Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Неизплатена фактура на самонает

Здравейте! Приятелят ми е селф емпойд, началото на номеври извърши дейност за голяма фирма, написа й фактура, на стойност 230 паунда, фактурата е предадена на 09.11 с обещание до края на ноември да бъде изплатена, не се случи. След тел разговор казаха, че до края на декември ще я излатят, има още един работен ден от месеца, не смятам, че и това ще се случи. Можете ли да ми кажете как да процедирам от тук нататък? Как да си търся правата и към кого да се обърна? Благодаря!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Неизплатена фактура на самонает

Цитирай Първоначално написано от petya_28 Виж мнението
    Здравейте! Приятелят ми е селф емпойд, началото на номеври извърши дейност за голяма фирма, написа й фактура, на стойност 230 паунда, фактурата е предадена на 09.11 с обещание до края на ноември да бъде изплатена, не се случи. След тел разговор казаха, че до края на декември ще я излатят, има още един работен ден от месеца, не смятам, че и това ще се случи. Можете ли да ми кажете как да процедирам от тук нататък? Как да си търся правата и към кого да се обърна? Благодаря!
    Здравей, виж този отговор и успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ petya_28 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Това, че е написал фактурата не е достатъчно. Има ли някаква форма на договаряне, като например:
    • договор, каква работа трябва да се свърши, или
    • мейл - със горе-долу същото съдържание, или
    • поне разговор - пред свидетели?

Защото - всеки би могъл да напише фактура на някого и да каже - „Дължиш ми посочената сума!“
    Това го казвам без съмнения за верността на вашите думи.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Големите фирми плащат на минимум 60 days payment terms.

Мен ако ме питаш,не чакай нищо преди средата на Януари.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В писмен вид нямаме договор, иначе има разговор пред трето лице - свидетел. Знае се каква работа и в какъв срок трябва да се свърши, както и колко ще се дължи за свършената работа. Предадох фактурата на 09.11, казаха ми, че ще бъде изплатено до края на ноември, което не се случи. Обадих се на 01.12, казаха ми, че ще платят до края на декември. Днес отидох на място в офиса им, счетоводителката не беше там. Утре ще я търся пак по телефоните.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Неизплатена заплата
    От rumi79 във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 3
    Последно мнение: 04-12-2012, 01:59
  2. Неизплатена заплата.
    От KOCMOHABT във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 22
    Последно мнение: 01-08-2012, 14:24
  3. Фактура за Българска фирма от Self Emplyed
    От Blagomir във форум Self-Employed
    Отговори: 17
    Последно мнение: 22-07-2012, 09:57
  4. Ако не желаят да ми изплатят пари по фактура.
    От jivas_as във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 16
    Последно мнение: 09-03-2012, 00:55
  5. самонает
    От Rossen във форум Професии и работа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-2007, 12:20

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си