Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456
Резултати от 126 до 127 от общо 127
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако се чудите, както една клиентка днес, как банка и отпуснала заем за автомобил за десетки хиляди паунди, а не и опускат ипотека, нека обясня като ипотечен брокер.
    Ипотеките се се дават от институции регулирани от държавна агенция FCA. Когато банка отпуска ипотека тя е длъжна да спазва права и регулации спуснати от държавата и FCA.
    Ако си вземете автомобил за 30 000 паунда примерно и след година спрете да го плащате. Банката праща хора и ви взимат автомобила, банката е възстановила част от заема, ще продаде автомобила на някаква цена и е горе долу ОК. Банката и държавата най-вече, не им пука, че нямате кола, ще използвате обществен транспорт.
    Ако обаче банката си взема дома, тя няма право да ви изхвърли ей така на улицата и ако останете бездомен и спите без покрив. Общината в ролята на държавата ще трябва да ви дава общиснко жилище... да ви плаща помощи.
    Ето каква е основната разлика между заем за автомобил и за жилище.
    Ако не ви отпускат ипотека проблема е, че не отговаряте на условията Банките правиха грешки и пускаха заеми на хора, които не ги заслужават преди 10-тина години. После си ги взимаха и държавата се намесваше и правилата се промениха!
    Първо - не, не се чудим.
    Второ - прави разлика между ипотекиране/залагане на основно и единствено жилище и същото, ама за някакъв друг имот.
    Ипотеката е особен вид залог. Впусва се в имотния регистър и имота вече е „с тежести”. Но, ако купите жилище и същевременно го заложите (ипотекирате), то пак ще е ваше. Нотариалния акт се издава на,ваше име. Но много по-трудно се продава имот с тежести.
    Когато си купите автомобил на изплащане - той е собственост на продавача докато не изплатите цялата сума.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Съвет за всички които имат жилище, било то под наем или тяхно собствено.
    Ако имате ваше жилище , което не е изплатено на банката, сте длъжни да имате Building Insurance, която покрива жилишето ако стане пожар, наводнение и какво ли не там
    Към тази застраховка обаче има друга, която може да покрие нещата във жилището срещу повреда кражба или каквото там се случи.

Казва се content cover. Тази застраховка може да покрие и вашия скъп телевизор или лаптоп ако стане да се счупи. Примерно залеете лаптопа с вода или детето ви удари телевизора, който е скъп с играчка и екрана му си оъде.
    Преди време на един ЛЕД телевизо му счупиха екрана, цената на телевизора бе 369, да се подмени екрана бе около 350 паунда.

Тази застраховка, ще покрие и ако някой ви открадне неща от дома.

Друго нещо към застраховката, което може да се включи е legal protection- legal expense нарича се с няколко имена. Целта и ако стане спор и някой иска да ви съди за нещо си да имате покритие.
    Застраховката ще покрие щетите по делото.

Аз съм много щастлив, че имам такава застраховка.
    В стремежите си да казвам истината и да споделям на яве неща които са се случили, недоволни сънародници ме заплашват вече няколко пъти, че ще ме съдят.
    Първо имам няколко близки адвоката, които са ме съветвали много пъти какво да правя когато върша работата си, да се подсигурявам дето си казва да си вържа гащите.
    Плюс това имам и застраховка за правна помощ.

То иначе, ако ги нямах тия неща трявбаше да си мълча и ако има нещо нередно да не казвам нищо.
    Тези застраховки може да включват и покритие, ако имате дървеници мишки и подобни неща.
    Мен ми предлагаха такава, ама аз казах на застрахователите, че имам две котки в дома си и мишките трявба да се застраховат.
    Застраховка като тази може да струва около 20-30 паунда на месец, което е поносимо. Разликата между застраховка building cover и building and content cover e обикновенно 5-10 паунда на месец.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 287
    Последно мнение: 21-09-2014, 18:38
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-03-2014, 19:40
  3. Сънародници в чужбина.........
    От Zara във форум Общ форум
    Отговори: 40
    Последно мнение: 04-11-2013, 12:17
  4. Търся сънародници
    От katqueen във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 20