Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 68
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Англия очаквания и реалност

Тази тема си мирише на бизнес отвсякъде,очакван бизнес.Изчетох с голям интерес мненията на бизнесмените(очакваните),научих доста неща.Очаквам продължението(от реален бизнесмен)с голямо нетърпение.

На почивка
    Post Thanks / Like

Давам конкретни примери . В лондон лично познавам няколко бедни момчета които дойдоха преди 10-12 години и станаха милионери . Те никога не биха били станали милионери в нукасал или манчестър . Да казвам ли имената на фирмите те са публични и не би имало проблем . За лицемерието . Работя аз и няколко момчета в една фирма за преместване на мебели преди 10 години . Собственика усмихнат доволен даде ни 160 паунда типс . После се обадул в фирмата и бил много недоволен . Това е масово явление при тях . Германеца ти казва работата ти е гот или не . харесва те или не .За другите раси сутrин в 6 влезте в метрото само бели . Влезте в 10 само безработни цветни . Отивате в кансела отново пакистанска мафия . Попълват документу за бенефити на неграмотните си братя . Кмета на лондон е пакистанец . Лондон бавно но сигурно става ислямабад Обърках се . Не толкова бавно . До 20-25 години е приключен . А брексит много помага на този процес . Прекъсва се потока от източна европа
    Последно редактирано от kanarinapred : 15-12-2017 на 09:07

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Тази тема си мирише на бизнес отвсякъде,очакван бизнес.Изчетох с голям интерес мненията на бизнесмените(очакваните),научих доста неща.Очаквам продължението(от реален бизнесмен)с голямо нетърпение.
    Подготвям документален филм за Лондон . Много интересен

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Подготвям документален филм за Лондон . Много интересен
    Със собствени преживявания,надявам се!

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Със собствени преживявания,надявам се!
    Не , разследвания мисли . Интервюта . Скрити камери .

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Поздравления, че си взел правилното решение да се върнеш в България - Кралството е многорасова страна и когото присъствието на други раси го побърква подсъзнателно или надсъзнателно, мястото му наистина не е тук.

За лицемерието.... според речника, лицемерие означава "поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и добронамереност." За лицемерие говорят обикновено хора, които
    1. се чувстват по-добре, когато в различните институции ги ругаят, това им се вижда по-"домашно", така са си свикнали.
    2. бъркат елементарната учтивост с добро лично отношение - т.е. смятат, че когато някой се държи любезно, значи им мисли доброто или им е приятел. И когато впоследствие установят, че няма приятелство - наричат това "лицемерие", защото скачат в другата крайност - щом не ми е приятел, а се държи добре, значи е злонамерен и неискрен.

Става дума за неправилно тълкуване на поведението на другите. "Държи се добре - трябва да е приятел. Щом не е приятел - по-добре да ме гледа начумерено и да ме нагрубява, за да виждам, че не е приятел..." А всъщност във всички цивилизовани страни учтивостта и любезността не е израз на някакво добро лично отношение или приятелство, а стандарт на общуване с непознати клиенти, няма значение дали ги харесваш или не. Въпрос на лично възпитание. Хората, които в семейството си, от България са възпитани в учтивост и любезност и смятат това за норма, не се чувстват разочаровани от лицемерие тук.
    https://goo.gl/images/ydozn1
    Виж снимката, тя описва най добре лицемерието. Явно и ти си от тия хора тук , които приемат лицемерието за нещо нормално, дори си и щастлива, че живееш в такава държава, само бих казал- много жалко за теб.
    Последно редактирано от dimi_m : 15-12-2017 на 15:56

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    https://goo.gl/images/ydozn1
    Виж снимката, тя описва най добре лицемерието. Явно и ти си от тия хора тук , които приемат лицемерието за нещо нормално, дори си и щастлива, че живееш в такава държава, само бих казал- много жалко за теб.
    Ти за мен не се кахъри, миличък. Твоите заключения за мен само показват, че не успяваш да разбереш какво казвам. Лицемерие съществува като качество, твоята картинка я описва - но тази дума е подходяща за хора, с които си мислим, че сме близки - а те не са искрени към нас - хора, които ни се пишат приятели, например. Или когато някой се подмазва на боса за облаги, а зад гърба му говори гадости.

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравят всички с лошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

За съжаление аз подкрепям онези, които са опарени и огорчени от лицемерието.

Аз мисля, че има разлика между добри маниери и двуличие.

Англичаните са двулични и лицемерни. Не знам как са шотландците. Не съм живяла в Шотландия. От няколко седмици съм в Уелс,ами същото.

За човек, който идва от нашия свят, тези разлики в маниери и разбирания за света са огромни.

Аз съм тук вече 8 години. И ми е много трудно да изградя защити срещу двуличието. Не можеш да застанеш сам срещу всички, колкото е да се опитваш да го направиш, много, ама много е трудно.

2017 беше трудна за мен, много и упорито учене.

В началото на година имахме голям процес (с учебни цели, ама всичко си е като истински процес, само дето клиентът реално не съществува). Преди да отидем на истинския процес, имахме mock. И аз толкова много исках да се представя добре (щото съм чужденец и имам акцент и тн), че реших да си запиша речта, за да съм сигурна, че си 'виждам'и 'чувам' грешките и ще съм готова да си ги поправя.

Никой не знаеше, че ще записвам. Не беше и тяхна работа.

Та, друснах му аз една реч...

И взех, че спечелих.

Идва моят personal tutor (абсолютно страхотен!) и, много балансирано, ми дава съвети: Добре тук, оправи другото!

Колегите ми, всички англичани, започват: Ей, страхотно, бре! Ама, ти си чужденецът между нас, а виж какво стана! И тн. , тн.

И взе, че ми се доходи до тоалетната, извиних се и отидох, ама забравих да си изключа записващото устройство.

И като взех да слушам записа после...не питайте! Сигурна съм, че разбирате, че не бих ви разказвала тази история, ако нямаше защо...

Чух за себе си неща, дето не искам и да си спомням!

И не, лицемерието, двуличието не са същото като добрите маниери. Приемам, че в определени случаи може и да съвпадат, но това е незначителен процент.
    Be prepared to walk the extra mile...

Post Thanks / Like

Ти за мен не се кахъри, миличък. Твоите заключения за мен само показват, че не успяваш да разбереш какво казвам. Лицемерие съществува като качество, твоята картинка я описва - но тази дума е подходяща за хора, с които си мислим, че сме близки - а те не са искрени към нас - хора, които ни се пишат приятели, например. Или когато някой се подмазва на боса за облаги, а зад гърба му говори гадости.

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравятлошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.
    Тази снимка показва една голяма част от англичаните какво представлява и трябва да си най голямата глупачка , ако започнеш да им вярваш на приказките, че ти една ли не си номер едно.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението

Англичаните са двулични и лицемерни. Не знам как са шотландците. Не съм живяла в Шотландия. От няколко седмици съм в Уелс,ами същото.

За човек, който идва от нашия свят, тези разлики в маниери и разбирания за света са огромни.

Аз съм тук вече 8 години. И ми е много трудно да изградя защити срещу двуличието. Не можеш да застанеш сам срещу всички, колкото е да се опитваш да го направиш, много, ама много е трудно.

В началото на година имахме голям процес (с учебни цели, ама всичко си е като истински процес, само дето клиентът реално не съществува). Преди да отидем на истинския процес, имахме mock. И аз толкова много исках да се представя добре (щото съм чужденец и имам акцент и тн), че реших да си запиша речта, за да съм сигурна, че си 'виждам'и 'чувам' грешките и ще съм готова да си ги поправя.

И взех, че спечелих.

Идва моят personal tutor (абсолютно страхотен!) и, много балансирано, ми дава съвети: Добре тук, оправи другото!

Колегите ми, всички англичани, започват: Ей, страхотно, бре! Ама, ти си чужденецът между нас, а виж какво стана! И тн. , тн.

И взе, че ми се доходи до тоалетната, извиних се и отидох, ама забравих да си изключа записващото устройство.

И като взех да слушам записа после...не питайте! Сигурна съм, че разбирате, че не бих ви разказвала тази история, ако нямаше защо...

И не, лицемерието, двуличието не са същото като добрите маниери. Приемам, че в определени случаи може и да съвпадат, но това е незначителен процент.
    Марияна моля те предай разговора които си записала на мен . Правя филм за UK . . А и моля те сподели сега за това за техния разговор за теб . Нека разберем за тях Поне малко от разговора им сподели

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Ама и вие едни мечти.Алиса и страната на чудесата ли са ви били очакванията? Ние ще си останем имигранти,фул стоп.Има и хора които ни се радват,за това което сме,но те са малко.За другите сме outlanders един вид,и винаги ще си останем такива.Ние не идваме от колониите,че да са свикнали за 100 години и прочие с нас.Факт.Избирайте си приятелите,другите си ги делете на колеги и познати.Толкова.Аз съм с тези нагласи и никога не съм се разочаровал точно поради същата причина.
    Ние като народ не сме по-различни.Всеки е чувал общото мнение за англичани,германци и прочие.Не сме ама хич по-различни.
    Тук трябва да използваш негативизми,че да разбереш истината.Примерно като кажеш на началника ти - чувстам,че не се представям на ниво,съвет? И това просто е един от примерите с които можеш наистина да разбереш,какво мислят за теб.
    Аз кат прос механик с едно кирливо МЕЙ завършено,ли трябва да ви давам съвети?

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Recommend Мила recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Ама и вие едни мечти.Алиса и страната на чудесата ли са ви били очакванията? Ние ще си останем имигранти,фул стоп.Има и хора които ни се радват,за това което сме,но те са малко.За другите сме outlanders един вид,и винаги ще си останем такива.Ние не идваме от колониите,че да са свикнали за 100 години и прочие с нас.Факт.Избирайте си приятелите,другите си ги делете на колеги и познати.Толкова.Аз съм с тези нагласи и никога не съм се разочаровал точно поради същата причина.
    Ние като народ не сме по-различни.Всеки е чувал общото мнение за англичани,германци и прочие.Не сме ама хич по-различни.
    Тук трябва да използваш негативизми,че да разбереш истината.Примерно като кажеш на началника ти - чувстам,че не се представям на ниво,съвет? И това просто е един от примерите с които можеш наистина да разбереш,какво мислят за теб.
    Аз кат прос механик с едно кирливо МЕЙ завършено,ли трябва да ви давам съвети?
    Карлсберг . Аз съм супер перде и не ми дреме кво казал някакъв бозав англичанин с мека китка или миризлив пакистанец за мен . Правя ги луди калинки . Изправял съм ги хиляди пъти на нокти . Хо когато те мачка административния апарат отделно хоум офис медии целенасочено . Тогава на война като на война . За това правя филм за UK . За УКИП . за техните просяци много интересни работи

Post Thanks / Like

Англичаните са двулични и лицемерни. Не знам как са шотландците. Не съм живяла в Шотландия. От няколко седмици съм в Уелс,ами същото. .
    Мисля,че навсякъде ще е същото,за теб.

На почивка
    Post Thanks / Like

Какво е нападате марияна . За да е аdвокат в UK има мозък . Тя ли е виновна за двуличието на англичаните . Откровена е . Истинска е . Причината да е нападате е ,че не ви отърва какво каза . Наистина много бих искал какво са казали за нея онези лицемерни отрепки . Марияна събери смелост сподели

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравят всички с лошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.

В обслужващите сфери няма такова нещо като добро възпитание. Там си го пише като те наемат, че душата ти може да плаче, но ти трябва да вадиш 100 карата усмивка в услуга на клиента.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Не бе, аз едно нещо все още се чудя след толкова години, значи от тъпотия ли е, от страх ли е, или просто са много праволинейни в правилата, но не поглеждат в страни.
    Нищо не правихме ние с тоя комунизъм, обаче тука са му намерили колая - май динна от айсланд или от чипи, май къппа енд а уй бискет уит май уй джамми ин дъ кристмъс морнинг ....бреййййй, ЧуДо...голяма работа, аз такова нещо, такава благодат не бях виждала, па каму ли да очаквам. Придаване на фалшива значимост на нещата и на самите себе си, и така живеят цял живот и това е кръга на разговорите им...на една голяма част от тях.

Post Thanks / Like

И взех, че спечелих.

Завистта не е само българска черта. Аз днес имах много тежък ден, нещо подобно ми се случи.

20. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Завистта не е само българска черта. Аз днес имах много тежък ден, нещо подобно ми се случи.
    Тука как се топят, просто не е истина, кой на социалните, че например си оставил детето си само, кой на общината, че еди какво си...в България лесно, някой ако те натопи за нещо подобно, плащаш на бабаитите и му потрошваш колата, тука е по трудно, но не е невъзможно

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Що слагате всички под общ знаменател? Има и истински хора тук,стига да ги търсите.Аз такива добри хора като моите хазяй надали ще намеря скоро.Даже коледна картичка ми подариха.Имах период при смяната на работата в който забавих наема - нямаше никакъв проблем.Много земни хора,а са бритиши,даже са Уелшци.Ама много зависи на какви ще попаднеш.Само добро съм видял от тях,и когато имаха проблем с колата,е как да не им помогна? Тук от тая тема само негативизми.Аз съм видял повече добро от британци за краткото време тук,отколкото от българи за 20 и кусур години. Тъжно ми е за вас.Ама честно.

23. ХАРЕСВАМ! Мила, Dimako, zmei4o_pk, lordm liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Добри и гадни хора има навсякъде . Но не навсякъде има 335 слънчеви дни както испания . Не навсякъде има такъв кофти климат като UK влага и мухъл . Не навсякъде като плюете на улицата ви глобяват 80 паунда . Не навсякъде е big брадар . Тук е като затвор с засилено хранене . Но последно време са по трима в килия (разбирай в стая на квартирата Кралството на Хадес (кредитите) Макар и да говоря истината . Моля ви приемайте работите с хумор . Всичко е една подигравка с достойнството на бедните хора . повече усмивки и весела коледа
    Последно редактирано от kanarinapred : 16-12-2017 на 07:48

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нещо не успяваме да се разберем.
    Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    В обслужващите сфери няма такова нещо като добро възпитание. Там си го пише като те наемат, че душата ти може да плаче, но ти трябва да вадиш 100 карата усмивка в услуга на клиента.
    Точно така е - служителите имат служебно задължение да се усмихват на клиента. Но клиентът няма служебно задължение да се усмихва на служителите и да е любезен, и пак в над 80 % от случаите го прави, поне по мои наблюдения - това възпитание имах предвид.

<...>

Никой не е твърдял, че лицемерието и двуличието е същото като добрите маниери. Нито че тук няма лицемерие или двуличие.
    Това, което аз казвам, е че те не са английска национална черта, а си ги има навсякъде, но тук не са толкова на повърхността, както е при по-южните народи, което създава проблеми при тълкуването на първоначалната настройка на хората към нас. Който е работил в голям колектив в България, особено ако е преобладаващо женски, знае за какво говоря - каквито клюки, интриги, подливане на вода и простотии има там - просто не е истина. Същите ги има и тук, ама съвсем! Разликата е другаде - в разбирането за необходимостта това да не излиза на повърхността в служебното общуване. В България, в много случаи е приемливо да ходиш и да сумтиш като шопар, когато личното ти отношение към някого в службата е лошо и да го гледаш изпод вежди, сякаш ти е изял вечерята - тук подобно отношение не се насърчава и особено ако го проявиш към шефове, се нарича "attitude". И поради това някои българите са склонни да очакват всички, които се държат добре, всъщност да ги приемат добре - и после затова са разочаровани, като се окаже, че може да завиждат или да ни мразят, че успяваме. Как са се появили вицовете за българите и казана, в който сами се топят едни други, мислиш - щото няма завист и топене ли?

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Карлсберг . Аз съм супер перде и не ми дреме кво казал някакъв бозав англичанин с мека китка или миризлив пакистанец за мен . Правя ги луди калинки . Изправял съм ги хиляди пъти на нокти . Хо когато те мачка административния апарат отделно хоум офис медии целенасочено . Тогава на война като на война .
    Ей това си е чиста проба attitude, много хубава илюстрация - голямата гордост на българина, че правил някого "луди калинки" - когато според разбиранията на цивилизованата част от населението тук (не цялата), няма необходимост това да се прави. А кой как възприема "мачкането" си е също въпрос на лично възприемане на света. Аз не приемам тези неща лично и гледам да не се натоварвам с подобни щуротии. ХО има задължение да се опита да допуска възможно по-малко емигранти - когато може, им отказва. И аз имам отказ за виза и знам колко обидно му става на човек, обаче като се успокои и помисли, вижда, че няма нищо лично.

А отношението на медиите и на част от населението към емигрантите в Кралството - ами и то не е национална черта. Като четох покрай сирийската криза в България какви са коментарите за бежанците - ами няма никаква разлика между това, което тук се говори за нас и това, което в България се говори за бежанците.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Аз пак си твърдя моето.

Лицемерието тук е начин на живот.

Това, че и българите си подливат вода и тн. как променя горното твърдение?!

И не, не сме сирийски бежанци. Ние сме европейски граждани и правата ни са различни.

И пак, това, че отношението не е добро към сирийските бежанци в България, как променя/каква е неговата релевантност към положението на българи и румънци в Обединеното кралство или в Германия, Италия, Испания? Щото е позволено да плюеш българи и румънци навсякъде, нали?

Във Франция - медиите срещу българи и румънци. В Германия- същото.

Най-хубавото нещо на този форум е, че споделяме личния си опит. Потребителят с името на бира по-горе живее в Уелс и е възхитен. Аз пък не съм. Той е срещнал прекрасни хора. Благородно завиждам. Аз (засега!) не съм срещнала хора, които да ме впечатлят. Добри маниери и абсолютна незаинтересованост.

Той не е живял с много хора. Аз живея в HMO, хазайна ми е натурализиран (някъде от Middle East/India/Pakistan/North Africa). Не знам точно.

Днес се събудих със спряно електричество.

Контролира парното.

Ей, те такова чудо досега (за 8 години) не бях изпитала в Обединеното кралство.

Първите ми впечатления от Кардиф са: беден, прилича на София, ужасен градски транспорт, много сериозна криза с accommodation/dental surgeries/NHS.

Аз не търся конфронтация, споделям личен опит. Ако може да е полезен на някой, да не се опари и той, това, че съм си отделила от времето да пиша си е струвало.

Аз съм тук от 8 години и съм живяла в Ланкастър, Стокпорт, Wimslow in Cheshire, Bristol, Cardiff.

Никога не съм живяла в Лондон и чета с огромен интерес това, което казват другите за Лондон и другите места, в които не съм живяла.
    Be prepared to walk the extra mile...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Що слагате всички под общ знаменател? Има и истински хора тук,стига да ги търсите.Аз такива добри хора като моите хазяй надали ще намеря скоро.Даже коледна картичка ми подариха.Имах период при смяната на работата в който забавих наема - нямаше никакъв проблем.Много земни хора,а са бритиши,даже са Уелшци.Ама много зависи на какви ще попаднеш.Само добро съм видял от тях,и когато имаха проблем с колата,е как да не им помогна? Тук от тая тема само негативизми.Аз съм видял повече добро от британци за краткото време тук,отколкото от българи за 20 и кусур години. Тъжно ми е за вас.Ама честно.
    Ма нема нужда да се абите гражданино..чак пък толкова да ви е тъжно, айде моля ве.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз пак си твърдя моето.
    И не, не сме сирийски бежанци. Ние сме европейски граждани и правата ни са различни.
    И пак, това, че отношението не е добро към сирийските бежанци в България, как променя/каква е неговата релевантност към положението на българи и румънци в Обединеното кралство или в Германия, Италия, Испания? Щото е позволено да плюеш българи и румънци навсякъде, нали?
    Аз не търся конфронтация, споделям личен опит. Ако може да е полезен на някой, да не се опари и той, това, че съм си отделила от времето да пиша си е струвало.
    И аз не очаквам да променя нечие твърдение, като излагам моето мнение. Разбира се, че всеки ще си има своето мнение, изградено на базата на неговия жизнен опит и разбирания. Аз просто казвам какво мисля и не очаквам да убедя някого да мисли като мене. Според мен, обобщения от типа на "англичаните са такива, а българите - онакива" рядко са верни.

Естествено е да мислим по различен начин, още повече, че опитът ни е съвсем различен. Както житейския ни опит като цяло, така и опитът ни в Кралството. Аз съм живяла само в Шотландия, на няколко места. Не съм живяла в Лондон, не броя няколкото посещения от по няколко дена - това не е "живеене", това е туризъм. В Уелс май съм била за по-дълго, на два пъти, живяла съм в B&B и съм разговаряла с много хора, но и това е туризъм. Дава до някаква степен представа за начина на мислене на хората, но изобщо не може да се сравнява с живеенето. Никога не съм живяла в HMO (house in multiple occupation), винаги в самостоятелни къщи, хазяите ми са били само шотландци, а жилищата - наети през агенция. В единствения случай на криза, когато се счупи голям френски прозорец, всички реагираха светкавично и още на същия ден прозорецът беше сменен. С други думи, понеже опитът ни е много различен, трудно може да ни доведе до еднакви изводи. Особено, когато човек е в криза, както си ти, много естествено е да мисли така, както ти мислиш, Мариана, аз разбирам това и не се опитвам да оспорвам твоя опит, нито опитът на друг, просто споделям какво мисля и моя опит.

Аз по принцип се впечатлявам от положителни неща, отрицателните гледам да ги отминавам, вероятно защото не искам да ги задържам в живота си по-дълго от необходимото, а и вероятно защото съм ги виждала и в България и не са ми толкова странни. Сега, например, помагам на едно семейство да кръсти детето си и разговарях с тукашен католически свещеник, защото семейството почти не говори езика. Искат единият от родителите да е католик, както и единият от кръстниците. Не настояват за документи, защото разбират, че ако документите не са тук, семейството едва ли ще може да си пътува до България, за да ги вземе, ще им повярват на думата. Няма такса за извършването на кръщенето, ще е безплатно. Свещеникът живее при църквата и каза, че може да бъде намерен почти всеки ден тук. Аз съм организирала кръщене в България, разликите са доста големи - че тук не се подхожда към човека сякаш е лъжец и трябва да докаже, че говори истината, такива неща ми правят впечатление. Естествено, това не е Хоум Офис, но все пак. Хората бяха много обезпокоени, че не могат да покажат кръщелни свидетелства и какво ще правят - свещеникът каза, би било хубаво да ги има, но ако ги няма - няма. В България, в аналогичен случай, се наложи да кръстят човека повторно, уж светото кръщение се правело само еднократно, ама... измислиха някакъв ритуал, който хем да не е съвсем свето кръщение, че не може да се повтаря, хем да дава накрая документ.... Естествено, платихме за всичко такси. Такива ми ти работи.

29. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Аз пак си твърдя моето.

Най-хубавото нещо на този форум е, че споделяме личния си опит. Потребителят с името на бира по-горе живее в Уелс и е възхитен. Аз пък не съм. Той е срещнал прекрасни хора. Благородно завиждам. Аз (засега!) не съм срещнала хора, които да ме впечатлят. Добри маниери и абсолютна незаинтересованост.

Той не е живял с много хора. Аз живея в HMO, хазайна ми е натурализиран (някъде от Middle East/India/Pakistan/North Africa). Не знам точно.

Днес се събудих със спряно електричество.

Контролира парното.

Ей, те такова чудо досега (за 8 години) не бях изпитала в Обединеното кралство.

Първите ми впечатления от Кардиф са: беден, прилича на София, ужасен градски транспорт, много сериозна криза с accommodation/dental surgeries/NHS.

Аз съм тук от 8 години и съм живяла в Ланкастър, Стокпорт, Wimslow in Cheshire, Bristol, Cardiff.

Никога не съм живяла в Лондон и чета с огромен интерес това, което казват другите за Лондон и другите места, в които не съм живяла.
    Марияна . Поклон пред теб . Едно искрено момиче . Умно след като си адвокат

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българите в бивша Югославия и Албания
    От Luftwaffe във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-03-2012, 20:20
  2. Сблъсъци в Албания. Бериша: Албания не е Тунис
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 11:13
  3. Реалност ли е да се тренира в Англия ?
    От Woodgate във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-03-2009, 09:59
  4. българия-албания 0-0 в софия
    От captain caveman във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно мнение: 29-03-2007, 19:44
  5. Дадоха Петканов на главния прокурор
    От lady във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-04-2006, 08:55

Отметки