Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 68
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Англия очаквания и реалност

Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.
    Съвпаднаха ли очаквания и реалност?
    Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Stanley9 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Англия очаквания и реалност

Така като те слушам си хванал "Златното време" в Англия ! Когато англичаните са работили във ферма Не знам дали са крали ягоди ама тук където работа си крадат нафта от камионите нон-стоп

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Кажи как става номера, че и аз съм в бранша...

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Аз дойдох 1998 и стоях две години . Разболях се от Gадния климат , влагата и се прибрах . После съпругата ме накара и дойдохме отново през 2007 . Мен специално никога не ми е харесвало в UK . Предпочитам Германия ,Канада ,Америка . Но така се Stекаха обстоятелствата . След референдума UK тръгва надолу .И си тръгнахме .Имам планове за другаде.

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.[/FONT]
    [FONT="]Съвпаднаха ли очаквания и реалност?[/FONT]
    [FONT="]Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.
    [/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    Лорде изгледах видeoто . Много ми хареса , много си обективен , много искрен . Споделям напълно мнението ти след 12 години прекарани в лондон . След малко бих написал кое ми е харесало в UK и кое не

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.[/FONT]
    [FONT="]Съвпаднаха ли очаквания и реалност?[/FONT]
    [FONT="]Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.
    [/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    Aз лично ще изчакам да ти прочета мемоарите като ги пуснеш...иначе предполагам за това умно видео си черпил с пълни шепи идеи от Незнайко в слънчевия град и Междузвезни войни трилогията

12. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Първо бих започнал с хубавите работи в UK . Лондон е мястото в европа най страхотно за стартиране на бизнес . Тук наистина се става собственик на добър бизнес най лесно от всяка точка на Европа . Отделно много ми харесват заведенията в лондон . Кина , концерти . Спортни събития . Тук е центъра на вселената Хората в Лондон ми харесват като ги срувнявам с германци холандци скандинавци . чуствам се добре в лондон . Все едно съм у дома . Кое не харесвам на UK . За мен отвратителен климат се вали едно ситно гадно . Влага . Няма достатъчно слънце .Много скъпи наеми . Много скъпи имоти . Отвратителни институции , особено Хоум Офис . Отвратителни медии . Лицемерие в огромни размери . Много пакистанци индийци африканци това ме побърква подсъзнателно . Циганията . И като си помисля че те ти определят съдбата по институции ,кансели , банки . работа и Тн . Това ме побърква
    Последно редактирано от kanarinapred : 13-12-2017 на 23:52

14. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Няма да забравя, когато дойдох бях си направил онлайн поръчка на стойност 600 паунда, една седмица лъжене, ама днес ще дойде, ама утре и накрая се оказа, че артикула изобщо го няма в наличност. В работата типично по български, клюки, интриги, всеки скатава, абе я го свърши това, защото съм зает, общо взето от трънка на глог.

На почивка
    Post Thanks / Like

Най добрия вариант е да се направи бизнес в лондон . Да ти изкарва пари . А ти самия физически да те няма в тази страна наречена UK . Само парите от бизнеса да ти идват от Лондон , а вие да си печете дупето на Палма де майорка , канарски острови или някъде другаде

На почивка
    Post Thanks / Like

Друго което не ми харесва е как се взима дом под наем . Доказателства глупости . Аз като дойдох 2007 година с 40 000 евро пари ми бе трудно да наема апартамент . Платих 4 наема един депозит и гарант . Това е лудост . В испания българия си взимате апартамент под наем без проблем . Някак си в UK все едно си в един big брадар един малък затвор . За това ако взимате добри пари в България е по добре от колкото в UK . В Лондон са по 6-8-10 човека в един имот . Колкото и да са бедни в БГ градовете са в нормална обстановка в дом без да се чака за тоалетна баня и тн Ако си беден Uk е добре за правене на пари . Правите за 10 години 200 000 паунда . Отивате в Испания купувате един имот в валенсия за 50 000 паунда . Няма ипотеки няма влага и си гледате кефа на топло .
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-12-2017 на 07:57

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Друго което не ми харесва е как се взима дом под наем . Доказателства глупости . Аз като дойдох 2007 година с 40 000 евро пари ми бе трудно да наема апартамент . Платих 4 наема един депозит и гарант . Това е лудост . В испания българия си взимате апартамент под наем без проблем . Някак си в UK все едно си в един big брадар един малък затвор . За това ако взимате добри пари в България е по добре от колкото в UK . В Лондон са по 6-8-10 човека в един имот . Колкото и да са бедни в БГ градовете са в нормална обстановка в дом без да се чака за тоалетна баня и тн Ако си беден Uk е добре за правене на пари . Правите за 10 години 200 000 паунда . Отивате в Испания купувате един имот в валенсия за 50 000 паунда . Няма ипотеки няма влага и си гледате кефа на топло .
    значи си имал добър стандарт, щом си имал тия пари, за какво дойде в Англия? Другият вариант е да ги завъртиш тук, но да работиш за някой е било глупаво

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

От поста на ала Жоро капитана,разбирам,че лошите стани на ЮК са свързани с Лондон,щото тук пакита съм виждал един,а индииец още не съм засичал.Тук не живеем по 20 човека в къща,а и не е скъпо.
    Бизнес възможности можеш да откриеш във всяка една точка на ЮК.Освен ако не си в финансовия сектор де,ама ти надали си.А ако беше щеше да си в Челси или некой друг лачен квартал,и въобще нямаше да ти пука за 10 човека в къща.

На мен какво ми харесва и ми направи впечатление.Хората са вежливи - когато пристигнах нямах интернет,но който и да спрях на улицата да го питам това и онова къде е,един не отказа да ми помогне.
    Персонала като цяло навсякъде(в услугите) е възпитан и е тама за ТЕБ.Връщане на стоки и прочие е лесно и без разправии.За разлика от България.Дори таксиджиите са възпитани и учтиви.Даже ще ти помогнат с багажа до вратата.
    Като цало чисто и подредено.Климата на мен ми харесва.Това си е лично мнение.
    В работно отношение може и по-добре да е,но в сравнение с България е песен.Съответно аз съм доволен.

Всяка държава си има трески за дялкане и мършата,но ЮК е с население 10 пъти повече от България,а в сравнение с модерните Софиянци тук като че ли хората са по-добри,и по-възпитани.Всеки си има мнение.

Аз дойдох тук за по-добър стандарт на живот и по-добри условия от работно естество.За сега очакванията ми не се различават от действителноста.Да в началото е трудно във всичко,но ако си гоУем инат не е невъзможно.Най-важното е да имаш добро ниво на език,че иначе си заникъде.Общо взето това.

20. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

........
    На теб кой ти е стария никнейм.....или старите
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

На почивка
    Post Thanks / Like

Дими не си откровен . Ти сам каза че си в UK заради парите да се спестява . И после се прибирате в България . Никoй не си тръгва от място което му харесва. Единствено лорда е откровен и истински . Много добре отразява действителноста в UK

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Много добре отразява действителноста в UK
    Сам не подозираш колко си прав.

24. Dislikes dimi_m disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Лицемерие в огромни размери.
    Де да беше само в Лондон или УК. По цял свят е така. Така наречения съвременен свят.
    Сайт посветен само и единствено на Пожелания за рожден ден

Post Thanks / Like

Абе малко се изхвърляш за Лондон, ама не искам да споря. Щом лесно се прави бизнес в Лондон, защо 80% от нашенците работят за някой и живеят мизерно в някакви квартири с по 10 човека вътре. Много е скапана бюрокрацията в Англия, за едно нещо се чака с месеци, а времето е пари.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    . Щом лесно се прави бизнес в Лондон, защо 80% от нашенците работят за някой и живеят мизерно в някакви квартири с по 10 човека вътре..
    Отговорът е в предния ми пост,същия който не харесваш.

Post Thanks / Like

Иначе браво на Наско, два пъти го гледах това видео, много ми хареса.

На почивка
    Post Thanks / Like

Ако правите бизнес в голям град или малък град е различно . Единствено в Лондон и големите северно американски градове обикновен човек ,не много умен би могъл да стане милионер . По селата няма как да стане и малките градчета Отделно специално на запад извън големите градове е супер скучно . Няма концерти спортни състезания музей значими събития и тн . UK е Лондон другото е нула
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-12-2017 на 23:38

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Ако правите бизнес в голям град или малък град е различно . Единствено в Лондон и големите северно американски градове обикновен човек ,не много умен би могъл да стане милионер . По селата няма как да стане и малките градчета Отделно специално на запад извън големите градове е супер скучно . Няма концерти спортни състезания музей значими събития и тн . UK е Лондон другото е нула
    Дрън-дрън.Във Нюкасъл беше пълно с милионери в най-бедния район на Англия.Какво им е на градове като Манчестър,Единбург,Кардиф и мнохо други? И тук на село има богати.Даже по селата сволач няма.

Отвори някой сайт и виж какви са цените на имотите в примерно Госфорт,Южен Госфорт,Източен Джесмънд и имаше още няколко...почти всичко е над милион в лири.Даже имаше и за по 4-5.Те кво тия всичките парите от Лондон ли си ги вадят? Ама толкова си залупен,че чак си хлътнал.
    Последно редактирано от Carlsberg : 15-12-2017 на 00:09

Post Thanks / Like

Но има едно друго нещо, конкуренцията е по голяма в Лондон и силният изяжда по-слабия. Ако искаш да правиш бизнес, трябва да имаш много пари, не че е невъзможно, но ако искаш да отвориш заведение, ще е в крайните квартали. Само съм чувал за един българин, който е имал собствени бутици и апартаменти , баш в центъра на Лондон, казваше се Косьо самоковеца, за друг не съм чувал

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Но има едно друго нещо, конкуренцията е по голяма в Лондон и силният изяжда по-слабия. Ако искаш да правиш бизнес, трябва да имаш много пари, не че е невъзможно, но ако искаш да отвориш заведение, ще е в крайните квартали. Само съм чувал за един българин, който е имал собствени бутици и апартаменти , баш в центъра на Лондон, казваше се Косьо самоковеца, за друг не съм чувал
    Той от продажбата на картофи си ги е купил тия.Ама нали и той замина във вечните ловни полета...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Той от продажбата на картофи си ги е купил тия.Ама нали и той замина във вечните ловни полета...
    Не е от картофки, от сиренки със сирене, петък пазар в Самоков

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Първо бих започнал с хубавите работи в UK . Лондон е мястото в европа най страхотно за стартиране на бизнес . Тук наистина се става собственик на добър бизнес най лесно от всяка точка на Европа . Отделно много ми харесват заведенията в лондон . Кина , концерти . Спортни събития . Тук е центъра на вселената Хората в Лондон ми харесват като ги срувнявам с германци холандци скандинавци . чуствам се добре в лондон . Все едно съм у дома . Кое не харесвам на UK . За мен отвратителен климат се вали едно ситно гадно . Влага . Няма достатъчно слънце .Много скъпи наеми . Много скъпи имоти . Отвратителни институции , особено Хоум Офис . Отвратителни медии . Лицемерие в огромни размери . Много пакистанци индийци африканци това ме побърква подсъзнателно . Циганията . И като си помисля че те ти определят съдбата по институции ,кансели , банки . работа и Тн . Това ме побърква
    Поздравления, че си взел правилното решение да се върнеш в България - Кралството е многорасова страна и когото присъствието на други раси го побърква подсъзнателно или надсъзнателно, мястото му наистина не е тук.

За лицемерието.... според речника, лицемерие означава "поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и добронамереност." За лицемерие говорят обикновено хора, които
    1. се чувстват по-добре, когато в различните институции ги ругаят, това им се вижда по-"домашно", така са си свикнали.
    2. бъркат елементарната учтивост с добро лично отношение - т.е. смятат, че когато някой се държи любезно, значи им мисли доброто или им е приятел. И когато впоследствие установят, че няма приятелство - наричат това "лицемерие", защото скачат в другата крайност - щом не ми е приятел, а се държи добре, значи е злонамерен и неискрен.

Става дума за неправилно тълкуване на поведението на другите. "Държи се добре - трябва да е приятел. Щом не е приятел - по-добре да ме гледа начумерено и да ме нагрубява, за да виждам, че не е приятел..." А всъщност във всички цивилизовани страни учтивостта и любезността не е израз на някакво добро лично отношение или приятелство, а стандарт на общуване с непознати клиенти, няма значение дали ги харесваш или не. Въпрос на лично възпитание. Хората, които в семейството си, от България са възпитани в учтивост и любезност и смятат това за норма, не се чувстват разочаровани от лицемерие тук.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българите в бивша Югославия и Албания
    От Luftwaffe във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-03-2012, 20:20
  2. Сблъсъци в Албания. Бериша: Албания не е Тунис
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 11:13
  3. Реалност ли е да се тренира в Англия ?
    От Woodgate във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-03-2009, 09:59
  4. българия-албания 0-0 в софия
    От captain caveman във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно мнение: 29-03-2007, 19:44
  5. Дадоха Петканов на главния прокурор
    От lady във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-04-2006, 08:55

Отметки