Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 68

Hybrid View

Предишно мнение Предишно мнение   Следващо мнение Следващо мнение
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Англия очаквания и реалност

Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.
    Съвпаднаха ли очаквания и реалност?
    Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Stanley9 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Англия очаквания и реалност

Така като те слушам си хванал "Златното време" в Англия ! Когато англичаните са работили във ферма Не знам дали са крали ягоди ама тук където работа си крадат нафта от камионите нон-стоп

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Кажи как става номера, че и аз съм в бранша...

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Аз дойдох 1998 и стоях две години . Разболях се от Gадния климат , влагата и се прибрах . После съпругата ме накара и дойдохме отново през 2007 . Мен специално никога не ми е харесвало в UK . Предпочитам Германия ,Канада ,Америка . Но така се Stекаха обстоятелствата . След референдума UK тръгва надолу .И си тръгнахме .Имам планове за другаде.

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.[/FONT]
    [FONT="]Съвпаднаха ли очаквания и реалност?[/FONT]
    [FONT="]Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.
    [/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    Лорде изгледах видeoто . Много ми хареса , много си обективен , много искрен . Споделям напълно мнението ти след 12 години прекарани в лондон . След малко бих написал кое ми е харесало в UK и кое не

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Искам да повдигна една тема за какви бяха очакванията ви, преди да дойдете във Великобритания и каква същност е реалността която видвяхте.[/FONT]
    [FONT="]Съвпаднаха ли очаквания и реалност?[/FONT]
    [FONT="]Във видеото, което направих аз споделям какви бяха моите очаквания и каква е реалността която видях.
    [/FONT]
    [FONT="] [/FONT]
    Aз лично ще изчакам да ти прочета мемоарите като ги пуснеш...иначе предполагам за това умно видео си черпил с пълни шепи идеи от Незнайко в слънчевия град и Междузвезни войни трилогията

12. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Първо бих започнал с хубавите работи в UK . Лондон е мястото в европа най страхотно за стартиране на бизнес . Тук наистина се става собственик на добър бизнес най лесно от всяка точка на Европа . Отделно много ми харесват заведенията в лондон . Кина , концерти . Спортни събития . Тук е центъра на вселената Хората в Лондон ми харесват като ги срувнявам с германци холандци скандинавци . чуствам се добре в лондон . Все едно съм у дома . Кое не харесвам на UK . За мен отвратителен климат се вали едно ситно гадно . Влага . Няма достатъчно слънце .Много скъпи наеми . Много скъпи имоти . Отвратителни институции , особено Хоум Офис . Отвратителни медии . Лицемерие в огромни размери . Много пакистанци индийци африканци това ме побърква подсъзнателно . Циганията . И като си помисля че те ти определят съдбата по институции ,кансели , банки . работа и Тн . Това ме побърква
    Последно редактирано от kanarinapred : 13-12-2017 на 23:52

14. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Лицемерие в огромни размери.
    Де да беше само в Лондон или УК. По цял свят е така. Така наречения съвременен свят.
    Сайт посветен само и единствено на Пожелания за рожден ден

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Първо бих започнал с хубавите работи в UK . Лондон е мястото в европа най страхотно за стартиране на бизнес . Тук наистина се става собственик на добър бизнес най лесно от всяка точка на Европа . Отделно много ми харесват заведенията в лондон . Кина , концерти . Спортни събития . Тук е центъра на вселената Хората в Лондон ми харесват като ги срувнявам с германци холандци скандинавци . чуствам се добре в лондон . Все едно съм у дома . Кое не харесвам на UK . За мен отвратителен климат се вали едно ситно гадно . Влага . Няма достатъчно слънце .Много скъпи наеми . Много скъпи имоти . Отвратителни институции , особено Хоум Офис . Отвратителни медии . Лицемерие в огромни размери . Много пакистанци индийци африканци това ме побърква подсъзнателно . Циганията . И като си помисля че те ти определят съдбата по институции ,кансели , банки . работа и Тн . Това ме побърква
    Поздравления, че си взел правилното решение да се върнеш в България - Кралството е многорасова страна и когото присъствието на други раси го побърква подсъзнателно или надсъзнателно, мястото му наистина не е тук.

За лицемерието.... според речника, лицемерие означава "поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и добронамереност." За лицемерие говорят обикновено хора, които
    1. се чувстват по-добре, когато в различните институции ги ругаят, това им се вижда по-"домашно", така са си свикнали.
    2. бъркат елементарната учтивост с добро лично отношение - т.е. смятат, че когато някой се държи любезно, значи им мисли доброто или им е приятел. И когато впоследствие установят, че няма приятелство - наричат това "лицемерие", защото скачат в другата крайност - щом не ми е приятел, а се държи добре, значи е злонамерен и неискрен.

Става дума за неправилно тълкуване на поведението на другите. "Държи се добре - трябва да е приятел. Щом не е приятел - по-добре да ме гледа начумерено и да ме нагрубява, за да виждам, че не е приятел..." А всъщност във всички цивилизовани страни учтивостта и любезността не е израз на някакво добро лично отношение или приятелство, а стандарт на общуване с непознати клиенти, няма значение дали ги харесваш или не. Въпрос на лично възпитание. Хората, които в семейството си, от България са възпитани в учтивост и любезност и смятат това за норма, не се чувстват разочаровани от лицемерие тук.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Поздравления, че си взел правилното решение да се върнеш в България - Кралството е многорасова страна и когото присъствието на други раси го побърква подсъзнателно или надсъзнателно, мястото му наистина не е тук.

За лицемерието.... според речника, лицемерие означава "поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и добронамереност." За лицемерие говорят обикновено хора, които
    1. се чувстват по-добре, когато в различните институции ги ругаят, това им се вижда по-"домашно", така са си свикнали.
    2. бъркат елементарната учтивост с добро лично отношение - т.е. смятат, че когато някой се държи любезно, значи им мисли доброто или им е приятел. И когато впоследствие установят, че няма приятелство - наричат това "лицемерие", защото скачат в другата крайност - щом не ми е приятел, а се държи добре, значи е злонамерен и неискрен.

Става дума за неправилно тълкуване на поведението на другите. "Държи се добре - трябва да е приятел. Щом не е приятел - по-добре да ме гледа начумерено и да ме нагрубява, за да виждам, че не е приятел..." А всъщност във всички цивилизовани страни учтивостта и любезността не е израз на някакво добро лично отношение или приятелство, а стандарт на общуване с непознати клиенти, няма значение дали ги харесваш или не. Въпрос на лично възпитание. Хората, които в семейството си, от България са възпитани в учтивост и любезност и смятат това за норма, не се чувстват разочаровани от лицемерие тук.
    https://goo.gl/images/ydozn1
    Виж снимката, тя описва най добре лицемерието. Явно и ти си от тия хора тук , които приемат лицемерието за нещо нормално, дори си и щастлива, че живееш в такава държава, само бих казал- много жалко за теб.
    Последно редактирано от dimi_m : 15-12-2017 на 15:56

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    https://goo.gl/images/ydozn1
    Виж снимката, тя описва най добре лицемерието. Явно и ти си от тия хора тук , които приемат лицемерието за нещо нормално, дори си и щастлива, че живееш в такава държава, само бих казал- много жалко за теб.
    Ти за мен не се кахъри, миличък. Твоите заключения за мен само показват, че не успяваш да разбереш какво казвам. Лицемерие съществува като качество, твоята картинка я описва - но тази дума е подходяща за хора, с които си мислим, че сме близки - а те не са искрени към нас - хора, които ни се пишат приятели, например. Или когато някой се подмазва на боса за облаги, а зад гърба му говори гадости.

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравят всички с лошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Ти за мен не се кахъри, миличък. Твоите заключения за мен само показват, че не успяваш да разбереш какво казвам. Лицемерие съществува като качество, твоята картинка я описва - но тази дума е подходяща за хора, с които си мислим, че сме близки - а те не са искрени към нас - хора, които ни се пишат приятели, например. Или когато някой се подмазва на боса за облаги, а зад гърба му говори гадости.

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравятлошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.
    Тази снимка показва една голяма част от англичаните какво представлява и трябва да си най голямата глупачка , ако започнеш да им вярваш на приказките, че ти една ли не си номер едно.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

За разлика от тези случаи, любезността в обслужващите сфери или в общуването с непознати не се нарича лицемерие, а добро възпитание. Гледам, ти е жал за хора, които са свикнали с добри обноски и ги намират за норма. На мен пък ми е жал за хора, които ходят вечно начумерени и отравят всички с лошото си настроение - но наричат това искреност и откритост и се гордеят с него. Те рядко успяват в Кралството.

В обслужващите сфери няма такова нещо като добро възпитание. Там си го пише като те наемат, че душата ти може да плаче, но ти трябва да вадиш 100 карата усмивка в услуга на клиента.

Post Thanks / Like

Няма да забравя, когато дойдох бях си направил онлайн поръчка на стойност 600 паунда, една седмица лъжене, ама днес ще дойде, ама утре и накрая се оказа, че артикула изобщо го няма в наличност. В работата типично по български, клюки, интриги, всеки скатава, абе я го свърши това, защото съм зает, общо взето от трънка на глог.

На почивка
    Post Thanks / Like

Най добрия вариант е да се направи бизнес в лондон . Да ти изкарва пари . А ти самия физически да те няма в тази страна наречена UK . Само парите от бизнеса да ти идват от Лондон , а вие да си печете дупето на Палма де майорка , канарски острови или някъде другаде

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

........
    На теб кой ти е стария никнейм.....или старите
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

На почивка
    Post Thanks / Like

Друго което не ми харесва е как се взима дом под наем . Доказателства глупости . Аз като дойдох 2007 година с 40 000 евро пари ми бе трудно да наема апартамент . Платих 4 наема един депозит и гарант . Това е лудост . В испания българия си взимате апартамент под наем без проблем . Някак си в UK все едно си в един big брадар един малък затвор . За това ако взимате добри пари в България е по добре от колкото в UK . В Лондон са по 6-8-10 човека в един имот . Колкото и да са бедни в БГ градовете са в нормална обстановка в дом без да се чака за тоалетна баня и тн Ако си беден Uk е добре за правене на пари . Правите за 10 години 200 000 паунда . Отивате в Испания купувате един имот в валенсия за 50 000 паунда . Няма ипотеки няма влага и си гледате кефа на топло .
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-12-2017 на 07:57

Post Thanks / Like

Друго което не ми харесва е как се взима дом под наем . Доказателства глупости . Аз като дойдох 2007 година с 40 000 евро пари ми бе трудно да наема апартамент . Платих 4 наема един депозит и гарант . Това е лудост . В испания българия си взимате апартамент под наем без проблем . Някак си в UK все едно си в един big брадар един малък затвор . За това ако взимате добри пари в България е по добре от колкото в UK . В Лондон са по 6-8-10 човека в един имот . Колкото и да са бедни в БГ градовете са в нормална обстановка в дом без да се чака за тоалетна баня и тн Ако си беден Uk е добре за правене на пари . Правите за 10 години 200 000 паунда . Отивате в Испания купувате един имот в валенсия за 50 000 паунда . Няма ипотеки няма влага и си гледате кефа на топло .
    значи си имал добър стандарт, щом си имал тия пари, за какво дойде в Англия? Другият вариант е да ги завъртиш тук, но да работиш за някой е било глупаво

Post Thanks / Like

Абе малко се изхвърляш за Лондон, ама не искам да споря. Щом лесно се прави бизнес в Лондон, защо 80% от нашенците работят за някой и живеят мизерно в някакви квартири с по 10 човека вътре. Много е скапана бюрокрацията в Англия, за едно нещо се чака с месеци, а времето е пари.

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

. Щом лесно се прави бизнес в Лондон, защо 80% от нашенците работят за някой и живеят мизерно в някакви квартири с по 10 човека вътре..
    Отговорът е в предния ми пост,същия който не харесваш.

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

От поста на ала Жоро капитана,разбирам,че лошите стани на ЮК са свързани с Лондон,щото тук пакита съм виждал един,а индииец още не съм засичал.Тук не живеем по 20 човека в къща,а и не е скъпо.
    Бизнес възможности можеш да откриеш във всяка една точка на ЮК.Освен ако не си в финансовия сектор де,ама ти надали си.А ако беше щеше да си в Челси или некой друг лачен квартал,и въобще нямаше да ти пука за 10 човека в къща.

На мен какво ми харесва и ми направи впечатление.Хората са вежливи - когато пристигнах нямах интернет,но който и да спрях на улицата да го питам това и онова къде е,един не отказа да ми помогне.
    Персонала като цяло навсякъде(в услугите) е възпитан и е тама за ТЕБ.Връщане на стоки и прочие е лесно и без разправии.За разлика от България.Дори таксиджиите са възпитани и учтиви.Даже ще ти помогнат с багажа до вратата.
    Като цало чисто и подредено.Климата на мен ми харесва.Това си е лично мнение.
    В работно отношение може и по-добре да е,но в сравнение с България е песен.Съответно аз съм доволен.

Всяка държава си има трески за дялкане и мършата,но ЮК е с население 10 пъти повече от България,а в сравнение с модерните Софиянци тук като че ли хората са по-добри,и по-възпитани.Всеки си има мнение.

Аз дойдох тук за по-добър стандарт на живот и по-добри условия от работно естество.За сега очакванията ми не се различават от действителноста.Да в началото е трудно във всичко,но ако си гоУем инат не е невъзможно.Най-важното е да имаш добро ниво на език,че иначе си заникъде.Общо взето това.

29. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    От поста на ала Жоро капитана,разбирам,че лошите стани на ЮК са свързани с Лондон,щото тук пакита съм виждал един,а индииец още не съм засичал.Тук не живеем по 20 човека в къща,а и не е скъпо.
    Бизнес възможности можеш да откриеш във всяка една точка на ЮК.Освен ако не си в финансовия сектор де,ама ти надали си.А ако беше щеше да си в Челси или некой друг лачен квартал,и въобще нямаше да ти пука за 10 човека в къща.

На мен какво ми харесва и ми направи впечатление.Хората са вежливи - когато пристигнах нямах интернет,но който и да спрях на улицата да го питам това и онова къде е,един не отказа да ми помогне.
    Персонала като цяло навсякъде(в услугите) е възпитан и е тама за ТЕБ.Връщане на стоки и прочие е лесно и без разправии.За разлика от България.Дори таксиджиите са възпитани и учтиви.Даже ще ти помогнат с багажа до вратата.
    Като цало чисто и подредено.Климата на мен ми харесва.Това си е лично мнение.
    В работно отношение може и по-добре да е,но в сравнение с България е песен.Съответно аз съм доволен.

Всяка държава си има трески за дялкане и мършата,но ЮК е с население 10 пъти повече от България,а в сравнение с модерните Софиянци тук като че ли хората са по-добри,и по-възпитани.Всеки си има мнение.

Аз дойдох тук за по-добър стандарт на живот и по-добри условия от работно естество.За сега очакванията ми не се различават от действителноста.Да в началото е трудно във всичко,но ако си гоУем инат не е невъзможно.Най-важното е да имаш добро ниво на език,че иначе си заникъде.Общо взето това.
    Днес бях в Лондон, вярваш ли ми, че помолих шофьора на предният автобуса, който е за летището да ми разреша да се кача, толкова гаден град с прошляци, бездомници и всякакви отрепки от цял свят и това центъра, където всички трябва да е перфектно, представям си какво е в крайните квартали. В мойто градче може да има 10 магазина, ама 300 пъти по спокойно

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Днес бях в Лондон, вярваш ли ми, че помолих шофьора на предният автобуса, който е за летището да ми разреша да се кача, толкова гаден град с прошляци, бездомници и всякакви отрепки от цял свят и това центъра, където всички трябва да е перфектно, представям си какво е в крайните квартали. В мойто градче може да има 10 магазина, ама 300 пъти по спокойно
    Без коментар!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

WELL DONE BRUV.... ми ние лондон-бойс сме си мърляци отрепки и вечно хай....don f care attitude...незнам за гурбетчиите аз съм тук за пънкарията...
    4ng punk's not dead

https://m.youtube.com/watch?v=7Oxqf_15k0w

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Тарикатите пътуват с такси и небрежно подхвърлят дребни монети през прозореца.Трябва да опиташ поне веднъж,ако не ти разваля бюджета,разбира се!

34. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto, steve liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българите в бивша Югославия и Албания
    От Luftwaffe във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 02-03-2012, 20:20
  2. Сблъсъци в Албания. Бериша: Албания не е Тунис
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 22-01-2011, 11:13
  3. Реалност ли е да се тренира в Англия ?
    От Woodgate във форум Спорт
    Отговори: 25
    Последно мнение: 12-03-2009, 09:59
  4. българия-албания 0-0 в софия
    От captain caveman във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно мнение: 29-03-2007, 19:44
  5. Дадоха Петканов на главния прокурор
    От lady във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-04-2006, 08:55

Отметки