»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 1 от 3 123 ѕоследнаѕоследна
–езултати от 1 до 25 от общо 73
    администратор Atanas Chikov јватара на lordm
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    London, United Kingdom, United Kingdom
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »змами и измамници в UK

»ма много такива и гол€мата част са от сънародници.  акво ли не се правеше до момента да се спре това и все неуспешно! ¬секи ден научавам за нови измамени. ћислех мислех какво да направ€ за да се промен€т нещата и стигнах до следната иде€.

ќказа се, че група »змамници в UK н€ма как да просъществува. »маше н€колко такива, едни с цензура други без цензура. √рупите просъществуваха малко после биваха рапортувани от измамници и б€ха изтривани от ‘ейсбук. ѕак ги пускаха и пак б€ха изтривани. ¬ момента н€ма такава група и дори да направим група за измамници н€ма да просъществува дълго. ѕричината е, че н€ма начин да се докаже лесно дали пост, че »ван ƒраганов е измамил —то€н ѕетров е истина или просто клевета.

«аконите за клевета във ¬еликобритани€ са строги и ‘ейсбук е длъжен ако да кажем в н€ко€ група има нещо като клевета да вземе мерки и да изтрие пост, та и група.
    ћного сънародници използваха съществуващите групи за да си прав€т мръсно, подливат вода, както и да прецакват конкуренци€.

јко »ван ƒраганов от ‘ейсбук е лъжец мошеник и го оплюем навс€къде какво ще постигнем!?

ћного често във ‘ейсбук профилите са с измислени имена и снимки, днес ще оплюем »ван ƒраганов с телефонен номер 07799560345, след два дни човека зад профила »ван ƒраганов ще си изтрие стари€ профил и отвори нов с »ме —то€н ѕетров ще пусне и нов телефонен номер 07799654456 и пак ще измами сънародниците ни. ѕак ще го изобличат и пак ще си смени самоличността и телефона и така това може да продължава до безкрайност.  акто се казва вълкът козината си мени, но не и нрава.
    —ега какво да се направи за да се избегне да имаме още измамени хора.  акто разбрахме »ван може да си мени как изглежда, но неговите номера и мошенгии са си пак същите. »маме една българска поговорка
    ѕременил се »ли€, погледнал се - пак в ти€.

“ова което според мен тр€бва да направим е не да изобличаваме измамниците, които може да се премен€т(промен€т) а да изобличим измамите.
    ¬ новата група ко€то създадох н€ма да сподел€ме кой излъгал кого, понеже н€ма значение кой е измамника, а каква е измамата.
    јко заедно успеем да съберем и изобличим всички измамни тактики, то н€ма значение кой ще се опита да ни излъже, ние ще знаем, че това е лъжа. ўе поглефнем пременени€ »ли€ и разберем че това е той и че ни мами.
    ¬ъв ¬еликобритани€ измамниците са с ’ил€ди а видовете измами са веро€тно стотици.

— помощта на екипа на HELP4BG, както и ваша помощ потребителите на социалните медии, стъпка по стъпка ще разобличим всички видове лъжи.
     огато пускаме пост в групата не ни интересува име и снимка на измамника, нито телефона му.

»мето и снимката може да са измислени, има примерно един който предлага услуги с документи и е сложил снимка на ’ристос на профила си! “елефона се смен€ лесно, сим картите са безплатни и може да се вземат навс€къде.
    »нтересува ни само как сте били измамени, какъв е сценари€ на измамата, какво се обещава, какво се изисква от вас.

Ћеко по леко ще разкрием всички измами и затрудним доста измамниците. Ќов ‘ейсбук профил и телефонен номер може да си активирате за 10 минути, но нова измамна схема не се прави никак лесно.
    »наче един от начините да не бъдете измамени е да използвате бизнеси и хора, които са легитимни и доказани. јз сами€т съм написал всичко за себе си в сайта ми, не се кри€ кой съм и съм казвам многократно, че аз не мога да излъжа клиент.
    ясно ми е, че ще има н€кога н€кой недоволен, но причината за това н€ма да е, че съм го излъгал. —тават забав€ни€ с неща не по мо€ вина, клиенти пон€кога имат грешни очаквани€ плащат си за едно, а очакват друго, ¬еднъж един така плаща за Level 1, a после ми казва ама вие казахте, че в цената влиза и картата.  артата сама по себе си струва 30 паунда.  азах му не, не е в€рно, че влиза и картата. “ой ми каза така ми казахте, а мо€т отговор бе мога да ви прат€ да чуете разговора ни да видите какво съм казал.  лиента веднага ми отговори, не н€ма проблем. “а пон€кога се случва и клиенти да не им е €сно, да са с грешно разбиране-очакване или пък да про€в€ват тарикатлък.

» така групата е отворена и ако спазваме правилата, които изброих Facebook н€ма да € затвор€т. Ќие не изобличаваме или клеветим хора. Ќие изобличаваме измамни практики.
    https://www.facebook.com/groups/1325...1023105843751/

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 374
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »змами и измамници в UK

“и уведом€вавш ли клиентите си, че записваш телефонните разговори? Ќали знаеш, че е нелегално освен ако изрично не уведомиш предварително всички участници в разговора.

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »змами и измамници в UK

÷итирай ѕървоначално написано от Zara ¬иж мнението
    “и уведом€вавш ли клиентите си, че записваш телефонните разговори? Ќали знаеш, че е нелегално освен ако изрично не уведомиш предварително всички участници в разговора.
    «ара уж толкова квалификации имаш и позиции и работа, а говориш нев€рна информаци€. Ћегално е € прочети с √угъл и разбери къде ти е грешката. Ќе че като ти докажа, че съм прав дори да го осъзнаеш ще кажеш извин€вам се обърках се.

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 374
    Post Thanks / Like

1. What are the call recording laws in the UK?
    The interception, recording and monitoring of telephone calls is governed by a number of different pieces of UK legislation. The main being:

• Regulation of Investigatory Powers Act 2000 ("RIPA")
    • Telecommunications (Lawful Business Practice)(Interception of Communications) Regulations 2000 ("LBP Regulations")
    • Data Protection Act 1998
    • Telecommunications (Data Protection and Privacy) Regulations 1999
    • Human Rights Act 1998

Moreover, according to the Data Protection Act 1988, in order to record a call where a company is able to identify the identity of either party involved in the call, it has to:

• Inform the other party how the recording will be used
    • Obtain permission for the call to be recorded
    • Data to be kept in a secure location - accessible when req

≈то ти да се образоваш малко.....тук €вно не си в час....

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 374
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: »змами и измамници в UK

÷итирай ѕървоначално написано от lordm ¬иж мнението
    «ара уж толкова квалификации имаш и позиции и работа, а говориш нев€рна информаци€. Ћегално е € прочети с √угъл и разбери къде ти е грешката. Ќе че като ти докажа, че съм прав дори да го осъзнаеш ще кажеш извин€вам се обърках се.
    ћи мойте квалификации са в друга област.....чети горни€ ми пост...according to quick research....

ѕлюс ми е интересно все пак защо не отговар€ш на въпроса ми....който е много simple...уведом€ваш ли или не...

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

1. What are the call recording laws in the UK?
    The interception, recording and monitoring of telephone calls is governed by a number of different pieces of UK legislation. The main being:

• Regulation of Investigatory Powers Act 2000 ("RIPA")
    • Telecommunications (Lawful Business Practice)(Interception of Communications) Regulations 2000 ("LBP Regulations")
    • Data Protection Act 1998
    • Telecommunications (Data Protection and Privacy) Regulations 1999
    • Human Rights Act 1998

Moreover, according to the Data Protection Act 1988, in order to record a call where a company is able to identify the identity of either party involved in the call, it has to:

• Inform the other party how the recording will be used
    • Obtain permission for the call to be recorded
    • Data to be kept in a secure location - accessible when req

≈то ти да се образоваш малко.....тук €вно не си в час....

https://www.businesssystemsuk.co.uk/...ecording-legal

Nonetheless, businesses are under no obligation to inform you if they are recording calls for any of the following reasons to:

• Provide evidence of a business transaction
    • Ensure that a business complies with regulatory procedures
    • See that quality standards or targets are being met in the interests of national security
    • Prevent or detect crime to investigate the unauthorised use of a telecom system
    • Secure the effective operation of the telecom system

However, if businesses want to record for any other purpose, such as market research, they will have to obtain your consent.

“опката е у теб!
    » така не си права!

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: »змами и измамници в UK

ћи мойте квалификации са в друга област.....чети горни€ ми пост...according to quick research....

ѕлюс ми е интересно все пак защо не отговар€ш на въпроса ми....който е много simple...уведом€ваш ли или не...
    ќтговора се състои в поста Nonetheless, businesses are under no obligation to inform you if they are recording calls.

“оест не съм длъжен да ги уведом€вам и не нарушавам нищо. Ќа колата си също имам камера, никъде н€ма правила, че тр€бва да си лепна лепенка на колата, че е с камера. «ащо да си слагам лепенка на колата?

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: »змами и измамници в UK

»ма много измами за които съм чувал от сънародниците ни тук във ¬еликобритани€, но тази ко€то ми бе споделена миналата седмица направо ме потресе.

ато научих за не€ си казах " ј  ћќ∆≈ ƒј »ћј “ј »¬ј ’ќ–ј!?"

Ќека ви разкажа истори€та, ко€то ми каза пострадалата жена и сами ще прецените.

ќт н€колко седмици, ако не и месеци една майка издирва сина си във ¬еликобритани€. ѕотърсила е съдействие и от »нтерпол.
    —инът и е на 39 години , което означава че т€ е от генераци€та, ко€то не е израснала с интернет и социални мрежи. ћайката се опива по всички възможни начини да открие сина си. ќтправи призиви към нас българите във ¬еликобритани€ да помогнем и ако знаем нещо или видим сина и да и съобщим. Ќие от HELP4BG пуснахме новина, споделихме €. —вързах се и с полицейското аташе в българското посолство. «вън€х и писах на ѕавлин, но все още нищо.

» докато си мислите за нещастието на тази майка и се чудите как ли може да и се помогне, един наш сънародник също се е зачудил какво може да направи.

Ќеговото чудене е било как да измами и излъже тази нещастна женица.
    Ќека наречем измамника »ван, той се свързал с майката по ‘ейсбук. ѕредставил и се, казал и че може да се опита да помогне. Ѕаща му бил работил тук в полици€та вече 7 години. “ой и при€телката му можели да осигур€т на жената да дойде и остане за н€колко дни и да съдействат да отиде до полици€та и подаде и тук молба за издирване.

ѕисали си си говорили по ‘ейсбук. »ван об€снил как е готов с какво ли не да помогне. ћайката се зарадвала, вид€ла надежда нещо да се случи и открие сина , хванала се като удавник за сламка. »ван и казал ок, оставаш нас н€ма проблем за квартира, само билет ще тр€бва да се осигури.  азал и аз имам намаление за British Airways може да ти куп€ билети за теб и мъжа ти изгодно. —амо реши кога искате да дойдете.

∆ената решила за дата, изпратила личните си данни на »ван, копие от лична карта и каквото тр€бва там , »ван и казал намерих билети и за двама ви цената е 210 лева на човек. ѕреведете ми парите и всичко е точно.

јнушка се замислила споделила с позната истори€та, проверили цени на билети за този ден и този полет на BA и се оказало, че са с пъти по скъпи от полетите предлагани от »ван.

ѕак се свързали с него и от дума на дума, майката разбрала, че целта на »ван е била да € измами и да прибере от не€ 200 паунда.

’убавото в тази истори€, че майката на ѕавлин се е усетила за измамата преди да плати парите, които никога н€маше да види обратно.
    —ега измамника »ван разполага с нейните лични данни и на сина си и т€ се притесн€ва дали н€ма и да злоупотреби с т€х и да и дойде от н€къде нещо като изтеглен кредит или знам ли какво се прави в –одината с крадени чужди данни.

»ма една стара българска поговорка един гледа сватба, друг гледа брадва. “ук истори€та е подобна една сънародничка изжив€ва трагеди€, търси сина си който не е чувала от близо половин година. “ърси помощ от сънародници на ќстрова да и помогнат, а »ван, който веро€тно е дошъл в јнгли€, щото в Ѕългари€ му пречило това или онова да успее( и тук на «апад всичко е както тр€бва) вместо да работи и с честен труд да изкара тези пари за н€колко дни се опитва да измами жена ко€то може да му е майка.

Ќяћјћ ƒ”ћ»!!!

ћили сънародници, измамници дебнат зад всеки ъгъл! јко н€ма как да разпознаете измамникаЕ. ќпитайте се да разпознаете измамна схема.
    ѕреди да направите каквото и да е, ако не сте сигурни в нещо попитайте н€кой при€тел или познат да ви каже какво мисли той за това което се случва. јз сами€т никога не отказвам да сподел€ какво мисл€, ако н€кой ме попита.

ћоже да пишете в групите ни или на имейл или лично съобщение, опишете всичко така, че от мен да се иска да отговора с н€колко думи. јз н€мам право и не мога да съветвам така който и да е какво да направи в дадени ситуации. “ова което мога да направ€ е да отговор€, както бих отговорил на н€кой при€тел и да му кажа, какво бих направил ако аз б€х на неговото м€сто.

¬ече той ще прецени сам какво какво да направи.

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ƒа се върна на темата с измамите и телефонните разговори, преди месеци ме измами един сънародник, направи се, че има нужда, помогнах му безплатно да си отвори сметка в банката, об€сних му как къде, направих му писмо. ѕосле ми се примоли за малко пари да му преведа, една истори€ , казах си ок, нека помогна.... обеща да ги върне до 3 дни.. минали са 3 месеца, едно че не ги е върнал , друго че телефона си е сменил... както и да е за урок ми е. »мам и имената му и разговора с него. Ќо никога н€ма да го пусна на никой този разговор, понеже когато съм го правил съм си го правил за върешно фирмено ползване и въпреки, че той е измамник, аз н€ма да наруша правилата. »дните дни ще разкажа истори€та цветно разговора как е минал какви истории разказва, ще му напиша само инициалите.
    —ъщи€ човек е завлекал и други хора.....“а ако н€кой се притесн€ва за записвани€та, н€ма причина...тоест ако н€кога тръгне да разправ€ неверни неща и клевети и лъже нещо, че съм бил казал ил и обещал но не съм го направил и съм излъгал.  ато отидем на съд, може да се използват нещата ако е законно

10. ЅЋј√ќƒј–я valeria_north thanked for this post
    —таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 356
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: »змами и измамници в UK

ƒа се върна на темата с измамите и телефонните разговори, преди месеци ме измами един сънародник, направи се, че има нужда, помогнах му безплатно да си отвори сметка в банката, об€сних му как къде, направих му писмо...
    Ќе разбрах - кое е безплатното?
    Ѕанката не му е взела пари, за откриване на сметката или ти, за съвета?
    ѕоследно редактирано от jhoro : 01-03-2018 на 03:58
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    2 930
    Post Thanks / Like

»ма много измами за които съм чувал от сънародниците ни тук във ¬еликобритани€, но тази ко€то ми бе споделена миналата седмица направо ме потресе.

ато научих за не€ си казах " ј  ћќ∆≈ ƒј »ћј “ј »¬ј ’ќ–ј!?"

Ќека ви разкажа истори€та, ко€то ми каза пострадалата жена и сами ще прецените.

ќт н€колко седмици, ако не и месеци една майка издирва сина си във ¬еликобритани€. ѕотърсила е съдействие и от »нтерпол.
    —инът и е на 39 години , което означава че т€ е от генераци€та, ко€то не е израснала с интернет и социални мрежи. ћайката се опива по всички възможни начини да открие сина си. ќтправи призиви към нас българите във ¬еликобритани€ да помогнем и ако знаем нещо или видим сина и да и съобщим. Ќие от HELP4BG пуснахме новина, споделихме €. —вързах се и с полицейското аташе в българското посолство. «вън€х и писах на ѕавлин, но все още нищо.

» докато си мислите за нещастието на тази майка и се чудите как ли може да и се помогне, един наш сънародник също се е зачудил какво може да направи.

Ќеговото чудене е било как да измами и излъже тази нещастна женица.
    Ќека наречем измамника »ван, той се свързал с майката по ‘ейсбук. ѕредставил и се, казал и че може да се опита да помогне. Ѕаща му бил работил тук в полици€та вече 7 години. “ой и при€телката му можели да осигур€т на жената да дойде и остане за н€колко дни и да съдействат да отиде до полици€та и подаде и тук молба за издирване.

ѕисали си си говорили по ‘ейсбук. »ван об€снил как е готов с какво ли не да помогне. ћайката се зарадвала, вид€ла надежда нещо да се случи и открие сина , хванала се като удавник за сламка. »ван и казал ок, оставаш нас н€ма проблем за квартира, само билет ще тр€бва да се осигури.  азал и аз имам намаление за British Airways може да ти куп€ билети за теб и мъжа ти изгодно. —амо реши кога искате да дойдете.

∆ената решила за дата, изпратила личните си данни на »ван, копие от лична карта и каквото тр€бва там , »ван и казал намерих билети и за двама ви цената е 210 лева на човек. ѕреведете ми парите и всичко е точно.

јнушка се замислила споделила с позната истори€та, проверили цени на билети за този ден и този полет на BA и се оказало, че са с пъти по скъпи от полетите предлагани от »ван.

ѕак се свързали с него и от дума на дума, майката разбрала, че целта на »ван е била да € измами и да прибере от не€ 200 паунда.

’убавото в тази истори€, че майката на ѕавлин се е усетила за измамата преди да плати парите, които никога н€маше да види обратно.
    —ега измамника »ван разполага с нейните лични данни и на сина си и т€ се притесн€ва дали н€ма и да злоупотреби с т€х и да и дойде от н€къде нещо като изтеглен кредит или знам ли какво се прави в –одината с крадени чужди данни.

»ма една стара българска поговорка един гледа сватба, друг гледа брадва. “ук истори€та е подобна една сънародничка изжив€ва трагеди€, търси сина си който не е чувала от близо половин година. “ърси помощ от сънародници на ќстрова да и помогнат, а »ван, който веро€тно е дошъл в јнгли€, щото в Ѕългари€ му пречило това или онова да успее( и тук на «апад всичко е както тр€бва) вместо да работи и с честен труд да изкара тези пари за н€колко дни се опитва да измами жена ко€то може да му е майка.

Ќяћјћ ƒ”ћ»!!!

ћили сънародници, измамници дебнат зад всеки ъгъл! јко н€ма как да разпознаете измамникаЕ. ќпитайте се да разпознаете измамна схема.
    ѕреди да направите каквото и да е, ако не сте сигурни в нещо попитайте н€кой при€тел или познат да ви каже какво мисли той за това което се случва. јз сами€т никога не отказвам да сподел€ какво мисл€, ако н€кой ме попита.

ћоже да пишете в групите ни или на имейл или лично съобщение, опишете всичко така, че от мен да се иска да отговора с н€колко думи. јз н€мам право и не мога да съветвам така който и да е какво да направи в дадени ситуации. “ова което мога да направ€ е да отговор€, както бих отговорил на н€кой при€тел и да му кажа, какво бих направил ако аз б€х на неговото м€сто.

¬ече той ще прецени сам какво какво да направи.

Ћошо

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: »змами и измамници в UK

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
    Ќе разбрах - кое е безплатното?
    Ѕанката не му е взела пари, за откриване на сметката или ти, за съвета?
    Ѕанката не взима за откриване на сметка пари. Ѕезплатното бе да отдел€ време за имейли, разговори да му кажа какво , кога къде, да му напиша писмо.

14. ЅЋј√ќƒј–я jhoro thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! jhoro liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

≈дни от измамите които стават е да ти откраднат информаци€ на банкова карта и н€кой да си напазари с тво€та карта.
    ¬еднъж на мен ми се случи. Ќе знам как, кога и кой но н€кой се бе докопал до данните на кредитната ми карта и беше почнал да пазарува здраво от јргос, Currys и други магазини. ¬ рамките на н€колко дни беше похарчил около 3500 паунда.
    ≈дин ден получавам от банката —ћ— с който ме питат да потвърд€ дали съм се опитал да направ€ транзакци€ за дадена сума току що. —умата бе около 800 паунда в онлайн мебелен магазин.
    ѕонеже не б€х аз този който се опитва да харчи пари с мо€та Visa карта веднага им звъннах. —ъобщих, че не съм аз и те ми казаха, колко пари са похарчени до момента и къде. “р€бваше да се логна в интернет банкинга ми и заедно с банката да минем транзакци€ по транзакци€ от последната седмица и да отбележа, кои са правени от мен и кои не.
    Ќаправихме го и служител на банката ми каза, веро€тно ще ти пратим писмо да се подпишеш и потвърдиш за транзакциите. ќказа се, че нищо не ми правтиха и просто отмениха всички тези суми, които не б€ха харчени от мен.
    Ѕеше гол€м плюс, че това е кредитна карта.  огато н€кой ти открадне данни на кредитна карта и пазарува с не€, то той пазарува с парите на банката, не с твои лични. “огава банката се включва и е заинтересувана да си реши проблема. јко това стане с дебитна карта, този който € е откраднал е похарчил твои пари и тогава си е твой проблем да си оправиш нещата, банката не е лично заинтересувана.

«а това един съвет в интернет ѕј«ј–”¬ј…“≈ —јћќ —  –≈ƒ»“Ќ»  ј–“», ако имате такива. јко имате кредитна карта да кажем с лимит 500 паунда и искате да си купите нещо за 1500, вие може да внесете в кредитната карта 1000 паунда предарително и лимита и се покачва автоматично на 1500 и може да с купите с не€ нещо за 1500 паунда.
    ѕоследно редактирано от lordm : 01-03-2018 на 20:49

16. ЅЋј√ќƒј–я valeria_north, jhoro thanked for this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ак ме излъга и мен един сънародник!
    ≈то и един случай със сънародник, който лъже и шикалкави вече три месеца. »нициалите му са √. “. ѕърво ми се обажда, като ме моли да му помогна за отвар€не на банкова сметка. ќтдел€м време, пишем и-мейли, провеждаме телефонни разговори, подготв€м му документи, писмо, казвам му какво да направи, къде да отиде и всичко, което е необходимо. —лед това той ми се обажда и ми казва, че всичко е наред с негови€ случай. ѕита ме дали имам офис и къде е.

ѕитам го защо, иска да се видим ли, и тогава той ми казва, че не се познаваме, но имаме общи познати, които са го насочили към мен. Ќа въпроса ми кои са тези хора, ми дава н€какво об€снение, от което не става €сно кои са общите ни познати.

—лед това продължава разговора с уверение, че е много коректен и никога н€ма да ме подведе или излъже.  азва, че много му е неудобно, понеже не познава никой тук, тъй като е дошъл преди две-три седмици, а и е дал всичките си пари за наем, депозит и консумативи, които са му поискали пи нанас€не в жилището, освен това е дал за униформа за работа, а ще му плат€т в понеделник.

азвам, че н€ма проблем, когато му преведат парите, тогава. Ќо той казва, че иска да ме помоли още нещо - ако мога да му услужа с н€кой и друг паунд - 30-40-50 паунда, ако мога... ”вери ме, че ще ми ги върне в понеделник, дори и ще почерпи.
    ѕросто н€мал никакви пари. ќб€сни, че от предни€т ден не е €л нищо, а картата му за транспорт изтича утре. ƒобави и, че не му е удобно да звъни в Ѕългари€ и да ги моли да му изпрат€т 100 паунда.

—помена, че има и гастрит и много го боли корема. ѕредложи да ми остави личната си карта като залог за това, че ще ми върне дължимото още в понеделник.  ъм момента н€ма никакви пари и се над€ва в понеделник да му преведат, да ми плати за услугата и да ми върне и парите, ако му дам назаем. ƒобав€ дори, че ще почерпи. ”говар€ме се да се чуем на следващи€т ден.

Ќа следващи€т ден пак се чуваме и човека потвърждава верси€та си, че вече втори ден не е €л нищо и н€ма пари. ћоли за 30-40 паунда, понеже картата му изтича, а е на работа събота и недел€. ѕарите му тр€бвали, за да си купи карта и нещо за €дене. ќтново споменава, че ще ги върне в понеделник, дори и ще почерпи. ѕитам го как образован човек като него, който знае два-три езика, има добро образование и звучи като разумен и интелигентен човек, е стигнал до това положение.

ќб€снени€та му б€ха, че е пристигнал в јнгли€ с уговорката да го чакат. ¬зел е около 400 паунда от Ѕългари€, тъй като е платил предварително за квартира. —рещата му е била на метростанци€ в Ћондон, но на не€ никой не е дошъл. ѕри опити да се обади на телефонни€ номер, който е имал, не е могъл да се свърже, телефона е бил изключен. ѕотърсил е помощ, използвал е интернет и през сайта bghelp е намерил квартира, ко€то му е изл€зла 90 паунда леглото и още пари за консумативи и депозит, общо около 300 паунда.

ќстанал е със 100 паунда. ќб€сн€ва, че е дал и отделно за униформа за работа... ¬същност било грешка, че е тръгнал с по-малко пари, но не е знаел, че ще го излъжат за квартирата, затова е взел само толкова, а никой не познавал и мислел, че ще има квартира, но се оказало, че е изгор€л с тези 160 паунда, които е дал за квартира.

ƒошъл е със знани€ и образование, а се оказало друго. ѕопитах го отново дали е усп€л да си отвори сметка в банката.  азва ми, че е усп€л и дори се е над€вал днес да му преведат пари, но разбрал, че ще получи заплата в понеделник. –ешавам да му помогна, превеждам му пари 30 паунда по сметката. ”говар€ме се да се чуем в понеделник.

¬ уговорени€ ден той не ми се обажда. „уваме се почти месец по-късно, като той ми се обажда от друг номер.

»звин€ва се, че си е сменил телефона и об€сн€ва, че е започнал да работи извън Ћондон, понеже в Ћондон му предлагали недобра работа - строителство и подобни, а там е започнал работа по специалността си, но се оказва, че фирмата е фалирала преди 6 месеца, в следствие на което не са му платили за трите седмици, в които е работил там, ползвал е единствено квартира.

—поменава, че отново е в Ћондон. ћоли за още време отсрочка - след празниците ( оледните). ”говар€ме се да се чуем след празниците.

ћалко по-късно на същи€т ден ми се обажда отново, като ми казва, че се извин€ва, че се е забавил с връщането на парите, но вината не е негова, тъй като са го излъгали на работа. Ќо е започнал нова работа и в петък ще му плат€т, преди  оледа. ѕари в Ѕългари€ не изпраща, защото жена му и детето му са осигурени. ѕита от кой град съм от Ѕългари€. ќб€сн€ва, че ми е градски и че семейсвото му е от сериозни хора, шефове на болници, военни и такива и отново ме моли да му дам още 20-30 паунда, за да може да излара до петък, (въпреки, че все още не ми е върнал предните пари).

ќтново казва, че не е €л от предни€ ден. »звин€ва се, казва, че не е негова вината за забав€нето, казва, че ще ми върне всичко дължимо, още на следващата седмица. —лед като му отказвам, той се извин€ва и отново дава обещание да ми се обади в началото на следващата седмица, за да ми върне вече дължимото. Ќе се обажда...
    ѕосле разбрах, че и други сънародници е завлекал с пари. »нтересното е, че имам имената му имам и разговорите ни всичките на запис. Ќо н€мам разрешение да ги пусна и да чуете колко е добър в об€снени€та и какви ги об€сн€ваше.

—ега никой от двата си телефона не работи, сигурно обикал€ из Ћондон и лъжи и други хора.

јз не съм за 30 паунда, получих един хубав урок и вече знам пари не давам ей така на непознати. Ќе в€рвах, че и н€кой ще иска и точно мен да излъжеЕ.но има хора вс€какви.

ƒълго време се чудих дали да разкажа тази истори€, не искам да изглежда, че се оплаквам с не€.
    “ези които не ме харесват, като € прочетат ще кажат ха така супер, јтанас са го набутали.

Ќе ми пука за т€х, не см€там и тази случка да ме промен€, н€ма да квалифицирам българите, вс€ко стадо си има мърша.
    ¬ече знам, че има хора готови да излъжат всекиЕно както се казва рано или късно ще си получат заслуженото. Ќе съм аз този който ще ги съди!

—таро куче
    –егистриран на
    Apr 2012
    ћнени€
    617
    Post Thanks / Like

Ќе си прав за кредитните карти. » през дебитна карта да тегл€т от твое име пари банката е длъжна да те обезщети ако не е тво€ транзакци€та. »мат н€какъв лимит разбира се, но не се сещам колко. ѕо watchdog казаха, ако купуваш билет за самолет с кредитната карта и нещо стане с компани€та или полета банката ти изплаща парите, затова самолетни билети най-добре през кредитната карта.
    ќтносно този измамник, в€ра на никому! “ова е златно правило! ƒори на майка ти. ѕример: при€телка праща пари на майка си в Ѕг да й купи лаптоп, че по-ефтин там. ћайка й не й купува лаптоп, а си харчи парите както намери за добре... знам и за мн други случаи с роднини и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! ћила liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 374
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от redhotman ¬иж мнението
    Ќе си прав за кредитните карти. » през дебитна карта да тегл€т от твое име пари банката е длъжна да те обезщети ако не е тво€ транзакци€та. »мат н€какъв лимит разбира се, но не се сещам колко. ѕо watchdog казаха, ако купуваш билет за самолет с кредитната карта и нещо стане с компани€та или полета банката ти изплаща парите, затова самолетни билети най-добре през кредитната карта.
    ќтносно този измамник, в€ра на никому! “ова е златно правило! ƒори на майка ти. ѕример: при€телка праща пари на майка си в Ѕг да й купи лаптоп, че по-ефтин там. ћайка й не й купува лаптоп, а си харчи парите както намери за добре... знам и за мн други случаи с роднини и т.н.

»зплащат в осмък....аз от 2001 г чакам јћ≈’ да ми плат€т самолетни€ билет за провален плет заради фалита на Ѕ√ј Ѕалкан.....

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

»зплащат в осмък....аз от 2001 г чакам јћ≈’ да ми плат€т самолетни€ билет за провален плет заради фалита на Ѕ√ј Ѕалкан.....
    Amex не е точно кредитна карта те са Charge Cards https://www.nerdwallet.com/blog/cred...-charge-cards/

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 374
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: »змами и измамници в UK

Amex не е точно кредитна карта те са Charge Cards https://www.nerdwallet.com/blog/cred...-charge-cards/

»мат и кредитна карта, имат и чардж карти. ћо€та беше кредитна.

Ќапреднал јватара на cyberfan
    –егистриран на
    Mar 2009
    √рад
    Walton-on -Thames
    ћнени€
    489
    Post Thanks / Like

Ќа мен пък Ћойдс ми върнаха парите, платени за хотел, когато фалираха Lowcostholidays. Ѕ€х платил с дебитната си карта.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

24. ’ј–≈—¬јћ! lordm liked this post
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    2 930
    Post Thanks / Like

≈дни от измамите които стават е да ти откраднат информаци€ на банкова карта и н€кой да си напазари с тво€та карта.
    ¬еднъж на мен ми се случи. Ќе знам как, кога и кой но н€кой се бе докопал до данните на кредитната ми карта и беше почнал да пазарува здраво от јргос, Currys и други магазини. ¬ рамките на н€колко дни беше похарчил около 3500 паунда.
    ≈дин ден получавам от банката —ћ— с който ме питат да потвърд€ дали съм се опитал да направ€ транзакци€ за дадена сума току що. —умата бе около 800 паунда в онлайн мебелен магазин.
    ѕонеже не б€х аз този който се опитва да харчи пари с мо€та Visa карта веднага им звъннах. —ъобщих, че не съм аз и те ми казаха, колко пари са похарчени до момента и къде. “р€бваше да се логна в интернет банкинга ми и заедно с банката да минем транзакци€ по транзакци€ от последната седмица и да отбележа, кои са правени от мен и кои не.
    Ќаправихме го и служител на банката ми каза, веро€тно ще ти пратим писмо да се подпишеш и потвърдиш за транзакциите. ќказа се, че нищо не ми правтиха и просто отмениха всички тези суми, които не б€ха харчени от мен.
    Ѕеше гол€м плюс, че това е кредитна карта.  огато н€кой ти открадне данни на кредитна карта и пазарува с не€, то той пазарува с парите на банката, не с твои лични. “огава банката се включва и е заинтересувана да си реши проблема. јко това стане с дебитна карта, този който € е откраднал е похарчил твои пари и тогава си е твой проблем да си оправиш нещата, банката не е лично заинтересувана.

«а това един съвет в интернет ѕј«ј–”¬ј…“≈ —јћќ —  –≈ƒ»“Ќ»  ј–“», ако имате такива. јко имате кредитна карта да кажем с лимит 500 паунда и искате да си купите нещо за 1500, вие може да внесете в кредитната карта 1000 паунда предарително и лимита и се покачва автоматично на 1500 и може да с купите с не€ нещо за 1500 паунда.
    Ќе могат да си напазаруват, дърт имигрант си и още не си на€сно с ти€ работи. јко ти напазарува от интернет, полици€та ще го набара на кой адрес е отишла стоката. јко се пазарува в магазин, вс€ко разплащателно устройство си има номер, където се отраз€ва в тво€та сметка, в кой ден и в колко часът е извършено плащането,след това полици€та може да види по видео камерите кой е плащал с тво€та карта. ¬ јмерика един така го закопчаха,служител в един търговски обект беше намерил карта в магазина и си беше напазарувал, за н€ма и два дена полици€та дойде и го опандизиха. ≈динствено порно сайтовете, които са платени могат да ти източат картата, макар че, ако не се лъжа те могат да имат ip на сами€т компютър или телефон, точно заради такивазлоупотреби. Ќ€кой път ти пращат и код когато плащаш, като смс за активаци€ на тво€т номер който си дал при регисграци€ , при такъв н€ма шанс да не те набарат

—таро куче
    –егистриран на
    Apr 2012
    ћнени€
    617
    Post Thanks / Like

я об€сни как ще ме набарат, ако с данните на кредитната карта се регистрирам в бетинг сайт в  итай и си залагам на мачове, а като дойде време за каш ин си прехвърл€ печалбата на друг акаунт? »ма толкова много и лесни начини да се точат карти, въпросът е дали ще имаш гащи да го направиш, защото в един момент алчността и чувството, че не могат да те хванат ще надделе€т и ще станеш невнимателен и ще се издъниш н€къде... най-новото, което чух е, докато се разхождаш по улицата с контактлес карта в джоба, н€кой бандюга с подход€щ компютър може да те таксува 30£ минавайки покрай теб

–егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    2 930
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от redhotman ¬иж мнението
    я об€сни как ще ме набарат, ако с данните на кредитната карта се регистрирам в бетинг сайт в  итай и си залагам на мачове, а като дойде време за каш ин си прехвърл€ печалбата на друг акаунт? »ма толкова много и лесни начини да се точат карти, въпросът е дали ще имаш гащи да го направиш, защото в един момент алчността и чувството, че не могат да те хванат ще надделе€т и ще станеш невнимателен и ще се издъниш н€къде... най-новото, което чух е, докато се разхождаш по улицата с контактлес карта в джоба, н€кой бандюга с подход€щ компютър може да те таксува 30£ минавайки покрай теб

“и пробвал ли си? или ти просто говориш на предположение. јз ти предлагам да вземеш да опишеш та€ тво€ иде€ в дисертаци€ и да € изнесеш пред високопоставените служители на фбр, интерпол, мвр и др, €вно като мен на са се досетили, че по този начин могат да се точат карти без да те набарат. ато € изчетеш, см€тай че всички ще изцъкл€т очи, повтар€йки само е..му м... как не сме се сетили до сега
    ѕоследно редактирано от dimi_m : 02-03-2018 на 09:53

Ќапреднал јватара на itso
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    181
    Post Thanks / Like

ѕроблема при тези измами с кредитни карти е че ако го прав€т със сравнително малки суми никога н€ма да ги хванат. » не защото не могат, а защото системата е такава.
     акво се получава на практика. »змамник X си пазарува online или по телефона или в магазина като се прави че чипа му не работи. –еални€ собственник на картата забел€зва трансакциите и уведом€ва банката си. The Acquirer се свързва с търговеца и казва че притежател€ на картата оспорва тези транзакции. “ърговеца съответно не може да докаже че реални€ притежател е пазарувал и те му дръпват парите обратно. “ърговеца го отнас€ и се свързва с полици€та. ѕолици€та прав€т report но съответно за н€колко стотин паунда не си мръдват пръста. » с това ц€лата истори€ се приключва.

—таро куче
    –егистриран на
    Apr 2012
    ћнени€
    617
    Post Thanks / Like

“и май се засегна нещо? јз не съм го правил, защото имам две деца и н€мам намерение да ги гледам през решетки, но познавам човек, който ги е правил, лежал ги е и т.н.  олкото и защити, пароли и нововъведени€ да налагат банките, хакерите ще намират начини да пробиват.

30. ’ј–≈—¬јћ! lordm, ћила liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 246
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: »змами и измамници в UK

ѕрав€т го има начини
    ÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    Ќе могат да си напазаруват, дърт имигрант си и още не си на€сно с ти€ работи. јко ти напазарува от интернет, полици€та ще го набара на кой адрес е отишла стоката. јко се пазарува в магазин, вс€ко разплащателно устройство си има номер, където се отраз€ва в тво€та сметка, в кой ден и в колко часът е извършено плащането,след това полици€та може да види по видео камерите кой е плащал с тво€та карта. ¬ јмерика един така го закопчаха,служител в един търговски обект беше намерил карта в магазина и си беше напазарувал, за н€ма и два дена полици€та дойде и го опандизиха. ≈динствено порно сайтовете, които са платени могат да ти източат картата, макар че, ако не се лъжа те могат да имат ip на сами€т компютър или телефон, точно заради такивазлоупотреби. Ќ€кой път ти пращат и код когато плащаш, като смс за активаци€ на тво€т номер който си дал при регисграци€ , при такъв н€ма шанс да не те набарат

—траница 1 от 3 123 ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. »змами, измамници и още
    ќт lordm във форум ќбщ форум
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 11-03-2016, 15:14
  2. »ма ли измами?
    ќт Nicolass във форум ѕари, ‘инанси, —четоводство, Mortgages, «астраховки
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 10-10-2009, 09:41
  3. E&D-измамници
    ќт mimka_sz във форум ќтзиви за работодатели и об€ви за работа
    ќтговори: 25