш британско поданство.

Аз ако съм управляваш Великобритания ще си мисля следното.

Стотици хиляди източно европейци са settled тук и имат право на помощи.... това не е хубаво.
    Дай да ги изработим, да им дадем документ, който е лесен за подмяна, понеже нямаме много персонал. Ще им го правим безплатно да ги подменяме ПР за новия документ.

Второ нека да направим така, че да може да вземеш Британски паспорт да имаш 5 години след като си взел новия документ в които да си работил и да не си имал право на помощи.

Та ако исках аз да прецакам някои и имах тези правомощия щех така да извъртя нещата.
    Хората ще бачкат и няма да имат право на помощи. То това бе и зад Брексит. Никой няма против някой да му работи работата, която е ниско платена и трудна и мръсна.

You can apply to settle in the UK if you’ve been in the UK legally for 10 continuous years (known as ‘long residence’).
    Settling (known as ‘indefinite leave to remain’) means you can stay in the UK without any time restrictions.

Те само си знаят.
    Издаваш задните си мисли , аз например не си мисля такива подли неща.....
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз ако съм управляваш Великобритания и искам Брексит, ще си мисля следното.

Отделно е, че така с нов вид документ ще има от дадена дата да не важи нещо си да се признава за срок и да кажем имаш 4 години и 8 месеца за ПР и да ги загубиш и за нов постоянен статут да се почва от начало да се брои 5 години.

Те само си знаят.
    може и да си прав но тук виждам една слабо място. казаха че всички които са взели ПР ще им дадът settled status без да плащат допълнително т.е. нещо ми се губи смисъла дали сега да аплайва някой за ПР и след няколко месеца да е със settled status. възможно е да бъркам но на мен така ми звучи цялата ситуация
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Перманент резиденс няма да има защото то е по ЕУ законите, които след Брексит ще са невалидни. Всичко ще бъде по имиграцинните закони и ще е indefinite leave to remain и т.н.

5. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP, zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, musi liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Перманент резиденс няма да има защото то е по ЕУ законите, които след Брексит ще са невалидни. Всичко ще бъде по имиграцинните закони и ще е indefinite leave to remain и т.н.
    ИЛР е £2,297

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

ИЛР е £2,297

Е , и....?

Старо куче
    Post Thanks / Like

а къде остана settled status? цената ще е колкото британския паспорт т.е. 82 паунда ако не се лъжа. говорите за ИЛР и ПР които няма да важат за тези които са в ук преди 2019 или нещо такова беше
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

9. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

ИЛР е £2,297
    Хахахахахахаааааа кви 5 лева уе, За моя ИЛР не съм дал нито едно пени..... дори плика беше с обратна марка (платена).....
    -George Orwell

11. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Хахахахахахаааааа кви 5 лева уе, За моя ИЛР не съм дал нито едно пени..... дори плика беше с обратна марка (платена).....
    Бъркаш се него. ИРЛ е по имиграционните правила, там на всяка стъпка се плащаше. Моят струваше между 700 и 800 преди 10-тина години, както и визите преди това. Безплатно ИЛР никога не е имало.

П.П. Оказа се, че е имало безплатни, преди 2003 г., след това са въведени таксите. Благодаря, Сара.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Зара казва ИЛР е равно на ПР

Ок по тази логика защо като не излезат от ЕС всички ПР просто да са равни на ИЛР... или да кажат ПР се сменя на ИЛР. Но те не казват нов документ.

Една аналогия ми се иска да направя

Една държава решава да сменя банкнота от 10 паунда с нова такава, пуска нова 10 паунда и новите 10 са едно към едно като стойност със старите, в обращение се въртят и двете банкноти до известен период и едни се подменят с други.

Обаче имаме случа когато държава смена своята валута с нови пари, основно причината е обезценяване то им примерно същото стана в България 99 година, ако не са лъжа. Подмениха парите за да ги обезценят.

Та си мисля и тук ще имат някаква подобна логика.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Бъркаш се него. ИРЛ е по имиграционните правила, там на всяка стъпка се плащаше. Моят струваше между 700 и 800 преди 10-тина години, както и визите преди това. Безплатно ИЛР никога не е имало.
    На кой си платила!!!!!!! На адвоката !!!!!!! Щото ХО не са искали пари, преди ИЛР имах ЛЛР (лимитед лииф то ремайн) срока му като изтече даунлоднах формата за ИЛР, попълних я и я пратих в ХО, спомням си че доста чаках но накрая получих ИЛР без да съм плащал на никого....
    -George Orwell

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Зара казва ИЛР е равно на ПР

Ок по тази логика защо като не излезат от ЕС всички ПР просто да са равни на ИЛР... или да кажат ПР се сменя на ИЛР. Но те не казват нов документ.

Една аналогия ми се иска да направя

Една държава решава да сменя банкнота от 10 паунда с нова такава, пуска нова 10 паунда и новите 10 са едно към едно като стойност със старите, в обращение се въртят и двете банкноти до известен период и едни се подменят с други.

Обаче имаме случа когато държава смена своята валута с нови пари, основно причината е обезценяване то им примерно същото стана в България 99 година, ако не са лъжа. Подмениха парите за да ги обезценят.

Та си мисля и тук ще имат някаква подобна логика.
    Мисля че,видео формата би бил по-лесно смилаем,на мен ми трябваха три(3) пъти да го прочета и осмисля,без да смятаме вродената ми ентелегентност.Видиото ще помогне много повече на хилядите нуждаещи се.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Не са слухове, а официална информация към момента от Home Office, която може да претърпи някои промени.

18. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Защо Permanent Residense ще бъде премахнат!?

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Не са слухове, а официална информация към момента от Home Office, която може да претърпи някои промени.
    То аз лично и на тях не мога да вярвам, докато не стане официално.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

То аз лично и на тях не мога да вярвам, докато не стане официално.
    Именно. Всичко останало са свободни съчинения.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Погледнете това видео! Горещо го препоръчвам. Безплатен и много добър адвокатски съвет от много известна правна кантора, Кингсли Напли. Изисква добро владеене на английски.

Линк: https://www.youtube.com/watch?v=bX8o...&feature=share
    Be prepared to walk the extra mile...

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Sarah, Stanley9 liked this post
    Recommend Мила recommended this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

На сайта на ХО има всичко това дето е във видеото. Ако си удържат на думата европейците ще са със специален статут и тия дето идват след нас поне още няколко години. После може ида стане ИЛР. Една приятелка имам тайландка, за 7 години около 10 хиляди паунда е дала за визи и нам какво си...а е женена за Бритиш.
    А в интерес на истината преди години не се чакаше за паспорт 5 години и беше безплатно.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    На сайта на ХО има всичко това дето е във видеото. Ако си удържат на думата европейците ще са със специален статут и тия дето идват след нас поне още няколко години. После може ида стане ИЛР. Една приятелка имам тайландка, за 7 години около 10 хиляди паунда е дала за визи и нам какво си...а е женена за Бритиш.
    А в интерес на истината преди години не се чакаше за паспорт 5 години и беше безплатно.
    Паметта ми не докарва случай паспорта да е бил безплатен, при положение, че всеки плаща за такъв вкл. и местните. Плюс не е нужно да чакаш 5 г за него.

5 г се чака за гражданство.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Паметта ми не докарва случай паспорта да е бил безплатен, при положение, че всеки плаща за такъв вкл. и местните. Плюс не е нужно да чакаш 5 г за него.

5 г се чака за гражданство.
    Пак пропуснах да се уточня. 1990-2000 ИЛР след 1 година брак с Бритиш - безплатно, след още една година натурализация пак безплатно. Паспорта се е плащал да се издаде както и сега, 50 или 60 паунда...нещо такова. Мисля, че след 2000-на са го променили.

26. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

На кой си платила!!!!!!! На адвоката !!!!!!! Щото ХО не са искали пари, преди ИЛР имах ЛЛР (лимитед лииф то ремайн) срока му като изтече даунлоднах формата за ИЛР, попълних я и я пратих в ХО, спомням си че доста чаках но накрая получих ИЛР без да съм плащал на никого....
    Никога не съм плащала на адвокати. Таксата, която цитирах, съм платила на ХО, след 2003-та година са въведени такси, като към времето, когато аз получих ИЛР, точно преди 2007-ма, държавната такса беше между 700 и 800 паунда. Сега държавните такси за същото са над 2000 паунда.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Никога не съм плащала на адвокати. Таксата, която цитирах, съм платила на ХО, след 2003-та година са въведени такси, като към времето, когато аз получих ИЛР, точно преди 2007-ма, държавната такса беше между 700 и 800 паунда. Сега държавните такси за същото са над 2000 паунда.
    Сега не знам в кво ме обвиняваш в лъжа или в кво !!!! Имах 2 годишен ЛЛР ( Лимитед лиив то ремаин) преди да даунлоудвам документите за ИЛР (там нямаше никаде искане на пари) пък и 800 паунда не са джобни пари(самолетни билет до Тайланд и обратно бяха po-malko) все трябваше да помня че съм ги дал някъде ......продължавам да твърдя .....за моя ИЛР не съм дал нито пени...
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 31-03-2018 на 04:00
    -George Orwell

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Сега не знам в кво ме обвиняваш в лъжа или в кво !!!! Имах 2 годишен ЛЛР ( Лимитед лиив то ремаин) преди да даунлоудвам документите за ИЛР (там нямаше никаде искане на пари) пък и 800 паунда не са джобни пари(самолетни билет до Тайланд и обратно бяха po-malko) все трябваше да помня че съм ги дал някъде ......продължавам да твърдя .....за моя ИЛР не съм дал нито пени...
    Пак прочети мнението ми, няма никакво съждение за тебе. Виж годините, които съм посочила. Ти през коя година си получил ИЛР?
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Извинявам се.....в стремежа си да мина бързо темите не съм забелязъл (след 2003) Получих ЛЛР в 2003 които изтече в 2005 тогава аплайвах за ИЛР. Логично е решението на ХО 2003 да ми даде ЛЛР е причината за безплатния ми ИЛР (2005) просто са го счели за един вид удължаване...
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 01-04-2018 на 00:32
    -George Orwell

31. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Извинявам се.....в стремежа си да мина бързо темите не съм забелязъл (след 2003) Получих ЛЛР в 2003 които изтече в 2005 тогава аплайвах за ИЛР. Логично е решението на ХО 2003 да ми даде ЛЛР е причината за безплатния ми ИЛР (2005) просто са го счели за един вид удължаване...
    Според Уики историята за слагането на тази такса и увеличаването й е такава:

Costs
    Prior to 2003, Indefinite Leave to Remain in the UK was free. However, since 2003, fees have been introduced and have risen each year in April. ILR Fees were introduced at £155[10] in 2003. Following record immigration in 2004–05, mainly from Eastern Europe,[11] for the main applicant the fee was raised in 2005 to £335,[12] in 2007 to £750, and in 2009 to £820.

In 2009 the Government introduced a £70m Migrants Impact Fund. Economic migrants and students coming to the UK from outside the EU are charged a £50.00 levy in addition to their normal visa application fee. The fund is used to support the communities in which they live.[13] A fee was also introduced for dependent applicants, at £50.00 each. In 2009 Premium Applications with an in-person appointment at a regional office were introduced at a cost to the applicant of £1020.[14]

In 2010/11 the application fee was raised to £840 (£1095 premium) including the Migrants Impact Levy.[15] The dependents fee was also increased to £129.00 each.

In August 2010, the new government scrapped the Migrants Impact Fund.[16] However, the levy is still charged; the extra income "will now contribute to the cost of the visa and will mitigate increases that the Government would otherwise have had to make."[17]

On 6 April 2011, the application fee was raised to £972 (£1,350 premium) including the Migrants Impact Levy.[18] The dependents fee was also increased to £486 (£675 premium) each.

From 6 April 2012, the application fee was raised to £991 (£1,377 premium) including the Migrants Impact Levy.[19] The dependents fee was also increased to £496 (£689 premium) each.

From 6 April 2015, the application fee was raised to £1,500 (£1,900 premium).

From 6 April 2016, the application fee was raised to £1,875 (£2,375 premium) per person (dependants also pay the same fees).[20]

From 6 April 2017, the application fee was raised to £2,297 (£2,848 premium) per person (dependants also pay the same fees)
    Как точно е станало при тебе, само ти можеш да кажеш, но е факт, че наистина преди е било безплатно, след това не много скъпо, а сега, по мое мнение - е ужасно скъпо...
    Гугъл търсачка на форума

33. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Discount% премахнат от месечения line rental на O2
    От lordm във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-06-2010, 00:57
  2. Stamp Duty ще бъде премахнат при суми под Ј175,000
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 02-09-2008, 17:23
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 13-10-2006, 12:25
  4. Отговори: 50