Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 70
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кога ще ги стигнем американците?

Имаше една песен на Тодор Колев преди много, много години тогава България беше в социализма още и родината ни се различаваше от Америка по много неща.
    Тогава се крадяха чистачките на автомобилите, в Родината ни нямаше молове, западни фирми и много други неща бяха по-различни.
    Нещата са вече съвсем различни, в България имаме всичко западно, което си поиска човек в много отношения обаче все още не сме много далеч от американците.
    Да разбира се по заплатите сме много, много назад, но ако някога ще ги стигаме то това ще последното което ще се изравни. За да стане то много други неща ще трябва да се случат.

Кои са нещата които ни пречат да стигнем другите западни нации и САЩ?

Американците и англичаните са напред защото говорят език, който се говори в целия свят. Българския език никога няма да стане популярен като английския, независимо колко си го обичаме и смятаме че е хубав.
    Държави като тези от Скандинавието в Европа, са много успели и по стандарти са по-напред и от САЩ.
    В Норвегия минималната заплата е някъде над 17 евро на час. Швеция и тя е с много високи стандарти. Официалния език в тези две държави не е английски, но всяко едно дете от 4 годишна възраст започва да учи английски и докато завърши образованието си вече владее английски безупречно. Жителите на тези държави може да пътуват и работят по света безпроблемно, западни компании отварят офиси в тези държави.
    Смятам, че в Родината ни трябва да се въведе задължително изучаване на английски от ранна възраст и да се учи по начин, по който да се научи езика. Това ще помогне много на Родината. Повече западни фирми ще изнесат техни центрове в Родината, а сънародниците ни като отидат в чужбина ще си намират по-лесно работа и ще работят по-хубави и платени работи.

Управниците вероятно няма да поискат да въведат такива промени за изучаването на английски, понеже ще се страхуват, че още повече сънародници ще напуснат България и те ще загубят избиратели.

Другото което трябва да се промени е манталитета ни.. да един такъв по западно и бизнес ориентиран… Едни от най-известните и успешни световни компании в света са американските.

Ако някой се чуди какво ни има на манталитета и защо трябва да се променяме може вероятно ще е трудно да го убедя в каквото и да е. Нека разкажа две истории които са ми се случвали едната в България лятото на 2017 и друга преди време в Америка.

Вижте сами приликите и разликите и ако сте ги разбрали, ще разберете и кога и как ще стигнем американците, както какво ни има на манталитета.

Най-известната и реномирана верига пицарии в Пловдив се наричат Верди. Помня ги още от преди 20 и отгоре години. Бяха ми любимите и последните години като се прибирах в България все ги посещавахме, имат хубави пици и салати и не само.

Преди 7-8 години едно нещо ме смути когато си поръчах пица калцоне във Верди. Любимата ми пица, която трудно се открива в Англия. Поръчах си пица в която се съдържат маслини. Учудването ми бе голямо когато се оказа, че маслините са с костилки, хапваш парче от нещо което не виждаш и хоп изненада която може да те закара и на зъболекар. Не искам да изглеждам претенциозен, но в затворена пица маслини с костилки си е като капан.. особено, ако си живял в държава която те предупреждават за всичко, че може да съдържа ядки и какво ли не там. Нека да си слагат ама поне да предупреждават хората.
    Та да се върна на случката ми от миналото лято.
    Влизаме със семейството си в пицария Верди Пловдив главната до телевизионния център. Всеки от нас си поръчва нещо, сина ми си избра да хапне нещо, което не бе основно ястие а по-леко предястие, поръчахме напитки и ястия сервитьорка взе поръчката ни без да си запише нещата. Донесе напитките, после едно по едно основните ястия , но предястието на сина ми го нямаше. Чаках, чаках и понеже , никой не дойде да те попита – “Всичко наред ли е с яденето”, както правят на запад след като са сервирали всичко, аз отидох да търся сервитьорката. Тя беше до бара лафеше си с бармана понеже не беше много пълно заведението. Попитах я извинете какво стана с предястието което си поръчахме? Тя ме погледна учудено и каза ще проверя какво става. Връща се след малко на масата и ми казва извинявам се много но сме забравили да поръчаме и направим храната. Може сега да я поръчаме ще отнеме 10-15 минути.
    Ние вече бяхме наполовина на нашето основно ястие и погледнахме сина ни и като видяхме колко е разочарован и той , го попитахме какво мислиш да се откажем и отидеш някъде другаде да хапнеш. Той каза да ще отидем другаде и така направихме.

Повече никога няма да стъпя в тази пицария!

Една подобна история от САЩ която ми се случи преди време.
    В ресторант Тhe Cheese Cake Factory сядаме семейството поръчваме си напитки, ястия предястия. Донасят нещата напитки, предястия и накрая на ястията. Ние сме 4 носят на всички без моето ястие. Един сервитьор ни взе поръчката без да я пише, после други носеха нещата. Та след като доставиха основните ястия, без едно моето минава сервитьора ни да ни види как сме и да ни попита дали всичко е ок, поглежда масата още преди да се е приближил до нас, видя че аз нямам ястие и направи учудена физиономия и се върна обратно.
    Казах си сигурно е отишъл да види какво става с моето ястие.

След малко идва една жена до масата ни, управителката на заведението, представя ни се и казва към мен “ Извинявам се много но вашето ястие е било забравено, сега ще отнеме около 5 минути да се направи и то ще бъде махнато от сметката ви, съжаляваме много за грешката.” Казах и няма проблем, а тя веднага предложи искате ли да ви донесем една салата докато чакате да имате нещо на масата, казах и ок става избрах си салатата. Видя ме и че бирата ми бе привършила и ме попита дали да ми донесат и бира, казах Ок, благодаря.
    Салатата ми дойде за нула време, както и бирата ми. Ястието пристигна за обещаните 5 минути.

Накрая като дойде сметката от нея бяха извадени моето основно ястие, салатата и бирата.

Въпреки недоразумението което стана, аз останах като клиент много доволен от това заведение. Не само, че ще го посетя отново когато имам възможност, но ще го препоръчам и на приятели. Имат страхотния ястия, големи порции и страхотни торти. Както и обслужването им е супер.

Грешки стават и при най-добрите не е въпроса само дали е станала грешка а как се реагира като има такава.

В България става грешка, никой от персонала не разбира, като разбира след като си им казал се чудят маят проверяват и така ти отговарят, че те карат да не ти се иска да стъпваш там.

В Америка става грешка сами разбират, управител идва извинява ти се от името на заведението и в знак на извинение ти предлага да не платите за това което е тяхна грешка, както и ви предлага още допълнителни неща. Еми как да не отидеш пак.

Та така са нещата със стигането дадох само един случай, може още хиляди да се напишат…нещата опират до манталитет и някои други неща, а не толкова на кой континент си .

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кога ще ги стигнем американците

За някои неща е по-добре ич да ги не стигаме .... Само ми не казвайте, че е опашка от чакащи Хайпфоне.

https://www.liveleak.com/view?i=08f_1514326890

Shocking number of Homeless people- Downtown Los Angeles Christmas day
    Los Angeles has an estimate 20,000 homeless people living on the street mainly in Skid Row. Downtown LA.
    Many have erected tents and tarps to form shelter.
    The area is consired to be one of the most dangerous places in LA.
    Amongst the homeless are women and children.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

4. БЛАГОДАРЯ Zara, RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Разбирам точно какво искаш да кажеш ама не разбирам защо в Пловдив не изчака 15 минути за предястието ,а в Америка като разбра ,че нема да плащаш - чака ? Иначе мисля си ,че всичко в БГ е на ниво 40-50 години назад от другите държави . В Англия например мога да правя всичко онлайн докато в БГ все още на повечето места не мога да пазарувам с карта За това ,че трябва да се учи английски съм напълно съгласен защото аз срещам доста трудности макар и след 3 години в Англия и то без да съм го учил никога ! Е ..... все пак предпочитам да знам китайски ама ..... !

6. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Маргарет Тачър каза: "компютрите ще накарат целия свят да говори на англииски"- засега се оказва права!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

deijei Norway is Not in EU!!!!!!

8. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Както винаги не виждаш по далече от собствения си нос, така ,че правиш генерални заключения от два изолирани случая.

Като толкова жалеещ по Америка, нали имаше зелена карта , защо не отиде а остана тук. Вероятно защото там се бачка яко, плащаш солидна здравна застраховка плюс maternity leave е 2-3 седмици.

Не си запознат много с обстановката вероятно в БГ, но доста US компании отвориха офиси в София и прилапват всички кадърни деца още докато са студенти IT ( студент 3 курс почва с 2к начална заплата)...студент последна година е на 5к. Двата случая са деца на мой приятелки.

Честно да кажа, мразя им цялата любезност с която ми досаждат да ме питат - everything ok with your meeeaal?

Ми не ми е приятно да ми висят над главата с въпроси, аз ако имам issues със сигурност ще ги повикам.

10. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, Ego sum, treven, mate liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Разбирам точно какво искаш да кажеш ама не разбирам защо в Пловдив не изчака 15 минути за предястието ,а в Америка като разбра ,че нема да плащаш - чака ? Иначе мисля си ,че всичко в БГ е на ниво 40-50 години назад от другите държави . В Англия например мога да правя всичко онлайн докато в БГ все още на повечето места не мога да пазарувам с карта За това ,че трябва да се учи английски съм напълно съгласен защото аз срещам доста трудности макар и след 3 години в Англия и то без да съм го учил никога ! Е ..... все пак предпочитам да знам китайски ама ..... !
    Защото ние бяхме си изляли половината от нашето и вече трябваше после да чакаме още време а имахме и други задачи.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    За някои неща е по-добре ич да ги не стигаме .... Само ми не казвайте, че е опашка от чакащи Хайпфоне.

https://www.liveleak.com/view?i=08f_1514326890

Shocking number of Homeless people- Downtown Los Angeles Christmas day
    Los Angeles has an estimate 20,000 homeless people living on the street mainly in Skid Row. Downtown LA.
    Many have erected tents and tarps to form shelter.
    The area is consired to be one of the most dangerous places in LA.
    Amongst the homeless are women and children.
    От миналата година:
    Публикувано във факти.бг: Половин милион са бездомните българи

Аз мисля, че в обслужването все още сме много далеч от Запада, за съжаление. Въпреки големите стъпки, които са направени, щото преди бяхме на светлинни години.

Както аз разбрах разказа, останалата част от компанията са изчакали да им се приготви основното ядене и вече са изяли половината - това изобщо не са 15 минути. 15 минути е трябвало да изчакат, след като клиентът се е вдигнал да издирва сервитьорката и да я пита какво става с поръчката. Според мен, също така, не е редно клиентът да обикаля заведението, търсейки сервитьорката, за да й напомня, че има още нещо да донесе. Не е необходимо персоналът да чака клиентите да развеят покривката като байряк, опитвайки се да му привлекат вниманието, редно е сервитьорът да попита дали всичко е наред и имат ли нужда от него и да се навърта наоколо ненатрапчиво. В България това се прави в добрите заведения, а на Запад - във всички, в които има сервитьори. Жалко, че във Верди е паднал стандартът...
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Post Thanks / Like

Както винаги не виждаш по далече от собствения си нос, така ,че правиш генерални заключения от два изолирани случая.
    Може много още неща да пиша, тези са ми достатъчни за себе си . Всеки си има мнение.

Като толкова жалеещ по Америка, нали имаше зелена карта , защо не отиде а остана тук. Вероятно защото там се бачка яко, плащаш солидна здравна застраховка плюс maternity leave е 2-3 седмици.
    Писал съм по тази тема. Ако не бях в Англия нямаше да се поколебая. Тук също се бачка яко. Ако отидеш в Америка забравяш Европа....

Не си запознат много с обстановката вероятно в БГ, но доста US компании отвориха офиси в София и прилапват всички кадърни деца още докато са студенти IT ( студент 3 курс почва с 2к начална заплата)...студент последна година е на 5к. Двата случая са деца на мой приятелки.
    Знам има ама не е достатъчно да оправи Родината та да стигнем САЩ

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    От миналата година:

Аз мисля, че в обслужването все още сме много далеч от Запада, за съжаление. Въпреки големите стъпки, които са направени, щото преди бяхме на светлинни години.

Както аз разбрах разказа, останалата част от компанията са изчакали да им се приготви основното ядене и вече са изяли половината - това изобщо не са 15 минути. 15 минути е трябвало да изчакат, след като клиентът се е вдигнал да издирва сервитьорката и да я пита какво става с поръчката. Според мен, също така, не е редно клиентът да обикаля заведението, търсейки сервитьорката, за да й напомня, че има още нещо да донесе. Не е необходимо персоналът да чака клиентите да развеят покривката като байряк, опитвайки се да му привлекат вниманието, редно е сервитьорът да попита дали всичко е наред и имат ли нужда от него и да се навърта наоколо ненатрапчиво. В България това се прави в добрите заведения, а на Запад - във всички, в които има сервитьори. Жалко, че във Верди е паднал стандартът...
    Половин милион от 7 милиона срещу 20 000 от ЛА, който е повече от 7 000 000 бих казал, да има да ги стигаме.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Нещо се не връзва 7% да са бездомни .... за 28 години в БГ съм видял има няма 2-3ма просяка !

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Може много още неща да пиша, тези са ми достатъчни за себе си . Всеки си има мнение.

Писал съм по тази тема. Ако не бях в Англия нямаше да се поколебая. Тук също се бачка яко. Ако отидеш в Америка забравяш Европа....

Знам има ама не е достатъчно да оправи Родината та да стигнем САЩ
    Ти си гледай брексит и децата ти да проговорят добре английски някой ден. Дано някой ден да забранят двойното гражданство в България, та такива като тебе повече да не стъпват в родината- погнусен съм от това което си го написал.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ти си гледай брексит и децата ти да проговорят добре английски някой ден. Дано някой ден да забранят двойното гражданство в България, та такива като тебе повече да не стъпват в родината- погнусен съм от това което си го написал.
    Уау, чак погнусен, благодаря, че си толкова загрижен за децата ми.
    Само за информация, когато забранят граждантвото, то това това, което си имал ще си важи ти е със стара дата.
    Иначе Родината се пише с главна буква. Би трябвало да го знаеш, щом си такъв патриот!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Нещо се не връзва 7% да са бездомни .... за 28 години в БГ съм видял има няма 2-3ма просяка !
    Те не е казано, че като си бездомен трябва да просиш. Някои крадат.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Всъщност темата е въпрос. Кога ще ги стигнем американците?
    Не е за мен и за децата ми.

Някои ако знаят отговор на въпроса да споделят. Ако някой мисли, че сме ги стигнали или задминали да сподели.
    Ако пък друг си мисли, че сме си супер и не ни трябва никой да стигаме да сподели също и ако е случайно в Англия може да каже и що не е в България.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кога ще ги стигнем американците?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Всъщност темата е въпрос. Кога ще ги стигнем американците?
    Не е за мен и за децата ми.

Някои ако знаят отговор на въпроса да споделят. Ако някой мисли, че сме ги стигнали или задминали да сподели.
    Ако пък друг си мисли, че сме си супер и не ни трябва никой да стигаме да сподели също и ако е случайно в Англия може да каже и що не е в България.
    Аз пък искам да стигнем Тайланд не Англия и Америка.Братчед найш ли колко е убаво там, моят съквартирант като се прибера от там след едномесечен холидей, един месец не го пуска депресията.
    Ский видеото отдоло, бегай ти с тая Америка или Англия, не ти ли писна англичаните да ти храчат в лицето и да ти и да ти казват, че си нежелан, бе Танасе
    https://youtu.be/Fz3hbEtBMpI

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Кога ще ги стигнем американците

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз пък искам да стигнем Тайланд не Англия и Америка.Братчед найш ли колко е убаво там, моят съквартирант като се прибера от там след едномесечен холидей, един месец не го пуска депресията.
    Ский видеото отдоло, бегай ти с тая Америка или Англия, не ти ли писна англичаните да ти храчат в лицето и да ти и да ти казват, че си нежелан, бе Танасе
    https://youtu.be/Fz3hbEtBMpI

Май гроздето е кисело а?
    За Тайланд не ти трябва виза... отивай.... там защо си тук?
    Колко е минималната заплата в Тайланд?
    Ако е за хубавото време то и в Флорида има хубаво време.
    Не съм ходил в Тайланд, но имам желание да го посетя.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кога ще ги стигнем американците?

Очевидно по малодушие сме(някои от нас) ги стигнали.Такова поведение-нетърпеливост да получиш своето се забелязва по целия свят,обикновено от масовата група потребители.Приказката за стълбата не е измислена,просто човекът е малко по-проницателен.Че трябва да си промениш манталитете е ясно,обаче тук идва въпроса-на кого искам да приличам,и за жалост изборът не е впечатляващ!След като бяхте на половината порции(предполагам младежът е предъвквал гладно отстрани) и разбрахте,че трябва да изчакате(каква висша неблагодарност от страна на обикновения стаф!!!),вие какво направихте-доизядохте каквото имаше или станахте и напуснахте с ясно изразено недоволство?Щото на стафа,трябва винаги да му се показва къде му е мястото-поредна отличителна черта на common people.
    По отношение на великодушието,там нещата са малко по-сложни,такова нещо не се учи,няма как да го придобиеш с едно просто изселване,то си е вродено.В Америка не съм бил,но съм сигурен,че и там първата група е много по-многобройна от втората,както в България,Англия и най-вече Шотландия.
    Да засегна за малко и мечтата ти да видиш родината като аутсорсинг център,мога само да кажа,човек определя сам себе си по големината на мечтите си.
    Ще довърша после,че сега ми носят ордьовъра.

24. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

хапни хапни че има още много хляб да изядеш докато разбереш шотландците
    а по темата
    ми че ние сме ги стигнали американците ние си имаме боко те тръмп , колко може да си прос че да гласуваш за такива? матри'ал братче
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кога ще ги стигнем американците?

Да спомена само, че обслъжването в Happy рестораните в България е като в Америка безупречно. Те са ги стигнали, та дори и задминали в някои отношения. Ние за това много обичаме да посещаваме http://sasa.bg/ тези са още по добри. Част са от Хапи. Себоствника на Хапи е взаимствал според мен от TGI Fridays

Post Thanks / Like

От миналата година:

Някой твърдеше,че не трябва да обобщаваме всичко и всеки под общ знаменател.

28. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    хапни хапни че има още много хляб да изядеш докато разбереш шотландците
    Не си ли забелязал,че този начин на изразяване завършва по разочароващ за тебе начин!

30. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

.........

................
    докато собствениците/управителите на такива заведения не осъзнаят че клиента им изкарва парите ,а не им е длъжен или задължен с каквото и да е , ситуацията няма да се промени. наскоро, както споделих тук и аз имах подобна случка но не в бг а тук в бг магазин- развитие никакво все едно не се е случило. човек ще си помисли хората са видяли как се прави бизнес тук и те ще се стараят, да ама не , не става, все едно съм в някоя селска бакалия даже сигурно там ще е по добро обслужването ама както и да е бизнеса не е мой т.е. проблема не е мой

32. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Не си ли забелязал,че този начин на изразяване завършва по разочароващ за тебе начин!
    разочароващ??? абсолютно не, по скоро ми е забавно и интересно

ПС
    и за да бъда откровен ще ти кажа че тънките обиди които хвърляш отвреме на време определено ме карат да мисля по съвсем различен начин и това ми е забавното и интересното
    Последно редактирано от deijei : 07-01-2018 на 23:46

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    разочароващ??? абсолютно не, по скоро ми е забавно и интересно

ПС
    и за да бъда откровен ще ти кажа че тънките обиди които хвърляш отвреме на време определено ме карат да мисля по съвсем различен начин и това ми е забавното и интересното
    Няма никакви обиди от моя страна,аз само казвам истината,а хората сами си се обиждат.
    Дотук разбрах,че има много хляб да изям в много реномирания ресторант Хепи или греша нещо?За недоволните-сменете ресторанта или в каквото там ходите!Много ми е интересно,очаквате ли сервитьора да има ханкел,докато ви сервира панирани кашкавалчета с кутийка кока-кола?

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (1 регистрирани и 1 гости)

1. Timeto

Подобни теми

1. Как ще ги стигнем !?
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 20
    Последно мнение: 22-11-2016, 14:40
  2. Йога Люлка - щастието не е само за птиците! Въздушна йога.
    От air_yoga във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-09-2012, 12:04
  3. Колко тъпи са американците?
    От NAT във форум Общ форум
    Отговори: 17
    Последно мнение: 10-01-2007, 14:08
  4. Birth Certificate -кога копие, кога оригинал?
    От mitich във форум Правна
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2006, 21:27
  5. Как ще ги стигнем румънците?
    От Зъбаря във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 05-04-2006, 00:18

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове