Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране PR, Guide to making an application in the UK by Colin Yeo

https://www.freemovement.org.uk/down...ticle_ad_ebook

Простичко и добре написана книга от Колин.
    Ще е полезна за всички който минават през формата и процеса и е доста евтина като цяло. Обяснява защо би било полезно дансе кандидатства за ПР в момента и да не се изчаква до смяната с нови правила.

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: PR, Guide to making an application in the UK by Colin Yeo

кажи с две три думи защо не е добре да се чакат новите правила за ПР?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    кажи с две три думи защо не е добре да се чакат новите правила за ПР?
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	tmp_20767-Screenshot_20180113-135715-1768072477.png
Разглеждания:	41
Размер:	782,0 КБ
ID:	8520Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	tmp_20767-Screenshot_20180113-1357081976787920.png
Разглеждания:	39
Размер:	800,2 КБ
ID:	8521

5. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Малко ми се вижда противоречива позицията му...

Първо:
    You don’t need a permanent residence card to confirm your residence status in the UK unless:
    • you’re an extended family member of someone from the European Economic Area or Switzerland and are yourself not an EEA or Swiss national
    • you want to apply for British citizenship
    • you want to sponsor your partner’s visa application under the Immigration Rules

Your residence card won’t be valid after the UK leaves the EU.

A new scheme will be available for EU citizens and their family members to apply to stay in the UK after it leaves the EU.
    https://www.gov.uk/apply-for-a-uk-re...residence-card
    Не виждам на какво основание той разсъждава, че може би тези с ПР ще бъдат третирани more favourably от другите.

И второ, мисля, че не е взето предвид изхода на това дело, може текстът, който цитираш, да е писан по-преди:
    Европейците с британско гражданство, могат да доведат със себе си съпруг/-а от извън Европейския съюз във Великобритания, реши съдът
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ deijei, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Малко ми се вижда противоречива позицията му...

Първо:

Не виждам на какво основание той разсъждава, че може би тези с ПР ще бъдат третирани more favourably от другите.

И второ, мисля, че не е взето предвид изхода на това дело, може текстът, който цитираш, да е писан по-преди:
    Европейците с британско гражданство, могат да доведат със себе си съпруг/-а от извън Европейския съюз във Великобритания, реши съдът
    Вече е ясно че ще бъдат третирани като такива нуждсещи се от формалност. Теа вече е уточнено между ЕУ/ЮК. Другия, стар, пост, за позицията на тези с ПР.
    Демек, ще е подпечатване на книжка, не минаване през процес. Товс е ясно вече, другите неща са плюсове,като премахват неяснота.

Колин има блог и е доста в час, за делото не съм гледал, но гонима отразено в Блога му.
    Последно редактирано от Turkish : 13-01-2018 на 21:03

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Turkish Виж мнението
    Вече е ясно че ще бъдат третирани като такива нуждсещи се от формалност. Теа вече е уточнено между ЕУ/ЮК. Другия, стар, пост, за позицията на тези с ПР.
    Демек, ще е подпечатване на книжка, не минаване през процес. Товс е ясно вече, другите неща са плюсове,като премахват неяснота.

Колин има блог и е доста в час, за делото не съм гледал, но гонима отразено в Блога му.
    Ако те разбирам правилно, имаш предвид, че тези, които вече имат издаден ПР, само ще им сменят документа, докато другите ще трябва да минават през новия процес. Въпросът е, обаче, там, че новият процес обещават да е много по-кратък и не изискващ толкова доказателства. Т.е. струва ли си човек да се гърчи, ако няма намерение да отива към гражданство, да минава през трудния процес, ако може после с по-малко усилия да постигне същото?

гонима = "го няма" или "го има"?
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво пречи да вземе гражданство след пр по новата система?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

1. Статията де я цитираш е с мнение на Колин в Гардианза за тоя кейс, де ти цитираш
    2. Блога му го отразява също, освен че ми цитираш него.
    3. https://www.google.co.uk/search?q=St...BA&safe=strict
    The UK has promised a “Streamlined process and reduced or no costs for current holders of permanent residence documents to exchange for updated UK documentation. This will simply entail verification of ID, a criminality check and confirmation of ongoing residence, in recognition of the fact that they have already been through a process assessing their qualifying residence period.”
    Не се знае какво изобщо ще изискват, засега никъде не е писано колко ще е лесно, освен ще е лесно на тея с ПР, да минат про форма през някъква измишльотина.
    4. Нищо няма да е по лесно, пак ще става въпрос за упражняване на права, доказателства, пррочие. Пак е до легално пребиваване, не амнестия. Тея де ще доказват легално пребиваване е ясно че ще имат същите проблеми както и сега с ПР.
    5. Струва 65 паунда, демек без пари е, ПР.
    6. Ако ще доказваш нещо сега, то пак ще го доказваш и после, само че не е ясно как точно и имаш ли права, засега имаш права, включително на обжалване.
    7. Никой не бие никого да взема ПР, за тея де искат да си вържат гащите, книгата е повече от полезна.
    8. Колин не си противоречи, той ме дава точно мнение за да мобе да си противоречи спрямо ПР, казва има плюсове, ползвайте ги.
    9. Боли ни фара въобще, който смята че ще си къса задника, а после ще е по леснл, да се оправя. Живи и здрави.
    Последно редактирано от Turkish : 14-01-2018 на 23:56

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какво пречи да вземе гражданство след пр по новата система?
    Коя нов система?
    Гражданство няма нищо общо с ПР или другото де се чака, от сорта на ИЛР/ установен статут, ала бала, за ЕУ граждани. Гражданството е изобщо друга хава, нама нищо общо ни с есното ни с другото, освен че и двете евентуално при желание могат да доведат до него.
    Последно редактирано от Turkish : 14-01-2018 на 23:58

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Turkish Виж мнението
    Коя нов система?
    Гражданство няма нищо общо с ПР или другото де се чака, от сорта на ИЛР/ установен статут, ала бала, за ЕУ граждани. Гражданството е изобщо друга хава, нама нищо общо ни с есното ни с другото, освен че и двете евентуално при желание могат да доведат до него.
    ........ Т.е. струва ли си човек да се гърчи, ако няма намерение да отива към гражданство, да минава през трудния процес, ако може после с по-малко усилия да постигне същото?

...............
    стана ми интересно това по горе. означава ли това че след като се въведе новата система взимането на граждаство ще става по трудно?
    и има общо и с едното и с другото, ако искаш гражданство при всички случай трябва да имаш ПР при сегашния закон или "уседналост" или нещо такова по новата система което се наподобява ПР или поне аз така го разбирам

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

стана ми интересно това по горе. означава ли това че след като се въведе новата система взимането на граждаство ще става по трудно?
    и има общо и с едното и с другото, ако искаш гражданство при всички случай трябва да имаш ПР при сегашния закон или "уседналост" или нещо такова по новата система което се наподобява ПР или поне аз така го разбирам
    Не се разбра към кого е въпроса, аз не мога да кажа как ще е, дано Turkish може. От моя опит дотук на 12 г. в Кралството, взимането на гражданство не е ставало по-лесно, остава си същото като процедура, но пък сложиха допълнителен изпит по език оттогава, но това не е свързано с брексит или поне не пряко.

Тук дилемата е за ПР - да мина ли по сегашната процедура, която си я знаем, с перспектива да се наложи да ми подменят документа след фактическия брексит, за което пак ще си платя някаква такса - или да чакам направо новата процедура, която вероятно ще е подобна на сегашната? Аз си мисля, че може и да е по-лека дори, защото има много хора, които биха искали да се подсигурят. Като казвам "по-лека", не предполагам амнистия и аз, но може би по-лесно като документация, знам ли. Системите им няма да издържат да правят на много хора проверки по сегашната процедура, те си го казаха сами много пъти, защото се изискват много повече case worker-и, които те нямат и искат да избягнат допълнителни разходи, доколкото е възможно. Затова и написаха в техния сайт, че ПР в момента има смисъл да се взима само ако е част от кандидатстването за гражданство. Но това са си мои разсъждения и не обещавам на никого, че ще съм права - така или иначе, изборът е личен, на всеки човек.
    Гугъл търсачка на форума

15. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не се разбра към кого е въпроса, аз не мога да кажа как ще е, дано Turkish може. От моя опит дотук на 12 г. в Кралството, взимането на гражданство не е ставало по-лесно, остава си същото като процедура, но пък сложиха допълнителен изпит по език оттогава, но това не е свързано с брексит или поне не пряко.

Тук дилемата е за ПР - да мина ли по сегашната процедура, която си я знаем, с перспектива да се наложи да ми подменят документа след фактическия брексит, за което пак ще си платя някаква такса - или да чакам направо новата процедура, която вероятно ще е подобна на сегашната? Аз си мисля, че може и да е по-лека дори, защото има много хора, които биха искали да се подсигурят. Като казвам "по-лека", не предполагам амнистия и аз, но може би по-лесно като документация, знам ли. Системите им няма да издържат да правят на много хора проверки по сегашната процедура, те си го казаха сами много пъти, защото се изискват много повече case worker-и, които те нямат и искат да избягнат допълнителни разходи, доколкото е възможно. Затова и написаха в техния сайт, че ПР в момента има смисъл да се взима само ако е част от кандидатстването за гражданство. Но това са си мои разсъждения и не обещавам на никого, че ще съм права - така или иначе, изборът е личен, на всеки човек.
    До ре бе аджеба, сега знам срещу какво съм изправен, после гадая. Няма логика да е по лесно, пак е запазвне на права каквиъо хората имат в момента. Те са по няколко точки за да си легален с престой. Тва че щяло да им бъде тежко от къв зор? Сега да не би да им е.
    Просто е тъпо да чакам нещо де мога да хо взема сега, и в последствие да мина про-фома проверка дали съм тук, за да взема и другото. Тва вече се знае и е част от съгласувани неща между ЕУ и ЮК. От къв зор да чакам, тва де са го казали убаво, ама къв е проблема си вържа гащите с пискюл, за квонда чакам неизвестни, каъо мога да се справя с известниз де със сигурност покриватб нейзвестните за в бъдеще.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Участвайте - Making, learning, crafting, inventing Mini Maker Faire 6 Юли
    От kumana във форум Развлечения и хобита
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-2013, 09:30
  2. Making immigration work for Britain
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-02-2012, 14:30
  3. Is Google Making Us Stupid?
    От Мила във форум Четиво
    Отговори: 0