Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Kога ще ги стигнем българите в Америка.

Писах наскоро, кога ще стигнем американците, ама то се оказва и че бая хляб има да ядем докато стигнем сънародниците ни в тази държава също.

Научих и че в едно малко градче , което много от вас даже не са и чували

Българите са се събрали купили сграда и са си направили църква.
    В градчето има 3000 сънародника само.
    В Лондон сме над 100 000 и имаме , нищо един гараж даден ни от държавата..

http://stpetkastpete.org/about/

https://www.facebook.com/st.petka.fl

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Kога ще ги стигнем българите в Америка.

Нещо не кълве а ?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Писах наскоро, кога ще стигнем американците, ама то се оказва и че бая хляб има да ядем докато стигнем сънародниците ни в тази държава също.

Аз нямам обяснение защо е така - може би емиграцията в Щатите е "по-стара" - т.е. хората са отдавна, много повече са се устроили и са второ и трето поколение емигранти. А и Щатите са много по-далече от България, не могат да се връщат толкова често, колкото от UK. Може би затова им се иска повече да си направят "малка България" там - докато тук ни е по-лесно просто да се върнем до България...
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, zvezda liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Мила е права, забиеш ли се при чичо Сам, значи веднъж на пет години ще можеш да се прибереш и то за две седми, да не говорим, че това удоволствие струва много пари. Не виждам някаква нужда от църква, първо че ни е близко, второ можеш да си намериш много евтини билети и за който и да е християнски празник можеш да се прибереш в България и да си отидеш на църква. Между другото, аз никога не си взимам багаж с мен, всичко си имам в България, с единият крак в Англия, с другият в България.

7. ХАРЕСВАМ! frendy liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

моята теория е,че нашето поколение е шугаво и нищо не става от него! за справка-една чешма не сме построили...или май една построихме,за бог да прости удавеното момче,което спаси дете.
    от друга страна,едно че за нищо не става поколението ни,ами сме и пълни чатаци-колко от нас,колко ходим на черква? вече и на великден и на именните си дни спряхме да ходим в параклиса. хладилника стана нашия храм
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Нещо не кълве а ?
    ми той емо едно време се беше разгърдил да събира половин милион за църква...
    мене ми е се тая,аз пари,освен на хора на които вярвам,не давам.ако има предприятие,аз участвам само с работа
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Just commit mandatory suicide...много велики американци се самоубиха в последно време...да цитирам ли имена!?

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    моята теория е,че нашето поколение е шугаво и нищо не става от него! за справка-една чешма не сме построили...или май една построихме,за бог да прости удавеното момче,което спаси дете.
    от друга страна,едно че за нищо не става поколението ни,ами сме и пълни чатаци-колко от нас,колко ходим на черква? вече и на великден и на именните си дни спряхме да ходим в параклиса. хладилника стана нашия храм
    Купците сами се отлъчиха от храма,сега искат да си построят техен,ами хаирлия да е!Аз нужда от поп,за да се прекръстя нямам.

12. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението

http://stpetkastpete.org/about/

https://www.facebook.com/st.petka.fl

Онзи ден гонихме американците,днес българите в Америка,предлагам утре да подгоним ландЛордовете,белким капне малко аванта.

14. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Дори да открият бг църква в Лондон, незнам дали бих отишъл, аз си ходя в България на църква, но предпочитам си манастирите, защото почти всички манастири са построени на уникално място и около тях има уникална природа и страшно много ме зареждат тия места

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Kога ще ги стигнем българите в Америка.

ми той емо едно време се беше разгърдил да събира половин милион за църква...
    мене ми е се тая,аз пари,освен на хора на които вярвам,не давам.ако има предприятие,аз участвам само с работа
    Събираще 100 000 още го събира. Останали са му 96 000. На мен вярваш ли?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Дори да открият бг църква в Лондон, незнам дали бих отишъл, аз си ходя в България на църква, но предпочитам си манастирите, защото почти всички манастири са построени на уникално място и около тях има уникална природа и страшно много ме зареждат тия места
    В Лондон има църква,даже две!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    В Лондон има църква,даже две!
    Църква никога не е имало в Лондон....

19. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Църква никога не е имало в Лондон....
    http://bgchurch.org.uk/ -две стаи на гърба на посолството
    Отец Симеон е велик,трябва да го видиш за да го почувстваш!
    Знам че има и една в северен Лондон,май Еди се казваше отеца,веднъж за малко да ме вербува,беше много късно през нощта,ама го заподозрях,че е секта и дотам.

21. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Като стана дума за "Бг църквата" в Лондон си спомням как при пускането на апликацията за британско един счетоводител ми предлагаше да отида при Отец Симеон за референция срещу "малко дарение". Също така при последното ми посещение на параклиса в Българското посолство забелязах, че същия отец се интересуваше повече от продажбата на свещи отколкото раздаването на благословии. Минаха доста години от тогава.

23. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Като стана дума за "Бг църквата" в Лондон си спомням как при пускането на апликацията за британско един счетоводител ми предлагаше да отида при Отец Симеон за референция срещу "малко дарение". Също така при последното ми посещение на параклиса в Българското посолство забелязах, че същия отец се интересуваше повече от продажбата на свещи отколкото раздаването на благословии. Минаха доста години от тогава.
    Само годините да се сменили,можеш да бъдеш сигурен.Иначе работата на църквата винаги се е свеждала до това,да предостави “услуга”,винаги платена,на нуждаещите се,било то духовна или най-добре-индулгенция.И съм сигурен,че мнозинството от “силно набожните” знаят много добре какво правят,и продължават да го правят с пълно съзнание,че нещо не е наред.Понякога ми се струва,че ще бъде интересно,когато се наредим на опашка пред Съдията.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

.....И съм сигурен,че мнозинството от “силно набожните” знаят много добре какво правят,и продължават да го правят с пълно съзнание,че нещо не е наред.Понякога ми се струва,че ще бъде интересно,когато се наредим на опашка пред Съдията.
    Според мен го правят за всеки случай, мислят, че и там ше минат между капките.

А тук в Скотланд има една католическа църква която се казва Св. София, не съм ходила но разбрах, че била строена по образец /така да кажа/ на тази в Истанбул, но по малка. А после като се разрових видях, че съседния град се казва Москва.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението

А тук в Скотланд има една католическа църква която се казва Св. София, не съм ходила но разбрах, че била строена по образец /така да кажа/ на тази в Истанбул, но по малка. А после като се разрових видях, че съседния град се казва Москва.
    Тия техните църкви доста сектантски изглеждат. Аз съм ходил два пъти и всичко изглеждаше доста откачено. Между другото в азда веднъж засякох две момичета, които май бяха към една църква, не бяха англичанки, но едното момиче беше просто невероятно красиво, тамън за мен. Ако разбера в коя църква служи, ще ходя всяка седмица, тамън сега си нямам приятелка, а и доста скромно ми изглеждаше, даже и мама ще я хареса

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ще минат между капките, ама зависи от страната. Наскоро говорих с една католическа църква за кръщене на българи - безплатно е В Church of Scotland пък въобще свещениците нямат допир до парите, има си ковчежник на църквата, който се отчита пред Старшите за общите цифри, свещеникът изобщо не знае кой какви дарения прави и кога, на него друга му е работата. Дими, кои точно църкви ти изглеждат сектантски?
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Тия техните църкви доста сектантски изглеждат. Аз съм ходил два пъти и всичко изглеждаше доста откачено. Между другото в азда веднъж засякох две момичета, които май бяха към една църква, не бяха англичанки, но едното момиче беше просто невероятно красиво, тамън за мен. Ако разбера в коя църква служи, ще ходя всяка седмица, тамън сега си нямам приятелка, а и доста скромно ми изглеждаше, даже и мама ще я хареса
    E, сега къде да ти я търсим. Трябваше на момента да завъртиш разговор за божиите дела...така да се каже, хем няма да е лицемерно. Изглеждат ти сектантски защото са различни от бг, но няма нищо сектантско. Аз не съм религиозна, но тук църквите ми харесват какво правят, обединяват хората и помагат.
    Тука има много католици и техните ритуали са по близки до нашите отколкото протестантските. Аз живея точно срещу една католическа и си гледам сватби и погребения, 2 погребения от нова година до сега. Сватбите на пролет с гайдите.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Сара, къде е тая църква, в кой град? Аз съм минавала през Moscow в Шотландия ама не знам за такава църква. То не съм католичка, де, ама ми стана любопитно.
    Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Мила аз го разбрах, че в смисъл , че са лицемерни във вярата си, и моето мнение е, че много от така наречените "вярващи" са лицемерни във вярата си.Вярват в Господ за всеки случай, един ден ако се възкачът на нибето да не врът в казана като неверници...абе мислят си, че ше го заблудят един вид и се преструват, правят се, ходят на църква, палят свещи, завират се под масата за да се изчистят ....щото има за какво сигурно. За това казах, че си мислят, че ще минат между капките.

Църквата е в Галстон. Архитекта е бил по Константинопол навремето. Вътре много приличала, мисля, че може да намериш снимки в гъгъл. ST Sophia Galston

31. БЛАГОДАРЯ Ego sum, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ще минат между капките, ама зависи от страната. Наскоро говорих с една католическа църква за кръщене на българи - безплатно е В Church of Scotland пък въобще свещениците нямат допир до парите, има си ковчежник на църквата, който се отчита пред Старшите за общите цифри, свещеникът изобщо не знае кой какви дарения прави и кога, на него друга му е работата. Дими, кои точно църкви ти изглеждат сектантски?
    Горе страни няма,най-много ляво и дясно да е.

Post Thanks / Like

Мила аз го разбрах, че в смисъл , че са лицемерни във вярата си, и моето мнение е, че много от така наречените "вярващи" са лицемерни във вярата си.Вярват в Господ за всеки случай, един ден ако се възкачът на нибето да не врът в казана като неверници...абе мислят си, че ше го заблудят един вид и се преструват, правят се, ходят на църква, палят свещи, завират се под масата за да се изчистят ....щото има за какво сигурно. За това казах, че си мислят, че ще минат между капките.

Църквата е в Галстон. Архитекта е бил по Константинопол навремето. Вътре много приличала, мисля, че може да намериш снимки в гъгъл. ST Sophia Galston
    Егзактли май пойнт.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

http://bgchurch.org.uk/ -две стаи на гърба на посолството
    Отец Симеон е велик,трябва да го видиш за да го почувстваш!
    Знам че има и една в северен Лондон,май Еди се казваше отеца,веднъж за малко да ме вербува,беше много късно през нощта,ама го заподозрях,че е секта и дотам.
    Две стаички с по един поп не правят църква.

35. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как ще ги стигнем !?
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 20
    Последно мнение: 22-11-2016, 14:40
  2. Отговори: 20
    Последно мнение: 03-12-2011, 17:00
  3. Българите сме чудото на Америка
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-05-2011, 14:08
  4. Америка като Америка - от форума на Иде Ли!
    От edin balgarin във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-04-2005, 11:12

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker