Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Отваряне на автосервиз, автомивка - мнения ?

Напоследък около всичките теми за сертификати и кой какво може ,а ако нищо не може да се примирява - ми се задействаха отдавна забравени сетива та се чудя има ли хляб в този вид услуги според вас ? Също така как според вас е по-добре , да си под наем или да си купиш място под слънцето също така е важно да се отбележи ,че работите са на кантар т.е. имаш някакви пари и се чудиш сега какво да ги правиш - къща л ида купиш ,че е по-сигурно или да почнеш да работиш това което те влече макар ,че никога не си бил бизнесмен например ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отваряне на автосервиз,автомивка - мнения ?

Автомивката е сладък бизнес - не се налага да си там през цялото време. Има и франчайз с мобилно измиване - идва човек на колело/кола и ти измива колата както си е на пракинга пред къщата. Напр. https://www.gowashmycar.com/

За сервиз незнам - стига да е специализиран на определен вид дейности или марка автомобил. А с такива от тип майстор Тричко знае всичко ще умреш от глад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По принцип не го написах правилно - имах впредвид от тия автомивки автоматичните с четките ! Далаверата е тя да си работи 24/7 тая автомивка и квото ти изкара добре дошло пък ти за всеки случай ако нещо не стане бизнеса през това време да си продължаваш да си работиш общак Тя нали си е със стотинки т.е. нема нужда от работници - поне италианските са на тоя принцип ! Та като идея м исе е завъртяло в главата ама нещо нема изгодни обекти ! То не ,че знам какво да гледам де ! Например имот в регулация ли , паркинг на който да му се смени статута ли ? Не ,че съм тръгнал да я правя ама ей така си разсъждавам на глас !

Старо куче
    Post Thanks / Like

не знам какъв пазар има за това , аз лично не бих си мил мойта кола на такава с четки. за 4-5 паунда ще я измият ръчно
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отваряне на автосервиз, автомивка - мнения ?

Всичко свързано с място, земя и инвестиции е твърде голям риск за такъв евтин бизнес като авто измиване.

Новият печеливш бизнес модел е мобилният бизнес, най-идеално онлайн само.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Британците си правят колите само да минат МОТ,и гуми.Ама последното е,щото глобите са баснословни,ама доста си карат и без гуми...та тоя бизнес е ъммм,абе ако имаш добри монтьори ще изкараш лев,ама оборудването е прекалено скъпо.А без него ще умреш от глад.Другото е склад с камиони.Ама там трябват още повече пари.И то бая.Примерно където аз бачкам сме 3-ма подръжка и 5 склададжии(плюс още 5 човека в офиса),ама има 20 шофера и малко повече тирове,както и малко повече ремаркета(имаме към 60 ремаркета).Пари се вадят,ама инвестициите са баснословни.А за колко време се избиват не знам.

Най-големия ни клиент плаща към 100 хил годишно за склад само,или поне така съм чувал.Може и да са повече.(имат към 8к палета на склад при нас).Отделно позлват наши тирове за доставки,но това се плаща отделно.
    Последно редактирано от Carlsberg : 03-02-2018 на 00:05

Старо куче
    Post Thanks / Like

Логистиката винаги ще е търсен бизнес - все пак дялът на онлайн търговията само се увеличава и някой трябва да доставя стоката до хората.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Другото е фирма с бусове за доставки.Тук има една фирма с която работехме в предишната работа.Едно пале да го доставят на 15 мили струваше 40 кинта.Или Примерно нещо от сорта на Schenker(международни доставки)- екпресна доставка на 2 палета от ЮК до Швеция беше 2400 лири.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Мнения за обява за работа на автомивка "Hands On" в Англия
    От minkomilev във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 53
    Последно мнение: 08-07-2015, 19:09
  2. автосервиз.
    От nikbai във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-11-2011, 19:36
  3. Български автосервиз около Twickenham
    От Happy Nick във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 11