Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работодател не изплаща заплати Self employed

Здравей те, имам проблем с работодател който отказа да ми заплати. Работя като куриер на амазон към една от многото фирми "Logistics Experts" нает съм като Self employed след като напуснах работа имах 2 седмици заработени и те отказват да ми ги изплатят. Блокираха ми номера и не мога да им звъня. Какво мога да направя зада ми платят заработеното?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работодател не изплаща заплати Self employed

Здравей!
    Първо - ти си self, после - си member of някакъв LLP (Limited Liability Partnership), чийто клиент се явява въпросната "Logistics Experts". Които пък работят за Amazon Logistics. Поправи ме, ако греша (или е променена схемата).

Трябва да имаш документи - че си работил, че всичко е било Ок, че няма забележки за пратките, че автомобилите не са повредени ...
    Вариантите са - писмо до "Logistics Experts", Citizens Advice, ACAS, Money Claim Online ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Здравей!
    Първо - ти си self, после - си member of някакъв LLP (Limited Liability Partnership), чийто клиент се явява въпросната "Logistics Experts". Които пък работят за Amazon Logistics. Поправи ме, ако греша (или е променена схемата).

Трябва да имаш документи - че си работил, че всичко е било Ок, че няма забележки за пратките, че автомобилите не са повредени ...
    Вариантите са - писмо до "Logistics Experts", Citizens Advice, ACAS, Money Claim Online ...
    Схемата е много стара дарлинг....бачкат и накрая не им плащат....винаги си измислят причини.....господина е селф емплоиед, контрактор на Logistcis Expert, които пък са контрактори на Амазон. Let me guess, Logistics Expert e собственост на поляци или българи ..

4. ХАРЕСВАМ! King liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ansr1 Виж мнението
    Здравей те, имам проблем с работодател който отказа да ми заплати. Работя като куриер на амазон към една от многото фирми "Logistics Experts" нает съм като Self employed след като напуснах работа имах 2 седмици заработени и те отказват да ми ги изплатят. Блокираха ми номера и не мога да им звъня. Какво мога да направя зада ми платят заработеното?

Как напусна, просто си тръгна или....
    По принцип се пуска някакво предизвестие....ако не си направил както пише в договора, не чакай да ти платят
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нямам никакви задължения към тях ползвам собствен бус. Фирмата е собственост на индийци. Да напуснах по средата на работният ден (може да се каже че ме принудиха да напусна) Нямам договор със тях единствените подписани документи са към амазон с който се съгласявам да ме проверяват (drug and alcohol test, CRB Check, STOP and search) от който нямам копие. На адреса на фирмата няма никой и изглежда че никога не е имало.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Схемата е много стара дарлинг....бачкат и накрая не им плащат....винаги си измислят причини.....господина е селф емплоиед, контрактор на Logistcis Expert, които пък са контрактори на Амазон. Let me guess, Logistics Expert e собственост на поляци или българи ..
    Че е стара схемата - това е факт. Нито съм я открил сега, нито нищо - просто лирично отклонение и леко осветяване.
    Принцирно Amazon не наемат хора! Никъде.
    Работят в агенции и други фирми-подизпълнители. А те вече наемат физическите лица - незамисимо дали са работници, вайзори или друг персонал.
    За плащането - даже някой агенции си казват още в началото:
    „Заработката за първите N (няколко - числото е различно) седмици ще се блокира като депозит. На вас ще ви се плати през N+2-рата седмица - заработката от N+1-ата седмица.“
    Цитирай Първоначално написано от ansr1 Виж мнението
    Нямам никакви задължения към тях - ползвам собствен бус. Фирмата е собственост на индийци. Да, напуснах по средата на работният ден (може да се каже, че ме принудиха да напусна) Нямам договор със тях -
    единствените подписани документи са към амазон, с които се съгласявам да ме проверяват (drug and alcohol test, CRB Check, STOP and search) от който нямам копие. На адреса на фирмата няма никой и изглежда, че никога не е имало.
    Дали фирмата е собственост на индиици или индианци - все тая.
    Това, за CRB Check е ... ала-бала.
    Първо - вече е DBS check;
    второ - никой фирма няма да го направи от твое име. Искат ти сам да си го направиш (и платиш) и да им представиш резултата.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    нека да позная-намираш дискриминацията,като добро чуство за хумор?
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Това, за CRB Check е ... ала-бала.
    Първо - вече е DBS check;
    второ - никой фирма няма да го направи от твое име. Искат ти сам да си го направиш (и платиш) и да им представиш резултата.
    Не е точно така. Сам можеш да кандидатстваш само за ниво basic на CRB check. За другите нива трябва да го направи работодател. Може да ти го удържи от заплатата, ако ти го е казал и си се съгласил, но сам не можеш да го направиш за по-горните нива. Можеш да подадеш чрез други компании, които играят роля на работодател в случая.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не е точно така. Сам можеш да кандидатстваш само за ниво basic на CRB check. За другите нива трябва да го направи работодател. Може да ти го удържи от заплатата, ако ти го е казал и си се съгласил, но сам не можеш да го направиш за по-горните нива. Можеш да подадеш чрез други компании, които играят роля на работодател в случая.
    Що пък да не е „точно така“???
    Или искаш да постна резултат от „enhanced with barred lists check“???
    ВЕрно - правИл съм го като селф, ама ... уатс дъ дифрентс???
    Или говорим за различни неща?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Що пък да не е „точно така“???
    Или искаш да постна резултат от „enhanced with barred lists check“???
    ВЕрно - правИл съм го като селф, ама ... уатс дъ дифрентс???
    Или говорим за различни неща?
    Аз тука не разбирам ти за какво говориш.
    Гугъл търсачка на форума

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Аз тука не разбирам ти за какво говориш.
    Нали говорим за CRB check, който вече се нарича DBC check!
    Criminal Records Bureau (CRB) checks are now called Disclosure and Barring Service (DBS) checks. You may need to check someone's criminal record if they apply: for certain jobs or voluntary work, eg working with children or in healthcare.
    https://www.crb-check.com/
    На сайта си пише, че се правят три вида проверки:
    • Basic check
      A Basic Disclosure is a criminal record check, more commonly known as a CRB check or Basic CRB. A Basic Disclosure checks an individuals’ criminal record and results in a certificate providing details of an applicant’s unspent convictions. Under the Rehabilitation of Offenders Act 1974 as outlined by the government this level of criminal record check is available to any individual or employers. This is the most commonly required level of criminal record check and should be the level you are requesting if the Standard and Enhanced requirements do not apply to you.
    • Standart check
      Standard DBS Checks show details of both a candidate’s unspent and spent convictions as well as any cautions received. As the Rehabilitation of Offenders Act 1974 protects applicants from having to disclose details of spent cautions and convictions unless they are applying for a position that is exempt from the act, we recommend that anyone wishing to obtain a Standard DBS ensures that the position applied for allows for a Standard DBS – such positions include those involved in the legal system, licencing, health services, police, prisons or positions with financial control.
    • Enhanced check
      Enhanced DBS checks are essential for applicants who will be working with children or vulnerable adults as depending on an individual’s criminal record history they may be unsuitable for such positions. An Enhanced DBS check covers both spent and unspent convictions, a Barred List check (which checks if an individual is on a list of people barred from working with children or vulnerable adults), as well as any other information that the police hold on the individual that they feel it is relevant to disclose.

Преди време си бях направил Enhanced DBS checks Online точно поради possibility to working with children or vulnerable adults!
    Сам - не бъдещ работодател, и после го представих - на работодателя. За моя сметка!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нали говорим за CRB check, който вече се нарича DBC check!

На сайта си пише, че се правят три вида проверки:
    • Basic check
    • Standart check
    • Enhanced check

Преди време си бях направил Enhanced DBS checks Online точно поради possibility to working with children or vulnerable adults!
    Сам - не бъдещ работодател, и после го представих - на работодателя. За моя сметка!
    Че е за твоя сметка, вероятно е, за това няма проблем. Въпросът е дали си кандидатствал сам, от свое име, или през друга компания. Доколкото аз знам, само за basic се кандидатства сам, за другите не може. Текстът си стои в gov.uk
    Applicants (job candidates) can’t do a criminal records check on themselves.

You will need to get an application form from the employer who asked you for a DBS check.
    https://www.gov.uk/government/collec...ce-guidance--2
    Проверих и в https://www.crb-checkonline.co.uk/get-started-now/ - сайт за онлайн чек - пише, че работодател трябва да го направи. Питах и в живия чат, да не би да има някаква промяна, която съм пропуснала - и отговорът от бизнес мениджъра е следният:
    Megan
    If you are working in regulated activity with either vulnerable adults or children, it is more than likely that you will require a DBS check. However, unfortunately this is not a check you can request to undertake as an individual as only employers/registered companies can request DBS checks on behalf of their employees/applicants so please refer back to the organisation who have requested that you undertake this level of check.

Client
    Thank you.
    Дали е възможно всъщност да си кандидатствал не съвсем сам, а през регистрирана компания, която изиграва ролята на твой работодател? Аз също съм го правила, без да имам работодател, но през друга компания - първата DBS ми я издадоха така, след това ти сам се регистрирах за подновяване, защо струва само 13 паунда и не плащам цялата цена всяка година, като можеш да се вижда кой те е проверявал.
    Гугъл търсачка на форума

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Че е за твоя сметка, вероятно е, за това няма проблем. Въпросът е дали си кандидатствал сам, от свое име, или през друга компания. Доколкото аз знам, само за basic се кандидатства сам, за другите не може. Текстът си стои в gov.uk
    Проверих и в https://www.crb-checkonline.co.uk/get-started-now/ - сайт за онлайн чек - пише, че работодател трябва да го направи. Питах и в живия чат, да не би да има някаква промяна, която съм пропуснала - и отговорът от бизнес мениджъра е следният:
    Дали е възможно всъщност да си кандидатствал не съвсем сам, а през регистрирана компания, която изиграва ролята на твой работодател? Аз също съм го правила, без да имам работодател, но през друга компания - първата DBS ми я издадоха така, след това ти сам се регистрирах за подновяване, защо струва само 13 паунда и не плащам цялата цена всяка година, като можеш да се вижда кой те е проверявал.
    Сега погледнах детайлите - направил съм запитването през Personnel Checks.
    Обаче сега чета (инфото е актуално), че...
    Personnel Checks is a registered Umbrella Body for the Disclosure & Barring Service (DBS).
    An Umbrella Body acts on behalf of the DBS to process criminal record applications for organisations. Employers are unable to apply to the DBS directly for a criminal record check, therefore the DBS created Umbrella Bodies such as Personnel Checks. A DBS Umbrella Body countersigns applications on behalf of others who are not registered and have a responsibility to take reasonable steps to ensure that those to whom they pass Disclosure information observe the Code of Practice.
    Umbrella bodies are able to process all levels of application; Basic Disclosures, Standard DBS Checks and Enhanced DBS Checks as well as DBS Adult First applications.
    Personnel Checks is a top 20 Umbrella Body which means that we have very close communication with the DBS regarding updates and changes that may happen in the future. We then ensure that we pass this news on to our customers as changes and regulations often affect the organisation or individual applying for DBS Checks.
    „Работодателите не могат директно да кандидатстват в DBS, за проверка на съдимост, затова DBS създаде Umbrella Bodies като Personnel Checks.“
    На практика - Personnel Checks е част от Disclosure and Barring Service.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Сега погледнах детайлите - направил съм запитването през Personnel Checks.
    Обаче сега чета (инфото е актуално), че...

„Работодателите не могат директно да кандидатстват в DBS, за проверка на съдимост, затова DBS създаде Umbrella Bodies като Personnel Checks.“
    На практика - Personnel Checks е част от Disclosure and Barring Service.
    I beg to differ - няма такова нещо. В тези случаи предпочитам да чета gov.uk, а не какво е написала дадена umbrella company, за да рекламира услугите си.

Gov.uk
    Access to the DBS checking service is only available to registered employers who are entitled by law to ask an individual to reveal their full criminal history (other than protected cautions and convictions), including spent convictions - also known as asking ‘an exempted question’.
    https://www.gov.uk/guidance/dbs-chec...-for-employers
    Registering as an organisation with the DBS
    Organisations can either register with DBS if they do more than 99 checks per year, or use an organisation offering umbrella body services to apply for DBS checks.

To satisfy the conditions of registration you must: <...>
    https://www.gov.uk/guidance/dbs-chec...n-with-the-dbs
    Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 19-11-2012, 17:04
  2. Депутатските заплати скачат с 360 лв.
    От vladur1 във форум Новини от и за България
    Отговори: 6
    Последно мнение: 12-02-2012, 15:01
  3. Отговори: 18
    Последно мнение: 12-10-2011, 20:59
  4. Може ли работодател да те принуди да станеш от employed на self employed?
    От lordm във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 2
    Последно мнение: 16-04-2009, 22:07
  5. Отговори: 7
    Последно мнение: 22-06-2008, 11:53

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops