Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране Лична карта с изтекъл срок - ще имам ли проблеми да пътувам до България?

Личната ми карта изтича Януари,а не възнамерявам да се прибирам в България поне до лятото.Ще ми напряват ли проблем когато се прибера?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Личната ми карта изтича Януари, а не възнамерявам да се прибирам в България поне до лятото. Ще ми направят ли проблем, когато се прибера?
    Когато се прибереш - едва ли. Ако на проверката минеш с паспорт!
    Но когато отидеш да я подновиш ... не проблем, а акт. АУАН (Акт за Установяване на Административно Нарушение) съгласно Закона за българските лични документи
    Чл. 31. (2) В случаите, когато личната карта е с изтекъл срок, повредена, унищожена, изгубена или открадната, лицето е длъжно в срок до 30 дни да подаде заявление за издаване на нова лична карта.
    Чл. 81. (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което:
    5. не подаде заявление в срок до 30 дни за подмяна на личната карта след изтичане на нейната валидност;
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Лична карта с изтекъл срок - ще имам ли проблеми да пътувам до България?

глобата отпада ако живееш извън бг, не съм сигурен дали не се отнася за паспорта само
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Лична карта с изтекъл срок - ще имам ли проблеми да пътувам до България?

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    глобата отпада ако живееш извън бг, не съм сигурен дали не се отнася за паспорта само
    Няма такива филми, още повече, че живееш извън Бг, но в рамките на ЕС. Няма визи, няма печати „влязъл-излязъл“.
    То, ако ставаше така - всеки ще каже - „ама аз живея извън Бг“

За паспорт с изтичащ/изтекъл срок на валидност има три периода:
    • до 3 месеца от датата - това е периода на връщане по закон. Няма санкция.
    • от 3 месеца до 1 година и 3 месеца. Глоба.
    • над 1 година и 3 месеца. Обявява се за загубен/изчезнал и пак няма глоба.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

user Аватара на iliyavv
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Собствениците на лични карти с изтекъл срок на валидност са длъжни в срок до 30 дни след изтичането на наейната валидност да подадат заявление за издаване на нова лична карта. Пропусналите да сторят това се наказват с глоба в размер на 20 до 150 лв. Гражданите могат да заявят нейното президаване и преди изтичане срока и на валидност.

Изтекъл срок на валидност на задграничен паспорт

В среок от 3 месеца след изтичане на влидността на задграничния паспорт и всички заместващи го документи (временни паспорти) трябва да бъдат върнати на издалите ги органи на реда. Глоби в размер на 20 до 150 лв. се налагат на лица, които не върнат своите паспорти или заместващите ги документи в тримесечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаване или ползване.

Загуба, кражба, повреждане или унищожаване на лични документи

При загуба, кражба, повреждане или унищожаване на български личен документ гражданите са длъжни в срок до 3 дни да декларира това в най-близкото структурно звено на Министерството на вътрешните работи или в дипломатическите или консулските представителства на Република България в чужбина. Налага се глоба в размер на 30 до 200 лв. на лица, които:

изгуби, повреди или унищожи български личен документ;
    не е декларирало в тридневен срок изгубване, кражба, повреждане или унищожаване на български личен документ;
    ВАЖНО: Наказват се с глоба между 20 до 150 лв. лица, които пропуснат да подадат заявление за издаване на лична карта в срок до 30 дни, след като е заявил, че тя е повредена, унищожена, изгубена или открадната.

При промяна на имена и/или адресна регистрация

При промяна на фамилното и/или личните имена, в срок до 30 дни гражданите са длъжни да подадат заявление за издаване на нова лична карта. Налага се глоба в размер между 20 до 150 лв. на лица, които пропуснат да подадат на време заявление за това.

При промяна на постоянния адрес, гражданите са длъжни в срок до 30 дни да подадат заявление за издаване на нова лична карта. Налага се глоба в размер между 20 до 150 лв. на лица, които пропуснат да подадат това заявление.

Свидетелство за управление на МПС (Шофьорска книжка)

При промяна на адресната регистрация от едно населено място в друго населено място, в срок до 30 дни от издаване на новия документ гражданите трябва да подадат заявление за преиздаване на Свидетелството за управление на моторно превозно средство.

ВАЖНО: Подмяната на задграничния паспорт не е задължителна при промяна на адресната регистрация.

П.С.
    Аз лично не съм чувал закони и разпоредби да имат "изключения" за живеещи в чужбина, но ако все пак тръгнем да мислим в тази посока за доказване на постоянно пребиваване зад граница това документално се доказва с регистрация в ГРАО.
    www.grao.bg/normact/Naredba-RD-02-20-9.doc

Ако минем на друг вариант с "изгубени документи", процедурата е по-тежка.
    https://pravatami.bg/5965
    Едно от най-опасните изречения е: ”Всички правят така.” Л.Н. Толстой

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iliyavv Виж мнението
    ...
    Ти не четеш ли предишните постове? Нали същото го написах преди малко, с цитати от закона?
    Или просто искаш да се запишеш в темата?

Ако минем на друг вариант с "изгубени документи", процедурата е по-тежка.https://pravatami.bg/5965
    Не бъди толкова убеден (и вярващ). Имам точно 2 „загубени“ паспорта удома. Без санкции от страна на МВР.

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Между разправии с посолството в Лондон,и съответното пътуване до там или плащане на глоба от 150 лева...предпочитам глобата.

Благодаря за отговорите.

8. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Между разправии с посолството в Лондон,и съответното пътуване до там или плащане на глоба от 150 лева...предпочитам глобата.
    Пп. Глобата е „.. от 20 до 150 лв...“ - може и по-малко да е. Като за първи път!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Няма такива филми, още повече, че живееш извън Бг, но в рамките на ЕС. Няма визи, няма печати „влязъл-излязъл“.
    То, ако ставаше така - всеки ще каже - „ама аз живея извън Бг“

За паспорт с изтичащ/изтекъл срок на валидност има три периода:
    • до 3 месеца от датата - това е периода на връщане по закон. Няма санкция.
    • от 3 месеца до 1 година и 3 месеца. Глоба.
    • над 1 година и 3 месеца. Обявява се за загубен/изчезнал и пак няма глоба.
    да де така го пишат ама миналата година като си сменявах паспорта беше изтекъл , не мога да спомня колко месеца, казах им че нямаше как да върна паспорта по рано щото не съм в бг/адресната ми регистрация не е в бг отдавна ако има някакво значение/ и не ми начислиха никаква глоба. по какъв параграф са прекарали документите без глоба нямам идея , само споделям личен опит

11. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    да де така го пишат ама миналата година като си сменявах паспорта беше изтекъл , не мога да спомня колко месеца, казах им че нямаше как да върна паспорта по рано щото не съм в бг/адресната ми регистрация не е в бг отдавна ако има някакво значение/ и не ми начислиха никаква глоба. по какъв параграф са прекарали документите без глоба нямам идея , само споделям личен опит
    Да де, ама за паспорт - не за лична карта.
    Чл. 34. (1) Паспортът е документ за преминаване на държавната граница на Република България и за пребиваване извън страната.
    тоест - ти не си длъжен да имаш такъв.
    А лична карта трябва да имаш. Даже ...
    Чл. 28. Българските граждани, живеещи предимно в чужбина, са длъжни да посочат в заявлението за издаване на лична карта и адрес на територията на държавата, където пребивават.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Глобите за изгубен документ не могат да се налагат, след като минат 1г. и 3 месеца след изтичането на документа.
    Обаче според мен е по-проблематично напускането на страната без валиден документ за самоличност и влизането в България отново без такъв - това са си 2 граници. Карлсбърг, далече ли си от Лондон, за 1 ден става подаването за нова лична карта и после ти я пращат по пощата.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Глобите за изгубен документ не могат да се налагат, след като минат 1г. и 3 месеца след изтичането на документа.
    Обаче според мен е по-проблематично напускането на страната без валиден документ за самоличност и влизането в България отново без такъв - това са си 2 граници. Карлсбърг, далече ли си от Лондон, за 1 ден става подаването за нова лична карта и после ти я пращат по пощата.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

15. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

185 мили или 3ч и малко път без задръствания,ама това надали.Имам валиден паспорт,и няма да ми е проблем да се прибера.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Да ама като знаем какви са бързаци в БГ посолството.....това може да отнеме няколко години+ пропуснати ползи+ нерви които са безцени.........това което казва карлсберг май е най- удачния вариант още повече че балкан холидейс имат чартърни полети от Бристол и Бирмингам до Бургас, Варна и София.
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

user Аватара на iliyavv
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Ти не четеш ли предишните постове? Нали същото го написах преди малко, с цитати от закона?
    Или просто искаш да се запишеш в темата?

Не бъди толкова убеден (и вярващ). Имам точно 2 „загубени“ паспорта удома. Без санкции от страна на МВР.
    Аз чета предишни постове, но вие не може да правите разлика между Лична карта и Паспорт.
    Те са документи от различен тип и съответно има различни изисквания, наредби и наказателни глоби за тях /понякога се припокриват, но не винаги/.
    Темата беше за Лична карта специално и дадох цитат от закона, за да видите разликата.
    Имайте предвид, че събития от миналото не е подходящо винаги да се използват за пример в бъдещето.
    България се променя, там също има компютри и не всички лелки в т.н. Паспортна служба са неадекватни.
    http://www.mfa.bg/uploads/files/Nakazanie_po_ZBLD.pdf

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Да ама като знаем какви са бързаци в БГ посолството.....това може да отнеме няколко години+ пропуснати ползи+ нерви които са безцени.........това което казва карлсберг май е най- удачния вариант още повече че балкан холидейс имат чартърни полети от Бристол и Бирмингам до Бургас, Варна и София.
    а лично не съм останал с такова впечатление, може и късмет да е, а пък беше преди години може и по различно да е било, отиваш в посолството без запазен час подаваш документи за паспорт и след /нямам спомен колко време/ получаваш паспорта по пощата

20. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    user Аватара на iliyavv
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Мила, този линк може да ви е полезен
    https://clubz.bg/52951-vas_davnostta...ni_pylen_tekst

Давността може да бъде спирана и прекъсвана. Спирането се свързва с настъпване на определено събитие, след като давността е започнала да тече. След като събитието прекрати действието си, давността продължава да тече, а изтеклият преди събитието срок се запазва. Прекъсването на давността също се свързва с настъпването на определено събитие, но след като събитието преустанови действието си започва да тече нова давност – изтеклият преди събитието срок не се запазва.

*Погасителната давност е различен институт от Придобивната давност и разликата между тях е съществена.

Относно придвижването между различните държави в ЕС:
    https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_en.htm

П.С. ако имате снимка на паспорта си в телефон или е-мейл и се случи да го загубите на летището самоличността ви може да бъде потвърдена дистанционно ако пътувате към държавата издала съответния документ /това зависи от граничните служители/.

22. БЛАГОДАРЯ Мила, zhb thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Имам паспорт валиден до 2020-та.Съответно пътуването до България ми е сигурно,просто исках да зная негативите които ме очакват в България.150 лева са за предпочитане(да кажем,че ми сложат максималната),отколкото идеята да се разправям с Лондоското посолство.Така или иначе лична карта в тази държава съм ползвал веднъж...от както смених книжката друго не съм носил като ID.

24. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, този линк може да ви е полезен
    https://clubz.bg/52951-vas_davnostta...ni_pylen_tekst

Давността може да бъде спирана и прекъсвана. Спирането се свързва с настъпване на определено събитие, след като давността е започнала да тече. След като събитието прекрати действието си, давността продължава да тече, а изтеклият преди събитието срок се запазва. Прекъсването на давността също се свързва с настъпването на определено събитие, но след като събитието преустанови действието си започва да тече нова давност – изтеклият преди събитието срок не се запазва.

*Погасителната давност е различен институт от Придобивната давност и разликата между тях е съществена.

Относно придвижването между различните държави в ЕС:
    https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_en.htm

П.С. ако имате снимка на паспорта си в телефон или е-мейл и се случи да го загубите на летището самоличността ви може да бъде потвърдена дистанционно ако пътувате към държавата издала съответния документ /това зависи от граничните служители/.
    Аз говорех май за друго. Имаше един текст по-рано, че наказанието може да се налага не по-късно от година, след като е настъпило основанието за него и не по-късно от 3 месеца след откриването му, и оттук идваше срокът година и три месеца. На практика, в миналото откриваха основанието за налагане, като отидеш да си подменяш паспорта, да кажем - ако е в срок до година и 3 месеца, ти налагаха глоба, а ако отидеш след годината и 3 месеца - нямаше как да те глобят вече. Ти ми посочваш друг текст - за срока на събиране на наложена вече глоба. Въпросът е, дали ще я наложат, ако не се появиш? Аз това го знам от длъжностно лице в полицията, което попитах за моя приятелка, която не си беше подменила международния паспорт, той ме попита дали тя ще пътува скоро - нямаше - и по негов съвет тя не отиде да си връща изтеклия паспорт, а изчака, за да мине тази една година и три месеца, тогава при подмяната не й наложиха глоба.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нас за паспортите ни караха на новото удостоверение което попълнихме в полицията да напишем "не съм запознат/а със закона" и нямаше глоби макар ,че моята приятелка не го беше връщала 6-7 години !

27. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Аз чета предишни постове, но вие не може да правите разлика между Лична карта и Паспорт.
    Те са документи от различен тип и съответно има различни изисквания, наредби и наказателни глоби за тях /понякога се припокриват, но не винаги/.
    България се променя, там също има компютри и не всички лелки в т.н. Паспортна служба са неадекватни.
    Ъъъъ ... 'звинявай, ама започваш да ставаш скучна. И досадна. Скоро ще ми писне!

Норматива за 'Сичкото лични документи - не са различни, даже не са Наредби - е Закон за българските лични документи!
    За теб България може да е „там“, ама за мен е „тук“!
    Само тази година съм сменил 4!!! /четири/ паспорта - естествено, не мои!
    Една от служителките (но не „лелка“) в Паспортна служба (службата така си се казва - не е т.нар.) ми е личен приятел. Работи там от поне 15 години и е много в час с изискванията. Не става дума за действия по„втория начин“, а за update на новите неща!

So ... see my signature ... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм била в такава ситуация и с лична карта и с паспорт подновявани в Бг 7-8 месеца след изтичане, тази и по миналата год.
    Да, написаха акт, но глоба нямаше и в двата случая. Постоянен адрес ми е в Бг и само като втори адрес съм дала тукашния. Същото и със сестра ми.
    Тя дори си беше забравила изтеклия паспорт и нямаше как да го върне. Нямаше глоби и като цяло всичко стана много бързо и слижителите бяха учтиви и ок, това в МВР Плевен.

30. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    user Аватара на iliyavv
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Аз говорех май за друго. Имаше един текст по-рано, че наказанието може да се налага не по-късно от година, след като е настъпило основанието за него и не по-късно от 3 месеца след откриването му, и оттук идваше срокът година и три месеца. На практика, в миналото откриваха основанието за налагане, като отидеш да си подменяш паспорта, да кажем - ако е в срок до година и 3 месеца, ти налагаха глоба, а ако отидеш след годината и 3 месеца - нямаше как да те глобят вече. Ти ми посочваш друг текст - за срока на събиране на наложена вече глоба. Въпросът е, дали ще я наложат, ако не се появиш? Аз това го знам от длъжностно лице в полицията, което попитах за моя приятелка, която не си беше подменила международния паспорт, той ме попита дали тя ще пътува скоро - нямаше - и по негов съвет тя не отиде да си връща изтеклия паспорт, а изчака, за да мине тази една година и три месеца, тогава при подмяната не й наложиха глоба.
    Гражданите, чиито международни паспорти са изтекли преди повече от година не подлежат на глоба. Това съобщиха от хасковската паспортна служба по повод многото изтекли м/ународни паспорти, които още не са върнати. След влизането на България в Евросъюза нуждата от тях драстично намаля и много граждани не ги връщат опасявайки се от глоби.

Член 34-ти от Закона за административните нарушения и наказания обаче регламентира давност от само 1 година за тези глоби. Ако примерно, документът ви е изтекъл март 2010-та година, имате 3 месеца за да го върнете в паспортна-до юни. След това подлежите на санкция от 20 до 150 лв, но само до юни 2011-та година. После тази глоба отпада и може да ви се извади нов паспорт по общия ред.
    От полицията напомнят че това не важи за лична карта, тъй като тя по-всяко време трябва да ви е валидна.
    Имате 30 дневен срок след изтичането и, за да подадете заявление за нова.
    Същите са и правилата за шофьорските книжки.
    haskovo.net

32. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Recommend Мила recommended this post
    user Аватара на iliyavv
    Град
    Bournemouth
    Post Thanks / Like

Ъъъъ ... 'звинявай, ама започваш да ставаш скучна. И досадна. Скоро ще ми писне!

Норматива за 'Сичкото лични документи - не са различни, даже не са Наредби - е Закон за българските лични документи!
    За теб България може да е „там“, ама за мен е „тук“!
    Само тази година съм сменил 4!!! /четири/ паспорта - естествено, не мои!
    Една от служителките (но не „лелка“) в Паспортна служба (службата така си се казва - не е т.нар.) ми е личен приятел. Работи там от поне 15 години и е много в час с изискванията. Не става дума за действия по„втория начин“, а за update на новите неща!

So ... see my signature ... if you please!!!

Ето това е наименованието на т.н. Паспортна служба.
    Български лични документи
    СТРУКТУРА:
    Отдел “Български документи за самоличност” при Столична дирекция на вътрешните работи се състои от:
    - Група 01 “Административен контрол на български граждани”
    - Група 02 “Персонализация на български документи за самоличност на български и чужди граждани”
    - Звено “Адресна картотека”

То е ясно кой не е в час и ходи да сменя чужди паспорти, че се и хвали ... аз трябваше да се досетя, че си в България, извинявай грешката е изцяло моя :-)

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
    Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което:
    1. не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30 дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа;
    2. не направи необходимото като родител, настойник или попечител за снабдяване с лична карта на лице, навършило 14-годишна възраст;
    3. не подаде заявление за издаване на лична карта в срок до 30 дни, след като е заявил, че тя е повредена, унищожена, изгубена или открадната;
    4. е навършило 18 години и не е подало заявление за издаване на лична карта;
    5. не подаде заявление в срок до 30 дни за подмяна на личната карта след изтичане на нейната валидност;
    6. не върне паспорта си или заместващия го документ на органа, който го е издал, в тримесечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването или ползването му;
    7. (нова - ДВ, бр. 75 от 2012 г.) не подаде заявление за издаване на ново свидетелство за управление на моторно превозно средство в срока по чл. 9, ал. 2, изречение второ.
    (2) Наказва се с глоба от 30 до 200 лв. лице, което:
    1. е български гражданин и не обяви пред компетентните български органи придобиването на документи за самоличност, издадени от друга държава, в определения за това срок;
    2. изгуби, повреди или унищожи български личен документ;
    3. не е декларирало в тридневен срок изгубване, кражба, повреждане или унищожаване на български личен документ;

4. е декларирало български личен документ за повреден, унищожен, изгубен или откраднат и е установено, че продължава да го използва;
    5. обяви неверни данни при подаване на заявление за издаване на български личен документ, ако не подлежи на по-тежко наказание по друг закон;
    6. използва нередовни български лични документи;
    7. попречи на упълномощените органи да извършат проверка за установяване на самоличността му.
    (3) При повторно нарушение по ал. 2 наказанието е глоба от 50 до 300 лв.
    (4) Дипломатическите и консулските представителства на Република България в чужбина налагат и събират глобите, преизчислени в щатски долари, евро или в местна валута.
    ЗАКОН за административните нарушения и наказания

Чл. 34. (1) (Доп. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., бр. 102 от 1995 г., бр. 61 от 2002 г., бр. 39 от 2005 г., изм. и доп., бр. 97
    от 2007 г., доп., бр. 77 от 2011 г., бр. 17 от 2013 г. ) Не се образува административнонаказателно производство,
    а образуваното се прекратява, когато:
    а) нарушителят е починал;
    б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
    в) това е предвидено в закон или указ.

Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на
    нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от
    извършване на нарушението
    , а за митнически, данъчни, банкови, екологични и валутни нарушения, както и по
    Изборния кодекс, Закона за политическите партии, Закона за публичното предлагане на ценни книжа, Закона
    за пазарите на финансови инструменти, Закона за дружествата със специална инвестиционна цел, Закона
    срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти, Закона за дейността на колективните инвестиционни
    схеми и на други предприятия за колективно инвестиране, част втора, част втора "а" и част трета от Кодекса за
    социално осигуряване, Кодекса за застраховането и на нормативните актове по прилагането им и по Закона за
    регистър БУЛСТАТ - две години.
    ...

35. БЛАГОДАРЯ iliyavv thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! iliyavv liked this post
    Recommend iliyavv recommended this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смяна на БГ паспорт с изтекъл срок от ук?
    От dianaiv83 във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 34
    Последно мнение: 04-03-2014, 15:41
  2. Антибиотик с изтекъл срок!?
    От Sarah във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 30
    Последно мнение: 11-06-2013, 21:26
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 09-11-2011, 09:59
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 22-12-2008, 00:04
  5. Някой все пак прибирал ли се е с изтекъл срок на паспорта
    От nikolayradev във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-05-2006, 21:04

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker