Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Частна Медицинска застраховка

Ползва ли някой частна медицинска застраховка? Най-вече се интересувам от такава, която покрива зъболекар, защото имам сериозни проблеми и никак не съм доволен от нчс

Sent from my iPhone using Tapatalk

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Частна Медицинска застраховка

За зъболекар има специални, аз не позлвам понеже към момента имам безупречни зъби...

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Частна Медицинска застраховка

Знаеш ли някаква, която е достъпна и същевременно върши работа? Или как да потърся такава?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Частна Медицинска застраховка

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Знаеш ли някаква, която е достъпна и същевременно върши работа? Или как да потърся такава?

Провери тук
    https://www.moneysavingexpert.com/in...ntal-insurance

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

5. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

а как работят тези частни здравни застраховки? към бупа примерно? аз мислех че работи по един начин а се оказва че не е съвсем така. някой с такава застраховка да обясни процедурата от - до?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    а как работят тези частни здравни застраховки? към бупа примерно? аз мислех че работи по един начин а се оказва че не е съвсем така. някой с такава застраховка да обясни процедурата от - до?
    Ами аз имам, ама не съм я ползвала....кажи ти какво си мислил, да видим ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ами аз имам, ама не съм я ползвала....кажи ти какво си мислил, да видим ...
    примерно
    имаш някакъв проблем обаждаш се на бупа и ти дават час за преглед за следващия ден примерно. ама се оказва че за да стигнеш до бупа трябва да минеш първо през гп и след това гп-то те насочва към клиника която бупа само участва финансово доколкото разбрах. бъркам ли някъде?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    примерно
    имаш някакъв проблем обаждаш се на бупа и ти дават час за преглед за следващия ден примерно. ама се оказва че за да стигнеш до бупа трябва да минеш първо през гп и след това гп-то те насочва към клиника която бупа само участва финансово доколкото разбрах. бъркам ли някъде?
    не бъркаш, точно така е....предимството е,че по NHS ще чакаш примерно 6 м , с БУПА ще чакаш 3 месеца ...

10. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Доколкото разбирам, застраховката покрива само спешни случаи - пломби, умъртвяване на нерв и т.н. Едва ли ще можеш коронка да сложиш, защото се води козметична процедура. Една позната пък каза, че от Бупа са й платили изравняване на зъбите... или послъгва или някакви бонуси има. Иначе все едно си правиш холивудска усмивка за чужда сметка.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

не бъркаш, точно така е....предимството е,че по NHS ще чакаш примерно 6 м , с БУПА ще чакаш 3 месеца ...
    Аз с моята застраховка чакам седмица до 10 дена, но не съм в БУПА и не съм в Лондон или в голям град. Имаш списък на болниците, където работят специалистите от твоята застраховка и си избираш къде да отидеш.
    Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Доколкото разбирам, застраховката покрива само спешни случаи - пломби, умъртвяване на нерв и т.н. Едва ли ще можеш коронка да сложиш, защото се води козметична процедура. Една позната пък каза, че от Бупа са й платили изравняване на зъбите... или послъгва или някакви бонуси има. Иначе все едно си правиш холивудска усмивка за чужда сметка.
    Зъболекарските застраховки са на нива. Има базови, които покриват само основни неща, има и други, зависи от нивото. Коронката не се води винаги козметична процедура, има и коронки, които се слагат по медицинска необходимост, но това не е най-важното. Важното е каква застраховка избираш - вътре много ясно си пише какво точно покрива.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението

Както и Мила каза, за зъболекар , зависи от покритието. Преди време в една от предишните ми работи аз се занимавах да преговарям с БУПА и за дентал бяха 5 нива и разбира се на различни цени. На 5-то ниво, само,че организирано през работодателя беше 20 лири на месец. Включваше и коронки , дори приемаха фактури от лечение в чужбина при предварителна дискусия с тях и одобрение. Мисля, че това ниво , ако го направиш като частно лице е малко по скъпо.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз с моята застраховка чакам седмица до 10 дена, но не съм в БУПА и не съм в Лондон или в голям град. Имаш списък на болниците, където работят специалистите от твоята застраховка и си избираш къде да отидеш.

Зъболекарските застраховки са на нива. Има базови, които покриват само основни неща, има и други, зависи от нивото. Коронката не се води винаги козметична процедура, има и коронки, които се слагат по медицинска необходимост, но това не е най-важното. Важното е каква застраховка избираш - вътре много ясно си пише какво точно покрива.
    В Шотландия вероятно е различно. Не ми се е налагало да ползвам моята, но инфото ми е от други хора.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В Шотландия вероятно е различно. Не ми се е налагало да ползвам моята, но инфото ми е от други хора.
    Да, така е, аз затова отговорям на deijei, защото той е в Шотандия. Аз съм я ползвала заради коляното си. Особено когато ми организираха ядрено-магнитен резонанс за седмица, се изненадах сериозно. Беше мобилен, от тези в големите автобуси, но няма значение. Но и според мен, щом ще плаща застраховка, човек е добре да се поинтересува за сроковете, които му предлагат там, където живее - защото това е важно. Защо да плащам, ако нямам по-бързо и по-качествено обслужване?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

една съседка с BUPA,за малко да загуби близнаците си при раждане.в конкретния случай,действали непрофесионално,но като цяло ги отценява една идея над NHS
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    една съседка с BUPA,за малко да загуби близнаците си при раждане.в конкретния случай, действали непрофесионално, но като цяло ги отценява една идея над NHS
    Това не го разбрах???

Нали говорим за различни „платци“ - BUPA и NHS. Едните ще платят повече, ще организират нещата по-бързо (цялата бумащина и бюрокрация)...

Но се очаква професионалната част (медицинската демек), да е на едно и също ниво?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това не го разбрах???

Нали говорим за различни „платци“ - BUPA и NHS. Едните ще платят повече, ще организират нещата по-бързо (цялата бумащина и бюрокрация)...

Но се очаква професионалната част (медицинската демек), да е на едно и също ниво?
    Медицинските лица обикновено са едни и същи.

21. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз си мисля нещо от рода, правя си застраховка, която ми позволява като ме заболи зъб да звънна на зъболекаря и до ден Два да ме приеме и лекува. Ако трябва кореново лечение и Бяла пломба, коронка в краен случай и това да не ми струва стартово 50-60 паунда за преглед само.
    Една кофти историйка с нчс: преди около два месеца ми се чупи стена на един зъб и все още виси на венеца. Звъня на нчс, да ела след 3седмици, (Ок, но искам по-дълъг апойнтмънт, за да се лекува, не само преглед-да Ок), около две седмици не мога да ям на тази страна, защото стената се набива във венеца като захапя нещо. Накрая с интензивно клатене всеки ден стената падна. На зъболекаря стана ясно, че е за коронка, но им казах, че за момента съм пас. И понеже месец преди да спипа зъба уж ми правиха друг и там все ми се набива храна във венеце и се възпалява и им викам така и така съм тук дайте да си оправите грешката-ами днес няма време ела след един месец, в други ден(петък) ми е часа и през това време ме заболя някакъв друг зъб и то доста сериозно и съм на кодеин от една седмица-ако в петък не почнат да ми оправят проблема с болката ще хвърчат шамари и ще има ебал съм ти и нчс-а и чудесиите. Извинявам се за цинизма, но след толкова дни на брутална болка, вече не ме свърта

Старо куче
    Post Thanks / Like

Сменявай зъболекъра . Имах случай мин година ми се отпуши зъб но той беше с изваден корен и не болеше , обадих им се за апойтмънт и като разбраха че имам счупен зъб директно за другия ден искаха да ми дадат апойтмънт

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз си мисля нещо от рода, правя си застраховка, която ми позволява като ме заболи зъб да звънна на зъболекаря и до ден Два да ме приеме и лекува. Ако трябва кореново лечение и Бяла пломба, коронка в краен случай и това да не ми струва стартово 50-60 паунда за преглед само.
    Една кофти историйка с нчс: преди около два месеца ми се чупи стена на един зъб и все още виси на венеца. Звъня на нчс, да ела след 3седмици, (Ок, но искам по-дълъг апойнтмънт, за да се лекува, не само преглед-да Ок), около две седмици не мога да ям на тази страна, защото стената се набива във венеца като захапя нещо. Накрая с интензивно клатене всеки ден стената падна. На зъболекаря стана ясно, че е за коронка, но им казах, че за момента съм пас. И понеже месец преди да спипа зъба уж ми правиха друг и там все ми се набива храна във венеце и се възпалява и им викам така и така съм тук дайте да си оправите грешката-ами днес няма време ела след един месец, в други ден(петък) ми е часа и през това време ме заболя някакъв друг зъб и то доста сериозно и съм на кодеин от една седмица-ако в петък не почнат да ми оправят проблема с болката ще хвърчат шамари и ще има ебал съм ти и нчс-а и чудесиите. Извинявам се за цинизма, но след толкова дни на брутална болка, вече не ме свърта

Ако си казал, че имаш болка, би трябвало да те приемат по спешност, за пръв път чувам с болка да приемат след 3 седмици или след месец, те имат часове за прием по спешност. Аз вярно съм в Шотландия, а не в Англия, но чак пък след толкова време... при нас при болка приемат на същия или на другия ден. Опита ли да звъниш на NHS 24 (111)? Звъни се след работното време на зъболекаря или в почивните дни и обясняваш, че имаш силна болка, която въпреки болкоуспокояващите е много силна, ще ти зададат 1000 въпроса и ще ти организират да те прегледа зъболекар по спешност и да отстрани причината за болката. И аз бих сменила зъболекаря.

Не мога да помогна за въпроса със застраховката, не съм чувала да има такава, която да позволява по-бързо лечение, но и не съм търсила, дано някой друг да помогне по този въпрос.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Много трудно се закачаш за нчс зъболекар в нашия район, а и аз с моите постоянни проблеми съм ходил къде ли не при различни частни зъболекари по спешност и не съм доволен никъде. Да не споменавам всяко лято съм си в Бг и половината от отпуската минава пак при зъболекаря, връщам се в ЮК и се почва от 1-я месец пак. От лятото насам извадих един зъб, друг се счупи, и сега адската болка на ново място... уджас

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Медицинските застраховки не са евтини, а и имат лимит на сумите които изплащат. Колкото по-голям е лимита толкова по-голяма е месечната такса. Примерно ние сме с https://www.hsf.co.uk/ с план за зъболекарски услуги до 800 паунда на година.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тези 800£ застрахователя ли ги покрива? И каква е месечната такса за един човек?

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Тези 800£ застрахователя ли ги покрива? И каква е месечната такса за един човек?

Виж плановете в сайта им. Отиваш на зъболекар или квото там друго покриват, плащаш си и им изпращаш касовата бележка и до 1-2 седмици ти пращат чек. Таксата е за цялото семейство и тавана на сумата е общо за всички. Също така ако си employee, в зависимост от работодателя може да се класираш за намаление. Ние получаваме 30% намаление.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 30-03-2013, 08:05
  2. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 7
    Последно мнение: 10-03-2013, 16:23
  3. Отговори: 22
    Последно мнение: 24-01-2012, 15:34
  4. АСТМА