Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Купуване на автомобил на старо във Великобритания

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Купуване на автомобил на старо във Великобритания

В тоя ред на мисли,може ли да се има доверие на автоматичните скоростни кутии на нисан кашкай,като са към 100-150 000 мили?чувам че били некакви нови и с тях разхода на гориво бил катто на обикновенните
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Да може.
    Последно редактирано от cibik : 06-02-2018 на 08:49

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    В тоя ред на мисли,може ли да се има доверие на автоматичните скоростни кутии на нисан кашкай,като са към 100-150 000 мили?чувам че били некакви нови и с тях разхода на гориво бил катто на обикновенните
    Може, не знам дали при Кашкай е такава, но на Нисан авт. кутииса CVT, т.е. няма скорости, а непрекъснато променя диаметъра на конусни шайби, м/у които има метална клиновидна верига, т.е. всичко е безстепенно, плавно. Тези шайби се управляват от компютъра така, че винаги двг е в оптимален режим. Съединителят в кутията не класически с виско муфа, а управляем електро магнит втвърдява плавно финни железни стружки/прах...
    Ето защо разхода е близък до ръчните.
    Ако някой се интересува за подробности, гугъла дава мн. инфо за CVT.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Зависи колко е карана колата, ама с тези 150 000 мили обикновено колата е доста стара като години и не е особено нов модел. Аз съм карала Нисан Кашкай Текна+2 автоматик на по-малко мили от тези, разходът на гориво му е доста по-голям от новите модели коли неавтоматик, които са на 2-3-4 години. Според мен зависи колко е мощен двигателя и колко е тежка самата кола.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Зависи колко е карана колата, ама с тези 150 000 мили обикновено колата е доста стара като години и не е особено нов модел. Аз съм карала Нисан Кашкай Текна+2 автоматик на по-малко мили от тези, разходът на гориво му е доста по-голям от новите модели коли неавтоматик, които са на 2-3-4 години. Според мен зависи колко е мощен двигателя и колко е тежка самата кола.
    некъде четох за новите,отпреди 4-5 години модели,че били с нов принцип на автоматична скоростна кутия,която изравнявала разхода с обикновенната.то и без това двигателя им е 1.4 .има и друга врътка,че който ще даде 18-20к за нова кола,едва ли 2-3 литра на стокм ще са му пък чак па такъв проблем.а те новите коли имат и гаранция де

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Може, не знам дали при Кашкай е такава, но на Нисан авт. кутииса CVT, т.е. няма скорости, а непрекъснато променя диаметъра на конусни шайби, м/у които има метална клиновидна верига, т.е. всичко е безстепенно, плавно. Тези шайби се управляват от компютъра така, че винаги двг е в оптимален режим. Съединителят в кутията не класически с виско муфа, а управляем електро магнит втвърдява плавно финни железни стружки/прах...
    Ето защо разхода е близък до ръчните.
    Ако някой се интересува за подробности, гугъла дава мн. инфо за CVT.
    да,за CVT-то питах,ама питам,а не ровя в нета,щото...щото баси,аз съм филолог,не инжинер

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

да,за CVT-то питах,ама питам,а не ровя в нета,щото...щото баси,аз съм филолог,не инжинер
    Е, аз пък съм инженер, ама не автомобилен, а електроника..., но повечето от знанията/уменията се трупат с четене/практика/неволя, титлата/сертификата са за престиж
    BTW в последните 10-15г колите ги дизайнват не инженери, а икономисти- как да се използват най-евтини материали/технологии, които все пак да изкарат гаранцията на колата, как да не могат гаражните майастори да ги ремонтират, та да те вкарат в оторизираните сервизи, т.е. как колата да е евтина/конкурентна, за да се окачиш, но после поддръжката скъпа...

10. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Е, аз пък съм инженер, ама не автомобилен, а електроника..., но повечето от знанията/уменията се трупат с четене/практика/неволя, титлата/сертификата са за престиж
    BTW в последните 10-15г колите ги дизайнват не инженери, а икономисти- как да се използват най-евтини материали/технологии, които все пак да изкарат гаранцията на колата, как да не могат гаражните майастори да ги ремонтират, та да те вкарат в оторизираните сервизи, т.е. как колата да е евтина/конкурентна, за да се окачиш, но после поддръжката скъпа...
    баща ми вика,че вече всички коли са здрави и квото и да земе човек е малко или много до късмет,кога ще се развали

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И все по-масово навлиза принципа на „калкулирания ресурс“. Тоест - всички възли издържат еднакво време.
    Започне ли да се чупи - направо я изхвърляй и си купи нова.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Доста глуспости видях в това видео,и доста спестена полезна информация.Полиция застраховка няма да ти иска - те си гледат онлайн.Също така роад такса най-добре онлайн директно от сайта.Може и месечно да се плаща.
    Проверка на МОТ можеш да си направиш на сайта на ДВЛА.
    Никой не праща вече писма до ДВЛА - всичко става онлайн.Ако продаваш колата,влизаш в сайта и попълваш данните.Доста е улеснена процедурата.
    Тия примерните сайтове не дават Авива оферти.Те са най-големите(или едни от най-големите) в бранша,и обикновенно бая по-евтини.Моята е 703 с доста екстри(плюс full breakdown),като на много други ми искаха 900,че дори и над 1000.Колата е модната на 280 коня - 5 метра параход.
    Освен двигател,мощност и т.н. има значение и колко места за пасажери има.Колкото по-малко,толкова по-евтино.
    И много други има.
    Кола в началото за 600-700 с едни 500 заделени за смяна на всичко(масло,филтри,антифриз и т.н.) в сервиз с добро реноме.Също така се проверяват и какви оферти дават.Някой режат яко,пък ползват ужасно масло.Най-добре да се знае всичко предварително кое,как и защо.
    Ако колата е над 50к мили да се иска задължително доказателство за смяна на ангренажен ремък(веригите карат повече,ама рядко ги има)ако е сменян(уж).Аз кола над 100к мили без доказателство,че е сменен еди кога си еди къде си няма да си взема.Освен това се гледа и на дадения модел колко излиза смяна на ангренажен ремък.Помня,че имаше едни много дебилни за смяна,и при тях ти искат повече пари,отколкото струва самия дръгел.Трябва да помисля за кой модел беше,ама се вадеше целия блок за смяна.Има и други които са доста сложни.Ся като ти кажат 500 кинта за смяна,ем...то тоя дръгел златен излиза.
    Ама да не се обяснявам.Те хората си знаят,а ако не знаят,ем ще се научат.
    Последно редактирано от Carlsberg : 12-02-2018 на 19:08

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Никой не праща вече писма до ДВЛА - всичко става онлайн.Ако продаваш колата,влизаш в сайта и попълваш данните.Доста е улеснена процедурата.
    За кое това?
    Тия примерните сайтове не дават Авива оферти.Те са най-големите(или едни от най-големите) в бранша,и обикновенно бая по-евтини.Моята е 703 с доста екстри(плюс full breakdown),като на много други ми искаха 900,че дори и над 1000.Колата е модната на 280 коня - 5 метра параход.
    Освен двигател,мощност и т.н. има значение и колко места за пасажери има.Колкото по-малко,толкова по-евтино.
    И много други има.
    Освен Авива, няма ги и DirectLine, те също не участват, както и други.
    При нас местата не оказват почти никакво влияние върху цената на застраховката, но мощността на двигателя - да.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Мощноста е едно.Ако си вземеш примерно астраван,и направиш сравнение с нормална астра,ще видиш,че има бая разлика.Щото астраван е двуместна(а и е light goods vehicle).

Като си продадеш колата,за тогава говоря.

Град
    Post Thanks / Like

има ли някакви законови преференции,ако използвам екологично чист превоз-кон,каруца,файтон?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мощноста е едно.Ако си вземеш примерно астраван,и направиш сравнение с нормална астра,ще видиш,че има бая разлика.Щото астраван е двуместна(а и е light goods vehicle).

Като си продадеш колата,за тогава говоря.
    При нас 5-местна и 7-местна не оказа особено влияние, една и съща марка бяха.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 25-08-2013, 14:01
  2. Покупка на нов автомобил V/S lease на автомобил ?!
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 75
    Последно мнение: 23-05-2011, 14:07
  3. Търся Сайт за продажба на автомобили на старо
    От bratvlad във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 26-04-2011, 16:54
  4. купуване на кола от великобритания
    От naili във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-12-2007, 18:30

Отметки