Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 38
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Тези завистливи британски съседи!

Забелязали ли сте, че когато ние източно европейците си купим жилище и се преместим до местните, много често ние сме обект на завист.

Едни познати ми разкават че преди години се преместили на улица в Лондон където нямало източно европейсци още. Те били първите на улицата пристигнали с две нови коли едната джип БМВ.

Направили ремонт на къщата си, после си построили барака хубава в двора.

Всичко по стандарти и регулации, но въпреки това, имало 50 оплаквания от съседи за бараката им.

Явно някой им е завидял.

Същото се случи и на мой приятел, прави си ремонти на къщата, прави си барака, и комшии се оплакват на кметството за бараката му. Пречила им да могат да виждат в тяхната кухня.

Ха сега де, защо въобще са поглеждали какво става в кухнята им. Същия приятел още много други оплаквания е имал от съдеди, който не могат да се примерят, че някой от някъде си другаде има по-хубава кола от тяхната, както и къщата.

Моите съдеди, едни от тях, и те умират от завист. В началото бяха по ок, после си направихме ремонти градина, драйвуей и те вече от завист незнам какво да кажа.

Факта пък, че съм повечето време да работя от вкъщи какво ли ги кара да мислят, този източно европеец не работи, на помощи е и виж как си оправя нещата.

Като цяло съм забелязал, че къщи на българи са по оправени, стараем се да ни е хубаво и удобно. Веднъж един техник на БТ, като идваше да инсталира у нас нещо, вика...ти сигурно си източно европеец, вашите къщи винаги са по направени и хубави.

Какво е вашето впечатление по темата. Забелязали ли сте, че сме в трън очите на съседи, които си мислят че са велики, понеже са британци, а ние идваме от накъде си и се справяме по-добре от тях?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Тези завистливи британски съседи!

Честно казано , ама хич не ме интересува дали завиждат или не.......с едните разменям малко повече от здравей, с другите - дори не им знам имената. Чак пък завист...Гледам себе си и фамилията си и друго не ме интересува.

Пък за работата от къщи, много хора вече работят от къщи, вкл. и аз, така,че не се притеснявай, няма да си помислят,че си безработен или на помощи.
    Последно редактирано от Zara : 13-03-2018 на 10:40

3. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, merry liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Те завиждат за всичко, не само за къщи и коли. Трябва да си сив и безличен, да не блеснеш пък по някаква случайност, защото им дразниш окото. А да знаеш па нещо повече от тях е направо нахалство. А па ако може да си грозен, най-добре, някак си по лесно те приемат.

5. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Моята съседка казала на жената (в пристъп на ярост) - "Вашата тухлена стена е боядисана в грозен цват, не е такава posh като нашата! И избощо кога вече ще започнеш работа?". Смях!
    Жената вече 5 годинин не работи, само джътка с колата напред назад.

Много важно е да си намерите добър solicitor по property rights. Едно официално писмо от солиситора до съседите да спрат да ходят моя драйвуей свърши чудесна работа! Дори спряха да ми говорят като допълнителен бонус
    Нещастни мизерници. А пък уж на скъпа улица живея... пу..

7. ХАРЕСВАМ! Stanley9, lordm liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Забелязали ли сте, че когато ние източно европейците си купим жилище и се преместим до местните, много често ние сме обект на завист.
    [/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]Едни познати ми разкават че преди години се преместили на улица в Лондон където нямало източно европейсци още. Те били първите на улицата пристигнали с две нови коли едната джип БМВ.
    [/FONT]

[FONT="]Направили ремонт на къщата си, после си построили барака хубава в двора.
    [/FONT]

[FONT="]Всичко по стандарти и регулации, но въпреки това, имало 50 оплаквания от съседи за бараката им.
    [/FONT]

[FONT="]Явно някой им е завидял.
    [/FONT]

[FONT="] Същото се случи и на мой приятел, прави си ремонти на къщата, прави си барака, и комшии се оплакват на кметството за бараката му. Пречила им да могат да виждат в тяхната кухня.
    [/FONT]

[FONT="]Ха сега де, защо въобще са поглеждали какво става в кухнята им. Същия приятел още много други оплаквания е имал от съдеди, който не могат да се примерят, че някой от някъде си другаде има по-хубава кола от тяхната, както и къщата.
    [/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]Моите съдеди, едни от тях, и те умират от завист. В началото бяха по ок, после си направихме ремонти градина, драйвуей и те вече от завист незнам какво да кажа.
    [/FONT]

[FONT="]Факта пък, че съм повечето време да работя от вкъщи какво ли ги кара да мислят, този източно европеец не работи, на помощи е и виж как си оправя нещата.
    [/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]Като цяло съм забелязал, че къщи на българи са по оправени, стараем се да ни е хубаво и удобно. Веднъж един техник на БТ, като идваше да инсталира у нас нещо, вика...ти сигурно си източно европеец, вашите къщи винаги са по направени и хубави.
    [/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]

[/FONT]

[FONT="]Какво е вашето впечатление по темата. Забелязали ли сте, че сме в трън очите на съседи, които си мислят че са велики, понеже са британци, а ние идваме от накъде си и се справяме по-добре от тях?
    [/FONT]
    Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Те завиждат за всичко, не само за къщи и коли. Трябва да си сив и безличен, да не блеснеш пък по някаква случайност, защото им дразниш окото. А да знаеш па нещо повече от тях е направо нахалство. А па ако може да си грозен, най-добре, някак си по лесно те приемат.
    SERIOSLY!!!!!!!!.... Това са типични примери на робската психика на някой сънародници...такива хора живеят заради съседите и ако съседите не им завиждат (в тяхните аспиринови мозъчета) се чувстват нещастни..... Имам съсед англичанин- рошав, брадат абсолютно негледже. Работи когато си иска. Главно по молките часове, артист е рисува модели на космически кораби за анимация, електронни игри, комикси и т.н. плащат му на парче-£15000-£25000 на вечер.....но пък с месеци стои без работа когато не го търсят. И кво сега аз трябва ли да си мисля че тоя готин пич ми завижда щото в момента не работи!!!!!!!
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

9. ХАРЕСВАМ! Ego sum, merry liked this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

The word seriously is spelt serioUsly.

Thanks.
    Be prepared to walk the extra mile...

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    The word seriously is spelt serioUsly.

Thanks.
    Буахахахахахахахахахахаааааааа
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    SERIOSLY!!!!!!!!.... Това са типични примери на робската психика на някой сънародници...такива хора живеят заради съседите и ако съседите не им завиждат (в тяхните аспиринови мозъчета) се чувстват нещастни..... Имам съсед англичанин- рошав, брадат абсолютно негледже. Работи когато си иска. Главно по молките часове, артист е рисува модели на космически кораби за анимация, електронни игри, комикси и т.н. плащат му на парче-£15000-£25000 на вечер.....но пък с месеци стои без работа когато не го търсят. И кво сега аз трябва ли да си мисля че тоя готин пич ми завижда щото в момента не работи!!!!!!!
    споко бе , на тебе няма кой да ти завиди
    Последно редактирано от Sarah : 13-03-2018 на 15:03

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нв виждам никаква робска психика в това да си по напред от другите и винаги да се стараеш да е така ! Това ,че са завистливи отдавна съм го забелязал и много ме радва тая техна черта - дето се вика заради това живея в УК

15. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

При мен май е обратното. Ние се нанесохме в една къща под наем в така да се каже по-баровската улица/квартал и всички съседи с по три коли на семейство сигурно ме съжеляват как си джиткам с колелото у дъжд и сняг. Но предполагам, ако купя къщата и ще ги шашна Иначе съседките от ляво и дясно са две пенсионерки на по 90 и са доста мили и любезни. А съседите с три коли срещу нашата къща, даже подариха на малкия за Коледа една футболна топка, е ние пък ги изненадахме с домашни коледни бисквитки. Не съм забелязъл да има някакво по-различно отношение към мен и семейството ми. Всички изглеждат любезни и си поддържат доста градинките и къщите.

17. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, jhoro, Мила, deijei, merry liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    споко бе , на тебе няма кой да ти завиди
    Ти споко, не правя разлика между завист и омраза...
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 13-03-2018 на 16:50
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Нв виждам никаква робска психика в това да си по напред от другите и винаги да се стараеш да е така ! Това ,че са завистливи отдавна съм го забелязал и много ме радва тая техна черта - дето се вика заради това живея в УК
    Това че ти завиждат да те прави щастлив е показател за празен живот...... имам чувството че тук нашенеца ако англичанина не му завижда ще бъде най- нещастната личност.....
    EC=WC
    -George Orwell

20. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Пфффф - доколкото знам точно конкуренцията е тласкащата сила на човечеството , без нея изобщо да не сме стигнали до това положение (човечеството) за добро или зло - факт ! Нема нищо робско в това да искаш да си най най !

И понеже подхванах вече да си допиша ... значи преди 2-3 месеца на работата от майтап на майтап от ден на ден англичаните почнаха да се майтапат с мен ха днеска , ха утре - покажи си имигрантската виза , брексит идва и майтапи от тоя род - аз си мълча естествено и се смея на "забавните им шеги" . Един ден ме хванаха малко по ядосан и си викам чакай да ги оправа . Викам им елате да ви покажа нещо - отварям банковия акаунт и им показвам колко пари имам след което им обяснявам ,че съм тук от едва 3-4 години . И почвам да им задавам въпроси от рода на - я покажете сега вие или къде ти е колата (немат книжка и идват по 5ма с една кола) . Е резултата е ,че вече 2-3 месеца не приказват с мене ! Как да ми не е кеф ,а кажи сега с робско мислене ли съм ,че се сравнявам с тех и ги бия по точки с доооста макар и да не знам перфектен английски и макар и да не съм живял цел живот тук ?

Между другото от миналата седмица съм ги почнал на втори фронт - викам им апрентиси и ги питам молят ли се на кралицата и правителството да им намери работа ! Мълчат и гледат в земята тъпо ! Като ги питам аз чакал ли съм правителството да ми търси работа направо се обръщат и се прават ,че не съм им задал въпрос ! Много е яко да ти писне от всичко и да почнеш да си приказваш какво ти е на устата ! Утре даже мисла да ги питам тия мениджъри на таа работа договори дават ли или да се пиша и аз апрентис Ко сега да направа ,че днеска 4 човека не дойдеха на работа щото вчера шофьора им напусна ! А пък големи хора на по 30+ да немат книжки хм......
    Последно редактирано от bmwww : 13-03-2018 на 17:26

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

На мен не завиждат. Много просто- няма за какво- 11 годишен Форд и кансъл флат.

Искам да коментирам споменатите по- горе бараки. Тук, при нас, преди да се строи се пускат на всички съседи едни брошурки с план на строежа.
    Всеки, който има нещо против, трябва да каже до еди коя си дата. Ако никой не е възразил, чак тогава се строи.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

23. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, amatoria, merry liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Polyksena Виж мнението
    При мен май е обратното. Ние се нанесохме в една къща под наем в така да се каже по-баровската улица/квартал и всички съседи с по три коли на семейство сигурно ме съжеляват как си джиткам с колелото у дъжд и сняг. Но предполагам, ако купя къщата и ще ги шашна Иначе съседките от ляво и дясно са две пенсионерки на по 90 и са доста мили и любезни. А съседите с три коли срещу нашата къща, даже подариха на малкия за Коледа една футболна топка, е ние пък ги изненадахме с домашни коледни бисквитки. Не съм забелязъл да има някакво по-различно отношение към мен и семейството ми. Всички изглеждат любезни и си поддържат доста градинките и къщите.
    Нормално, щото живееш в квартал с интелигенти и образовани хора които са доволни от живота. Ако живееше в някои кенев като 90% от Източен Лондон където цялата Лондонска сган се е събрала друга песен щеше да пееш. Тогава не само ше ти завиждат, ами и мръсно ше ти правят. Всичко си е до културата на хората.
    На мен никой не ми завижда - няма за какво, може би понеже всички са ОК, а и да ми завиждат не ми пука. Може да се каже че повече се държат с уважение отколкото да завиждат. Нашия район е от по-представителните и почти няма "нашенци". При минимум 1500 кинта на месец наем за що горе подобаваща къща в зона 6, не е на всеки по джоба. При 90% от семействата на средна възраст само бащите работят, а майките си гледат лапетата. Всеки е доволен и не виждам причина някой да завижда на когото и да е било.

25. ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Глупости на търкалета, живял съм във всякакви квартали, знаеш ли кога ще позволя някой да идва и да ми прави сечено,има хиляди начини да го прецакваш, например една вечер да преспи пред външната врата, не че ще го бия, а просто няма да може да си отключи вратата, като му напълня ключалката със секундно лепепило, ела да видиш шоу Имал съм си ядове с лелки пред критическа, ама бая съм ги псувал.

Post Thanks / Like

Завистливия винаги ще намери нещо за което да ти завижда. Може да има повече неща от теб, но винаги ще го/я е яд, че ти имаш нещо което те нямат.
    Дими недей така с тая критическа, че всички я гоним, а освен това то и при мъжете е доказано, че има критическа и ти ще стигнеш до там, то е до характер, и в критическата се обострят чертите на характера.

28. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Post Thanks / Like

Пфффф - доколкото знам точно конкуренцията е тласкащата сила на човечеството , без нея изобщо да не сме стигнали до това положение (човечеството) за добро или зло - факт ! Нема нищо робско в това да искаш да си най най !

И понеже подхванах вече да си допиша ... значи преди 2-3 месеца на работата от майтап на майтап от ден на ден англичаните почнаха да се майтапат с мен ха днеска , ха утре - покажи си имигрантската виза , брексит идва и майтапи от тоя род - аз си мълча естествено и се смея на "забавните им шеги" . Един ден ме хванаха малко по ядосан и си викам чакай да ги оправа . Викам им елате да ви покажа нещо - отварям банковия акаунт и им показвам колко пари имам след което им обяснявам ,че съм тук от едва 3-4 години . И почвам да им задавам въпроси от рода на - я покажете сега вие или къде ти е колата (немат книжка и идват по 5ма с една кола) . Е резултата е ,че вече 2-3 месеца не приказват с мене ! Как да ми не е кеф ,а кажи сега с робско мислене ли съм ,че се сравнявам с тех и ги бия по точки с доооста макар и да не знам перфектен английски и макар и да не съм живял цел живот тук ?

Между другото от миналата седмица съм ги почнал на втори фронт - викам им апрентиси и ги питам молят ли се на кралицата и правителството да им намери работа ! Мълчат и гледат в земята тъпо ! Като ги питам аз чакал ли съм правителството да ми търси работа направо се обръщат и се прават ,че не съм им задал въпрос ! Много е яко да ти писне от всичко и да почнеш да си приказваш какво ти е на устата ! Утре даже мисла да ги питам тия мениджъри на таа работа договори дават ли или да се пиша и аз апрентис Ко сега да направа ,че днеска 4 човека не дойдеха на работа щото вчера шофьора им напусна ! А пък големи хора на по 30+ да немат книжки хм......
    Според мен си постъпил като типичен Ганю Балкански.......показал си им колко мускалчета имаш в туржука (виж: Бай Ганю у Иречек)
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 14-03-2018 на 00:17
    EC=WC
    -George Orwell

30. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, merry liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не съм забелязала някой да ни завижда, а и да го прави - не го показва явно. Обаче един съсед през една къща взе къщата от майка му, която отиде в дом и почна да си строи отзад в градината си нещо като лятна къщичка - то беше вой, то беше чудо от съседите, тръгнаха да правят подписка, защото той се е занимавал на в друг град с групи за алкохолици - щял да ги домъкне и тук, та сега да не строял... Ние не подписахме. Ами къщата си е негова, дворът - също. Ако няма строителни разрешения, да ги вземе (сигурна съм, че съседите ще изровят всичката документация от съвета), той каза, че нямало да бъде по-високо от един етаж и нямало да засенчва никого и че всичко било наред. Оттам нататък - коя съм аз, че да му казвам какво да прави в двора си? Всички участващи са британци...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

32. ХАРЕСВАМ! lordm, zmei4o_pk, merry liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Има си завист/злоба в тях..., противоречи на някои които споделят как веднага се сприятеляват със съседи и се имат и как всички са едни дружелюбни люде. Според мен е лицемерно и добре го играят... В някои случаи си е сдържана хладнина, както при мен, само на здравей съм.
    Преди години си идвах в БГ за Н.Година. Тогава роуд таксата още беше на стикери на стъклото. Предварително я платих, стикера беше в жабката, но преди да замина забравих да го сложа на стъклото и ме домързя да вкарам колата в гаража за 10 дена...
    Като се върнах, на чистачката познатия жълт плик с глоба, че колата не е таксувана. Обадих се , обясних, снимах стикера с датата на закупуване и се размина. Живея в краен, читав/богат квартал квартал, но проверяващи не съм виждал никога, та бдителни съседи са докладвали. (има сайт за анонимни сигнали за нередности от всякакъв характер)
    Имаше опит за кражба в двора ми през нощта, срязани катинари, отсрещния двор също, но той се е събудил, гонил ги и не са успели. След време през деня, с ритник счупена портата и откраднаха колелото пред погледа на жена ми от втория етаж. Подсилих портата в задния двор, опънах бодлива тел по горния ръб на дървената ограда. Тя е висока 2 метра, но в деня за събиране на буклука, биновете са до оградата и лесно се прескача. След няколко дена писмо от общината, че има сигнал за телта, че е опасна за незрящи и деца (на 2 м височина!!), да я махнем. Извикахме общински служител дойде, показах счупените катинари, казах за колелото, той се хили и казва- ми няма проблем, на никой не пречи, но като има сигнал и трябваше да реагираме, за това е писмото... Остана си телта, но все пак е скомина за съседите, щото котките им не могат да прескачат в двора ми...

34. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Zara, Stanley9, zmei4o_pk, zhb and 1 others liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

На мен пък ми е интересно колко требва да си нагъл та човек да дойде на твойта улица да си купи къща и да си вдига барака и ти и съседите с целата наглост да събирате подписка срещу него ! Абсолютно безскрупулно поведение и абсолютни мишкари са си и тва си е ! Хазяйна ми пита комшииката да бетонира под улука защото насипа е с обратен наклон и връща водата към къщата и става влага по стената и тя най-безскрупулно си му каза НЕ ! След като той си замина тя ми обясни нейната теория - щяло да и се наводнява градината Забравих да спомена ,че къщите са слепени и са с общ улук и ако мокри нашата стена то значи мокри и нейната ! Просто някак си видимо и стана кеф да му каже НЕ !

36. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Stanley9 thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

На мен пък ми е интересно колко требва да си нагъл та човек да дойде на твойта улица да си купи къща и да си вдига барака и ти и съседите с целата наглост да събирате подписка срещу него !
    Май не си ме прочел?
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ние не подписахме. Ами къщата си е негова, дворът - също.
    Това, което вдига, всъщност е лятна къща и си е солидна постройка, но, отново да повторя, не съм му пряка съседка и не смятам, че трябва да имам мнение по въпроса какво да си строи в двора. Не знам колко ще е висока постройката, не е минал приземен етаж още и не знам какво ще засенчва и на кого, ама и не ме интересува, аз не участвам в масови сцени, само защото на някого е хрумнало нещо.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

38. ХАРЕСВАМ! zhb, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз не съм писал за теб или за някой от форума ,а имах впредвид наглите безскрупулни англичани !

40. ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

И тука май де оказва, че са същите като някои Българи, само завист и простотии.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По какво се познават тия завистливите,питам защото един съсед си купи същата кола като моята,разбрах че имат iPhone като нас,и даже телевизор като нашия.Започвам да си мисля,че съм hounted,само защото съм успял източно-европеец.

43. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Право на британски паспорт при брак с британски гражданин
    От Ivailo03 във форум Британско поданство
    Отговори: 29
    Последно мнение: 13-08-2013, 12:40
  2. Отговори: 59
    Последно мнение: 29-12-2011, 11:06
  3. Отговори: 37
    Последно мнение: 09-09-2010, 22:23
  4. Българи се оплакват от британски съседи - строели незаконно
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0