Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви права имаме при самоотбрана?

покрай нашумелия случай в момента в бг, ми стана любопитно какви права имаме в ук при неизбежна отбрана и неизбежна самоотбрана? имаш ли право да се защитиш ако някой нахлуе в дома ти? или ако някой те нападне на улицата?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви права имаме при самоотбрана?

Да не ако некой ме нападне това да е първото нещо за което да мисля Всичко е на принципа "Действай-после мисли" .

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какви права имаме при самоотбрана?

До няколко дни ще имаме статия преведена по темата. Един сънародник сега го съдят понеже един местен идиот нападнал колата му, после нападнал и нашенеца, който се предпазил и отвърнал с един удар и другия на земята и счупени зъби и...

Сега българина ще съдят.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

4. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Насе, преди години, в "Шоуто на Слави", бяха пуснали документален запис от полицията в САЩ.
    Една жена се обаждане, защото някой се опитва да влезе в къщата и. Диспечера и каза:
    - Госпожо, изпращам патрул, но вие имате оръжие - използвайте го!
    После - тя застрелва единия. Другия избягва и когато го хващат - го съдят за убийството на съучастника.
    Жената изобщо не я закачат.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

6. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Права много...... къде са границите на правата ни е въпроса?!? В този случай надали тази случка може да се определи като неизбежна отбрана, самоотбрана и прочие. Няма спор че всеки би постъпил подобно в такъв случай. Но когато се изпразни цял пълнител по крадец, използваш незаконно оръжие при наличието на оръжейни магазини на всеки ъгъл, отделно опит за прикриване на следи, и най-важното да пропусне да се обади в полицията след 30 мин наблюдение над крадеца и още повече след случката - термина самоотбрана малко минава всякакви граници.

8. ХАРЕСВАМ! merry, jhoro liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    покрай нашумелия случай в момента в бг, ми стана любопитно какви права имаме в ук при неизбежна отбрана и неизбежна самоотбрана? имаш ли право да се защитиш ако някой нахлуе в дома ти? или ако някой те нападне на улицата?
    А какъв е този нашумял случай в БГ?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Доктор гръмнал крадец с незаконен пистолет, който пък го нападнал с нож. Крадеца умира, а доктора е арестуван и следват протести. Последните новини сочат, че доктора 30 минути е наблюдавал престъплението, без да сигнализира на полицията. Следва борба с крадеца и стрелба.

https://www.dnes.bg/temida/2018/03/0...istvali.369838

11. БЛАГОДАРЯ Мила, jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Какви права имаме при самоотбрана?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    До няколко дни ще имаме статия преведена по темата. Един сънародник сега го съдят понеже един местен идиот нападнал колата му, после нападнал и нашенеца, който се предпазил и отвърнал с един удар и другия на земята и счупени зъби и...

Сега българина ще съдят.
    преди известно време един нашенец тук, занимава се с частен бизнес, нападат го на улицата и го обират и той ми каза че ако бил ударил нападателя сега него щели да съдят. този случай в бг ми припомни и тая случка тук и се запитах какви права има жертвата или няма никакви и трябва да седи и да помага на нападателя да бъде обрана, набита и т.н.?

13. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Доктор гръмнал крадец с незаконен пистолет, който пък го нападнал с нож. Крадеца умира, а доктора е арестуван и следват протести. Последните новини сочат, че доктора 30 минути е наблюдавал престъплението, без да сигнализира на полицията. Следва борба с крадеца и стрелба.

https://www.dnes.bg/temida/2018/03/0...istvali.369838

викат,че го е застрелял доволно далече от къщата му,на улицата
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Като прочетох тоя материал, не виждам нищо, което да говори за неизбежна самоотбрана.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ами то в началото историята беше по-различна, най-вероятно измислици на пресата. Уж борбата става в апартамента, имало и втори крадец, от когото изпаднал пистолета, ей такива работи. Народа естествено се вдигна в защита на доктора, но днес прокуратурата разкри съвсем друга история.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

18. ХАРЕСВАМ! Мила, merry, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Като прочетох тоя материал, не виждам нищо, което да говори за неизбежна самоотбрана.
    Един циганин по малко,въобще не ми е жал за него . В Българи в двора ми имаше кладенец, преди няколко години си направих кухня, с тухли, прозорци и т.н. обаче кладенецът го оставих, защото изглежда яко и цялата кухня е със стари мебели, носии и т.н. Та като набарам някой ей такъв, мятам го в кладенеца и никога няма да го намерят.Хубаво е, че наколо и съседните къщи няма камери, ако го пуснат за национално издирване,единствено в имота на Баневи има камери но той е през шест къщи надолу

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Един циганин по малко,въобще не ми е жал за него . В Българи в двора ми имаше кладенец, преди няколко години си направих кухня, с тухли, прозорци и т.н. обаче кладенецът го оставих, защото изглежда яко и цялата кухня е със стари мебели, носии и т.н. Та като набарам някой ей такъв, мятам го в кладенеца и никога няма да го намерят.Хубаво е, че наколо и съседните къщи няма камери, ако го пуснат за национално издирване,единствено в имота на Баневи има камери но той е през шест къщи надолу
    Сега ако стане убийство на циганин в това село, ще знаят кого да търсят, сам си им обяснил ...

21. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Няма проблем да се защитиш, ако притежаваш законно оръжие и не изпразниш пълнителя в престъпника или падна върху ножа... ама 10 пъти падна, както пеят в мюзикъла Чикаго.
    https://youtube.com/watch?v=qrrz54UtkCc

Старо куче
    Post Thanks / Like

Малко се отклоняваме от темата. Въпросът беше какви са ни правата в Ук ? Никой ли не знае?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. При какви случаи имаме отказ за натурализация (британско гражданство)
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Британско поданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-10-2012, 13:54
  2. на какви стипендии имаме право в uk
    От philip във форум Образование в UK
    Отговори: 42
    Последно мнение: 29-11-2011, 19:00
  3. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16
  4. Отговори: 57
    Последно мнение: 16-07-2008, 11:32

Отметки