Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кола без застраховка ?

Здравейте ,
    преди 2 дена ме спряха полицаи и се оказа че застраховката ми е канселирана и съм останал без нея оказа се че компанията се е опитала да ми вземе от картата пари но съм нямал и е канселирана тъй като смених адреса и писмо не съм получил та сега колата е на паркинг при полицията и ми казаха че трябва да заплатя 150 паунда и 20 паунда на ден за паркинга та интересувам се дали мога някакси да намаля тази глоба тъй като разбрах че ще получа и още една от полицията по пощата ?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кола без застраховка ?

Цитирай Първоначално написано от DanielaAndreeva Виж мнението
    Здравейте ,
    преди 2 дена ме спряха полицаи и се оказа че застраховката ми е канселирана и съм останал без нея оказа се че компанията се е опитала да ми вземе от картата пари но съм нямал и е канселирана тъй като смених адреса и писмо не съм получил та сега колата е на паркинг при полицията и ми казаха че трябва да заплатя 150 паунда и 20 паунда на ден за паркинга та интересувам се дали мога някакси да намаля тази глоба тъй като разбрах че ще получа и още една от полицията по пощата ?

Ами тази по пощата ще е за 300 лири и 6 точки.

няма как да намалиш тази глоби, плащай по скоро щото всеки ден си с 20 лири назад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравейте ,
    не е моя работа ама поне имейл си получил и не си взел мерки? кофти
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кола без застраховка ?

За съжаление... такива неща се случват човек като не внимава. Плащай каквото искат и внимавай другия път!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Пързаляш ни май, ама..... дай повечко инфо.
    - преди колко време са ти закрили застраховката?
    - имаш ли потвърждение на и-мейл че застраховката ти е закрита?
    - след като си нямала пари в сметката, търсиха ли те по телефон или и-мейл?

Не ми се вярва да не са те уведомили, но пък ако случайно е така, би могла да търсиш някаква отговорност на застрахователната компания. А ако си знаела че си без застраховка и си позлвала колата.....и са те хванали....... КОФТИ

6. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

и аз имам някакви подозрения

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Пързаляш ни май, ама..... дай повечко инфо.
    - преди колко време са ти закрили застраховката?
    - имаш ли потвърждение на и-мейл че застраховката ти е закрита?
    - след като си нямала пари в сметката, търсиха ли те по телефон или и-мейл?

Не ми се вярва да не са те уведомили, но пък ако случайно е така, би могла да търсиш някаква отговорност на застрахователната компания. А ако си знаела че си без застраховка и си позлвала колата.....и са те хванали....... КОФТИ
    защо пък застрахователите да са длъжни,че чак и отговорност да им търсиш. То е твоя отговорност да си платиш застраховката.
    Аз съм сигурна,че са пратили уведомление по някакъв начин, но колегата го отметнал като несериозно.

9. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    защо пък застрахователите да са длъжни,че чак и отговорност да им търсиш. То е твоя отговорност да си платиш застраховката.
    Аз съм сигурна,че са пратили уведомление по някакъв начин, но колегата го отметнал като несериозно.
    или е мислил че може да мине метър, да ме прощава колегата ако не съм прав, но така изглежда

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Когато си смениш адреса,си длъжен да уведомиш застрахователя,както и много други институции!Оттам нататък важи римското право.

12. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте ,
    Значи имаш срок докога да я вземеш- после я правят на бала ако не е потърсена!
    Ако е евтина трошка- не се занимавай- по-добре ефтино ще ти излезе да си купиш друга. Плати си само 300 пари глоба.

14. ХАРЕСВАМ! jhoro, DONALD TRUMP liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравейте ,
    Абе уж никнеймът Даниела Андреева, а пък пишеш в мъжки род... За съжаление, след като си се съгласил на direct debit или standing order, си длъжен да имаш достатъчно пари в банката. Оттам нататък, обикновено институциите правят по 2 опита да ги изтеглят, често през 1 или 2 дена, някои фирми правят и трети опит, след седмица и ако и тогава е нямало достатъчно пари, директният дебит или нареждането за теглене се канселира и оттам нататък е твоя отговорност да се свържеш с фирмата, на която си дал разрешение за директен дебит, да си уредиш сметките и ако искаш, да направиш нов директен дебит. Тия работи ги пише в документацията, която получаваш при сключването на договора за директен дебит, ама много от нас не ги четат и после - зор. То и аз не съм ги чела навремето, ама по-късно ги научих заради мои клиенти, които бяха в подобна ситуация. Аз съм гледала да имам достатъчно пари в дебитната сметка винаги, защото самата банка ме таксува за опит за теглене при липса на наличност, но това е глоба, която не всички банкови сметки я имат. Всичко друго, което другите са ти казали, е вярно. Виж каква е колата, колко струва и гледай да си намалиш загубите, защото всеки ден чукат още 20 паунда.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте , благодаря ви за отговорите засхрахователната компания ми е пратила писмо но на стария адрес но незнаех че трябва да сменям адресите на колата и застраховката като си смених адреса се обадих само за нин и за банковият ми адрес да се смени грешката си е моя да колата не е скъпа но сега видях че да я взема трябва да направя застраховка и да платя тези 150 паунда + тези 20 на ден та все още се чудя какво да правя ако не я взема трябвали да плащам тези 150 паунда + тези който се таксуват на ден или ако я оставя тях не ги плащам , а ще платя само глобата която ми дойде на адреса ? И също така за да направя застраховка са ми около 400 паунда първоначално с глобата и дневните такси отиват към 700 паунда тъй като ги нямам тези пари излишни в момента неможе ли също да се направи дневна застраховка и да се вземе и просто да не се кара колата ? Или е по-добре да я оставя и да не платя тези глоби ако е възможно , а само тази която ми дойде на адреса ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

може да направиш дневна
    https://www.confused.com/car-insurance/one-day

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

неможе ли също да се направи дневна застраховка и да се вземе и просто да не се кара колата ? Или е по-добре да я оставя и да не платя тези глоби ако е възможно , а само тази която ми дойде на адреса ?
    Ако човек има кола, която не кара, има два варианта за нея в смисъл на застраховка
    1. Застрахова я, тогава може да я използва/държи на обществен път/улица
    2. Обявява колата за SORN, т.е. не в движение - подава се формуляр в ДВЛА (КАТ) и колата е извън пътища или улици, например, в гараж.

Вариант да я застраховаш само за деня, в който я караш, а когато не я караш, да няма застраховка, не става и ще продължават да те глобяват.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако човек има кола, която не кара, има два варианта за нея в смисъл на застраховка
    1. Застрахова я, тогава може да я използва/държи на обществен път/улица
    2. Обявява колата за SORN, т.е. не в движение - подава се формуляр в ДВЛА (КАТ) и колата е извън пътища или улици, например, в гараж.

Вариант да я застраховаш само за деня, в който я караш, а когато не я караш, да няма застраховка, не става и ще продължават да те глобяват.
    т.е. ако има къде да я паркираш /гараж или частен паркинг/ може да плащаш дневна застраховка когато ти трябва колата без да я спираш от движение или бъркам?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    т.е. ако има къде да я паркираш /гараж или частен паркинг/ може да плащаш дневна застраховка когато ти трябва колата без да я спираш от движение или бъркам?
    Ако не е в движение, трябва да е SORN. Според закона, щом притежаваш кола, трябва да е застрахована или SORN. Вероятността да те пипнат веднага е по-малка, ако не се кара по улиците, защото няма да бъде видяна от патрулиращите полицейски коли, които имат автоматично разпознаване на номерата. Обаче това не значи, че при това положение е ОК, защото пак нарушаваш закона, въпросът на време е да те глобят, но никой не знае колко е това време точно за него.

The law says that you must normally have at least third party motor insurance if you drive or own a vehicle. You must also have insurance if you leave it parked on the street, on your driveway or in your garage.
    If your vehicle appears not to be insured you will get a letter from the Motor Insurers' Bureau warning you to insure your vehicle or to check your insurance company has entered the correct details onto their database. If you are insured you should contact your insurer at once.

If you don't insure your vehicle you will get a Fixed Penalty Notice and if you still don't insure it, it could be seized, clamped or destroyed or you could be taken back to court.
    https://www.citizensadvice.org.uk/co...cle-insurance/
    Гугъл търсачка на форума

21. БЛАГОДАРЯ deijei, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Четох във техният сайт че неможе такива краткосрочни застраховки да се правят и да ти дадат колата трябва да е годишна незнам може и да бъркам нова съм тук все пак долколкото разбрах вариантите тогава са ми 2

1:оставям колата при тях и плащам само глобата която ще ми дойде от полицията на адреса ( не плащам тези 150 паунда + паркинг таксите) ?
    2:плащам дневна или цялостна застраховка отивам плащам 150 паунда + паркинг таксите и чакам и другата глоба да си ми дойде на адреса ?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Четох във техният сайт че неможе такива краткосрочни застраховки да се правят и да ти дадат колата трябва да е годишна незнам може и да бъркам нова съм тук все пак долколкото разбрах вариантите тогава са ми 2

1:оставям колата при тях и плащам само глобата която ще ми дойде от полицията на адреса ( не плащам тези 150 паунда + паркинг таксите) ?
    2:плащам дневна или цялостна застраховка отивам плащам 150 паунда + паркинг таксите и чакам и другата глоба да си ми дойде на адреса ?
    С дневна застраховка няма да ти освободят колата и да ти я дадат, трябва да е годишна.

https://www.met.police.uk/advice-and...ized-vehicles/
    Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Точно това бях чела и аз но в по горните мнения видях че писаха че може и с дневна.Добре а 1-вия вариант е така както го мислих ли е тъй като колата не е кой знае колко скъпа ?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако не е в движение, трябва да е SORN.
    Благодаря Мила, ама ... не си напълно права!
    „Не е в движение“ означава, че не може да се движи!
    А SORN е абревиатура на 'Statutory Off Road Notification'. М?
    You need to make a SORN (Statutory Off Road Notification) when you take a vehicle ‘off the road’ and you want to stop taxing and insuring it.
    Your vehicle is off the road if you don’t keep or use it on a public road, for example if it’s in a garage, on a drive or on private land.
    When you need to make a SORN
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

26. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Добре ако оставя колата там не разбрах трябвали да платя тези 150 паунда + паркинг таксите или само глобата която ще ми дойде вкъщи ?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Благодаря Мила, ама ... не си напълно права!
    „Не е в движение“ означава, че не може да се движи!
    Когато писах "не е в движение", имах предвид, че не се кара, а не че не може да се движи.

Добре ако оставя колата там не разбрах трябвали да платя тези 150 паунда + паркинг таксите или само глобата която ще ми дойде вкъщи ?
    В линка, който ти дадох за отнети автомобили, пише, че ако не си искаш колата, можеш да си вземеш само личните вещи и не си длъжна да плащаш тези 150 паунда плюс паркинга на pound-а, т.е. техния паркинг. Това е сайтът на Metropoliten police, Лондон, така че отговорът явно важи за там, не знаем ти къде се намираш.

Disclaiming a vehicle
    If you don’t want to reclaim your vehicle then you don’t have to take any action. The vehicle will be disposed of after 14 days.

If you need written confirmation that you are no longer responsible for the vehicle then you will need to go to the pound with proof of identity and ownership and sign a disclaimer form. You’ll receive a copy.

There are no charges to pay if the vehicle is left at the pound for disposal.
    Ако искаш, можеш да се обадиш и да ги питаш.
    Гугъл търсачка на форума

29. БЛАГОДАРЯ deijei, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. застраховка на кола
    От SURVIVOR във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 28
    Последно мнение: 16-05-2017, 03:22
  2. Застраховка за кола
    От zahartce във форум Общ форум
    Отговори: 10
    Последно мнение: 20-01-2015, 21:27
  3. При застраховка на кола ...
    От goshko3 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 4