Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 116
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Адрес, адрес свещен адрес
    Всеки, който се е опитвал да си отвори, банкова сметка знае, как се искат куп документи да докажеш адреса си във Великобритания.
    Британския адрес е нещо, което се доказва трудно и не се дава на други хора да се ползва.
    Моят дом е моята крепост, гласи британска поговорка. Която има за цел да покаже колко е важен домът за британеца.
    По тази логика и да си дадеш на някой адреса във Великобритания да ти ползва за нещо си, е като да оставиш къщата си отворена.
    Много от сънародниците ни не разбират, колко важно е да имаш адрес и че този адрес не се дава на този или онзи ей така.
    Случвало ми се е често клиенти да ми казват нямам адрес да дам за този или онзи документ, може ли да ползвам твоя адрес.

Казват го толкова невинно, все едно, че дай да ти разгледам безплатния вестник който имаш.
    Защо не се иска някой да ти даде да ползваш неговия адрес и защо някой не би ти го дал.
    Ако си да дадеш на някой адреса, този човек може да почне да го ползва за банки и институции, да натрупа заеми и после да спре да ги плаща и тези финансови институции, ще почнат да търсят теб. Ще ти пращат писма, ще пратят съдии изпълнители на адреса.
    Ще рапортуват адреса на кредитни агенции и после ще ти е по трудно да кандидатстваш и получаваш заеми, карти, договори.
    Някои хора пък, живеят на адреса си и получават дадени помощи въз основа, на това, че са само те и нямат достатъчно доходи, ако някой друг почне да се води на адреса, ще е проблем за тях с данъчни и Department of Work and pension .
    Това са едни от причините, поради, които хората не си дават познати и непознати да им ползват адреса.
    Казва ми един познат, негов познат поискал адреса да си получи НИНо номера писмо, че бил го забравил, той услужил на познатия му и хоп пристигнало писмо за глоба от 3500 паунда и заплахи, че ще пратят съдии изпълнители.
    За това драги сънародници пазете си адресите, не ги давайте на който ида е. А вие, които нямате адреси да използвате не се надявайте някой ей така да ви услужи.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    е имат, как да нямат.....имат , ама му викат national insurance number. Просто, когато в БГ въведоха единната идентификация, очевидно Data Protection не съществуваше и някой е решил да включи датата на раждане за начало.
    С опит да ми противоречиш изказваш нещо което не смятам че си обмислила добре.

Не съм съгласен, тук идваш от Камбоджа и след една седмица взимаш НИНо. Отиди в България и си вземи ЕГН след седмица? В ЕГНто има дата на раждане и други неща, тук не е така, В България ЕГН имаш от ден първи тук не е така. В България без ЕГНЕ не можеш почти нищо да свършиш, тук не е така.
    Тук номера е за осигуряване, в България за да им е по лесно да те ....каквото и да е

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това трябва да е нещо напоследък въведено за НИН, едно време никой не се интересуваше от него, записваха номера на паспорта/картата и това е.
    Има го на втората страница не е като ЕГН нещо друго беше изпизано но пишат нашето ЕГН.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    С опит да ми противоречиш изказваш нещо което не смятам че си обмислила добре.

[FONT="]Не съм съгласен, тук идваш от Камбоджа и след една седмица взимаш НИНо. Отиди в България и си вземи ЕГН след седмица? В ЕГНто има дата на раждане и други неща, тук не е така, В България ЕГН имаш от ден първи тук не е така. В България без ЕГНЕ не можеш почти нищо да свършиш, тук не е така.
    Тук номера е за осигуряване, в България за да им е по лесно да те ....каквото и да е [/FONT]
    За ЕГН-то освен датата на раждане, която е ясна, би ли споделил кои са другите неща....какво значат последните четири цифри
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не съм съгласен, тук идваш от Камбоджа и след една седмица взимаш НИНо. Отиди в България и си вземи ЕГН след седмица?
    В България без ЕГНЕ не можеш почти нищо да свършиш, тук не е така.
    Насе, Насе - понякога бързаш и... грешиш!!!
    Ако си чужденец, който ще живее в България - имаш ЛНЧ (сам ще се сетиш какво е, нали?). Иначе си просто турист.
    А искаш ли бас, че в Бг - без ЕГНЕ, ама с ЯГНЕ - мога да свърша бая работа???

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    За ЕГН-то освен датата на раждане, която е ясна, би ли споделил кои са другите неща....какво значат последните четири цифри
    Следващите три цифри (седма, осма и девета) са информация за областта в България и поредността на раждането, като деветата е четна за момче, и нечетна за момиче. Седмата и осмата са случайно генерирани според града.
    Десетата цифра*е контролна и се изчислява по следния*алгоритъм:
    Всяка цифра се умножава със съответното ѝ тегло (виж таблицата)Сумата се дели на 11 с остатък,като от получената сума от коефициенти се изважда произведението на 11 , умножено по цялата част на полученото при деление число.Пример: Получен код-239. 239/11=21.72 - взимаме цялата част, умножена по 11=231. Правим разлика между двете числа: 239-231=8.Сумата се дели на 11 с остатък.Ако остатъкът от делението е по-малък от 10, тогава той се взема като контролна цифра, иначе за контрол се взима цифрата 0
    https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Единен_граждански_номер
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Дали си мъж или жена и от кой град http://www.radioenergy.bg/article/da...ifri-ot-egn-to

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ако си чужденец, който ще живее в България - имаш ЛНЧ (сам ще се сетиш какво е, нали?). Иначе си просто турист.

ЕГН имат българи, другото е друг номер.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Би ли казал каква работа ще свършиш, ако имаш предвид да си плащаш за туй- онуй, еми плащай си, аз пари не обичам да раздавам ей така, защото съм стиснат.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

ЕГН имат българи, другото е друг номер.
    Добре де, на мен като не ми вярваш - ами отвори страницата на Уикипедия (линка е в предишния ми пост) и прочети:
    Единният граждански номер (съкратено ЕГН, е-ге-не) представлява 10-цифрено число, което е уникално за всеки български гражданин или постоянно пребиваващ чужденец. Той служи за административен идентификатор на подлежащите на регистрация физически лица. ЕГН се получава при раждане в лечебно заведение или впоследствие – при издаването на акт за раждане.
    Ако и на тях не вярваш - ето ти и Закона за гражданската регистрация
    Чл. 11. (1) Единният граждански номер (ЕГН) е административен идентификатор на подлежащите на регистрация физически лица съгласно чл. 3, ал. 2. Това е уникален номер, чрез който физическите лица се определят еднозначно.
    Чл. 3. (2) В регистъра на населението се вписват:
    1. всички български граждани;
    2. чужденците, които са:
    а) получили разрешение за дългосрочно или постоянно пребиваване в Република България;
    б) (отм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.)
    в) получили статут на бежанец или хуманитарен статут или на които е предоставено убежище в Република България.
    От текста на закона излиза, че ... въпросния ЛНЧ (личен номер на чужденец) също е ЕГН!!!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети за сънародници във Великобритания

една лесна алтернатива на адрес за кореспонденция в УК и ме изненадва че никой не я споменава....все някъде един пейслип на някакъв адрес даже и наслука избран в нета има човек на електронната си поща нали ...агенциите които дават работа по телефона не ги интересува какъв адрес им даваш

https://www.mbe.co.uk/fulham/mailbox...SAAEgIt8fD_BwE

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Добре де, на мен като не ми вярваш - ами отвори страницата на Уикипедия (линка е в предишния ми пост) и прочети:

Ако и на тях не вярваш - ето ти и Закона за гражданската регистрация

От текста на закона излиза, че ... въпросния ЛНЧ (личен номер на чужденец) също е ЕГН!!!
    Благодаря че си намерил инфото, но това за чужденец отнема сигурно 5 години тук за 5 дни и си готов с NINo

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Благодаря че си намерил инфото, но това за чужденец отнема сигурно 5 години тук за 5 дни и си готов с NINo
    Така-а-а, продължаваме с образователната част!
    Сбит преразказ, без картинки (и линкове).

Казваш „сигурно“, ама изобщо не е сигурно.
    При наемане на не-български гражданин (или чужденец) се вади „Служебен номер от НАП“. Процедурата е стандартна и бърза - не се чака години!!
    Въпросния чужденец може да пребивава в Бг до 3 месеца със собствените си валидни документи.
    После се подава заявление в Дирекция „Миграция“ и му се издава удостоверение за продължително (до 5 години) или постоянно пребиваване. Същото съдържа и въпросния ЛНЧ (Личен Номер на Чужденец).
    Тогава се подава заявление до НАП, за да се заличи Служебния номер на чужденец, за да не настъпи объркване в данъчно-осигурителната система.
    Извода - Лицето може да има няколко номера (което не е добре), но няма да остане без никакъв!!!

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

План Б ( резервният вариант в чужбина)

Един съвет за всички, които мислят да идват във Великобритания и разчитат на роднина, познат, приятел или приятел на приятел за да се установят в Обединеното кралство.

Страхотно е, че имате някой, който да ви подаде ръка, но от опита ми, а и от информация която имам от българското посолство в Лондон, много сънародници идват само с план А, разчитат на някого, който после не им помага и те се оказват зарязани в Англия..

Сигурно и вие сте чували за някой такъв случай, няма да обсъждам задълбочено причините защо се получава така само основно ще нахвърлян най-популярните:

1.Някой ти казва ела ще ти помогна и намеря направя всичко , ти ще ми платиш да кажем 250 паунда, обаче я вземат пари и не свършат нещо се проваля и човека с обещанието го няма.

2.Селския ви Иван се е прибрал от Англия видели сте го той се хвали с това или онова, как е преуспял , хора му завиждат някой го пита ще помогнеш ли и на мен и той за да се покаже че е голямата работа казва няма проблем на масата на която сте… а после като дойдете е забравил какво е обещал. Н

3. Някой ви кани и очаква едно от вас, вие от него друго и накрая се стига до очаквания само единия вика ти не ставаш за нищо, другия ти не ми помагаш с това или онова

Има и много други причини, но съвета ми е следния:

Когато заминавате в чужбина не разчитайте само на план А Иван да ми помогне, измислете какво ще правите ако план А се провали.
    Ако Иван не ви помогне. Ще може ли да се оправите? Ще имате ли пари да се приберете обратно в България?

Имал съм няколко човека, които след такива ситуации на познати, които ги зарязват дори не могат да се приберат в България и спят по улиците.

Нека никога на никой да не се налага да се използва план Б и вашия познат, приятел или роднина ви помогне както е обещал!
    Случайно ако това по една или друга причина не стане,( както при поне 5% от сънародниците), ако план Б е на лице, ще сте подготвени.

Повода да напиша това е поредния случай на някой , който не знае какво да прави сега било му обещано, квартира, работа, документи, а всъщност нищо няма на лице!

15. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

Така-а-а, продължаваме с образователната част!
    Сбит преразказ, без картинки (и линкове).

Казваш „сигурно“, ама изобщо не е сигурно.
    При наемане на не-български гражданин (или чужденец) се вади „Служебен номер от НАП“. Процедурата е стандартна и бърза - не се чака години!!
    Въпросния чужденец може да пребивава в Бг до 3 месеца със собствените си валидни документи.
    После се подава заявление в Дирекция „Миграция“ и му се издава удостоверение за продължително (до 5 години) или постоянно пребиваване. Същото съдържа и въпросния ЛНЧ (Личен Номер на Чужденец).
    Тогава се подава заявление до НАП, за да се заличи Служебния номер на чужденец, за да не настъпи объркване в данъчно-осигурителната система.
    Извода - Лицето може да има няколко номера (което не е добре), но няма да остане без никакъв!!!
    Благодаря! И все пак идеята на двата номера НИНо и ЕГН е различна едното тук го искат само за неща с работа.

17. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Три пъти мери веднъж режи казва една българска поговорка.
    Тя обаче не е валидна само за шивачи, а и за всички от нас.

Аз бих желал да я перифразирам за нещо друго тук във Великобритания и не само.
    На Острова почти всичко е вече е на компютри и системи .
    Информацията която подаваме на банки, данъчни, училища, кметства и компании всичко лека-полека се попълва на електронно устройство.
    По тази причина трябва да сме много внимателни когато пишем личните си данни и друга важна информация.
    Често много от нас пишат на телефони и има опасност лесно да се натисне един клавиш вместо друг. Или пък телефона да коригира дадена дума

Редовно се случва някой да ми напише я грешно името си. Я грешна рождена дата , адрес или дори банкови данни.

Последствията от грешка като тази може да се окажат фатални. Ако ми дадете грешно името си и то е изписано на после неправилно сертификат , сертификата ви ще е невалидна.
    Грешна рождена дата в апликация за нещо си също няма да доведе до очакван резултат.
    Да не говорим пък ако дадете на някого грешни банкови детайли като сорт код да ви преведе пари.
    Давали са ми имейла си изписан грешно и телефона и какво ли не.
    Днес трябваше да преведа трицифрена сума на клиент и той ми дал грешен сорт код на банката.
    Вместо 9 написал 8. Опитвам веднъж, после втори път и не става и не става.
    После пробвах да направя превода от друга банка и пак не става даде ми грешни данни. Добре че не бяха объркали нещо в акаунта и парите да бяха отишли в друга сметка. Отиди после се разправяй с банки да връщат пари.
    Преди дни един клиент ми дал рождената си година грешно и не можах да му свърша услугата.
    Когато кандидатствате за неща които са свързани с проверка в кредитния ви файл, дадена неволно информация, едно, че може да доведе до неуспешна апликация, отделно може да остави проблем в кредитния ви файл.
    Там ще имате различна информация за вас и после ще трябва да си губете време да изяснявате какво е станало.

За това ,когато давате на бизнес или институция, вашите имена, рождена дата, телефон, адрес, имейл, банкови данни или друго придържайте се към поговорката три пъти мери веднъж режи, която ще е три пъти провери преди да изпратиш написаната информация.

Град
    Post Thanks / Like

Sort Code ( Соорт Коуд) и Account Number ( Акаунт нъмбер)

Това трябва на някого за да може да плати пари на друг. Тоест когато някой работодател ви каже, че Ви трябва банкова сметка за да може да ви плаща, то той ви иска да му дадете Sort Code и Account Number. Той предполага, че те са ваши лични и дори когато не са и запише Вашето име и този код и акаунт той ще започне да превежда по тях и те ще се получават, дори и сметката да не е на ваше име, а на друг човек той ще получи парите, които работодателя е платил.

Пиша тези неща първо те са наистина така, второ понеже някои сънародници, го правят.

Всеки си решава какво да прави, имаше една приказка носиш си глава на раменете.

Искам само да изтъкна няколко неща, което някои от вас не знаят и ако случайно използвате сметката на някой друг човек, а не вашата има следните усложнения.

1.Ако сте строител по CIS и плащате 20% данък на заработката и парите ви влизат по сметката на друг. То после може да имате имате проблеми с тези данъци, които вече сте платили може да искате да си вземете..

2. Когато решите да услужите на роднина, приятел, познат с вашата сметка, имайте предвид, че после може да се наложи да платите допълнително данъци,
    Да предположим че в сметката ви са влезли за 1 година 30 000 паунда общо за 1 година. Вие сте самонает, който прави 20 000 годишно ваша печалба. В сметката ви за една финансова година има вкарани 20 000 ваша заработка и 10 000 чужда.
    На тези допълнителните 10 000 паунда от вашия приятел, вие може да се наложи да платите 2000 паунда данък.

Данъкът дори може да е и повече от 20% от печалбата , 40% ако имате по- голяма печалба

Та така стоят нещата с банкови сметки… надявам се, сте научили нещо което не сте знаели.

Още един полезен факт:
    Ако някой човек знае вашия акаунт номер и сорт код, то той няма как да изтегли пари от сметката ви. Тоест не се притеснявайте, ако споделяте сорт код и акаунт номер. Това, което трябва да пазите скришно е дългия номер на картата отпред, кога свършва тя, както и трите цифри на гърба( или 4-те отпред за Американ Експрес)
    Последно редактирано от lordm : 12-02-2018 на 23:11

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Съвети за сънародници които идват във Великобритания

Би трябвало за започнеш с това, че трябва да се направи разлика между лична сметка и бизнес сметка.

Ако ти е лична сметката, никой но няма да ти вземе, ако е бизнес сметка е друга работа.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: Съвети за сънародници които идват във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ако ти е лична сметката, никой но няма да ти вземе, ако е бизнес сметка е друга работа.
    Не разбрах това?
    Иначе има как да се правят пари ако знаеш на някой Sort Code и акаунт номер само.

Град
    Post Thanks / Like

От коя банка може да взема заем най-лесно?
    Този въпрос ми е задавам от сънародниците доста често. Отговорът ми е, от банката която ви го дава!

Получава се игра на думи, но това не е шега от моя страна, нека се обоснова.
    Ако вие сте клиент на британска банка и банката е доволна от вас, вие сте от по-дълъг период с нея, тя сама ще ви предложи заем.

Банките са финансови институции и те печелят от даването на пари на заем
    В момента лихвата на Британската Национална Банка е 0.5%, а примерно заема, който може да вземете ще е 8%. Виждате каква огромна разлика има между двата процента.

Банката отпускайки заема, подписва договор с вас и си осигурява една добра печалба.

Бъдейки клиент на банка за по-дълъг период, да кажем поне година, вие имате възможност, ако винаги сте изряден да се откроите като надежден платец.

Под изряден клиент се има предвид да влизат редовно приходи, да имате достатъчно пари в сметката за да покриете наредени direct и standing orders. Да не влизате в неразрешен овърдрафт и да имате постоянно средства в банката.

Щом отговаряте на горните условия банката има голяма вероятност сама да ви предложи да ви бъде отпуснат заем.
    За това ви казвам, че най лесно се взима заем от банка, която ви го предлага.

Иначе според мен най-големи шансове да вземете заем имате от банката с която имате лична сметка.
    Причината е, че те ви познават добре и ако някоя институция ще реши да ви се довери, най-лесно ще го направи банката, която ви познава.

Тя знае, за вас какви доходи имате, дали си плащате всичко навреме дали сте отговорен към задълженията. Тоест ако сте с Lloyds, вашия current account е с тази банка, ако ви потрябва заем първо ви съветвам да потърсите Lloyds.

Може да се кандидатства за заем по телефон, онлайн или в клон на банката.

Банката ще се интересува, какви са вашите месечни приходи и разходи за да сметне колко пари месечно може да отделите да плащате обратно заема.
    Ще се интересува и за причините за заема. Дори да ви трябват примерно за да си погасите дълг в Родината, а им кажете, че искате парите за да си купите автомобил, те няма как да знаят дали им казвате истината или не.

Като цяло ако излезете с причина за заема нещо свързано примерно с работата ви, това ще изглежда като по надеждно.

Примерно вие сте самонает и трябва ви кола за да може да работите и изкарвате повече или пък искате да си купите инструменти за 3000 паунда понеже сте дърводелец . Банката преценя човека инвестира за да подобри бизнеса си и да работи по добре и изкарва повече. Тя смята, че това ще помогне и ще ви бъде по-лесно да изкарвате повече и плащате заема си.

Ако им кажете искам 3000 да отида на почивка със семейството, не че означава, че ще ви откажат, но комбинирайки и останалите фактори за вас, може да решат че е рисково да ви дадат тези пари.
    Заеми се отпускат по всякакви причини, ремонт на жилище , сватба или какво ли не.

Просто някои причини се харесват повече от банките според мен.

Като цяло лични заеми над 10 000 паунда и за по дълго от 5 години се отпускат рядко. Просто го имайте предвид.
    Преди да кандидатствате за заем проверете каква е вашата кредитна история. Банката гледа по нея и преценя дали да ви отпусне заем. Един от най добрите сайтове за проверка на кредитния файл е https://www.checkmyfile.com/

Ако ви откажат веднъж в една банка, тактиката да тръгнете и ходите и пробвате по други банки, няма шансове за успех. Веднъж пробвали в една банка и получили отказ оставя информация във вашия кредитен файл и другите банки ще знаят за това кандидатстване за заем.
    Ако ви трябва заем за кратко време и не за много голяма сума кредитните карти може да ви помогнат. Има и заеми за автомобили които се водят обезпечени заеми и се взимат по-лесно понеже, автомобила е един вид гаранция, че ако не може да си плащате задължението, финансовата институция ще си вземе обратно автомобила.
    Очаквайте повече информация за заемите във Великобритания идните седмици .

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Съвети за сънародници във Великобритания

От коя банка може да взема заем най-лесно?
    Като лаик по банковото дело, никога не взимал кредит в БГ и тук (изключение мортгича), ми е интересно с какъв акъл банките дават необезпечен кредит, дори и да имаш кредитна история?
    Без да са професионални измамници, на мнозина би им хрумнало преди да напуснат завинаги UK, да вземат какъв да е максимално голям заем, теглят всички спестявания и изчезват в чужбина, където никой не знае адреса им да ги търси...

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Като лаик по банковото дело, никога не взимал кредит в БГ и тук (изключение мортгича), ми е интересно с какъв акъл банките дават необезпечен кредит, дори и да имаш кредитна история?
    Без да са професионални измамници, на мнозина би им хрумнало преди да напуснат завинаги UK, да вземат какъв да е максимално голям заем, теглят всички спестявания и изчезват в чужбина, където никой не знае адреса им да ги търси...
    Сигурен ли си? Я си спомни как се отваря банкова сметка в Англия, не ти ли взеха даните от паспорта? Ще те намерят на третият месец, ама българска фирма за събиране на дългове. Ти ако си мислиш, че можеш да надхитриш банката, трябва да си супер наивен Те отдавна са си измислили начин как да си върнат парите от такива къде се мислят за тарикати и къде не им се получава. Гаврош тръгнал да гепи пари от финансова институция, която оперира с милиарди. Това е някакъв нов виц май

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Сигурен ли си? Я си спомни как се отваря банкова сметка в Англия, не ти ли взеха даните от паспорта?
    Сметка съм отварял преди мн. години, та не помня, но може да са взели данните от л. карта, паспорт нямам...

На почивка
    Post Thanks / Like

[FONT="]Адрес, адрес свещен адрес[/FONT]
    [FONT="]Всеки, който се е опитвал да си отвори, банкова сметка знае, как се искат куп документи да докажеш адреса си във Великобритания.[/FONT]
    [FONT="]Британския адрес е нещо, което се доказва трудно и не се дава на други хора да се ползва.
    Моят дом е моята крепост, гласи британска поговорка. Която има за цел да покаже колко е важен домът за британеца.
    По тази логика и да си дадеш на някой адреса във Великобритания да ти ползва за нещо си, е като да оставиш къщата си отворена.
    Много от сънародниците ни не разбират, колко важно е да имаш адрес и че този адрес не се дава на този или онзи ей така.
    Случвало ми се е често клиенти да ми казват нямам адрес да дам за този или онзи документ, може ли да ползвам твоя адрес.
    [/FONT]

[FONT="]Казват го толкова невинно, все едно, че дай да ти разгледам безплатния вестник който имаш.
    Защо не се иска някой да ти даде да ползваш неговия адрес и защо някой не би ти го дал.
    Ако си да дадеш на някой адреса, този човек може да почне да го ползва за банки и институции, да натрупа заеми и после да спре да ги плаща и тези финансови институции, ще почнат да търсят теб. Ще ти пращат писма, ще пратят съдии изпълнители на адреса.
    Ще рапортуват адреса на кредитни агенции и после ще ти е по трудно да кандидатстваш и получаваш заеми, карти, договори.
    Някои хора пък, живеят на адреса си и получават дадени помощи въз основа, на това, че са само те и нямат достатъчно доходи, ако някой друг почне да се води на адреса, ще е проблем за тях с данъчни и Department of Work and pension .
    Това са едни от причините, поради, които хората не си дават познати и непознати да им ползват адреса.
    Казва ми един познат, негов познат поискал адреса да си получи НИНо номера писмо, че бил го забравил, той услужил на познатия му и хоп пристигнало писмо за глоба от 3500 паунда и заплахи, че ще пратят съдии изпълнители.
    За това драги сънародници пазете си адресите, не ги давайте на който ида е. А вие, които нямате адреси да използвате не се надявайте някой ей така да ви услужи.
    [/FONT]
    Няма как съдия изпълнител да има претенции от твоя адрес . Съдия изпълнител търси определен човек на твоя адрес и когато този човек го няма на този адрес . Не фигурира под никаква форма , няма проблем за теб . Търси се човека ,които има дълг

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Няма как съдия изпълнител да има претенции от твоя адрес . Съдия изпълнител търси определен човек на твоя адрес и когато този човек го няма на този адрес . Не фигурира под никаква форма , няма проблем за теб . Търси се човека ,които има дълг
    Да да търси се човека, ама знаеш ли колко човека са ми са се обажали, че судия изпълнител влиза в дома им и иска да вземе неща които не са тяхни.

На почивка
    Post Thanks / Like

Да да търси се човека, ама знаеш ли колко човека са ми са се обажали, че судия изпълнител влиза в дома им и иска да вземе неща които не са тяхни.
    Като ги види такива с strong акцент могат да се опитат . Но нали си наясно , закона е на твоя страна и никoй съдия изпълнител няма да иска да има проблеми за неправомерни действия

Страница 3 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 287
    Последно мнение: 21-09-2014, 18:38
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-03-2014, 19:40
  3. Сънародници в чужбина.........
    От Zara във форум Общ форум
    Отговори: 40
    Последно мнение: 04-11-2013, 12:17
  4. Търся сънародници
    От katqueen във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 20