Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 68 от общо 68
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Англия очаквания и реалност

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Нещо не успяваме да се разберем.
    Никой не е твърдял, че лицемерието и двуличието е същото като добрите маниери. Нито че тук няма лицемерие или двуличие.
    Няма да цитирам и коментирам целия пост. Това ме подсети за Петте закона на глупостта
    Третият закон на глупостта
    Глупакът е човек, чиито действия водят до загуби за някой друг и при това не носят ползи на действащия – даже могат да се обърнат срещу него

Третият закон указва, че хората се делят на 4 групи – простаци (П), умници (У), бандити (Б) и глупаци (Г). Ако Петър прави нещо, от което той самият губи, но Иван печели, то той е простак. Ако прави нещо, от което печели и той, и Иван, то той е умник. Ако действията на Петър му носят полза, но вредят на Иван, то той е бандит. А глупакът Петър прави неща, от които страдат както той, така и Иван. И точно това прави глупака опасен – ние можем да разберем логиката на бандита, той е предсказуем. Но да прогнозираш действията на глупака е невъзможно – той действа без причина, без цел, без план, на най-неочакваното място и в най-невероятния момент. Няма начин да предскажете кога идиотът ще нанесе своя удар. Дори когато атаката стане очевидна, срещу нея няма защита, защото тя няма рационална структура. Както е писал Шилер, „Срещу глупостта са безсилни дори боговете!”.
    В момента, в България са преобладаващо „Глупаците“!!!
    Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    ...Аз живея в HMO, хазайна ми е натурализиран (някъде от Middle East/India/Pakistan/North Africa). Не знам точно.
    Днес се събудих със спряно електричество.
    Контролира парното.
    Ей, те такова чудо досега (за 8 години) не бях изпитала в Обединеното кралство.
    ...
    Аз съм тук от 8 години и съм живяла в Ланкастър, Стокпорт, Wimslow in Cheshire, Bristol, Cardiff.
    Проблема ти е, че живееш в една сграда с въпросния хазяин.
    Макар за половината от твоето време - живял съм в Sheffield, Bedford, Rushden, East Wittering и за малко - на още няколко места. Не съм имал проблеми, но собствениците/хазяите си живееха на друго място.
    Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Марияна. Поклон пред теб. Едно искрено момиче. Умно след като си адвокат
    Попадна ми нещо, което съм публикувал преди време. Тъкмо се чудех „защо ми се явява сега“ и видях поста ти.
    Често съдим хората - наричаме един добър, друг лош, трети глупав, четвърти умен. Не го правете. Човекът тече като река. Всеки ден е същият и не е същият: бил е глупав, после е поумнял, бил е лош, станал е добър и обратното. Не съдете хората. Вие ги осъждате, а те вече са други.
    Лев Толстой
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

2. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

малко извън темата на какъв зрителски интерес се радва това видео... ако ще се оценява сценарист, драматургия, диалог, характери...не търсете лорда да ви пуска поредното видео той 6те ви издири и сам 6те ви се пусне

4. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    Dislikes lordm disliked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Що слагате всички под общ знаменател? Има и истински хора тук,стига да ги търсите.Аз такива добри хора като моите хазяй надали ще намеря скоро.Даже коледна картичка ми подариха.Имах период при смяната на работата в който забавих наема - нямаше никакъв проблем.Много земни хора,а са бритиши,даже са Уелшци.Ама много зависи на какви ще попаднеш.Само добро съм видял от тях,и когато имаха проблем с колата,е как да не им помогна? Тук от тая тема само негативизми.Аз съм видял повече добро от британци за краткото време тук,отколкото от българи за 20 и кусур години. Тъжно ми е за вас.Ама честно.
    много е субективно,пич! единственото добро,което съм видял от шийпшагър,беше един път,когато на един мач в кардиф,на един паркинг ме плениха соул крю(може и да не са били точно те,ама кой друг да е) и аз хъката,мъката-пиян с фанелка на QPR, зех да обеснявам на толкова развален английски,че и аз не си го разбирах,че съм турист от перу и,че съм тук по вина на едни приятели с който сме пили...пуснаха ме без да ме увредят много,но аз се насрах!

пп на следващата година,ги гоних по шепърдс буш без грам скруполи! ама това беше преди 10-12 години,вече не съм такъв човек!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    много е субективно,пич! единственото добро,което съм видял от шийпшагър,беше един път,когато на един мач в кардиф,на един паркинг ме плениха соул крю(може и да не са били точно те,ама кой друг да е) и аз хъката,мъката-пиян с фанелка на QPR, зех да обеснявам на толкова развален английски,че и аз не си го разбирах,че съм турист от перу и,че съм тук по вина на едни приятели с който сме пили...пуснаха ме без да ме увредят много,но аз се насрах!

пп на следващата година,ги гоних по шепърдс буш без грам скруполи! ама това беше преди 10-12 години,вече не съм такъв човек!
    Постъпил си малко йезуитски,ако ми позволиш!А това е приоритет на околопловдивските села,ако не се лъжа!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Постъпил си малко йезуитски,ако ми позволиш!А това е приоритет на околопловдивските села,ако не се лъжа!
    що не пробваш с пазарджишки циганин,останал съм с убеждението,че хората така са свикнали да ни мъгват.
    ама,прав си за йезуитския ми атитюд,но него го предобих тук!в българия честта значеше много,в лондон това е въпрос на трактовка,аз съм се изградил между евреи и карибски негри...
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

8. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Ти от около пловдивските села ли си

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Ти от около пловдивските села ли си
    Пази Боже!

На почивка
    Post Thanks / Like

Англия очаквания и реалност . Следват много hard преговори в които Англия е попаднала в клопка създадена от самата нея . Година и половина се питам къде е логиката да се самоизолирате . Къде е логиката да се съсипе икономиката ти , която работи прекрасно . Ако са искали да ограничат имиграцията просто е трябвало да въведат лични карти за всички . Да има адресна регистрация за всички . Системата в момента не работи . И вместо да е поправят те се лутат и не знаят какво правят . Разбиват икономиката си . Дору след брексит пак няма да въведат адресна регистрация . Пак много нелегалби . Пак се дават бързо визи на индийци пакистанци . Няма да им се получи на англичаните тотално неправилна политика . Никoй не е спечелил от протекционизъм в цялата история на човечеството
    Последно редактирано от kanarinapred : 17-12-2017 на 09:15

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Пак се дават бързо визи на индийци пакистанци - ми те си ги обичат ......

https://www.liveleak.com/view?i=ef2_1513520312
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    От поста на ала Жоро капитана,разбирам,че лошите стани на ЮК са свързани с Лондон,щото тук пакита съм виждал един,а индииец още не съм засичал.Тук не живеем по 20 човека в къща,а и не е скъпо.
    Бизнес възможности можеш да откриеш във всяка една точка на ЮК.Освен ако не си в финансовия сектор де,ама ти надали си.А ако беше щеше да си в Челси или некой друг лачен квартал,и въобще нямаше да ти пука за 10 човека в къща.

На мен какво ми харесва и ми направи впечатление.Хората са вежливи - когато пристигнах нямах интернет,но който и да спрях на улицата да го питам това и онова къде е,един не отказа да ми помогне.
    Персонала като цяло навсякъде(в услугите) е възпитан и е тама за ТЕБ.Връщане на стоки и прочие е лесно и без разправии.За разлика от България.Дори таксиджиите са възпитани и учтиви.Даже ще ти помогнат с багажа до вратата.
    Като цало чисто и подредено.Климата на мен ми харесва.Това си е лично мнение.
    В работно отношение може и по-добре да е,но в сравнение с България е песен.Съответно аз съм доволен.

Всяка държава си има трески за дялкане и мършата,но ЮК е с население 10 пъти повече от България,а в сравнение с модерните Софиянци тук като че ли хората са по-добри,и по-възпитани.Всеки си има мнение.

Аз дойдох тук за по-добър стандарт на живот и по-добри условия от работно естество.За сега очакванията ми не се различават от действителноста.Да в началото е трудно във всичко,но ако си гоУем инат не е невъзможно.Най-важното е да имаш добро ниво на език,че иначе си заникъде.Общо взето това.
    Днес бях в Лондон, вярваш ли ми, че помолих шофьора на предният автобуса, който е за летището да ми разреша да се кача, толкова гаден град с прошляци, бездомници и всякакви отрепки от цял свят и това центъра, където всички трябва да е перфектно, представям си какво е в крайните квартали. В мойто градче може да има 10 магазина, ама 300 пъти по спокойно

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Днес бях в Лондон, вярваш ли ми, че помолих шофьора на предният автобуса, който е за летището да ми разреша да се кача, толкова гаден град с прошляци, бездомници и всякакви отрепки от цял свят и това центъра, където всички трябва да е перфектно, представям си какво е в крайните квартали. В мойто градче може да има 10 магазина, ама 300 пъти по спокойно
    Без коментар!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

deijei Norway is Not in EU!!!!!!

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Аре бе Лондон боис .....къде сте?
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

deijei Norway is Not in EU!!!!!!

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

WELL DONE BRUV.... ми ние лондон-бойс сме си мърляци отрепки и вечно хай....don f care attitude...незнам за гурбетчиите аз съм тук за пънкарията...
    4ng punk's not dead

https://m.youtube.com/watch?v=7Oxqf_15k0w

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Аре бе Лондон боис .....къде сте?
    Ще се появим за вечеря

https://m.youtube.com/watch?v=BuQG6_evFc8

Post Thanks / Like

Тарикатите пътуват с такси и небрежно подхвърлят дребни монети през прозореца.Трябва да опиташ поне веднъж,ако не ти разваля бюджета,разбира се!

19. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, steve liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Не можах да зацепя, какъв автобус до летището? До Heathrow?

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Чакай, че погледнах в тази тема набързо и някой написал по-горе, че проблемите, които съм имала с хазайна си се дължат на това, че живея с хазайна си.

Бре, хора, къде ги четете тия неща? Къде ги написах? Написах, че живея в HMO. Къде казах с хазайн?!

Съчинения по картинка! В случая без картинка!

Къв хазайн? К'ви 5 лева?

Аз не наемам жилища през агенти и не наемам къщи, защото живея сама, не съм в двойка (с приятел, съпруг, деца и тн.). За такива като мен, имигрантството е напълно различен живот. Досега съм срещала само едно момиче с подобни обстоятелства на моите. Мечтаеше да се връща в България, при родители и приятели, денем и нощем.

Хазайн? Как ви хрумват тея неща, да се чуди човек! И никога няма да е с въпрос? 'Ти с хазайн ли живеееш? Какво е HMO?'

Направо твърдението! Ти така и така...

Айде да ходя на работа, че стана 6 часа! Четете това, което съм написала, ако обичате.

Благодаря предварително.
    Be prepared to walk the extra mile...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    Чакай, че погледнах в тази тема набързо и някой написал по-горе, че проблемите, които съм имала с хазайна си се дължат на това, че живея с хазайна си.

Бре, хора, къде ги четете тия неща? Къде ги написах? Написах, че живея в HMO. Къде казах с хазайн?!

Съчинения по картинка! В случая без картинка!

Къв хазайн? К'ви 5 лева?

Аз не наемам жилища през агенти и не наемам къщи, защото живея сама, не съм в двойка (с приятел, съпруг, деца и тн.). За такива като мен, имигрантството е напълно различен живот. Досега съм срещала само едно момиче с подобни обстоятелства на моите. Мечтаеше да се връща в България, при родители и приятели, денем и нощем.

Хазайн? Как ви хрумват тея неща, да се чуди човек! И никога няма да е с въпрос? 'Ти с хазайн ли живеееш? Какво е HMO?'

Направо твърдението! Ти така и така...

Айде да ходя на работа, че стана 6 часа! Четете това, което съм написала, ако обичате.

Благодаря предварително.
    Добре че не си погледнала по-обстойно!Какви коментари щеше да видиш,мани-мани,всички скочили да те нападат(и българи и не),да ти обясняват колко си в грешка!Че и хазяИна,и той,никакъв срам.Аз мислех,че само англичаните са лицемерни,пък то и натурализираните били!Вярно,твоите обстоятелства са много по-различни от на всички други,средата в която живееш и се трудиш е много по-неблагоприятна от на всички други,колегите-по-лицемерни,хазяИна-по-лош,сигурно на спирката чакаш по-дълго от всички други,а като се качиш-местата са заети!Не искам да съм на твоето място,направо тръпки ме побиват,ледени!
    Аз лично,не съм специалист,но мога да попитам колеги,как да се справиш със ситуацията.
    Trust me,I’m a doctor!

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българите в бивша Югославия и Албания
    От Luftwaffe във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-03-2012, 21:20
  2. Сблъсъци в Албания. Бериша: Албания не е Тунис
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 12:13
  3. Реалност ли е да се тренира в Англия ?
    От Woodgate във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-03-2009, 10:59
  4. българия-албания 0-0 в софия
    От captain caveman във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно мнение: 29-03-2007, 19:44
  5. Дадоха Петканов на главния прокурор
    От lady във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-04-2006, 08:55

Отметки