Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

По подразбиране Регистрация на фирма

Здравейте,
    колко сложна е регистрацията на фирма? Извършвам freelance услуги от времен на време и ми трябва фирма, за да пускам инвойси към тези фирми. Наето лице съм, това ще представлява ли някакъв проблем или?
    Освен ако няма добър законен начин за пускане на не-периодични фактури от физическо лице към юридическо лице. Понякога фирмите са норвежки или немски.
    Четох някъде,че първите 50к лири не се облагат с данъци (нещо като подпомагане на новостартиращата фирма)?

Благодаря предварително.
    Г.
    Съдбата обича смелите.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Регистрация на фирма

Цитирай Първоначално написано от ruhl Виж мнението
    Здравейте,
    колко сложна е регистрацията на фирма? Извършвам freelance услуги от времен на време и ми трябва фирма, за да пускам инвойси към тези фирми. Наето лице съм, това ще представлява ли някакъв проблем или?
    Освен ако няма добър законен начин за пускане на не-периодични фактури от физическо лице към юридическо лице. Понякога фирмите са норвежки или немски.
    Четох някъде,че първите 50к лири не се облагат с данъци (нещо като подпомагане на новостартиращата фирма)?

Благодаря предварително.
    Г.
    А ти ... каква фирма, тоест - като какъв искаш да работиш?
    Щото всички са self-employed, ама вариантите са - sole trader (едноличен търговец - физическо лице), LTD/Limited company (на български ООД) и още няколко вида.

За sole trader регистрацията - Register for and file your Self Assessment tax return
    За LTD - Starting a company

Колкото до данъка - има си необлагаем минимум, ама не е 50К, а само 11'500 на година.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

@jhoro правя чертежи и разни визуализации за разхни инвеститори и фирми. Работя ги от вкъщи за сега от домашния си компютър и за момента им пускам фактури от българската ми фирма, но става едно постоянно прехвърляне на пари от бг сметки в юк сметки и така губя реално пари от ковертиране и тъпи такси. Това беше и идеята ми дали няма да е по-изгодно да направя фирма тук с тукашна сметка. Май като чета формите най-добре ще е да съм Sole Trader. До данъка - интересно, един колега от офиса защо ми каза, че били към 50к първоначално? Може би си е направил майтап или е говорил за нещо друго.
    Съдбата обича смелите.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

@jhoro правя чертежи и разни визуализации за разни инвеститори и фирми. Работя ги от вкъщи за сега от домашния си компютър и за момента им пускам фактури от българската ми фирма, но става едно постоянно прехвърляне на пари от бг сметки в юк сметки и така губя реално пари от ковертиране и тъпи такси. Това беше и идеята ми дали няма да е по-изгодно да направя фирма тук с тукашна сметка. Май като чета формите най-добре ще е да съм Sole Trader. До данъка - интересно, един колега от офиса защо ми каза, че били към 50к първоначално? Може би си е направил майтап или е говорил за нещо друго.
    Здравей отново!
    Мисля си, че има няколко варианта - с уговорката, че с някой неща ... не съм се сблъсквал реално.

1. Казваш, че имаш фирма, регистрирана в Бг. Ако само разходите по трансферите са ти проблем - защо не регистрираш фирмена сметка в ЮК? Това ми хрумна в момента, но на няколко места попадам на насоки към HSBC. Препоръчват ги като „много добри в международния малък бизнес“.
    Тук мисля, че е добре да се включи някой по-опитен счетоводител.

2. Sole trader. Работиш си и уведомяваш HMRC за което. Понеже Sole trader-а е физическо лице - не е нужен бизнес банк акаунт, а обикновен, какъвто предполагам имаш.
    Просто си минаваш процедурата Register for and file your Self Assessment tax return, получаваш си UTR-номера и всяка тодина си подаваш данъчната декларация.
    Щом работиш в тази област - погледни и тази страница - Online and distance selling

Колкото до данъците (което ти е говорил твоя колега) най-вероятно е имал предвид Корпоративния данък за Ltd фирмите.
    От данъчната 2016/17 година, Ltd фирмите не получават 10% данъчен кредит върху дивидентите. Вместо това им се дава допълнение, в размер на £5'000 за доходите от дивиденти, към необлагаемия минимум - £11'000 за 2016/17. Тоест - това са £5'000 (а не £50'000) с нулева ставка.
    Справка - Limited Company Dividends Tax Guide
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Докато чакаме питащия да уточни къде живее - можем да поразсъждаваме.
    Потребителят живее в UK. Писал го е тук.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ jhoro, ruhl thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Здрайвете, в Лондон живея, но имам фирма в Бг. Идеята, която Jhoro споменава е интересна, Sole регистрация в uk и по лична сметка. Това има ли как да навреди на employment-a?
    За момента много полезна дискусия се получва, благодаря.
    @Jhoro - заповядай ако искаш - Barnet, London.
    Съдбата обича смелите.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Здрайвете, в Лондон живея, но имам фирма в Бг. Идеята, която Jhoro споменава е интересна, Sole регистрация в uk и по лична сметка. Това има ли как да навреди на employment-a?
    За момента много полезна дискусия се получва, благодаря.
    @Jhoro - заповядай ако искаш - Barnet, London.
    Не виждам (принципно) как ще навреди на employment-a. Нито ще си първият, нито последния, който едновременно е нает и самонает. Повечето работодатели нямат нищо против.
    Накрая ще подадеш Self Employment tax return и ще впише ВСИЧКИ доходи. И от employment-a, и от Self Employment -а.

Колкото до поканата - Благодаря, но...
    Октомври бях в Лондон и скоро не предвиждам. В момента съм - за пореден път - в България.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Щом живееш в УК, можеш да си регистрираш ЛТД по-добре е от данъчна гледна точка, но е най-добре да го обсъдиш със счетоводител.

10. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Jhorо, живеенето abroad променя нещата за self-employed, казвам го като счетоводител. Твоите съвети не са обосновани от данъчна и законна гледна точка. Щом лицето живее в UK подлежи на санкции ако прекарва пари през българска фирма и не ги декларира като доход тук, дънък се дължи в страната където живее лицето.

12. БЛАГОДАРЯ ruhl thanked for this post
    Lifestyle designer
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не виждам (принципно) как ще навреди на employment-a. Нито ще си първият, нито последния, който едновременно е нает и самонает. Повечето работодатели нямат нищо против.
    Накрая ще подадеш Self Employment tax return и ще впише ВСИЧКИ доходи. И от employment-a, и от Self Employment -а.

Колкото до поканата - Благодаря, но...
    Октомври бях в Лондон и скоро не предвиждам. В момента съм - за пореден път - в България.
    Каква е идеята за вписването в двата вида доходи при положение, че работодателят ми подава всичко?
    Съдбата обича смелите.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Каква е идеята за вписването в двата вида доходи при положение, че работодателят ми подава всичко?
    Елементарно Уотсън. Необлагаемия минимум и таблицата със ставките!!!

Като нает ти имаш едни доходи, които са обложени. Като самонает имаш други, които тепърва ще се облагат.
    Но - ако само като самонает си под минимума, няма да дължиш данък. Но събрано с дохода от емплоймънта - нещата се промент.

Споко - вноските, които е направил работодателя (от твое име) се приспадат.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Регистрация на фирма в областта на електротехниката
    От Install във форум Професии и работа
    Отговори: 4
    Последно мнение: 26-08-2014, 10:45
  2. Какви документи са нужни за регистрация на фирма и какви разходи има
    От iceeto във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-06-2012, 21:55
  3. Регистрация на клон на ООД в UK , или нова фирма
    От tania_blagova във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 29-11-2011, 13:08
  4. Регистрация на фирма с друг бизнес партньор
    От jivas_as във форум Registration Certificates
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-02-2010, 17:02
  5. Регистрация на фирма
    От yoyo във форум Self-Employed
    Отговори: 23
    Последно мнение: 26-11-2007, 12:04

Етикети за тази тема

Отметки