Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 98 от общо 98
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Сценариите, ако сте повече от 6 години във Великобритания!

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    Отговор на Дими: Извинявай, няма да ти цитирам мненията по-горе, че ми е омръзнало в тоя форум да видя публикация, която съдържа един чаршаф цитат и после две думи мнение...

1. Относно държавната работа и чужденците. Ама, нали това обсъждаме! Аз не съм чужденец. Аз съм британски гражданин. Нали за това е разговорът от страница първа: да не давам чаршаф пак, как, когато имаш британско гражданство и включваш светлините на Бога за постоянно в живота си. Да, ама не! Това твърдя аз. Обясних, че британски гражданин и лице с двойно гражданство са различни и започнах да давам примери:

1.1. при промяна на име (когато доброволно го искаш, когато се омъжиш и тн)

1.2. когато ти се роди дете, защото детето на лице с двойно гражданство е, surprise, surprise!, лице с двойно гражданство;

1.3. когато пътуваш с британски паспорт и си лице с двойно гражданство. Вчера се свързах с една от приятелките ми във Фейса, която е от Хонг Конг (сори, от Малайзия, ама женена в Хонг Конг). Та питах, декларираш ли двойно гражданство преди пътуване. Отговорът: ДА! Двойно, тройно, родители, майчиното си мляко трябва 'приятелски' и не толкова на уше да споделиш с имиграционните власти.

Защо стана дума за държавната работа?

Мотовилков сподели, че работил държавна работа и си избил парите, които дал за гражданство. И аз понеже кандидаствам за държавна работа и реших, че ще споделя моя опит. Аз съм британски гражданин. Имам бакалавърска и магистърска степен от водещи британски университети. Работила съм за едни от най-добрите адвокатски кантори в Обединеното кралство. Искам да работя за различни институции в Обединеното кралство, защото за човек като мен, който има правно образование и иска да стане член на това, дето е еквивалент на адвокатската колегия тук, е изключително добре да мине през civil service, защото там има страхотни професионалисти.

Мотовилков по-горе сподели мнение (за което благодаря), че може би 'се целя много високо' и че тук само 'нашите деца ще успеят'. Ама, той е успял. Щото, както казах по-горе, децата на лица с двойно гражданство, са лица с двойно гражданство. що има значение, И е бил първо поколение. Мен ме интересува е защо той е успял навремето и, сега, в ситуация 'Брексит, майна', това, по моите лични наблюдения това е абсолютно невъзможно. Аз никога не преминавам sifting stage. Същото е за работа в банка. Никога.
    Не забравяй също,че на интервю за работа е много важен attitude and personality........това,че имаш образование и т.н понякога не гарантира на 100% да получиш работата. Не знам каква е практиката във твоята професия, но факта,че си работила за кантори, пък не са ти предложили работа води до въпроса а защо?

Във финансите, ако имаме временен контракт и човека се справя , има потенциал и тн, плюс свободна позиция му предлагаме постоянен контракт. Имам точно такъв случай в момента.

2. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Мила: Благодаря, Мила.

Относно видеото: Не само това видео, всичките, които са свързани с тази конференция, са страхотни. Изгледай ги, когато имаш време. Има невероятни професионалисти, които говорят за влиянието на Брексти върху много сфери, например трудовото право и това е позицията на професионалисти с впечетляващо познаване на материята.

Относно държавната работа: За ВСЯКА държавна работа/позиция се изисква тази информация.

Това е линк към сайта за civil service: https://www.civilservicejobs.service.../csr/index.cgi

За всички позиции кандидатстващ през този сайт.

Когато се регистрираш, ти изискват следната информация:

Personal Details

1. What is your nationality at birth?

2. What is your current nationality?

3. Have you ever possessed any other nationality or citizenship?

4. Please give details

5. Have you ever been subject to immigration controls?

6. Please give details.

7. Provide your Home Office number

Това е секция, която ти попълваш веднъж и това е информация, която стой винаги в предната част на твоята апликация. ВИНАГИ. Без значение дали позицията, за която кандидастваш, има имиграционни ограничения по отношение на имиграционен статус.

Аз НИКОГА не съм кандидаствала досега за позиция, която изисква само британско гражданство.

Аз съм забелязала, че ти обикновено ме разграничаваш на принципа, 'да, ама за правото важат други принципи!'. И, аз, за съжаление, трябва да се съглася, че това в много случаи е вярно. Колкото и тъжно да е за мен, но правната професия в тази страна си е closed shop.

Но, в случая, за който говорим това изобщо не е вярно.

ПП. Аз отделям много време в последните дни на този форум, а искам да поизляза навън и свърша много работи и ще спра да отговарям.
    Be prepared to walk the extra mile...

4. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Само да допълня за горното, че както споменах в поста, в който отговарях на Мотовилков, на 25 май влиза в сила GDPR, още един пример на страхотен правен акт, който идва от Ев. право (подобно на изискването за публикуване на информацията за gender pay gap), който ще има страхотен ефект върху британското общество и аз ще съм с разбито сърце дето се казва, ако след декември 2020 тези два правни акта бъдат отменени.

Post Thanks / Like

Зара: Personality and attitude трябва да е, Зара.

Не са сещам за нищо друго. Това ще да е. Ако има два (поне!) начина да погледнеш на един проблем: to massively simplify and NOT to massively simplify, най-добрият начин е да изберем massive simplification.

Thanks.

7. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    отплеснахте с това илр , което не е релевантно към този момент и към гражданите на ес които са в ук
    именно. За сега обещават да има преходен период и да ни регистрират с тези сетил карти ли ще са какво ще е ще видим. След 10 години може и да ки третират като другите.аз се убеждавам че в тоя форум никой нищо не чете какво се пшие. И не само потребителските мнения ами и официалните източници.

9. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Мила: Благодаря, Мила.

Относно видеото: Не само това видео, всичките, които са свързани с тази конференция, са страхотни. Изгледай ги, когато имаш време. Има невероятни професионалисти, които говорят за влиянието на Брексти върху много сфери, например трудовото право и това е позицията на професионалисти с впечетляващо познаване на материята.

Относно държавната работа: За ВСЯКА държавна работа/позиция се изисква тази информация.

Това е линк към сайта за civil service: https://www.civilservicejobs.service.../csr/index.cgi

За всички позиции кандидатстващ през този сайт.

Когато се регистрираш, ти изискват следната информация:

Personal Details

1. What is your nationality at birth?

2. What is your current nationality?

3. Have you ever possessed any other nationality or citizenship?

4. Please give details

5. Have you ever been subject to immigration controls?

6. Please give details.

7. Provide your Home Office number

Това е секция, която ти попълваш веднъж и това е информация, която стой винаги в предната част на твоята апликация. ВИНАГИ. Без значение дали позицията, за която кандидастваш, има имиграционни ограничения по отношение на имиграционен статус.

Аз НИКОГА не съм кандидаствала досега за позиция, която изисква само британско гражданство.

Аз съм забелязала, че ти обикновено ме разграничаваш на принципа, 'да, ама за правото важат други принципи!'. И, аз, за съжаление, трябва да се съглася, че това в много случаи е вярно. Колкото и тъжно да е за мен, но правната професия в тази страна си е closed shop.

Но, в случая, за който говорим това изобщо не е вярно.

ПП. Аз отделям много време в последните дни на този форум, а искам да поизляза навън и свърша много работи и ще спра да отговарям.
    Направих си труда да проследя линка и попаднах на обява за работа, за която се изисква апликация, но няма нищо от данните които ти искаш. Стандартно СВ, но в техен формат.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Отговор на Дими: Извинявай, няма да ти цитирам мненията по-горе, че ми е омръзнало в тоя форум да видя публикация, която съдържа един чаршаф цитат и после две думи мнение...

1. Относно държавната работа и чужденците. Ама, нали това обсъждаме! Аз не съм чужденец. Аз съм британски гражданин. Нали за това е разговорът от страница първа: да не давам чаршаф пак, как, когато имаш британско гражданство и включваш светлините на Бога за постоянно в живота си. Да, ама не! Това твърдя аз. Обясних, че британски гражданин и лице с двойно гражданство са различни и започнах да давам примери:

1.1. при промяна на име (когато доброволно го искаш, когато се омъжиш и тн)

1.2. когато ти се роди дете, защото детето на лице с двойно гражданство е, surprise, surprise!, лице с двойно гражданство;

1.3. когато пътуваш с британски паспорт и си лице с двойно гражданство. Вчера се свързах с една от приятелките ми във Фейса, която е от Хонг Конг (сори, от Малайзия, ама женена в Хонг Конг). Та питах, декларираш ли двойно гражданство преди пътуване. Отговорът: ДА! Двойно, тройно, родители, майчиното си мляко трябва 'приятелски' и не толкова на уше да споделиш с имиграционните власти.

Защо стана дума за държавната работа?

Мотовилков сподели, че работил държавна работа и си избил парите, които дал за гражданство. И аз понеже кандидаствам за държавна работа и реших, че ще споделя моя опит. Аз съм британски гражданин. Имам бакалавърска и магистърска степен от водещи британски университети. Работила съм за едни от най-добрите адвокатски кантори в Обединеното кралство. Искам да работя за различни институции в Обединеното кралство, защото за човек като мен, който има правно образование и иска да стане член на това, дето е еквивалент на адвокатската колегия тук, е изключително добре да мине през civil service, защото там има страхотни професионалисти.

Мотовилков по-горе сподели мнение (за което благодаря), че може би 'се целя много високо' и че тук само 'нашите деца ще успеят'. Ама, той е успял. Щото, както казах по-горе, децата на лица с двойно гражданство, са лица с двойно гражданство. що има значение, И е бил първо поколение. Мен ме интересува е защо той е успял навремето и, сега, в ситуация 'Брексит, майна', това, по моите лични наблюдения това е абсолютно невъзможно. Аз никога не преминавам sifting stage. Същото е за работа в банка. Никога.
    Чакай сега, ти за тях се водиш, чужденец придобил британско поданство.Ако си родена тук, тогава не си чужденец, но ще се водиш, британски гражданин с българско потекло.Иначе, случайно се запознах д двама цигани от България и те ми се похвалиха, че от скоро са взели паспорти, явно не е много трудно тъз работа
    Последно редактирано от dimi_m : 29-03-2018 на 11:19

Post Thanks / Like

Зара: А регистрира ли се, за да си подадеш СВито?

Като се регистрираш, това е информацията, която се изисква.

Аз това и обясних по-горе.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Чакай сега, ти за тях се водиш, чужденец придобил британско поданство.Ако си родена тук, тогава не си чужденец, но ще се водиш, британски гражданин с българско потекло.
    Ама, нали това казвам през цялото време на пет страници вече! Лице с двойно гражданство!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Сценариите, ако сте повече от 6 години във Великобритания!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз съм дошла в Кралството преди 2007-ма година, тогава България не беше още в Европейския съюз, всички минавахме по Имиграционните правила, т.е. кандидатствахме за визи на всеки етап и ИЛР, за да имаме право да влезем и живеем в Кралството.

Ако при излизането от ЕС на Великобритания нещата се върнат както са преди, може и да няма да има разлика за европейци-неевропейци и пак да се мине на визи и ИРЛ, а не свободно влизане без визи и ПР, както е за европейците, защото Кралството няма да има задължение да се подчинява на европейските правила. Но може и да не стане така, зависи от преговорите, затова на този етап е малко гадаене как ще бъде.

Мариана, много е интересно всичко това, което разказваш, благодаря за видеото, не ми остана време вчера да го изгледам, започнах го, но ще го довършвам сигурно днес или утре. Само да вметна, че това, което пишеш за кандидатстването за държавна работа (не се съмнявам, че е точно така) не важи за ВСЯКА държавна работа. Аз работя в една от най-големите държавни организации и никой никога не ме е питал дали имам двойно гражданство. Може някъде там да е отбелязано, но не ми е било никакъв проблем - но и не става дума за сферата на правото, все пак. Това го казвам, за да не остане някой с впечатление, че като си с двойно гражданство, държавна работа едва ли не ти е недостъпна.

И който направи коментара за работа на бюро - има много и най-различни работи към държавни агенции и организации и далеч не всички са на бюро, откъде ви дойде тази идея
    Вярно е, че има всякакви държавни работи, но пък не всички са толкова привлекателни, бих допълнил. Обикновено на такива позиции лесно се почва и не ги интересува какъв си, що си, важното да издържиш психически. Например би ли се хванала социален работник към някоя община и работата ти е да ходиш при някакви наркомани, отрепки и пияндурници, за да се опитваш да ги вкарваш в правият път.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Само да допълня за горното, че както споменах в поста, в който отговарях на Мотовилков, на 25 май влиза в сила GDPR, още един пример на страхотен правен акт, който идва от Ев. право (подобно на изискването за публикуване на информацията за gender pay gap), който ще има страхотен ефект върху британското общество и аз ще съм с разбито сърце дето се казва, ако след декември 2020 тези два правни акта бъдат отменени.
    Няма да го отменят, остава си и след брекзит. Не съм сигурен, че нещо ще се измени за обществото, то и досега си имаше FOI act, но да, GDPR теоритично би трябвало да улесни нещата. На практика обаче големи организации още не са GDPR compliant, и ще минат години преди да са.

Много страници се изписаха, но и досега не можах да разбера какъв е проблема на мулти гражданството? Това, че трябва да го декларираш навсякъде? Е и? Това с нищо не те дискриминира при подаване на работа или граждански права. Името, акцента, образованието и къде си израстнал - да, по това те дискриминират, но главно по високите етажи (SCS level3), иначе няма проблеми.

Също трябва да правиш разлика между автоматично придобиване на гражданство и правото на гражданство на едно дете. Например като баща българин моето дете има право да вземе българско гражданство, но няма такова засега. А в някои държави децата автоматично приемат гражданството на родителя, дори и да са родени в чужбина.

Всичко е сравнително ясно и достъпно обяснено в имиграционното право, но и досега всеки наоколо си го трактува както поиска и уверено те учи!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Няма да го отменят, остава си и след брекзит. Не съм сигурен, че нещо ще се измени за обществото, то и досега си имаше FOI act, но да, GDPR теоритично би трябвало да улесни нещата. На практика обаче големи организации още не са GDPR compliant, и ще минат години преди да са.

Много страници се изписаха, но и досега не можах да разбера какъв е проблема на мулти гражданството? Това, че трябва да го декларираш навсякъде? Е и? Това с нищо не те дискриминира при подаване на работа или граждански права. Името, акцента, образованието и къде си израстнал - да, по това те дискриминират, но главно по високите етажи (SCS level3), иначе няма проблеми.

Също трябва да правиш разлика между автоматично придобиване на гражданство и правото на гражданство на едно дете. Например като баща българин моето дете има право да вземе българско гражданство, но няма такова засега. А в някои държави децата автоматично приемат гражданството на родителя, дори и да са родени в чужбина.

Всичко е сравнително ясно и достъпно обяснено в имиграционното право, но и досега всеки наоколо си го трактува както поиска и уверено те учи!
    GDPR: Значи няма да го отменят. Ще си остане и след Брексит. Honestly, откъде ви идва сигурността за такива неща? В кристална топка ли ги виждате?

Отново, не искам да се правя на много умна (щото съм съвсем обикновена), ама съществуващият правен акт е Data Protection Act 1998. И разликите със европейските стандарти, които се изискват от GDPR са съществени, в полза на Европ. акт.

В България има автоматично придобиване на гражданство. Ако ти си български гражданин по рождение, тогава дали си оформил документите по българското гражданство на детето си няма значение, защото дете на български гражданин става български гражданин по произход автоматично (ако трябва да използвам твоите думи). Сега, ти или детето ти дали ще мине през процедурата да изисквате 'натурализация по произход', тоест да имате документа, си е ваш личен избор.

Единствената хипотеза, при която твоето дете няма да стане български гражданин, е ако ти се откажеш от българско гражданство преди раждането на детето.

Гражданството е дълбоко личен избор.

Аз никога, никога не бих се отказал от българско гражданство. Само като си помисля за това и чувствам, че искам да повърна.

17. ХАРЕСВАМ! gretagreer, zhb liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Моето скромно мнение за кандидатстване за държавна работа: Дори да ти искат майчиното мляко при регистрация, не мисля, че това повлиява на апликацията ти.Цялата информация ще си стои във файла ти, но няма да ти навреди, няма как.

Не е престъпление да си роден другаде, а да работиш тук. Да станеш Британски гражданин показва намерението ти да останеш тук. Никoй не те кара да се отказваш от майка си и баща си.

Казвате, че не може да се работи в банка. Ми може. За пример давам българите, които работят в банка и Лордът насочваше хора, които искат да си отворят банкова сметка, да ходят там.

Имаше тук един потребител Артyр, който работеше в община. Даже не съм сигурна, че беше взел тогава гражданство. Значи, може.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Post Thanks / Like

Една птичка, пролет не прави. Добре го е казал народът.

Аз съм volunteer към организацията The Three Million. Link: https://www.the3million.org.uk

Трите милиона издадоха книга за това, което се е случило в живота на европейските граждани от различни националности. Препоръчвам да се прочете.

Линк: https://www.amazon.co.uk/Limbo-Brexi...words=In+limbo

Представители на организацията, както ще прочетете на официалния им сайт, се чести посетители на Европейската комисия и Европейския Парламент.

За тези от Вас (Зара, Змейчо), които искат да ме представят като проблематична due to attitute problem. Това е ваше право.

Аз само ще спомена, че да си неуспешен на sifting stage or screening stage означава, че ти си неуспешен ПРЕДИ интервю.

Процесът за държавните позиции, за които аз кандидаствам, включва application form, verbal and numerical reasoning tests, situational judgment test.

Резултатите от тия тестове са автоматични. Системата не може да си ги измисли.

Аз имам tutor от университета, който уважавам неимоверно, защото е най- невероятният (жив) англичанин, който съм срещала за 8 години тук. Той ми проверява application form преди да я събмитна.

Критикува и задрасква. Изобщо не ме жали. Иска да успея повече от мен.

И всеки път като му покажа rejection emailа, поредният, го приема по-лично от мен.

Имах апликация, в която резултатът от verbal reasoning test беше 94% процента. И апликейшъна ми беше неуспешен. At sifting stage. Преди интервю, демек.

Кандидатствам за позиции като paralegal, criminal investigator, дори administrative assistant.

Винаги съм неуспешна на сифтинг стейдж. Никога не съм имала face to face interview. Никога.

Правя промени в личния си живот (напълно законни!) и съм пълна с ентусиазъм да видя как те ще променят живота ми.

Може някой ден да споделя.

По-вероятно е да си замълча.

Attitude problem, к'во да го правиш...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Моето скромно мнение за кандидатстване за държавна работа: Дори да ти искат майчиното мляко при регистрация, не мисля, че това повлиява на апликацията ти.Цялата информация ще си стои във файла ти, но няма да ти навреди, няма как.

Не е престъпление да си роден другаде, а да работиш тук. Да станеш Британски гражданин показва намерението ти да останеш тук. Никoй не те кара да се отказваш от майка си и баща си.

Казвате, че не може да се работи в банка. Ми може. За пример давам българите, които работят в банка и Лордът насочваше хора, които искат да си отворят банкова сметка, да ходят там.

Имаше тук един потребител Артyр, който работеше в община. Даже не съм сигурна, че беше взел тогава гражданство. Значи, може.
    Познавам много хора работещи в общини , полицията и тн.... нямат двойно гражданство , само с БГ...

21. ХАРЕСВАМ! wallaby liked this post
    Post Thanks / Like

Една птичка, пролет не прави. Добре го е казал народът.

Аз съм volunteer към организацията The Three Million. Link: https://www.the3million.org.uk

Трите милиона издадоха книга за това, което се е случило в живота на европейските граждани от различни националности. Препоръчвам да се прочете.

Линк: https://www.amazon.co.uk/Limbo-Brexi...words=In+limbo

Представители на организацията, както ще прочетете на официалния им сайт, се чести посетители на Европейската комисия и Европейския Парламент.

За тези от Вас (Зара, Змейчо), които искат да ме представят като проблематична due to attitute problem. Това е ваше право.

Аз само ще спомена, че да си неуспешен на sifting stage or screening stage означава, че ти си неуспешен ПРЕДИ интервю.

Процесът за държавните позиции, за които аз кандидаствам, включва application form, verbal and numerical reasoning tests, situational judgment test.

Резултатите от тия тестове са автоматични. Системата не може да си ги измисли.

Аз имам tutor от университета, който уважавам неимоверно, защото е най- невероятният (жив) англичанин, който съм срещала за 8 години тук. Той ми проверява application form преди да я събмитна.

Критикува и задрасква. Изобщо не ме жали. Иска да успея повече от мен.

И всеки път като му покажа rejection emailа, поредният, го приема по-лично от мен.

Имах апликация, в която резултатът от verbal reasoning test беше 94% процента. И апликейшъна ми беше неуспешен. At sifting stage. Преди интервю, демек.

Кандидатствам за позиции като paralegal, criminal investigator, дори administrative assistant.

Винаги съм неуспешна на сифтинг стейдж. Никога не съм имала face to face interview. Никога.

Правя промени в личния си живот (напълно законни!) и съм пълна с ентусиазъм да видя как те ще променят живота ми.

Може някой ден да споделя.

По-вероятно е да си замълча.

Attitude problem, к'во да го правиш...
    Не си имала интервю досега????????

Нещо тогава правиш фундаментално погрешно.........

Не знам какви апликации и СВ имаш..ама и до интервю да го не докараш е много странно...

Post Thanks / Like

Зара: Зара, ти какво образование имаш от Англия? Доколкото си спомням ти имаш само допълнителни квалификации от Англия, иначе бакалавърската ти степен е от България? Нали не се лъжа?

Ако не е тайна, какво точно работиш? Веднъж беше споменала, че имаш умения, които са единствени по рода си в северозападната част на страната?

Ако не е тайна, как си започнала без тукашно образование? И кога точно си започнала? Преди 15 - 20 години предполагам?

Ще се радвам да споделиш. Ако искаш. Ако не искаш на форума, можеш да ми дадеш линк към Linkedin профила си на лични.

Високо ще го оценя.

Благодаря предварително.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Браво! И аз искам да си сменя фамилията, че никой не иска за директор някой с име завърващо на 'off'

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението

Не знам какви апликации и СВ имаш..ама и до интервю да го не докараш е много странно...
    Странно беше в началото,колкото повече се развива надприказването,толкова по-очевидно става.

26. ХАРЕСВАМ! Pusher liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Браво! И аз искам да си сменя фамилията, че никой не иска за директор някой с име завърващо на 'off'
    Haha

Не са тези. Други са.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

,,За тези от Вас (Зара, Змейчо), които искат да ме представят като проблематична due to attitute problem. Това е ваше право.''

Моля да не ми слагате думи в устата. Аз съм една близо 50 годишна добродушна лелка, чистачка.Просто си казах мнението, че да си българин не ти пречи да работиш държавна работа. Дадох и примери.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

29. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Sarah, никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

От над 10 години работя държавна работа в публичния сектор. Не си спомням някога някъде да са ме питали какви националности имам. Единственото което ме попитаха едно време в края на интервюто е дали имам право на работа. Тогава бях с ILR.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението

Аз пък се чудя как не и мина мерака, толкова много години учене, пари и енергия. Явно има хора които имат фикс идея и са готови на всичко, ама пък за една работа е..х го...

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За 10 години България се е стопила с повече от половин милион
    От elicka във форум Новини от и за България
    Отговори: 45
    Последно мнение: 05-04-2011, 20:08
  2. Все повече българи се обучават във Великобритания
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-02-2008, 15:21
  3. Знаете ли повече от нея (тя е почти на 2 години)?
    От Мила във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-12-2007, 05:39
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 30-03-2006, 22:31
  5. Отговори: 3
    Последно мнение: 12-03-2006, 21:33

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове