Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Опит с агенция от България?

Здравейте,

Виждам, че вече няма почти никаква активност в този раздел, но все пак трябва да опитам.

Предстои ми преместване в UK в най-близко бъдеще, като за целта ще ми трябва агенция, която да ми уреди първоначална работа и квартира. Нямам намерение да разчитам доживот на нея, защото 6-12 месеца след това, като живея вече там и разполагам с NINo, ще си търся квартира (и най-вероятно работа, ако не съм доволен) сам. Целта е просто да имам нещо подсигурено за старт, дори да не е оптимално, но поне да не е пълна мизерия или фирма да взима голяма част от възнаграждението ми. От прочетеното из форума, вече разбрах, че в общи линии няма "идеална агенция". Но винаги има по-лошо и по-малко лошо.

В тази връзка искам да попитам, има ли тук хора, желаещи да споделят някакъв опит с подобна агенция? Независимо негативен или позитивен, бих се радвал да чуя някакви отзиви. Ако някой не желае да прави добра/лоша "реклама" публично, може да ми пише на ЛС.

Предварително благодаря.

2. ХАРЕСВАМ! dinazada liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Опит с агенция от България?

Цитирай Първоначално написано от darkspeed Виж мнението
    Здравейте,

Виждам, че вече няма почти никаква активност в този раздел, но все пак трябва да опитам.

Предстои ми преместване в UK в най-близко бъдеще, като за целта ще ми трябва агенция, която да ми уреди първоначална работа и квартира. Нямам намерение да разчитам доживот на нея, защото 6-12 месеца след това, като живея вече там и разполагам с NINo, ще си търся квартира (и най-вероятно работа, ако не съм доволен) сам. Целта е просто да имам нещо подсигурено за старт, дори да не е оптимално, но поне да не е пълна мизерия или фирма да взима голяма част от възнаграждението ми. От прочетеното из форума, вече разбрах, че в общи линии няма "идеална агенция". Но винаги има по-лошо и по-малко лошо.

В тази връзка искам да попитам, има ли тук хора, желаещи да споделят някакъв опит с подобна агенция? Независимо негативен или позитивен, бих се радвал да чуя някакви отзиви. Ако някой не желае да прави добра/лоша "реклама" публично, може да ми пише на ЛС.

Предварително благодаря.
    Опит с агенции от България нямам, но си мисля,...... ако си с добър английски език, не бих те съветвал да действаш с БГ агенция. Предполагам в голямата си част осигуряват работа в селскостопански ферми, фабрики и заводи...... където, да, ще имаш работа и осигурена квартира, но едва ли ще е при условия които ще намираш за приемливи/нормални. Да не говорим че шанса да останеш излъган или измамен е реален. На Острова има досстатъчно агенции за подбор на персонал които ще ти окажат съдействие за намиране на работа.
    Ако имаш поне 2 неща от долуизброените, въобще не се занимавай с агенции.
    - много добър английски
    - познати и приятели, (живеещи на Острова) които са готови да ти помогнат
    - парички в сметката - Мечо Пух ли беше казал " колкото повече, толкова повече"
    - професия, занаят и поне средно ниво английски

4. БЛАГОДАРЯ Мила, darkspeed thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, treven liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Опит с агенции от България нямам, но си мисля,...... ако си с добър английски език, не бих те съветвал да действаш с БГ агенция. Предполагам в голямата си част осигуряват работа в селскостопански ферми, фабрики и заводи...... където, да, ще имаш работа и осигурена квартира, но едва ли ще е при условия които ще намираш за приемливи/нормални. Да не говорим че шанса да останеш излъган или измамен е реален. На Острова има досстатъчно агенции за подбор на персонал които ще ти окажат съдействие за намиране на работа.
    Ако имаш поне 2 неща от долуизброените, въобще не се занимавай с агенции.
    - много добър английски
    - познати и приятели, (живеещи на Острова) които са готови да ти помогнат
    - парички в сметката - Мечо Пух ли беше казал " колкото повече, толкова повече"
    - професия, занаят и поне средно ниво английски
    Благодаря за отговора.

Английският ми не е трагичен, но не е и идеален. Някъде около ниво B2, но смятам като живея там и го практикувам, да го усъвършенствам чрез курсове или частен учител. Приятели там нямам, поне не такива, на които може да се разчита. Планирам да замина с около 1000-1200 паунда, но нямам изградена професия и кариера, в момента съм на 22 и уча в IT областта. Единственият ми професионален опит в тази сфера е един стаж, а при това положение, трудно ще намеря работа в нея веднага. Мисля си, че примерно след година, вече със значително по-добър език и познания, ще имам по-голям шанс.

Притесненията ми относно намиране на работа чрез английска фирма са главно в това, че имам съмнения, че ако търся квартира сам, много трудно ще намеря такава. Все пак нито владея езика перфектно, нито имам NINo, който поне да служи пред наемодателя за някаква гаранция че не съм отишъл там за малко, като на ваканция.

Иначе е така, БГ агенциите осигуряват главно работа в изброените сфери. Аз лично смятам да кандидаствам за позиция в склад на Amazon или нещо подобно. Не си правя илюзии че ще е много хубаво, за това и не смятам да прекарам години на първата си работа/квартира в UK, но все си мисля, че ще ми даде основата и времето да се усъвършенствам.

Греша ли някъде?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Греша ли някъде?
    В момента виждам само едно - във времето на заминаване.
    Конкретно за склад/депо на Амазон - най-подходящо е от септември до Коледа. Тогава има много работа и нужда от хора - заради празниците и по-голямото пазаруване.

Каквото и да направиш - поне за началото ще е нужно да имаш осигурено място за спане. Ако ще и хостел.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Притесненията ми относно намиране на работа чрез английска фирма са главно в това, че имам съмнения, че ако търся квартира сам, много трудно ще намеря такава. Все пак нито владея езика перфектно, нито имам NINo, който поне да служи пред наемодателя за някаква гаранция че не съм отишъл там за малко, като на ваканция.

Иначе е така, БГ агенциите осигуряват главно работа в изброените сфери. Аз лично смятам да кандидаствам за позиция в склад на Amazon или нещо подобно. Не си правя илюзии че ще е много хубаво, за това и не смятам да прекарам години на първата си работа/квартира в UK, но все си мисля, че ще ми даде основата и времето да се усъвършенствам.

Греша ли някъде?
    NINo не никаква гаранция пред никакъв наемодател, защото може да се извади и без да работиш, а и не задължава да работиш и да имаш доходи. За наемодателите донякъде гаранция са само договорите за работа. И пак не са достатъчни. В Амазон можеш да кандидатстваш веднага, много българи работят така. За начало за квартира, можеш да опиташ при българи-наемодатели, те имат по-малко изисквания, виж в секцията за обяви тук. Няма как да ти кажем коя агенция ще те излъже по-малко от другите, за целта трябва един човек да е опитал повече от една агенция, а такива едва ли има.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Опит с агенция от България (2016г.) - warehouse operative, район Бирмингам:
    - агенцията ти дава обща информация за работата и настаняването. Дава ти контакт с местна агенция/и;
    - на острова те посреща човек от местната агенция (лотовсо - румънско - индийска), която те настанява и води на интервюта (когато има дати, може да се наложи чакане). Съдейства за издаване на дебитна сметка към виртуална финансова институция;
    - започваш работа чрез друга агенция (евентуално с английскио участие) към местна компания.

Има си плюсове и минуси, но е добър вариант за начало, особено ако не разполагаш със средства.
    П.С: Момента за складовете и изобщо за старт от 0 чрез агенция е можеби месец август - от тогава започват яко набиране на персонал по склсдовете.

Успех

9. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички, отделили от времето си за да отговорят, за съжаление бях възпретястван да пиша още вчера.

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    В момента виждам само едно - във времето на заминаване.
    Конкретно за склад/депо на Амазон - най-подходящо е от септември до Коледа. Тогава има много работа и нужда от хора - заради празниците и по-голямото пазаруване.

Каквото и да направиш - поне за началото ще е нужно да имаш осигурено място за спане. Ако ще и хостел.

Ами и да не е за точно Amazon, пак мисля да е нещо подобно като длъжност, гледах наскоро че вървят доста обяви.

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    NINo не никаква гаранция пред никакъв наемодател, защото може да се извади и без да работиш, а и не задължава да работиш и да имаш доходи. За наемодателите донякъде гаранция са само договорите за работа. И пак не са достатъчни. В Амазон можеш да кандидатстваш веднага, много българи работят така. За начало за квартира, можеш да опиташ при българи-наемодатели, те имат по-малко изисквания, виж в секцията за обяви тук. Няма как да ти кажем коя агенция ще те излъже по-малко от другите, за целта трябва един човек да е опитал повече от една агенция, а такива едва ли има.
    Относно NINo, нямах предвид че ще е гаранция за платежоспособност (за това смятам да ползвам точно договорът за работа), а за това, че имам намерение да остана в страната в дългосрочен план. Иначе какво ме различава от един турист? Изглежда ми невъзможно без него, някой да се съгласи да отдаде квартира. Ясно е, че той човекът ако си е решил да не отдава на чужденци, и тези гаранции няма да са му достатъчни, но поне ще има по-голям брой наемодатели, които да го направят. Проверих обявите за квартири от Българи, но няма почти никакви извън Лондон, а най-вероятно няма да съм там. За агенциите - да, разбира се, надали може всеки да сподели опит с няколко агенции, но ако чуя няколко 1-2 негативни мнения за дадена такава, ще знам да я пропусна, и обратното за позитивните такива.

Цитирай Първоначално написано от Timeto Виж мнението
    Опит с агенция от България (2016г.) - warehouse operative, район Бирмингам:
    - агенцията ти дава обща информация за работата и настаняването. Дава ти контакт с местна агенция/и;
    - на острова те посреща човек от местната агенция (лотовсо - румънско - индийска), която те настанява и води на интервюта (когато има дати, може да се наложи чакане). Съдейства за издаване на дебитна сметка към виртуална финансова институция;
    - започваш работа чрез друга агенция (евентуално с английскио участие) към местна компания.

Има си плюсове и минуси, но е добър вариант за начало, особено ако не разполагаш със средства.
    П.С: Момента за складовете и изобщо за старт от 0 чрез агенция е можеби месец август - от тогава започват яко набиране на персонал по склсдовете.

Успех
    Това с агенция за warehouse operative в окръг Бирмингам ми звучи добре за старт, но не знам дали да чакам чак до Август покрай Брекзит историите и истериите на Тереза Мей, която ще гледа да договори възможно най-ранна дата от която да може да гони новодошлите. Във всеки случай, ще го имам предвид и ще пиша едно ЛС, че не разбрах за коя агенция става дума.

Готов съм да изслушам всеки съвет и друго мнение .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ами и да не е за точно Amazon, пак мисля да е нещо подобно като длъжност, гледах наскоро че вървят доста обяви.
    За агенциите - да, разбира се, надали може всеки да сподели опит с няколко агенции, но ако чуя няколко 1-2 негативни мнения за дадена такава, ще знам да я пропусна, и обратното за позитивните такива.
    Това е ясно, но за другите - друг ще ти обяснява. Аз знам за Amazon и Transline, PMP и още няколко. Тези двете - не са зле.
    Проверих обявите за квартири от Българи, но няма почти никакви извън Лондон, а най-вероятно няма да съм там.
    Много зависи къде проверяваш! Във Фейса има няколко групи за региона West Midlands - там чат-пат се пускат обяви от българи.
    Готов съм да изслушам всеки съвет и друго мнение.
    Всяко мнение ще е основно само мнение и лични наблюдения. Какво ще стане при теб - трудно е да се гадае.
    Опитваш! Затваряш очи и скачаш!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

12. БЛАГОДАРЯ darkspeed, dinazada thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, dinazada liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Относно NINo, нямах предвид че ще е гаранция за платежоспособност (за това смятам да ползвам точно договорът за работа), а за това, че имам намерение да остана в страната в дългосрочен план. Иначе какво ме различава от един турист? Изглежда ми невъзможно без него, някой да се съгласи да отдаде квартира. Ясно е, че той човекът ако си е решил да не отдава на чужденци, и тези гаранции няма да са му достатъчни, но поне ще има по-голям брой наемодатели, които да го направят. Проверих обявите за квартири от Българи, но няма почти никакви извън Лондон, а най-вероятно няма да съм там. За агенциите - да, разбира се, надали може всеки да сподели опит с няколко агенции, но ако чуя няколко 1-2 негативни мнения за дадена такава, ще знам да я пропусна, и обратното за позитивните такива.
    Опитвам се да ти обясня меко, че NINo не помага особено при намирането на квартира... ВСЕКИ гражданин от ЕС с пълно право на работа (повечето страни от ЕС са така, както и България вече), който си вземе час за интервю и КАЖЕ, че идва тук, за да работи, получава NINo - дори и да има намерение да работи само за месец-два, или дори и изобщо да няма намерение да работи. Като начало нямаш много шансове да намериш квартира през агенция, защото нямаш кредитна история в тази страна, нито препоръки, нито сигурна гарантирана работа, затова ще търсиш или от българи, или от други, които дават квартири без агенции, може да са по-мизернички или споделени с други, но за начало е така. Досега съм чула само за 1-2-ма българи, успели да минат през ситото на агенциите като новодошли - но са все доктори, които идват с договор за работа за поне година, със солидна заплата - и единият го накараха да предплати наема за 6-месечния период, за който наема жилището.

Опитвай за работа навсякъде. Дано някой да похвали агенция, но търси и направо работа към работодател - например, същия този Амазон наема и доста българи, аз познавам вече доста хора, които работят там (аз съм в Шотландия, около нас има 2 различни склада), те са ми разказвали, че там е много "международно" - има всякакви националности. Успех!
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ darkspeed thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Без договор за работа, забравяш за квартира, освен като нас не попаднеш на полски агенти(партньорката ми полякиня) и с предплата 3 или 6 месеца напред. Най-удачния вариант, но не всеки го предпочита е споделена квартира, живееш със студенти или група от работещи от цял свят. След каро уредиш къде ще спиш, в джоб центъра звъниш за дата за интервю за нин. Оттам с едно СВ почваш да обикалял заведения, миячи и пом.готвачи търсят навсякъде. Също и сервитьори. Като почнеш работа с писмо от работодателя и доказателство За адрес вадиш банк акаунт и джи Пи. Стъпваш си на краката, запознаваш се с хора с опит и почваш да търсиш по-добра работа, квартира, кола, жена, деца и т.н. Успех!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. БЛАГОДАРЯ darkspeed thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за пожеланията за успех!

Основната причина да се оглеждам за агенции, предлагащи работа от България, е точно самата квартира (гледам само обяви за работа, включващи такава). От споделеното от вас също ми се струва най-трудно за намиране, особено при положение че нямам средствата да предплатя 6 месеца.

Ще разгледам и обяви директно от работодател, ще видя предложените сайтове и групи и ще потърся за други подобни. Ако по някакъв шанс успея да ги съчетая (хем работа, хем квартира без големи изисквания на едно място), ще предпочета този вариант. Дори да не успея отначало така и да съм принуден да съм с агенция от България, пак ще го имам предвид за в най-близко бъдеще. Все отнякъде трябва да се почне и рискува.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Опитвай за работа навсякъде. Дано някой да похвали агенция, но търси и направо работа към работодател - например, същия този Амазон наема и доста българи, аз познавам вече доста хора, които работят там (аз съм в Шотландия, около нас има 2 различни склада), те са ми разказвали, че там е много "международно" - има всякакви националности. Успех!
    Пак ще кажа - Amazon.co и Амазонка Логистик не наемат директно хора. Наемането е през агенции, като там агенцията не е просто посредник, а подизпълнител-хюман ресурс.
    Работих на две места за Амазонка, на три позиции и все през агенция. Горе сложих и ликове - на Transline и PMP.

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Пак ще кажа - Amazon.co и Амазонка Логистик не наемат директно хора. Наемането е през агенции, като там агенцията не е просто посредник, а подизпълнител-хюман ресурс.
    Работих на две места за Амазонка, на три позиции и все през агенция. Горе сложих и ликове - на Transline и PMP.
    И те ли издават blue badge на работниците?
    Гугъл търсачка на форума

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И те ли издават blue badge на работниците?
    Всичко - и пейслиповете, и P45 - накрая.
    За delivery drivers - първо self, после - LLP, после - агенцията. А Амазон Логистик са... там някъде!

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Всичко - и пейслиповете, и P45 - накрая.
    За delivery drivers - първо self, после - LLP, после - агенцията. А Амазон Логистик са... там някъде!
    В този случай няма особено значение това, дали като подаваш документи, ги адресираш до Амазон или някой техен подизпълнител, мисля?
    Гугъл търсачка на форума

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

В този случай няма особено значение това, дали като подаваш документи, ги адресираш до Амазон или някой техен подизпълнител, мисля?
    Така е, и не е така!!!
    De facto - няма голямо значение за работника, но de jure има разлика.

Едно обяснение за широката аудитория - запознатите .. може да не четат!
    Има агенции и агенции.
    Едните са само посредник - независимо дали става дума за HR Agency, Property Rental Agency или каквато се сетите.
    HR Agency обявява свободно място, събира апликации, преглежа документи и правоспособности, избира кандидат или short list. После се включва самия работодател и агенцията повече не участва. Затова обикновено в обявите си пишат „Наш клиент се нуждае от...“
    Property Rental Agency също. Подбира наемател/и и предава нещата на ланлорда.
    Докато тези, коментираните агенции - те са част от структурата на работодателя, но малко като „пришита част“

Btw - някой ако се интересува, мога да поровя и да дам линкове/сайтове на HR Agency, набиращи хора за машиностроенето, елетротехниката и още някои области. Така и така постоянно ми пращам съобщение - за къде какви хора им трябват.
    Но - не са български!!!

25. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами аз лично не съм сигурен дали ще ги използвам в началото, но в бъдеще, кой знае. Ако не представлява трудност за теб, ще е идеално да ги напишеш, може и да помогнат на много други хора
    Последно редактирано от darkspeed : 18-01-2018 на 10:14

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

28. БЛАГОДАРЯ Мила, darkspeed thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 20-09-2017, 23:42
  2. Може ли деца, които са в България, да получат UK naturalisation?
    От mustafaizet във форум Британско поданство
    Отговори: 5
    Последно мнение: 15-01-2013, 20:22
  3. Над 730 хил. в България получават минимална пенсия от 136 лв (€69.7)
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-05-2012, 16:18
  4. Отговори: 58
    Последно мнение: 24-11-2009, 18:52
  5. България получи предупреждение от Брюксел
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-07-2007, 11:32

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми