Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пълномощно за издаване на бг паспорт

Здравейте,
    Дъщеря ми се роди в Шотландия. Искам да й се издаде български паспорт.Таткото е британски гражданин и не може да пътува до БГ.
    Какво пълномощно е нужно, така че той да го разбере и подпише.
    От английска страна ми отказаха да се издаде пълномощно с такава цел.
    Посъветвайте ме

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пэлномощно за издаване на бг паспорт

Цитирай Първоначално написано от mimika Виж мнението
    Здравейте,
    Дъщеря ми се роди в Шотландия. Искам да й се издаде български паспорт.Таткото е британски гражданин и не може да пътува до БГ.
    Какво пълномощно е нужно, така че той да го разбере и подпише.
    От английска страна ми отказаха да се издаде пълномощно с такава цел.
    Посъветвайте ме
    Здравей,

Не разбрах кой ти е отказал да издаде пълномощно с такава цел? Пълномощното се подписва пред нотариус от отсъстващия родител (или и от двамата родители, ако детето пътува без нито един от тях), както е указано на тази страница на МВР. Има и образци на пълномощното, тук и за пътуване без придружител - тук. Предполагам, че във вашия случай е добре да преведете пълномощното на английски и таткото да го подпише и на двата езика пред нотариус. Разбирам желанието ти детето да е с български паспорт, при това положение се приготви да играете този цирк с ново пълномощно всеки път, когато детето смени паспорт и се налага да излиза от България, до навършването му на пълнолетие... И ако таткото изведнъж реши да оттегли съгласието си, работата става малко сложна, дано никога да не ви се случва. Успех!
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мила, благодаря за отговора.
    За съжаление цирк вече се заформи.
    Местен адвокат е отказал да се издаде такова пълномощно под претекст, че в Шотландия не се издават пълномощни за паспорт на дете. Освен, ако не ме лъже.
    Другата тема в тази връзка е намирането на адвокат, който е запознат със процедурите в БГ и UK.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, благодаря за отговора.
    За съжаление цирк вече се заформи.
    Местен адвокат е отказал да се издаде такова пълномощно под претекст, че в Шотландия не се издават пълномощни за паспорт на дете. Освен, ако не ме лъже.
    Другата тема в тази връзка е намирането на адвокат, който е запознат със процедурите в БГ и UK.
    Пак да повторим - не ти трябва адвокат и не той трябва да ти издаде пълномощното, не чукаш на правилната врата. Адвокатът не иска да ти състави текст на пълномощно, защото не е чувал за такива глупости изобщо - и е прав за себе си, и аз не бих съставила писмо с текст, за който нямам представа. Но вие имате готов текста, който се изисква от МВР, то ви е дало образец и не ви трябва някой да ви съставя текст или да ви извършва друга услуга. Преведете текста, преводач да се подпише, че двата текста на двата документа са идентични, след това намерете нотариус, обяснете му за какво става дума, покажете му тази страница, която ти линкнах в предишния пост и го помолете да свидетелства полагането на подписа от благоверния ти. Нотариусът трябва само да потвърди, че подписите под документите, който вие му представяте, са положени пред него, от лицето, което са е легитимирало пред него.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Пълномощно за издаване на бг паспорт

Здравейте
    Благодаря ви за темата, пускайки въпроса си тук българското ни посолство в Лондон автоматично получава имейл за вашия проблем.
    Те се свързаха с мен и помолиха да дадете телефон за връзка

Може да се свържете директно с тях на

Здравейте. Можете ли да ни оставите телефон за връзка.

Посолство на Република България в Лондон
    Консулска Служба

Embassy of Republic of Bulgaria
    Consular Office

www.bulgarianembassy-london.org
    tel.: 02075813144 ( 13:30 -15:00)
    fax.: 02075819073
    e-mail: [email protected]

Или ми пишете вашия телефон и аз ще им го предам и те ще се свържат с вас!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

6. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Изчерпателността Ви ми помогна много.☺
    Затрудних се обаче да намеря готов текст за пълномощно за издаване на детски паспорт.
    Ако можете пуснете го пак.
    Благодаря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мила, с другото съ съгласен, но защо
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ...при това положение се приготви да играете този цирк с ново пълномощно всеки път, когато детето смени паспорт и се налага да излиза от България, до навършването му на пълнолетие...
    Защо всеки път ново???
    Изпускаш варианта за безсрочно (генерално) пълномощно. В което се изброяват всички случаи.
    Промяна ще се наложи само, ако някоя от изброените институции си смени името.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Изчерпателността Ви ми помогна много.☺
    Затрудних се обаче да намеря готов текст за пълномощно за издаване на детски паспорт.
    Ако можете пуснете го пак.
    Благодаря
    Нещо май не сме се разбрали. Аз говорех за пълномощно с текст, предоставен от МВР, което позволява детето да напусне България, а не за издаване на паспорт. За пълномощно за издаване на паспорт - вижте тази тема в лекс.бг, там твърдят, че се изисква специално пълномощно, в което да е упоменато за какво бащата упълномощава майката и в кое управление ще се изважда паспорта. Може да попитате и в нашето посолство в Лондон по телефона, както е посъветвал lordm и там ще ви обяснят. Но и пълномощното за излизане от страната също ще ви трябва, иначе може да се окаже, че детето ви, което вече има паспорт, вече не може да излезе от България.

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Мила, с другото съ съгласен, но защо

Защо всеки път ново???
    Изпускаш варианта за безсрочно (генерално) пълномощно. В което се изброяват всички случаи.
    Промяна ще се наложи само, ако някоя от изброените институции си смени името.
    Не всеки път ново, а докато е валиден паспортът, защото в пълномощното се вписват изрично данните на паспорта на детето.
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пълномощно за издаване на бг паспорт

Благодаря за помоща.

11. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. издаване на пълномощно
    От glabadan във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-02-2017, 20:02
  2. Издаване на пълномощно за ползване в България
    От Deep&Hot във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-04-2015, 22:12
  3. Въпрос за издаване на английски паспорт на бебе
    От indian_f във форум Британско поданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 28-07-2012, 14:04
  4. Издаване на пълномощно.как и къде?
    От diyan123 във форум Общ форум
    Отговори: 13
    Последно мнение: 23-02-2010, 16:33
  5. Спешно, БГ паспорт с пълномощно!
    От petkanov във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 21-11-2007, 22:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker