Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 36
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как лесно да си отворим банкова сметка в Метро Банк

Преди дни отидох в клон на Метро Банк в Romford. Разбрах, че един от служителите им е Македонец и първото нещо, което се замислих е да го разпитам дали може по някакъв начин да се изкарва банкова сметка по лесно при тях.

Преди месеци във Фейсбук имаше една тема с безброй коментари, една жена питаше

От къде не къде в метро банк със всички нужни документ клиента нямал право на преводач и му отказват акаунт??

Първото нещо което попитах Петър бе ако дойде сънародник в техния клон дали ще може да си отвори сметка, без да говори английски. Сънародника ни ще отиде в клона ще потърси Петър и ще си говорят на българо-македонски и ще отворят сметка. Петър ми каза, че банката имат политика, която е техните клиенти да имат минимални познания по английски. Проблемът е, че ако примерно техен клиент нещо стане с неговия акаунт, като някой да му открадне самоличността или данни на карта, банката ще трябва да му се обади и го попита въпроси. Ако дадения клиент не знае английски няма как да установят контакт.

Петър, ми каза, че ако знаят малко английски имената си да кажат адрес и подобни не би били проблем, ако отидат в клона на банката при него и да си отворят банкова сметка.

Сега въпроса вече опира какви документи може сънародник да използва да си отвори банкова сметка.

Естествено ти трябва лична карта или паспорт да установят, че си ти.

За адрес става само ако имате английска шофьорска книжка и NINo.

За адреса може да приемат и писмо от кредитна карта може първо да си отворите карта от тази компания Vanquis credit card.

Или друг документ, който то приемат като доказателство за адрес е писмо от работодателя.
    Ако работите и самонает за Иван Петров, ако той ви прати принтирано на лист писмо в което да пише, че вие работите за него, това също ще свърши работа като доказателство за адрес.

Ето малко информация за Metro Bank, тя е сравнително нова банка. Тя издава карти Mastercard и има много предимства. Услугите й са ориентирани както към частни лица, така и към бизнес клиенти.
    Metro Bank е единствената банка, която работи 7 дни в седмицата, и то с удължено работно време до 8 часа вечерта, в съботните дни до 6 вечерта, а в неделя и на официални празници – от 11 до 5 следобед. Нейната карта може да се ползва навсякъде в Европа за да се теглят пари без комисиона. Особеното при нея е, че не можете да си отворите сметка, ако не знаете английски, понеже не допускат някой да ви превежда.
    Валутата се обменя според курса за деня на Mastercard , който е много изгоден и за разлика от много други, не ви ощетява.
    Kато си отваряте сметка ви принтират картата и ви дават пин веднага, а при другите банки, като си отворите сметка, чакате да дойде карта по пощата и пин по пощата и отнема седмица минимум да стане това.

https://www.metrobankonline.co.uk/st...tores/romford/

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как лесно да си отворим банкова сметка в Метро Банк

https://apply.metrobankonline.co.uk/apply/ Вече са пуснали и онлайн да си отвориш сметка!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как лесно да си отворим банкова сметка в Метро Банк

Насе ... продължавам да се чудя колко елементарни неща обясняваш. Ма щом пък ги обясняваш - явно има нуждаещи се. Няма лошо.
    Само два-три акцента.
    Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Петър ми каза, че банката имат политика, която е техните клиенти да имат минимални познания по английски.
    Винаги съм си мислил, че отивайки в друга държава - езика ще ти потрябва много преди да опреш до отваряне на банкова сметка.
    Ей ма мен - идвам в Англия - говоря без проблем английски (проблема е за слушащите).
    Отивам във Франция - говоря французки.
    Влизвам в Германия ... е чак ся разбрах що не се оправих там. Аз има говоря не германски, те ми отговарят на ... немски.
    Даже навремето в Съветския съюз си шпрехехме на ... съветски. После казаха, че бил руски (пак аз не съм рус???)!
    Или друг документ, който то приемат като доказателство за адрес е писмо от работодателя.
    Ако работите и самонает за Иван Петров, ако той ви прати принтирано на лист писмо в което да пише, че вие работите за него, това също ще свърши работа като доказателство за адрес.
    Тук уточни, че изпращането трябва да е по пощата!!!
    Преди време бях ходил в една фирма, за да търся работа. Оставих им CV.
    След няколко дни ми отговориха - с писмо, по пощата - нещо от сорта „Сори Сър, ама в момента нямаме нужда от Вас!“
    Въпреки, че това беше отказ - на практика си беше И идеален proof of address!!!
    Щото доказваше, че съм го получил на същия тоя адрес.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Петър ми каза, че банката имат политика, която е техните клиенти да имат минимални познания по английски.
    Дискриминират по лингвистични умения. Банковите регулатори нямат такова изискване към клиентите. Предполагам това може да се повдигне с омбудсмана.

6. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Дискриминират по лингвистични умения. Банковите регулатори нямат такова изискване към клиентите. Предполагам това може да се повдигне с омбудсмана.
    More likely Петър да си го е поизмислил.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Nationwide също отказват да отварят сметки на хора без Английски език.

Лорде, на няколко пъти съм забелязал че съветваш новопристигналите да ходят в определени банкови клонове където работят Българи уж за съдействие за отваряне на банкова сметкa. Въпроса е имаш ли одобрението на тези хора да препоръчваш всеки да ги търси на работа? Примерно аз познавам Българи които работят в Nationwide, HSBC и Barclays и знам че работят стриктно по правилата на банката и не правят никакви изключения. Също така не биха се зарадвали ако всеки ден им се изсипват по една дузина бай ганьовци за съдействие за банкова сметка.
    Последно редактирано от Tralala : 04-03-2018 на 22:44

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как лесно да си отворим банкова сметка в Метро Банк

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението

Лорде, на няколко пъти съм забелязал че съветваш новопристигналите да ходят в определени банкови клонове където работят Българи уж за съдействие за отваряне на банкова сметкa. Въпроса е имаш ли одобрението на тези хора да препоръчваш всеки да ги търси на работа? Примерно аз познавам Българи които работят в Nationwide, HSBC и Barclays и знам че работят стриктно по правилата на банката и не правят никакви изключения. Също така не биха се зарадвали ако всеки ден им се изсипват по една дузина бай ганьовци за съдействие за банкова сметка.
    Едниния клон съветвам, но там не е заради българи, че имат специални облекчения . Този Петър съм го питал , спокойно не съм хванат от гората.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    More likely Петър да си го е поизмислил.
    https://www.facebook.com/groups/1473...7803013462604/ не си измисля

Post Thanks / Like

Дайте линк на банка където пише потенциалните клиенти да поназнайват английски?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Тая банка сега я виждам за първи път. Ти Лорде недей да подвеждаш хората да си отварят сметка в някаква отепана банка, където имат няколко клона в Лондон и още няколко друг по голям град . Например ако някой си отвори сметка и отиде в друг град на почивка и недай си боже си загуби картата, хубаво ще я блокира, как ще си изтегли пари, ако няма клон на тая банка в самият град? Аз имам сметка в Лойдс и във най умрелите градове има повече от два клона, ако си я загубя картата, отивам в банка и си тегля пари от касата.

13. ХАРЕСВАМ! Zara liked this post
    Post Thanks / Like

Направо филология искат и да цитираш Шекспир. Аз никога не бих си оставил парите в някаква измислена банка и изобщо незнам каква система за сигурност имат, така че като си оставя парите, утре някой гений няма да ми ги издърпа. А тия може да ги осъдиш за дискриминация съвсем спокойно.Все пак те трябва да са ми длъжни, а не аз,все пак работят с моите пари
    Последно редактирано от dimi_m : 05-03-2018 на 00:44

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Направо филология искат и да цитираш Шекспир. Аз никога не бих си оставил парите в някаква измислена банка и изобщо незнам каква система за сигурност имат, така че като си оставя парите, утре някой гений няма да ми ги издърпа. А тия може да ги осъдиш за дискриминация съвсем спокойно.Все пак те трябва да са ми длъжни, а не аз,все пак работят с моите пари
    Освен в Лондон не знам да имат клонове другаде.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами затова е логично да искат английски, защото ако нямат достатъчно широка мрежа от клонове, клиентите им после ще контактуват предимно по телефона, а ако трябва посредник, това снижава нивото на сигурността веднага с една степен.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Нов потребител Аватара на Desperado71
    Post Thanks / Like

Освен в Лондон не знам да имат клонове другаде.
    Ами имат и в други градове. Все пак UK не е само Лондон....
    А инче аз лично съм виждал клонове на тази банка в Кентърбъри и Мейдстон, Кент.
    Със сигурност има и другаде....

19. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Desperado71 Виж мнението
    Ами имат и в други градове. Все пак UK не е само Лондон....
    А инче аз лично съм виждал клонове на тази банка в Кентърбъри и Мейдстон, Кент.
    Със сигурност има и другаде....
    Направих си труда да им погледна локацията. всичките им клонове са вътре в М25 - Greater London. Само три са извън кръга - Рединг, Кеймбридж и Slough.

В Мейдстоун може и да са имали, ама сега не показва да имат клон.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

сега я виждам за първи път. Ти Лорде недей да подвеждаш хората да си отварят сметка в някаква отепана банка, където имат няколко клона в Лондон и още няколко друг по голям град . Например ако някой си отвори сметка и отиде в друг град на почивка и недай си боже си загуби картата, хубаво ще я блокира, как ще си изтегли пари, ако няма клон на тая банка в самият град? Аз имам сметка в Лойдс и във най умрелите градове има повече от два клона, ако си я загубя картата, отивам в банка и си тегля пари от касата.
    Метробанк я ползвам от поне 5 години ,супер е за пазаруване в ЕУ и туризъм.Тук може да поизлъжа,но мисля че като тегля левове в БГ ми е по-изгодно от метрокард отколкото ДСК ,понеже нямат никакви комисионни.Имат клонове около Лондон-Басилдън,Кентърбъри ,Кембридж,но даже и когато нямаха не ми е липсвал,то в 2018 кой ходи в офиса на банка,даже обирите стават онлаин вече.Банката мисля е американска.Единствената причина да ходя в техен офис е машината за монети,като се събере една торба монети отивам да ги изсипя в банката,не знам друга банка да има такава опция.За почивки и съмнителни транзакции препоръчвам изцяло онлаин картите в стил Револют,с едно кликване на телефона си блокираш или отблокираш картата,аз я държа блокирана винаги и само когато пазарувам я отблокирам за транзакцията,моментално получаваш съобщение какво и кога си купил,добри курсове на превалутиране ,зареждаш малки суми от акаунта си от голяма банка.Толкова са изгодни че още не могат да излязат на печалба,и май разчитат на инвеститорите да продължават да наливат средства.Доскоро рекламираха и УК акаунти изцяло онлаин без доказателство за адрес ти дават сорт код и номер на сметка ,но нещо не виждам сега такава опция ,може би другарчетата им от Ситито са им издърпали ушите .

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Метробанк я ползвам от поне 5 години ,супер е за пазаруване в ЕУ и туризъм.Тук може да поизлъжа,но мисля че като тегля левове в БГ ми е по-изгодно от метрокард отколкото ДСК ,понеже нямат никакви комисионни.Имат клонове около Лондон-Басилдън,Кентърбъри ,Кембридж,но даже и когато нямаха не ми е липсвал,то в 2018 кой ходи в офиса на банка,даже обирите стават онлаин вече.Банката мисля е американска.Единствената причина да ходя в техен офис е машината за монети,като се събере една торба монети отивам да ги изсипя в банката,не знам друга банка да има такава опция.За почивки и съмнителни транзакции препоръчвам изцяло онлаин картите в стил Револют,с едно кликване на телефона си блокираш или отблокираш картата,аз я държа блокирана винаги и само когато пазарувам я отблокирам за транзакцията,моментално получаваш съобщение какво и кога си купил,добри курсове на превалутиране ,зареждаш малки суми от акаунта си от голяма банка.Толкова са изгодни че още не могат да излязат на печалба,и май разчитат на инвеститорите да продължават да наливат средства.Доскоро рекламираха и УК акаунти изцяло онлаин без доказателство за адрес ти дават сорт код и номер на сметка ,но нещо не виждам сега такава опция ,може би другарчетата им от Ситито са им издърпали ушите .
    То и в азда и теско има машина за монети, учудва ме, че незнаеш

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Тия по магазините взимат 10%. В банката не знам как е.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

25. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Бъдещето е в онлайн банкирането. Защо ми е да плащам за банкови офиси и персонал?

27. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Тия по магазините взимат 10%. В банката не знам как е.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Банката не те таксува!

29. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как лесно да си отворим банкова сметка в Метро Банк

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Много вярно! Навремето контактувап с една българка, дето работеше в UKBA (тъкмо чаках разглеждане). Първата ѝ приказка беше - „Не си мисли, че щом съм българка, ще имаш специално отношение!“
    Колкото до езика - в Сантандер не са ми поставяли сакива условия. Ама служителя говореше само инглиш. Кък да му обЯсня - аджеба, що съм там???
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Minutaemnogo.png
Разглеждания:	32
Размер:	71,0 КБ
ID:	8582
    Аз имам сметка в Лойдс и във най умрелите градове има повече от два клона, ако си я загубя картата, отивам в банка и си тегля пари от касата.
    Ти не се притеснявай - Lloyds си е много скапана банка, пък ако ще да имат офиси във всяка втора къща!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Много вярно! Навремето контактувап с една българка, дето работеше в UKBA (тъкмо чаках разглеждане). Първата ѝ приказка беше - „Не си мисли, че щом съм българка, ще имаш специално отношение!“
    Колкото до езика - в Сантандер не са ми поставяли сакива условия. Ама служителя говореше само инглиш. Кък да му обЯсня - аджеба, що съм там???

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Minutaemnogo.png
Разглеждания:	32
Размер:	71,0 КБ
ID:	8582

Ти не се притеснявай - Lloyds си е много скапана банка, пък ако ще да имат офиси във всяка втора къща!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=AJQ3TM-p2QI

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    Смешно и ... хиперболистично!!! Мхмммм !!!

Advanced user
    Град
    What's the weather like today..?
    Post Thanks / Like

...и Newbury ,Basingstock (Hampshire).
    "True education is to learn how to think,not what to think." Krishnamurti When lives gives you lemons,ask for salt and tequila .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nor4e Виж мнението
    ...и Newbury ,Basingstock (Hampshire).
    Ко там???
    Изкарах известно време в околностите на Чичисър (не е баш Хемпшир, Уест Съсекс се води). Ми ела да ги чуеш у дъ Бляк Кънтриту! Или в Соут Йоркшир. За джорджитата - да не споменавам.
    Изръчкал съм половината Ингланд, барабар с част от Валес!!!
    Няа са пуашите - ша са разбереме. Мерак да има.
    Де с ръце, де с крака, де с ... други крайници...

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. NIN и банкова сметка
    От Snt във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 23
    Последно мнение: 27-08-2015, 19:15
  2. Как да отворим банкова сметка - с доказателство за адрес от доктора
    От pavel zlatanov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 15
    Последно мнение: 29-09-2012, 00:22
  3. Как се отваря лесно банкова сметка?
    От lordm във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 130
    Последно мнение: 08-07-2012, 11:25
  4. Къде най-лесно с договор за наем мога да си отворя банкова сметка?
    От ani_mation във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 14-11-2009, 18:09
  5. Как се отваря лесно банкова сметка?
    От lordm във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-01-2005, 19:56

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове