Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Вероятно ще заключим темата след като се получи отговор, който е подходящ.
    Има доста новодшли на Острова, които не са сигурни как да нарекат някой чернокож на английски без да е расистко.
    Нямам предвид просто пред него, а да опишат на друг човек че става въпрос за чернонож.
    Вие кои думи употребявате!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

А защо изобщо трябва да ги наричаме някак, имайки предвид цвете на кожата?
    Работил съм с много африканци и никога не съм имал специално отношение. Както и към различните етноси в България.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. ХАРЕСВАМ! Мила, steve liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Работил съм с много африканци и никога не съм имал специално отношение. Както и към различните етноси в България.
    Приеми, че си свидетел на криминално действие. Това си е важна следа. И се чудя как ще го обясня....

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Не казвам че трябва да ги наричаме, но като те питат някой път. Примерно във фирма отиваш и искаш да опишеш колегата му на този как изглежда, нисък, висок, бял чернокож.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Приеми, че си свидетел на криминално действие. Това си е важна следа. И се чудя как ще го обясня....
    Да да това ми е думата.

Град
    Post Thanks / Like

Също ако трябва да опишеш, че някой е дебел как да го кажеш да не засегнеш някой?

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Също ако трябва да опишеш, че някой е дебел как да го кажеш да не засегнеш някой?
    Човек с наднормено тегло.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Blackman
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Човек с наднормено тегло.
    Да да знам на английски имам предвид. Кое е най правилното... BIG или Overweight .

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

Тук казват big. Иначе думите са overweight, obese, но obese се смята за обидна. За човек с черна кожа - ако не те попитат специално за расата, няма нужда да се споменава. "Един човек дойде", а не "Един чернокож дойде". ако те питат специално за расата, тогава е приемливо да се каже black или African, ако толкова човек се притеснява от думата black.

Ето етносите в последното преброяване в Кралството.

https://en.wikipedia.org/wiki/United...p_question.png
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как да наричаме цветнокожи на английски без да ги обидим .

A за индийци и азиатци !? В началото като дойдох и чух Asian си мислих че за китайци някакви става въпрос, но после разбрах че е за индийци. Ако трябва да опишеш китаец, японец, кореец... аз ги бъркам малко как ще кажеш!?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Като ученик ходих при баща ми на гости в ЮАР, неговите колеги им викаха печки на тия черните, беше им дошло от гуша от тия, само ядове.

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Абе зависи.Ако знам,че е африканец така.Ама иначе че си е черен,щото ако е от Ямайка(Тука се намират чат пат) много се обиждат като им кажеш африканци

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Абе зависи.Ако знам,че е африканец така.Ама иначе че си е черен,щото ако е от Ямайка(Тука се намират чат пат) много се обиждат като им кажеш африканци
    Щото нямат нищо общо с Африка. Иначе тука англичаните са се омешали яко, тая Англия е станала като хан, вратите са отворени за всеки. Нещо се губи чара на тая държава, всеки циганин с паспорт и вече британец. Ще взема и аз да взема паспорт, барабар Петко с мъжете
    Последно редактирано от dimi_m : 01-03-2018 на 00:03

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    На тях това не се казва. Когато говориш на някого в България, нали не му казваш "бял"? И на тях няма причина да се казва "черен" или африканец. Моят пример беше, когато специално те питат - например, те разпитват като свидетел в полицията.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

18. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Като ме питат казвам черен т.е black guy - по принцип още в училище съм учил ,че тия са негри ама ако им кажеш негър тук става зле работата и ми е чудно защо !
    https://dariknews.bg/novini/liubopit...obidna-1330114

Общо взето света се е побъркал ! На негър да казваш черен или афро както и на циганин - ром . Ето на това му се казва на черното да викаш бяло ама ..... ко да се прави - кво ти свират - тва играеш !

Само да вметна ,че не съм расист и съм работил със всякакви ! Ама не може в учебниците да те пише негър ,а като некой ти каже така да го наричаш расист и да си търсиш правата ! Нема логика !
    Последно редактирано от bmwww : 01-03-2018 на 06:58

20. БЛАГОДАРЯ Stanley9 thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Това е изкуствено създаден проблем ,които влияе на психиката на хората . Това от гледната точка на обикновения човек . От друга страна това е умишлено създадено противоречие в европейското общество от богатите и силни на деня . Този процес върви поне 70 години с пълна сила . Целта е да се отклони вниманието на Европейците от истинските проблеми чрез създаване на нови проблеми . Това не е моята борба ,но сам вкаран в нея и сам принуден да е играя . Така по лесно се управлява обществото

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    На тях това не се казва. Когато говориш на някого в България, нали не му казваш "бял"? И на тях няма причина да се казва "черен" или африканец. Моят пример беше, когато специално те питат - например, те разпитват като свидетел в полицията.
    В америка им казват афроамерикан . Не смятам че черен е обида . Не би трябвало да се наказва и от закона . Например блакман . Ако го наречете негър е обида . Защото означава нещо близко до роб . И не е приемливо да ги наричаме негър . А мисля е наказуемо . Изкуствено създаден проблем от нас европейците след като сами ги приемаме в европа последните 70 години . Процеса е усилен през последните 70 години . Аз дори в Лондон забелязвам обратна дискриминация от азиатците и африканците към белите . Осезаемо . И сам видял много такива случаи В банка в кансел ,на обществени места .Говорят с презрение към белите
    Последно редактирано от kanarinapred : 01-03-2018 на 09:15

Старо куче
    Post Thanks / Like

Англичаните са много изобретателни когато трябва да бъдат политкоректни.

overweight = a person with higher BMI
    short = vertically challenged

Иначе най-необидното е просто да си им кажеш black. И в никакъв случай coloured.

Също така избягвайте в присъствието на black хора:
    - да използвате думата книга на български
    - да казвате : Lets go and eat like white people

24. ХАРЕСВАМ! Мила, lordm, Stanley9 liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

26. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    В америка им казват афроамерикан . Не смятам че черен е обида . Не би трябвало да се наказва и от закона . Например блакман . Ако го наречете негър е обида . Защото означава нещо близко до роб . И не е приемливо да ги наричаме негър . А мисля е наказуемо . Изкуствено създаден проблем от нас европейците след като сами ги приемаме в европа последните 70 години . Процеса е усилен през последните 70 години . Аз дори в Лондон забелязвам обратна дискриминация от азиатците и африканците към белите . Осезаемо . И сам видял много такива случаи В банка в кансел ,на обществени места .Говорят с презрение към белите
    За САЩ не е обидно да кажеш негър - самия Мартин Лутър Кинг в речта си „I Have a Dream“ изролзва понятията „негър“ и „негрите“.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За САЩ не е обидно да кажеш негър - самия Мартин Лутър Кинг в речта си „I Have a Dream“ изролзва понятията „негър“ и „негрите“.
    Това не е така. Мартин Лутър Кинг е роден преди повече от век и понятията се изменят. Той се е борил цял живот против расовата сегрегация, сега не можем да кажем, че това, против което се е борил, е ОК в 21 век. "Негър" е отминал етап. В Щатите издадоха закон пред 2016-та година, с който премахват думата "negro" и "оriental" от американските закони, защото са присъствали в стари закони, създадени по онова време. В Щатите се е използвало oriental както тук се използва Asian.

29. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Вероятно ще заключим темата след като се получи отговор, който е подходящ.
    Има доста новодшли на Острова, които не са сигурни как да нарекат някой чернокож на английски без да е расистко.
    Нямам предвид просто пред него, а да опишат на друг човек че става въпрос за чернонож.
    Вие кои думи употребявате!?

ето азбучен пример за расизъм!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

31. ХАРЕСВАМ! jhoro, Motovilkov liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Мога само да добавя:

33. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Проблема бели черни бели цветни само ще се задълбочава с времето . И като го има и разделението по религии . Става много опасно в близкото бъдеще . Лондон почти е завладян . Остават му не повече от 15 години . Има училища където белите деца са по едно две в паралелка и това са цели квартали . Много са . На 5 минути от финансовата столица на света канари уорф е така .

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 28-06-2015, 17:55
  2. Пари до БГ?!
    От the light във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 15
    Последно мнение: 22-11-2013, 19:19
  3. изпращане на пари ОТ Бг към ЮК
    От RNOH във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 22
    Последно мнение: 04-01-2011, 16:19
  4. Вашите пари дадени на непознат?!Внимавайте с парични преводи.
    От lordm във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-08-2008, 17:44
  5. Още един английски адвокат дари пари за адвокатската визита.
    От lordm във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 01-03-2005, 01:45

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker