Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456
Резултати от 126 до 139 от общо 139
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако се чудите, както една клиентка днес, как банка и отпуснала заем за автомобил за десетки хиляди паунди, а не и опускат ипотека, нека обясня като ипотечен брокер.
    Ипотеките се се дават от институции регулирани от държавна агенция FCA. Когато банка отпуска ипотека тя е длъжна да спазва права и регулации спуснати от държавата и FCA.
    Ако си вземете автомобил за 30 000 паунда примерно и след година спрете да го плащате. Банката праща хора и ви взимат автомобила, банката е възстановила част от заема, ще продаде автомобила на някаква цена и е горе долу ОК. Банката и държавата най-вече, не им пука, че нямате кола, ще използвате обществен транспорт.
    Ако обаче банката си взема дома, тя няма право да ви изхвърли ей така на улицата и ако останете бездомен и спите без покрив. Общината в ролята на държавата ще трябва да ви дава общиснко жилище... да ви плаща помощи.
    Ето каква е основната разлика между заем за автомобил и за жилище.
    Ако не ви отпускат ипотека проблема е, че не отговаряте на условията Банките правиха грешки и пускаха заеми на хора, които не ги заслужават преди 10-тина години. После си ги взимаха и държавата се намесваше и правилата се промениха!
    Първо - не, не се чудим.
    Второ - прави разлика между ипотекиране/залагане на основно и единствено жилище и същото, ама за някакъв друг имот.
    Ипотеката е особен вид залог. Впусва се в имотния регистър и имота вече е „с тежести”. Но, ако купите жилище и същевременно го заложите (ипотекирате), то пак ще е ваше. Нотариалния акт се издава на,ваше име. Но много по-трудно се продава имот с тежести.
    Когато си купите автомобил на изплащане - той е собственост на продавача докато не изплатите цялата сума.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Съвет за всички които имат жилище, било то под наем или тяхно собствено.
    Ако имате ваше жилище , което не е изплатено на банката, сте длъжни да имате Building Insurance, която покрива жилишето ако стане пожар, наводнение и какво ли не там
    Към тази застраховка обаче има друга, която може да покрие нещата във жилището срещу повреда кражба или каквото там се случи.

Казва се content cover. Тази застраховка може да покрие и вашия скъп телевизор или лаптоп ако стане да се счупи. Примерно залеете лаптопа с вода или детето ви удари телевизора, който е скъп с играчка и екрана му си оъде.
    Преди време на един ЛЕД телевизо му счупиха екрана, цената на телевизора бе 369, да се подмени екрана бе около 350 паунда.

Тази застраховка, ще покрие и ако някой ви открадне неща от дома.

Друго нещо към застраховката, което може да се включи е legal protection- legal expense нарича се с няколко имена. Целта и ако стане спор и някой иска да ви съди за нещо си да имате покритие.
    Застраховката ще покрие щетите по делото.

Аз съм много щастлив, че имам такава застраховка.
    В стремежите си да казвам истината и да споделям на яве неща които са се случили, недоволни сънародници ме заплашват вече няколко пъти, че ще ме съдят.
    Първо имам няколко близки адвоката, които са ме съветвали много пъти какво да правя когато върша работата си, да се подсигурявам дето си казва да си вържа гащите.
    Плюс това имам и застраховка за правна помощ.

То иначе, ако ги нямах тия неща трявбаше да си мълча и ако има нещо нередно да не казвам нищо.
    Тези застраховки може да включват и покритие, ако имате дървеници мишки и подобни неща.
    Мен ми предлагаха такава, ама аз казах на застрахователите, че имам две котки в дома си и мишките трявба да се застраховат.
    Застраховка като тази може да струва около 20-30 паунда на месец, което е поносимо. Разликата между застраховка building cover и building and content cover e обикновенно 5-10 паунда на месец.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Прочетете това преди да решите да изчезнете във Великобритания!

Великобритания е огромна държава и е идеалното място някой да избяга далеч в Родината и живее живота който иска.
    От време на време се случва някой сънародник да напусне Родината да дойде тук за да не е с роднини и близки!
    Всеки си има различни причини да го направи, но някои нямат доблестта да кажат истината в очите на другите и просто изчезват в Обединеното кралство и спират всякакви контакти с родители и роднини.

После стават едни драми и истории родител търси детето си…. Форуми и групи пише се за търсения роднина, за който вече се леят сигурно куршуми… и се чудят жив ли е здрав ли е.
    Понякога на него му няма нищо просто е поискал да избяга от живота си и всичко около него. Решил е да започне нов живот….Да бъде това което иска.

Преди много години имаше един случай на един сънародник, който бе се покрил от семейството си…търсиха го в Лондон, майка му го издирваше и накрая го откри в един дом, човека бил се осъзнал че е гей и просто прекалил контакт с роднини.
    Ако някой сънародник подобно на него реши че иска да живее различен сексуален живот.. тук вероятно ще е мястото където няма да е странно на никой и се притеснява от хората.

Или ако реши някое момиче да работи най древната професия пак тук може да дойде и си работи и живее без някой да я разбере в България и да я съди.

Една позната ми разказва отива с познати англичани в Амстердам на фенерите и както си обикалят вижда на витрините нейна бивша съученичка и става неудобно, но нейната съученичка ни нам малко се притеснила взела да имаха и даже отишла да и се обади…
    Тази моя позната ми казва умрях си от срам пред моите приятели…

Ако някой реши да идва и бяга от каквото и да е там в Родината и да живее тук живота който му се иска.. нека поне да не къса контакти и да си мислят родители примерно, че нещо е станало с него и го търсят под дърво и камък.
    Полицията тук, ако има някой над 18 години да го търси неговото семейство дори и Интеропол да го издирва нищо не прави, човека ако е решил да не се показва на никого няма да го търсят.

Замислих се над тази тема, понеже един сънародник майка му все още го търси, а вероятно той не иска да бъде открит…
    Нашите родители се притесняват за нас на колкото и да сме години, каквото и да решите да правите тук и нямате смелостта да кажете истината… поне не ги отрязвайте и да се покриете измислете, че работите някъде много нямате време няма интернет много или каквото и да е там, но не и да ги карате да си вкарват мисли, че на вас може да ви се е случило най-лошото!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Прочетете това преди да решите да изчезнете във Великобритания!

Великобритания е огромна държава и е идеалното място някой да избяга далеч в Родината и живее живота който иска.
    От време на време се случва някой сънародник да напусне Родината да дойде тук за да не е с роднини и близки!
    Всеки си има различни причини да го направи, но някои нямат доблестта да кажат истината в очите на другите и просто изчезват в Обединеното кралство и спират всякакви контакти с родители и роднини.

После стават едни драми и истории родител търси детето си…. Форуми и групи пише се за търсения роднина, за който вече се леят сигурно куршуми… и се чудят жив ли е здрав ли е.
    Понякога на него му няма нищо просто е поискал да избяга от живота си и всичко около него. Решил е да започне нов живот….Да бъде това което иска.

Преди много години имаше един случай на един сънародник, който бе се покрил от семейството си…търсиха го в Лондон, майка му го издирваше и накрая го откри в един дом, човека бил се осъзнал че е гей и просто прекалил контакт с роднини.
    Ако някой сънародник подобно на него реши че иска да живее различен сексуален живот.. тук вероятно ще е мястото където няма да е странно на никой и се притеснява от хората.

Или ако реши някое момиче да работи най древната професия пак тук може да дойде и си работи и живее без някой да я разбере в България и да я съди.

Една позната ми разказва отива с познати англичани в Амстердам на фенерите и както си обикалят вижда на витрините нейна бивша съученичка и става неудобно, но нейната съученичка ни нам малко се притеснила взела да имаха и даже отишла да и се обади…
    Тази моя позната ми казва умрях си от срам пред моите приятели…

Ако някой реши да идва и бяга от каквото и да е там в Родината и да живее тук живота който му се иска.. нека поне да не къса контакти и да си мислят родители примерно, че нещо е станало с него и го търсят под дърво и камък.
    Полицията тук, ако има някой над 18 години да го търси неговото семейство дори и Интеропол да го издирва нищо не прави, човека ако е решил да не се показва на никого няма да го търсят.

Замислих се над тази тема, понеже един сънародник майка му все още го търси, а вероятно той не иска да бъде открит…
    Нашите родители се притесняват за нас на колкото и да сме години, каквото и да решите да правите тук и нямате смелостта да кажете истината… поне не ги отрязвайте и да се покриете измислете, че работите някъде много нямате време няма интернет много или каквото и да е там, но не и да ги карате да си вкарват мисли, че на вас може да ви се е случило най-лошото!
    Има и много други начини да докараш родителите до инфаркт, например някое красиво момиче заминава да работи в Англия и след една година се вясва с някой британски дъртак, страдащ от полова дисфункция.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Град
    Post Thanks / Like

Интересен въпрос, който ме питат понеже са получили неочаквана глоба.
    Дали може някой който, няма автомобил тук във Великобритания да получи глоба за нарушение при шофиране.
    Да това е възможно.
    Когато човек направи нарушение с автомобил като превишена скорост, минаване на червено и други неща, които не са, неправилно паркиране.
    Притежателят на автомобила първо получава писмо от полицията да ги попитат кой точно е шофирал автомобила.
    Понеже това няма как да се знае.
    След като собственикът на автомобила даде имената на шофьора, то властите изпращат глоба на шофиралия.

Ако случайно получите глоба ей така, без да имате автомобил, то означава, че някой ваш"приятел" ви е натопил като шофьор след като са го питали кои е шофирал.
    Незаконно е да се лъже, че друг е шофирал за това не правете такива "услуги" на приятели!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Интересен въпрос, който ме питат понеже са получили неочаквана глоба.
    Дали може някой който, няма автомобил тук във Великобритания да получи глоба за нарушение при шофиране.
    Да това е възможно.
    Когато човек направи нарушение с автомобил като превишена скорост, минаване на червено и други неща, които не са, неправилно паркиране.
    Притежателят на автомобила първо получава писмо от полицията да ги попитат кой точно е шофирал автомобила.
    Понеже това няма как да се знае.
    След като собственикът на автомобила даде имената на шофьора, то властите изпращат глоба на шофиралия.

Ако случайно получите глоба ей така, без да имате автомобил, то означава, че някой ваш"приятел" ви е натопил като шофьор след като са го питали кои е шофирал.
    Незаконно е да се лъже, че друг е шофирал за това не правете такива "услуги" на приятели!
    Ако кажа, че е мой приятел, който живее в България, но не му знам фамилното име и адреса
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ако кажа, че е мой приятел, който живее в България, но не му знам фамилното име и адреса
    не става, защото трябва да докажеш,че е има валидна застраховка за да му дадеш колата си.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    не става, защото трябва да докажеш,че е има валидна застраховка за да му дадеш колата си.
    Ako тои е имал comprehensive може да има право да кара и твоя кола

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Ako тои е имал comprehensive може да има право да кара и твоя кола
    той казва ,че става за приятел,който живее в България. Няма как да има комп застраховка.

Град
    Post Thanks / Like

Научих друга далавера която “счетоводители” може да вършат с личните данни на сънародници.
    Нека разкажа историята.
    Сънародник живеял известно време в Англия и си изкарал английска шофьорска книжка.
    После решил да се прибере в България.
    Връща се години по-късно в Англия и разбира, че всичките точки на шофьорската му книжка са отнети.
    Значи някой който знае неговите лични данни като име адрес и шофьорска книжка е изпратил информация, че той е направил нарушение, като да кажем карал с превишена скорост или минал на червено или нещо друго.
    Как може да стане номера. Иван кара със 90 мили на място където има ограничение 50 мили.
    Получава писмо от полицията в което го питат кой кара. Ако той си даде неговите данни може да му отнемат книжката.
    Той влиза във Фейсбук или сайт с обяви и търси “счетоводители” звъни им и им казва трябват ми имена и данни за шофьорска книжка на някой сънародник, който вече не в Англия. Моя приятелка счетоводителка ми каза, че е получавала такива обаждания.
    “Счетоводителката” Пенка знае нейни клиенти, които са се прибрали завинаги в България има им данните и казва на Иван
    “Имам нужната информация ще ти струва толкова.”
    Иван плаща на Пенка и си решава проблема, а Петър който е в България му вземат точки и съсипват досие и какво ли не.
    Та така става с тези сънародници, които хващат нелициензирани “счетоводители ” и за да спестят няколко паунда годишно, 10-20 паунда да кажем, избират някой измислен счетоводител.
    Над една година тръбя да не се доверявате на куцо и сакато дето се прави на счетоводител и да искате да знаете дали дадения “счетоводител” е регистриран към някаква организация и дали има защита на личните данни.
    Ако няма такава бъдете готови да има изненади като тази.
    Не искам да ви призовавам да ползвате моята фирма има още много други счетоводни фирми.Намерете истински такива а не измислени по обява във Фейсбук.
    Последно редактирано от lordm : 05-12-2018 на 14:01

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети за сънародници във Великобритания

А каква е гаранцията, че "истински" счетоводител няма да продаде информацията?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    А каква е гаранцията, че "истински" счетоводител няма да продаде информацията?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Истинския счетоводител е заложил хиляди паунди в обучение, заложил е години в учение . Има регистрации, той зза няколко стотин паунда няма да рискува хиляди паунда, репутация и образование.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

[SIZE=3][FONT=Vollkorn].… Връща се години по-късно в Англия и разбира, че всичките точки на шофьорската му книжка са отнети. …]
    Имаш предвид, че е получил максималния допустим брой точки???
    Да не забравяме, че в ЮК - ако нямаш нарушения - имаш 0 (нула) точки!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

14. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, lordm liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети за сънародници във Великобритания

А не се ли изисква потвърждение от набедения за шофьор,ако не е удобно,не отговаряй!

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 287
    Последно мнение: 21-09-2014, 18:38
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-03-2014, 20:40
  3. Сънародници в чужбина.........
    От Zara във форум Общ форум
    Отговори: 40
    Последно мнение: 04-11-2013, 13:17
  4. Търся сънародници
    От katqueen във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 20