Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Универсален кредит (Universal Credit)

Здравейте,
    Знае ли някой дали има промени в условията за получаване на housing benefit?Защо сега при кандидатстване за тази помощ ни насочват към Universal credit, а от там мнго бързо отказаха,при това кандидатства самотна майка,която преди е получавала housing benefit,но cи сменя местоживеенето и общината?
    Благодаря.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: housing benefit

Цитирай Първоначално написано от ivanova62 Виж мнението
    Здравейте,
    Знае ли някой дали има промени в условията за получаване на housing benefit?Защо сега при кандидатстване за тази помощ ни насочват към Universal credit, а от там мнго бързо отказаха,при това кандидатства самотна майка,която преди е получавала housing benefit,но cи сменя местоживеенето и общината?
    Благодаря.
    Не мога да кажа дали има промяна, защото не знам каква е вашата информация и откога.
    В момента това е най-достоверната информация - Housing Benefit
    Написано си е:
    Use a benefits calculator to check if you can get Housing Benefit before you apply. You may need to claim Universal Credit instead.
    Не знам защо се притеснявате от Universal Credit? Там просто си попълвате един въпросник и преминавяйки от точка на точка, разбирате - за кои помощи е допустимо да кандидатсвате и за кои - не.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Универсален кредит (Universal Credit) и housing benefit

май някой кансъли са преминали само на Universal credit. аз не съм най-компетентния по темата,некъде го четох по вестниците навремето. има хора,които дават такива съвети за пари и затова на такива теми се мълчи по комунистически
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: housing benefit

Здравейте,
    Благодаря.
    Така е, в някои райони се е преминало на Universal credit - който си получава по стария начин помощите, си ги кара така, но който има прекъсване и се налага да подава наново, вече е на Universal credit. Въпреки това, обаче, би трябвало да ти напишат в писмото каква е точно причината на отказа или да можеш да си го прочетеш в онлайн акаунта.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Да има промени и става по кофти . Камерън дори прие закон при които като ти дадат канселфлат дом се подписва доgовор за година две три . Не като преди за постояно . Тънката мисъл е избирателно определена прослойка да се набута в гадните кансел домове и да ги принудят да се махнат от тази страна

Здравейте,
    Благодаря.
    До Колкото сам запознат за хора без бритънско поданство за да вземете универсал кредит трябва да имате минимум 680 паунда доход от работа . За това са ви отказали

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Универсален кредит (Universal Credit)

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    До Колкото сам запознат за хора без бритънско поданство за да вземете универсал кредит трябва да имате минимум 680 паунда доход от работа . За това са ви отказали
    Не помня всички детайли (пък и не ми се рови), ама ... минАх я тая процедура.
    По повечето параграфи out, ама тва, дето го искАх - JSA with partner - станА. И без въпросния доход към момента.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    в сайта на правителството за universal credit калкулатора, пише,че трябва да имат кандидатстващите спестявания по-малко от 16,000? Също така никъде не открих да пише период на пребиваване в страната, който трябва да е задължителен. На едно място пише само,че са нужни 3 месеца да има доказани доходи като наето лице или sole, но това е. Та въпросите са ми
    - какъв е минималния престой за EU migrant,за да е годен?
    - освен спестявания има ли лимит на приходите?
    Верни ли са моите тълкувания или има друга информация която пропускам?

Благодаря
    Съдбата обича смелите.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

За да взимаш някакъв вид помощи трябва да имаш спестени 10-15 хиляди....
    Аз ли грешно го разбирам или си е точно така ??
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    За да взимаш някакъв вид помощи трябва да имаш спестени 10-15 хиляди....
    Аз ли грешно го разбирам или си е точно така ??
    Аз го разбирам като, че За да вземаш трябва да имаш по-малко спестени от тези.
    Съдбата обича смелите.

13. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ruhl Виж мнението
    Здравейте,
    в сайта на правителството за universal credit калкулатора, пише,че трябва да имат кандидатстващите спестявания по-малко от 16,000? Също така никъде не открих да пише период на пребиваване в страната, който трябва да е задължителен. На едно място пише само,че са нужни 3 месеца да има доказани доходи като наето лице или sole, но това е. Та въпросите са ми

Благодаря
    Първо - не е само за sole traders, а изобщо за self-employed (едното включва другото, но и още).
    Второ - освен сайта https://www.gov.uk/universal-credit/eligibility прочети и https://www.citizensadvice.org.uk/be...versal-Credit/ Ето част от инфото
    You might get Universal Credit if you’re unemployed or struggling to get by. For example, you could get Universal Credit if you have a low-paid job, high rent or childcare costs. There’s no set level of income where you stop being eligible for Universal Credit - it depends on your situation.

When you can get Universal Credit

To get Universal Credit, you’ll need to:

• be responsible for less than 3 children - otherwise there are other benefits you could claim instead
    • be 18 or over - or in some cases if you’re 16 or 17
    • be under State Pension age
    • have less than 16,000 pounds in savings
    • not be in full-time education or training - though there are some exceptions
    • live in the UK - and there are extra rules if you’re not a British citizen

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Благодаря
    За да се установи най-напред дали ще имаш право да получаваш Универсален кредит, трябва да преминеш Habitual Residence Test, който обикновено се прави в Джобцентъра. Той съдържа много повече неща, отколкото тези въпроси, които си задал. Общо взето периодът, който трябва да е живяло лицето, рядко е по-дълго от 3 месеца, но решенията се взимат индивидуално, въз основа на всичко казано, а не само на този период. Ако се справяш с английския, виж тук.
    What factors does a decision-maker look at?

There is no clear definition of habitual residence and it can be difficult to prove that you intend to settle in the UK. The decision-maker may look at a range of factors, including:

the length of time you have been in the UK
    your reasons for coming to the UK
    how long you intend to stay here
    whether you're working in the UK or are likely to find work in the UK
    The decision-maker will also look at how much your life is based in the UK. Things they will consider include whether:

you own property in the UK
    your personal possessions are mostly in the UK
    you have family and relatives here
    you've registered with a GP and dentist
    you've opened a bank account here
    you've joined any clubs or societies in the UK
    you've enrolled your children at a school
    It can be difficult to predict what decision will be made about your claim. Your specific circumstances will be taken into account when they make a decision.

It's important to include as much evidence as possible when you fill in the habitual residence test form. For example, you could include the following pieces of evidence:

proof of when you arrived in the UK - for example, travel tickets
    proof that your children are enrolled in school
    if you're working, a letter from your employer confirming your employment or a copy of your employment contract or payslips
    if you're self-employed, confirmation that you've registered as self-employed with HMRC
    if you used to work, proof of the work you did and the reasons for leaving
    if you're supporting yourself financially, evidence of private health insurance
    proof that you've sold a property abroad or given up a tenancy
    documents to show you own or rent property in the UK
    If possible, seek advice about what evidence you need to provide. Try to provide official documents wherever possible.

Even if you can show that you intend to settle in the UK, you must also normally show that you have actually lived here for an 'appreciable' period of time before you will be treated as habitually resident.

The length of time that you need to have actually lived here may vary from person to person but is unlikely to be more than 3 months.

If you are claiming income-based jobseeker's allowance, regulations say that you cannot satisfy the conditions of the habitual residence test until you have lived in the Common Travel Area for at least 3 months.

If you're claiming child benefit and child tax credit, you need to have lived in the UK for at least 3 months.

Even if you do not satisfy the habitual residence test when you first claim benefits, you may satisfy it if you make a new claim at a later date and can show that you have been living in the UK for a longer period of time.
    След него има отговор - да, лицето може да получава Универсален кредит - или пък не, не може. Ако двама живеят на семейни начала, е възможно единият да получи "да", а другият - не, тогава само единият ще получава, сякаш е сам или пък е сам с дете/деца.

Лимит на приходите, разбира се, има. Когато приходите ти от работата надхвърлят една определена сума, за всеки изработен паунд, универсалният кредит се намаля с 63 пенса, т.е. колкото повече печелиш, толкова по-малко универсален кредит получаваш. Целта е, разбира се, да работиш повече и да получаваш по-малко помощи. Ако се окаже, че работиш по-малко часове от необходимото, ще дойде интервюто за commitment, в което ще те накарат да обещаеш, че от часовете, които работиш, до 35 часа, ще си търсиш активно друга работа, така че да си набавиш 35 часа седмично - или ново работно място на пълно работно време или допълнителна работа. И ще трябва да се отчиташ всеки 2 седмици, както става при Jobseekers Allowance.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Cool За: Универсален кредит (Universal Credit)

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За да се установи най-напред дали ще имаш право да получаваш Универсален кредит, трябва да преминеш Habitual Residence Test, който обикновено се прави в Джобцентъра.
    Мила - всичко което си написала е така, но преди да стигне до Habitual Residence Test - трябва да си провери местоживеенето. На този сайт - „Check if you're eligible for Universal Credit“
    Защото ...
    You can only make a new Universal Credit claim if you live in a ‘full service’ area.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Мила - всичко което си написала е така, но преди да стигне до Habitual Residence Test - трябва да си провери местоживеенето. На този сайт - „Check if you're eligible for Universal Credit“
    Защото ...
    Няма "но". Това, което съм написала, се отнася до хората, които са подали за UC и се чудят какво става. Тези, които не са подали за него и имат още възможност да подават за друго, да подават за другото, докато има такава възможност за тях. Универсален кредит - само при положение, че няма никаква друга възможност. Причините са много, нямам време да ги изброявам.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

някъде чух,че универсалният кредит,не работел както се очаквало от него и щели да го вадят от употреба
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Здравейте отново. Благодаря за включванията и с полезната информация. Разгледах повечето възможни сайтове, които са по тази тема.
    Целта ми да се възползвам от UC е не, за да мога да си помогна малко по някакъв начин, тъй като жена ми започва да си търси работа и се очаква да изпратим дъщеря ми на целодневна градина (childmidner) за момента е 3 дни от седмицата по 6 часа, което е доста сериозна сума за нас. При положение,че само аз работя, живеем в Барнет, Лондон, а там наемите са доста сериозни.
    Мисля, че Habitual теста ще го минем лесно, тъй като вече повече от година и половина работя в архитектурна фирма в центъра, регистрирани сме при GP, Childminder etc. и имаме всякакви възможни документи показващи желание за установяване в тази страна.

Поздрави и благодаря още веднъж.
    Съдбата обича смелите.

20. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    някъде чух,че универсалният кредит,не работел както се очаквало от него и щели да го вадят от употреба
    Какво означава - „не работи както трябва“??? И как трябва?

Универсалния кредит е почти механичен сбор от досегашните:
    • Child Tax Credit
    • Housing Benefit
    • Income Support
    • income-based Jobseeker’s Allowance (JSA)
    • income-related Employment and Support Allowance (ESA)
    • Working Tax Credit

Кандидатстването е един път, попълва се една обща форма, но ... все едно си кандидатствате по отделно за всяко. По време на попълването ви задават въпроси част по част и разбирате дали отговаряте на изискванията на първото, после на второто и така до края.
    Накрая получавате обобщен отговор - за кое можете и за какво - нямате право да получите подпомагане. И каква е общата сума.

22. ХАРЕСВАМ! ruhl liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Какво означава - „не работи както трябва“??? И как трябва?

Универсалния кредит е почти механичен сбор от досегашните:
    • Child Tax Credit
    • Housing Benefit
    • Income Support
    • income-based Jobseeker’s Allowance (JSA)
    • income-related Employment and Support Allowance (ESA)
    • Working Tax Credit

Кандидатстването е един път, попълва се една обща форма, но ... все едно си кандидатствате по отделно за всяко. По време на попълването ви задават въпроси част по част и разбирате дали отговаряте на изискванията на първото, после на второто и така до края.
    Накрая получавате обобщен отговор - за кое можете и за какво - нямате право да получите подпомагане. И каква е общата сума.
    Това, което си написал, е как би трябвало да бъде - а всъщност не е точно така. Тази помощ наистина "работи" по доста друг начин... Би трябвало този, който получава помощта, да "комуникира" чрез акаунта си по интернет, има и една телефонна линия, на която често се чака по час. Самата система не е особено лесна и не особено предпазена от грешки. Например, когато изведнъж престане да ти работи един специален номер, без който не можеш да влезеш по интернет - и ти остава да звъниш с часове и когато успееш да се свържеш - ти дават час да отидеш в Джобцентъра... след известно време. В думите "почти механичен сбор от другите помощи" ключовата дума е "почти" и никой не ти обяснява точно как работи системата и защо изведнъж те викат на това или онова интервю. Някои неща са организирани по съвсем различен начин, например Habitual Residence Test, който най-вече засяга гражданите на ЕС. Често минават по няколко месеца, преди да започнат да се получават плащанията, без хората да разберат какво трябва да правят през това време, защото не са успели да разберат как действа системата, къде да кликнат и какво да направят. Когато всичко е просто и ясно, вероятно си работи добре, но ако нещо се промени или нещо не е наред, просто веднага спират плащанията или пък изхвърлят човека от семейния клейм и не винаги е ясно защо. Много от самите служители на DWP също потвърждават това, което казвам, ама не знам дали ще го махнат. По-скоро не.

24. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Здравей, Мила.
    Това също го установих,днес до като чаках около 50мин. на телефона, добре че има apps, които чакат вместо теб. Всъщност доста неща не са ясни, в сайта пише,че като европейски гражданин не трябва да минавам този въпросния тест, а жената по телефона ми казва,че трябва да проверя в сайта...в сайта пише,че не трябва. Започнах да се обърквам нещо.

По какъв друг начин мога да се възползвам от подобна помощ за работещи родители? Нямам предвид бенефити на които са половината държава като социални пиавици, защото няма как да укриавм доходи, а и не ми трябва понеже съм наето лице и си харесвам работата.

Благодаря предварително
    Съдбата обича смелите.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей, Мила.
    Това също го установих,днес до като чаках около 50мин. на телефона, добре че има apps, които чакат вместо теб. Всъщност доста неща не са ясни, в сайта пише,че като европейски гражданин не трябва да минавам този въпросния тест, а жената по телефона ми казва,че трябва да проверя в сайта...в сайта пише,че не трябва. Започнах да се обърквам нещо.

По какъв друг начин мога да се възползвам от подобна помощ за работещи родители? Нямам предвид бенефити на които са половината държава като социални пиавици, защото няма как да укриавм доходи, а и не ми трябва понеже съм наето лице и си харесвам работата.

Благодаря предварително
    Къде точно си прочел, че като европейски гражданин няма да минаваш през този тест? Дори и британците, които са живели, да кажем, година-две в чужбина, също минават този тест. Според мен нещо не си разбрал - или дай линк да коментираме. На телефона са просто оператори, понякога тяхното обучение е доста ограничено, решенията ги взимат други хора.

Другият ти въпрос не ми е ясен - хем искаш "подобна помощ", хем да не е "бенефит" - ами то всяка помощ е "бенефит". Щом веднъж си подал за Универсален кредит, няма начин да минеш на друга помощ вече, освен ако не го отменят, ама засега не съм чула такова нещо. Ти от кой ап си доволен при дълго чакане на телефона?

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Може би не се изразих правилно, така е.

Имам предвид, че вероятно няма да съм валиден, за всички видове бенефити (до сега не съм подавал за никакъв освен за tax child и ползвам kiddivouchers от работа). Може би защото съм от година тук, наето лице съм и доходите ми са като за mid-weight specialist в архитектурна фирма, се заблуждавам нещо... а може би и не съм правил достатъчно проучване по тази тема. С едно изречение, имам желание да работя и да си изкарвам храната с труд, но точно в този момент малко помощ няма да е излишна, дори и 30% да е (по част наем).

Appa е WeQForU, сваляш го от app store и набираш през него, от там нататък вече е лесно, защото оператора ти казва какво и как. Спестил ми е над 100 лири до момента.

Най-долу в линка има изключения : https://www.citizensadvice.org.uk/be...ce-test-EWSNI/ (are an EEA worker or an EEA self-employed person, or a family member of that person)
    Ние БГ-тата като хора от страна, която е част от EEA съответно май не е нужно да го държим това нещо...може би пък и аз да се заблужвам нещо.

Поздрави
    Съдбата обича смелите.

28. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Може би не се изразих правилно, така е.

Имам предвид, че вероятно няма да съм валиден, за всички видове бенефити (до сега не съм подавал за никакъв освен за tax child и ползвам kiddivouchers от работа). Може би защото съм от година тук, наето лице съм и доходите ми са като за mid-weight specialist в архитектурна фирма, се заблуждавам нещо... а може би и не съм правил достатъчно проучване по тази тема. С едно изречение, имам желание да работя и да си изкарвам храната с труд, но точно в този момент малко помощ няма да е излишна, дори и 30% да е (по част наем).

Appa е WeQForU, сваляш го от app store и набираш през него, от там нататък вече е лесно, защото оператора ти казва какво и как. Спестил ми е над 100 лири до момента.

Най-долу в линка има изключения : https://www.citizensadvice.org.uk/be...ce-test-EWSNI/ (are an EEA worker or an EEA self-employed person, or a family member of that person)
    Ние БГ-тата като хора от страна, която е част от EEA съответно май не е нужно да го държим това нещо...може би пък и аз да се заблужвам нещо.

Поздрави
    Благодаря за апа, ще го разгледам. Не знам дали ще ми спести пари, аз имам минути, но може би ще ми спести висене на телефона и слушане на тъпа музика.

Написали са го с левия си крак и затова не се разбира както трябва. Тези, които са европейци, НО са И икономически активни, имат автоматично право на пребиваване (right to reside), т.е. минават Habitual residence test автоматично, без да стигат до другите въпроси и дори без да разберат, че ги тестват. Family members на работещите от първа линия (мъж-жена, деца) също го минават по този начин, ако могат да докажат, че са family members - т.е. да представят, примерно, свидетелство за брак (за съпруг/а) или акт за раждане (за дете). Ако не могат - тогава е проблем, системата ги записва като ineligible, т.е. нямащи право. Пак са уж част от клейма, но не се броят при определянето на бройката хора, имащи право на подпомагане. Ако сте женени с жена ти и става дума само за вас с дете/деца, не виждам защо трябва изобщо да се безпокоите за HRT. Родителите вече минават HRT по пълна програма, въпреки че са пак family members, ама на разширеното семейство.

След като си подал вече за UC, разговорите за други помощи са излишни. В UC се включва и подпомагане за наема, ако си под определените доходи. Като излезе, ако те одобрят, ще ти кажат какви елементи ти плащат и за какво. Успех!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. UNIVERSAL CREDIT PILOT AREAS
    От simonabs във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-11-2013, 18:14
  2. Housing Benefit and Council Tax Benefit
    От tanq0202 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 34
    Последно мнение: 26-03-2013, 13:56
  3. Отказ за child tax credit и housing benefit - моля за съвет
    От zuzi21 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 10