»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 2 от 3 ѕървиѕърви 123 ѕоследнаѕоследна
–езултати от 26 до 50 от общо 73
    Ќа почивка
    –егистриран на
    Nov 2017
    ћнени€
    1 408
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »змами и измамници в UK

Ћорде защо тогава в ко€то и английска институци€ се обад€ ми казват че разговора се записва предварително . »ма едно предимство да платиш с дебитна карта в интернет от колкото с кредитна . ¬ дебитната карта ако н€маш пари . Ќ€ма кво да ти откраднат . Ѕи могъл да имаш три дебитни карти в три банки и да си плащаш само от тази в ко€то има пари само за последната покупка
    ѕоследно редактирано от kanarinapred : 02-03-2018 на 13:18

—таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 356
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от redhotman ¬иж мнението
    ... най-новото, което чух е, докато се разхождаш по улицата с контактлес карта в джоба, н€кой бандюга с подход€щ компютър може да те таксува 30£ минавайки покрай теб
    ÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    “и пробвал ли си? или ти просто говориш на предположение.
    “еоретично - може да стане. ќбаче ...
    –азликата между теори€та и практиката е, че ...
    Ќа теори€ всичко е възможно! јма на практика - не е!!!

артата ми (за протокола - дебитна) е безконтактна. ѕовече от 2/3 от разходите ми минават през не€.  ато гледам колко зор зацепва ѕќ—-терминала пон€кога ... ’ем картата е долепена до него.

јко все пак се притесн€вате - увийте си картите с метално фолио (за печене). Ќ€ма четене!
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

I see you... јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 821
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от kanarinapred ¬иж мнението
    Ћорде защо тогава в ко€то и английска институци€ се обад€ ми казват че разговора се записва предварително . »ма едно предимство да платиш с дебитна карта в интернет от колкото с кредитна . ¬ дебитната карта ако н€маш пари . Ќ€ма кво да ти откраднат . Ѕи могъл да имаш три дебитни карти в три банки и да си плащаш само от тази в ко€то има пари само за последната покупка
    » двете ми дебитни карти пускат пари и да н€мам в наличност.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

4. ’ј–≈—¬јћ! jhoro, lordm liked this post
    —таро куче јватара на DONALD TRUMP
    –егистриран на
    Mar 2017
    ћнени€
    1 187
    Post Thanks / Like

.....
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

администратор Atanas Chikov јватара на lordm
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    London, United Kingdom, United Kingdom
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »змами и измамници в UK

÷итирай ѕървоначално написано от kanarinapred ¬иж мнението
    «ащото те имат други причини However, if businesses want to record for any other purpose, such as market research, they will have to obtain your consent.
    ћогат да ти вкарат дебитна карта в неотиризаран овердрафт.

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

7. ЅЋј√ќƒј–я ћила, jhoro thanked for this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: »змами и измамници в UK

Ќаучих за един нашенец инициали Ћ√ от ёжна Ѕългари€.

„овекът не работи а прави н€какви далавери, иска достъп до акаунтите на съквартирантки и веро€тно не само.
     азва им вие сте от скоро тук не знаете всичко има начини да получавате помощи понеже сте сами, или други причини си измисл€.
     азва им аз ще ви издействам да ви взема пари от HMRC делим на половина. » така прави той каквото прави, почват да връщат пари на хората. “ой взима половината.
    ѕосле става така, че или гон€т съквартиранти или те се махат и той продължава да се опитва да влиза в акаунта им на HMRC. ≈дна жена вече 20 пъти получава съобщени€ от HMRC, че н€кой се опитва да и влиза в акаунта.

акво точно прави все още не ми е €сно, но определено извършва измами, заради които сънародници може да си имат сериозни проблеми.
    јко н€кой се направи загрижен и ви поиска половината от нещо което ще ви дадат като помощи или такси, не се връзвайте.

»ма нещо гнило и може да си изпатите.

ато научим повече каква е точно далаверата, ко€то се прави ще ви кажем, а вие същеврмено не се довер€йте на подобни помагачи!

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    2 926
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    » двете ми дебитни карти пускат пари и да н€мам в наличност.
    —тига си ни шашкала, това е овърдрафт, а за ти€ които не зна€т какво е това, това е когато заплатата свършва две седмици

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 821
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    —тига си ни шашкала, това е овърдрафт, а за ти€ които не зна€т какво е това, това е когато заплатата свършва две седмици
    ќвърдрафта н€ма нищо общо с 2 седмици или със заплати. ќсвен груби€нските ти обноски, н€ма никакво шашкане, просто об€сн€вам, че не всички карти спират да пускат пари, когато свърши наличността. ¬същност повечето нормални карти пускат пари и когато н€ма в наличност, т.е. сметката отива на минус, влиза се в овърдрафт, но когато той не е одобрен, банката те глоб€ва за това. јко е одобрен и си в рамките му, н€ма проблем.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

11. ’ј–≈—¬јћ! lordm, никанор liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

Ќаближава кра€т на финансовата година 05/04. »два и началото на новата финансова година, ко€то започва на 6-ти јприл.

≈дна от измамите, ко€то се случва вс€ка година е "счетоводители" да хванат клиенти, които да имат да си връщат данъци, понеже са работили по CIS и после да ги измам€т.

огато самонает има да си връща данъци, то те могат да бъдат върнати в ко€то и да е банкова сметка, да не са в неговата, а примерно в сметката на счетоводител€ и после счетоводител€ му ги прехвърл€.
    ƒа обаче вс€ка година има по н€кой който е счетоводител в кавички и който прави така, че да получи парите от върнати данъци в сво€та сметка.

“ози същи€ уж счетоводтиел хваща ба€ клиенти, прави си така, че да получи парите в неговата сметка, събира крупна сума и изчезва. » после неговите клиенти пи€т по една студена вода.

“ова се е случвало много пъти в миналото, веро€тно ще се случи и тази година.
    ≈динствени€т начин да се избегне е да внимавате, кого наемате за счетоводител.

—таро куче
    –егистриран на
    Dec 2008
    √рад
    Bristol
    ћнени€
    1 726
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: »змами и измамници в UK

÷итирай ѕървоначално написано от lordm ¬иж мнението
    [COLOR=#1D2129][FONT="]
    ƒа обаче вс€ка година има по н€кой който е счетоводител в кавички и който прави така, че да получи парите от върнати данъци в сво€та сметка.
    Ќикога не са ме занимавали такива въпроси, но не е ли логично вс€какви връщани€ да отиват в сметката на титул€ра и той да види предварително какво пише по документаци€та когато счетоводител€ свърши работа?
    Ќе ми изглежда сериозно титул€ра да в€рва на счетоводител€, който казва -първо в мо€та сметка, а аз ще ти ги дам...

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

Ќ€кои бизнеси използват доста похвати да ви залъжат и им станете клиент.
    јко те ви спечелват като клиент с измама, после може ли да сте сигурни, че н€ма да ви измам€т и за друго?

јз съм на мнение, че човек тр€бва да е откровен с клиентите си.
    јз никога не казвам примерно, че съм счетоводител, но съпругата ми е такава и всичко което изисква счетоводни неща не се прави от мен, аз просто комуникирам с клиентите.
    ¬чера познат на брат ми му казал, счетоводител јтанас „иков и той после се майтапи, че аз съм станал счетоводител, а той не знаел.
    јз даже си направих реклама, че съм несчетоводител.
    Ќе съм и адвокат, често н€кой клиент звъни и казва адвокатат „иков и аз веднага по€сн€вам, че не съм адвокат, но компани€та ми работи с адвокати и такива, които завършват за адвокати.

—ега нека дадем примери за нев€рната информаци€ ко€то н€кои бизнеси разпостр€н€ват за да може да хванат клиенти.

«нам за един сънародник, който твърди, че е адвокатЕ готов е на всичко да консултира клиент и да му вземе парите, готов е и на всичко да вкара клиент в нещо, без значение дали клиента ще има възможността да спечели, а дори и да спечели, не се знае ще си върне обратно похарчените пари.
    “ози същи€ човек коментира и се рекламира в социалната мрежа, че изкарва минимум 1000 паунда на ден. ’вали се, че бил работил в —итито, . »ска да изгради пред клиентите образ на много преусп€л човек. “ози "бизнесмен" примерно веро€тно би казал за хора като мен, че аз съм работил на строежи, научил съм английски€ тамЕ не съм човек достоен да му се довериш и използваш услугите.
    „етейки всичката тази информаци€ за този сънародник из социални мрежи хората биха си казали Ѕ–ј¬ќ на него, той е специалист усп€л е ще му се довер€.
    –еалността обаче е различна. “ези 1000 паунда на ден съществуват в мечтите му. Ќаучих от хора, че този сънародник, живее споделена къща под наем, н€ма собствено жилище на ќстрова.
    јко н€кой прави по 1000 паунда на ден, на месец това са поне 20 000 паунда, сами може да си направите сметка за какво става въпрос.

јко вие имате тези пари бихте ли живели в споделена къща с 7-8 човека и да си носите верото от ста€та да си миете чиниите. ¬секи път като ходите до тоалетната, да си носите и собствена си тоалетна харти€?!
    Ќе ме разбирайте погрешно, не казвам, че човек прави нещо нередно живеейки заедно с други хора в споделена къща.
    јз също съм го правил. —м€там, обаче че ако н€кой живее така, то е защото н€ма пари да си позволи собствено жилище. “оест това, че н€кой изкарва тези пари е измама цел€ща да ви залъже да му станете клиент. “ози същи€ човек, го н€ма и в адвокатските регистри, че е адвокат. ¬еро€тно има и доста други неща, които не са истина!

ƒруга пък сънародничка тръби на вс€къде, че е счетоводителка, а всъщност т€ не е, това не е нищо ново.
    »ма много такива. “ази жена е известна, че обича да дава съвети без да е сигурна в това което казва. ћалко е на принципа, казва нещо а после мисли.
    Ќаскоро неин клиент ми каза, колко е недоволен, как и получава съвети от не€, които не са за негово благо а за печалбарството на самата " счетоводителка".
    ћоже ли н€кой да даде съвет на клиент, който до сега е бил самонает и на н€какви помощи, "«ащо ти е да почваш работа като нает, зарежи го този договор стой си на помощи".

Ќейната клиента след дълго усилие си е намерила мечтаната работа на договор, най-после си казва имам сбъдната мечта, живота е в мои ръце, а "счетоводителката" и да и дава съвет не го прави. ќстани си при менЕвсъщност т€ иска да и кажеЕ ќ ще те загуб€ като клиентка, не се махай ще печел€ по малко..
    Ќай интересното е, че тази счетоводителка се хвали навс€къде, че имала 14 000 клиента.
    ¬еро€тно не работи само със сънародници, но 14 000 клиента с един и половина човека в офиса това е невъзможно.
    »ма огромни счетоводни фирми, които са над 10 години тук във ¬еликобритани€ и те н€мат и на половината на тази клиентела.
    ј н€кой, който дори не е счетоводител да пародира, че има 14 000 клиента е майтап.

¬иж сега, ако сте имали през ц€лата си кариера толкова и сега сте с 400 примерно, би тр€бвало да си зададете въпроса защо са ви изб€гали 13 600 клиента?

—кромността краси човека казват, би тр€бвало да е същото и за бизнеса.
    Ќе в€рвайте на прехвалените бизнеси с многото пари дето изкарват или многото клиенти дето разправ€т, че имат. јко н€кой ви мами за да ви хване като клиент, веро€тно той ще продължи и с измамите по време на работата ви!

—таро куче
    –егистриран на
    Dec 2008
    √рад
    Bristol
    ћнени€
    1 726
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: »змами и измамници в UK

—кромността краси човека казват, би тр€бвало да е същото и за бизнеса.
    ѕо-съвременно виждане:
    —кромността краси неомъжените девици...
    и
    —кромността е за тези, които н€мат други качества...

–егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 356
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    ќвърдрафта н€ма нищо общо с 2 седмици или със заплати. ќсвен груби€нските ти обноски, н€ма никакво шашкане, просто об€сн€вам, че не всички карти спират да пускат пари, когато свърши наличността. ¬същност повечето нормални карти пускат пари и когато н€ма в наличност, т.е. сметката отива на минус, влиза се в овърдрафт, но когато той не е одобрен, банката те глоб€ва за това. јко е одобрен и си в рамките му, н€ма проблем.
    Ќе знам защо, но... и на мен ми е чудно. »мал съ доста карти - дебитни и кредитни, но такава - с възможен, но неразрешен овърдрафт не ми е попаднала.
    ¬сичките ми карти са "пускали" само в рамките на наличността, или до разрешени€ кредитен лимит (овърдрафт - говор€ за дебитна), или до общи€ лимит - при кредитна.
    явно ти (или тво€та банка) сте по-специални.
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"

–егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
    Ќе знам защо, но... и на мен ми е чудно. »мал съ доста карти - дебитни и кредитни, но такава - с възможен, но неразрешен овърдрафт не ми е попаднала.
    ¬сичките ми карти са "пускали" само в рамките на наличността, или до разрешени€ кредитен лимит (овърдрафт - говор€ за дебитна), или до общи€ лимит - при кредитна.
    HSBC имат такъв овърдрафт.

18. ЅЋј√ќƒј–я jhoro thanked for this post
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 356
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: »змами и измамници в UK

HSBC имат такъв овърдрафт.
    Thanks! ќт телефона не мога да "харесам" или "благодар€" поста ти!
    ј за банките - казах, че съм имал много - не, че съм имал от всички. »ли просто съм... неблагонадежден!!!

20. ЅЋј√ќƒј–я lordm thanked for this post
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 821
    Post Thanks / Like

јз имам две - в Nationwide и в TSB - бившата Lloyds TSB - и двете са така, от самото начало - това не го казвам като плюс, според мен е минус, защото може да те вкара в глоби, ако не остав€ш достатъчно пари - аз всъщност по този начин го разбрах още в началото. Ќо гледам, че сега, в последно време, дебитните карти, които издават на българите, не са така, н€мат възможност за неоторизиран овърдрафт, което е хубаво. —поред мен е въпрос на продукт, който предлага банката. ¬ една и съща банка може да има много продукти и повече от един вид текущи сметки (current account). ≈то тука е об€снено какво е неоторизиран овърдрафт и т.н.

22. ЅЋј√ќƒј–я jhoro thanked for this post
    Mr. Herbalist јватара на steve
    –егистриран на
    Mar 2007
    √рад
    only in your mind
    ћнени€
    7 089
    Post Thanks / Like

пускат малко колкото да те вкарат на минус след разрешени€ овердрафт...в —антандер е 6 кинта на ден чардж , максимума на месец е 95 паунда чардж за това..от два месеца съм на ънарейндж овердрафт за н€какви 10 паунда .—ега ми искат 200 паунда за тези два месеца .чак след още 2 седмици ще мога да го плат€ ..см€тай колко е изгодно за банката ...

–егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 356
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от steve ¬иж мнението
    пускат малко колкото да те вкарат на минус след разрешени€ овердрафт...в —антандер е 6 кинта на ден чардж , максимума на месец е 95 паунда чардж за това..от два месеца съм на ънарейндж овердрафт за н€какви 10 паунда .—ега ми искат 200 паунда за тези два месеца .чак след още 2 седмици ще мога да го плат€ ..см€тай колко е изгодно за банката ...
    “очно в —антандер имам две сметки (и карти) и нито стотинка, пардон - пени овърдрафт. Ќито разрешен, нито неразрешен!

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    28 821
    Post Thanks / Like

“очно в —антандер имам две сметки (и карти) и нито стотинка, пардон - пени овърдрафт. Ќито разрешен, нито неразрешен!
     акто казах, зависи от вида на сметката. ≈дна и съща банка по едно и също време може да има много различни продукти в действие.

26. ЅЋј√ќƒј–я jhoro thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! lordm liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

—ънародници започнаха бизнес с продаване и купуване на данъци
    ¬ече май нищо не може да ме изненадаЕ тези дни научих, че има сънародници, които изкупват данъци.
    Ќека об€сн€ каква е схемата. »ван работи като строител и е платил за последната година да кажем 4000 паунда данъци по CIS. »ван обаче сега е на зор тр€бват му пари, понеже е без работа и се чуди от къде на намери н€кой паунд да свърже двата кра€.
    —подел€ това с при€тели и те му казват отиди при ѕетър, той може да ти помогне.
    ѕетър казва на »ван, ок платил си данъци 4000 от т€х ще си вземеш част. јз ще мога да ти предложа следното, от твоите 4000 данъци ще си върнеш 3000 аз мога да ти оправ€ документите за данъците. ћога да ти дам да кажем 1500 сега , но после тези 3000 паунда идват в мо€та сметка. ѕон€кога се оказва, че купувачи на данъци взимат доста повече от 50%.

»ван е на зор и се съглас€ва на сделката.
    ѕроблема би бил, ако ѕетър насили счетоводните сметки и вместо да кажем полагащите се на »ван 2000 паунда( според разходите му) му върне 3000.
    ѕосле при н€каква проверка, може да се окаже че »ван ще тр€бва да връща пари на данъчните. »ван освен, че ще тр€бва да върне парите които той е взел, ще се наложи да се бръкне и да върне и парите които е дал на ѕетър.

—делки от този тип са малко като да правиш бизнес с ƒ€волаЕ не бих го препоръчал на никой.

—таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    5 169
    Post Thanks / Like

на инфо което попаднах, хубаво е да се знае и да се внимава

»нтересна случка с банкова измама (почти личен опит).

“ака, измамата започва стандартно, скимират ти банковата карта или при плащане зад тезг€ха (препоръка никога не давайте картата си като плащате или ако е наложително не € изпускайте от очи) или на банкоматче с екстри (тука препоръката е да се провер€ва за 2ра клавиатура и четец и да се изб€гват банкомати по тъмни места и не в банка). ѕочват да се точат пари бавно, 14 лири, 25, 30, винаги под 35 лири, през н€колко дни (в случа€ само за храна от JustEat, демек си поръчват за вкъщи), след това хитреците си прав€т застраховка на колата и директен дебит всеки месец да им плащаш застраховката (под 100 лири на месец пак под радара).

ƒо тук н€ма грижи, банката нито ти не се усещаш, освен ако не си гледаш извлечени€ и движени€ всеки ден. —лед 2 седмици така обаче прав€т грешка, купуват самолетен билет до –умъни€, това е флагнато от банката, звън€т на собсвеника на картата за тази транзакци€ (той € блокира, тук препоръката е да се провер€т ведната всички транзакции и да се оспор€т най-бързо).

“ук идва другата част от измамата, лошите хора разбират че картата е блокирана и зна€т че е имало комуникаци€ от съответната банка към клиента им. “огава лошите звънкат от преправен номер (които отговар€ на този от банката или е много близък) и се представ€т за отдел измани, след което те прекарват през същите процедури по проверка и ти говор€т същите работи и дори те прехвърл€т на техни колеги, на вс€ка стъпка се автентикираш отново, и тука е уловката - н€кои банки за такива обаждани€ ползват ѕ»Ќ а не пълната ти парола, съответно и за двете те питат за съответни синволи/цифри, например 1,3,5, и ти казваш, после втори€ пита случайно за 2,4,6 (може вс€каква комбинаци€ и ако тр€бва може да ти се обад€т н€колко пъти докато вземат цели€т ти код). —ега в ¬еликобритани€ можеш да нареждаш пари през телефона. “елефонното банкиране е старо, р€дко се използва и много по малко защитено (изб€гва големи€ проблем ќ“ѕ-то което вече почти всички банки имат). «а него ти тр€бват сорт код и банков номер (които ги пише на картата), името ти, което е на картата и въпросни€ пин за които вече са те разпитали. —ъответно след като вземат пина (картата е спр€на н€ма как да взимат пари от не€), те се обаждат на банката и минават проверките без проблем и си нареждат пари.

ќписах схемата заради 2рата й част ко€то за мен беше нова. —транното е че това работи и е направено доста професионално и само доста тренирани хора ще се усет€т. –азбира се, в други държави (извън ќстрова) това н€ма да сработи заради липсата на телефонна банкиране. Ѕанките в јнгли€ мисл€ че осъзнават този проблем и въвеждат гласово разпознаване, но малко хора отдел€т 5мин да го пуснат.
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

29. ЅЋј√ќƒј–я lordm, jhoro thanked for this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

»скам да засега една важна правна тема във ¬еликобритани€,  Ћ≈¬≈“ј“ј.
    “ук е престъпление н€кой да клевети друг човек. ƒа пише и разправ€ нев€рна информаци€ за н€кой си, защото така е решил.
    ѕричините за клевети са най-различни, но те най-често са отмъщение и подливане на вода на конкурентен бизнес, да се направи така, че той да загуби клиенти и те да идват при теб.

¬секи си мисли, че има свобода на словото, но има закони които помагат да се разграничи свобода на словото, от клевети.
     огато един човек пише нещо лошо за друг може да има много причини, може даденото нещо да е така както го мисли, човека, а може и да е клевета.
    ≈дин администратор на сайт или група не е съди€ да реши, кой крив и кой прав.

¬ъв ¬еликобритани€ всеки е невинен до доказване на противното.  ой е виновен и кой е невинен не е нещо, което ще се доказва от администратор, а от съд.
    ќт време навреме се по€ви н€кой , който пише нещо лошо за сънародник, пуска имена и снимки.
    јз или другите странични хора не знаем това дали е така както се описва. »стината е субективна, монетата има две страни, ако аз не познавам човека който е писал нещо много добре не знам дали е клевета или е мнение на човек просто.

ј дори да знам, че е мнение, не знам каква е другата гледна точка.
    ѕиша тези неща от опит, аз сами€ съм ставал обект на пост в група за измамници, без да съм измамил никой.
    ƒругата страна не бе запозната с нещата, негови при€тели го подвели с остар€ла информаци€ и аз б€х об€вен за измамник.
    ¬ мо€ случай обаче се разбрах набързо с човека и всичко беше решено. Ќе се наложи да рапортувам пост и група на ‘ейсбук за клевета и те да три€т пост и дори група.

«а съжаление никой админ на група не е съди€, н€ма и времето да изслушва страни гледа доказателства. ѕо тази причина всеки един сънародник е невинен до доказване на противното.
    јко има н€кой излъгал н€кого и искате да се публикуват имена снимки лични, осъдете го тогава ще пуснем новината в новинарски€ ни сайт и ще € споделим.

Ќо ако н€ма доказателства от съдЕ. и има опасност дадено мнение да бъде об€вено за клевета и да бъде изтрито от ‘ейсбук, както и групата ни изтрита, аз н€ма да позвол€ имена на хора и снимки да се пускат от случайни потребители. ќще по малко такива пък с измислени имена като ѕърволет  аракочев Ејли Ѕаба и подобни.

¬инаги може да се пусне информаци€ за вид измама и инициали.. хората ще си имат едно на ум.

јко н€кой клевети друг, и въз основа на това дадени€ човек има проблеми заради тези клевети и ги докаже, клевет€щи€ тр€бва да се извини публично, и клеветите премахнати.
    ¬еро€тно ще има много несъгласни с мо€та политика да не публикувам имена, но за съжаление законите тук са такива, аз не жела€ да си имам непри€тности.

ѕоне три пъти вече има изтривани групи за измамници, нашата такава не искам и т€ да бъде изтрита и загубим това което имаме в не€.

—ледете €, четете информаци€та в не€, макар и без конкретни имена в не€, т€ е по полезна от никаква информаци€.
     ак профил като този ще ми пусне информаци€ плюейки н€кой че бил мошеник и комарджи€ и какъв ли не и ще му пов€рвам!?
    Ќе съм от вчера! ƒори да е истина това, което казва, фактът, че н€ма доблестта да се покаже и за€ви а се крие зад измислено име и снимка говори доста.

https://www.facebook.com/pkarakochevЕ

—таро куче
    –егистриран на
    Dec 2008
    √рад
    Bristol
    ћнени€
    1 726
    Post Thanks / Like

ћного обширно си го написал, но накра€ не е €сно каква е рол€та на сайт или група за измамници, щом нищо не може да се публикува...
    јко се публикуват инициали е недоказуемо за кого се отнас€, та да хукне да те съди н€кой за клевета, а случките могат да са поучителни.
    —рещал съм групи, където заклейм€ват измамник с имена и снимка даже, но не от един, а от 5-6 независими човека, разказващи подобни случки. ≈, това едва ли е клевета-всички твърд€т, че се прави на нещастен- болен, бездомен, безработен, обран, все н€какви сълзливи убедителни драми и усп€ва да измъкне от потърпевши€ н€какви суми и естествено изчезва... “е разказват сво€та случка, след като един се е осмелил да разкаже и те виждат, че е един и същи човек, не е случайна измама, а професионалист.
    ’айде дай измислен пример какво може да се публикува?

32. ’ј–≈—¬јћ! jhoro liked this post
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    ћнени€
    21 245
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от cibik ¬иж мнението
    ћного обширно си го написал, но накра€ не е €сно каква е рол€та на сайт или група за измамници, щом нищо не може да се публикува...
    јко се публикуват инициали е недоказуемо за кого се отнас€, та да хукне да те съди н€кой за клевета, а случките могат да са поучителни.
    —рещал съм групи, където заклейм€ват измамник с имена и снимка даже, но не от един, а от 5-6 независими човека, разказващи подобни случки. ≈, това едва ли е клевета-всички твърд€т, че се прави на нещастен- болен, бездомен, безработен, обран, все н€какви сълзливи убедителни драми и усп€ва да измъкне от потърпевши€ н€какви суми и естествено изчезва... “е разказват сво€та случка, след като един се е осмелил да разкаже и те виждат, че е един и същи човек, не е случайна измама, а професионалист.
    ’айде дай измислен пример какво може да се публикува?
     акви са тези групи български или?

—таро куче
    –егистриран на
    Dec 2008
    √рад
    Bristol
    ћнени€
    1 726
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: »змами и измамници в UK

акви са тези групи български или?
    ƒа, български, във фейса. Ќакра€ май попаднаха на следите му с помощта на други и 2-3ма потърпевши и се заканиха, че ще го намер€т и ... ≈два ли н€кой ще хукне да се разправ€, ако е клевета и не е лично засегнат...
    ’айде все пак дай пример какво може и какво не може, т.е. разказаното подкрепи с измислен, примерен случай.

—траница 2 от 3 ѕървиѕърви 123 ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. »змами, измамници и още
    ќт lordm във форум ќбщ форум
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 11-03-2016, 15:14
  2. »ма ли измами?
    ќт Nicolass във форум ѕари, ‘инанси, —четоводство, Mortgages, «астраховки
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 10-10-2009, 09:41
  3. E&D-измамници
    ќт mimka_sz във форум ќтзиви за работодатели и об€ви за работа
    ќтговори: 25