Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 233 от 281 ПървиПърви ... 133183223231232233234235243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5 801 до 5 825 от общо 7010
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

А дали не е търсен точно този ефект?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Да не изтичат пари от държавата . Нали точно от това се получават кризите . Плашат се хората с наближаваща криза и те си теглят парите от банките . Останат ли банките без пари айде чао . Нали в Гърция им даваха само по 10 евро на ден да теглят . Голямата депресия точно заради това е станала . Всичк са си изтеглили парите от американските банки . Тук нема да има криза ама нали питаш с каква цел се прави .
    Това няма как да го приложат към всеки. Според мен само тия с британско поданство ще важи. Ако си сезонен работник , майстор който е дошъл например да направи гипсокартон на някой си или пък си командирован за 6 месеца, как така някой ще ти вземе парите на летището.
    Това ако го направят, край със сезбооните работници, кой ще дойде в този случай да работи, хората после да немогат да си вземат парите в България
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

На 1 ноември нема да бачкат банките ако излязат без сделка . Това е стара новина , но актуална !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да не е банк Холидей? . Аааа и дими е на свинско и винско

Post Thanks / Like

На 1 ноември нема да бачкат банките ако излязат без сделка . Това е стара новина , но актуална !
    И какво от това, аз не ходя всеки месец до банката, имам онлайн банкиране, плащам в магазин с карта и тегля от банкомат пари
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да , то мене и тебе не ни бърка , ама сигурно има причина да го направят , уж за да смекчат негативните последици за икономиката при изход без сделка каквото и да значи това !

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    И какво от това, аз не ходя всеки месец до банката, имам онлайн банкиране, плащам в магазин с карта и тегля от банкомат пари
    щом теб не те бърка си мислиш ,че няма нищо не редно ...
    © ®

Демократично беше да се насрочат избори, защото тоя парламент очевидно не работи, Борис избра другия начин, рискован, конституциоинен, но трябваше да е крайна мярка. Прескочи едно стъпало.
    НО няма да се учудя ако нещата се развият главоломно в последния момент.

9. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Дали няма да го изгонят с камъни Боко

Хю Грант избухна срещу Борис Джонсън: Прекалено рекламирана гумена играчка за баня
    https://m.dir.bg/dnes/svyat/hyu-gran...achka-za-banya

11. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    След първи ноември опитай да прехвърлиш 5000 паунда от английската ти банка към България . ще имаш огромни проблеми . А kакто ти го каза Мартини опитай да вземеш в самолета за БГ над 1000 паунда в брой и ще ти ги вземат . После ходи с месеци по съдилища

Старо куче
    Post Thanks / Like

Защо? Повечето банки използват SEPA и SWIFT за преводи, които не са свързани с брекзит. Дори SEPA да спрат ще си остане SWIFT.

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Дали няма да го изгонят с камъни Боко

https://m.dir.bg/dnes/svyat/hyu-gran...achka-za-banya
    А дано, искам малко филм да има.
    Не демократично ми е, но не знайно защо се кефя на тоя пънко-анархизъм.

15. ХАРЕСВАМ! deijei, Kearny liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Чело коте книжки, но недочело.

До 14/10 е съспенд-нат парламента. След това до 31-ви ще си работи. какъв е проблемът? Ако действително нещата отиват на зле, депутатите ще имат време да се съберат и да проточат преговорите или да отхвърлят евентуално Излизане без сделка.

Боби Джонсън ще на прага на това да влезе в учебниците по история.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Защо? Повечето банки използват SEPA и SWIFT за преводи, които не са свързани с брекзит. Дори SEPA да спрат ще си остане SWIFT.
    Не знам защо . Такава идея им се върти на британските депутати !

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Нещо не си разбрал. Не искат да затворят банките на 1ви ноември, а да го направят банк холидей...Пълни глупости.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    След първи ноември опитай да прехвърлиш 5000 паунда от английската ти банка към България . ще имаш огромни проблеми . А kакто ти го каза Мартини опитай да вземеш в самолета за БГ над 1000 паунда в брой и ще ти ги вземат . После ходи с месеци по съдилища
    За след 1 ноември не знам, ама и ти не знаеш. За разлика от това, знам за преди 1 ноември - че ти и Мартини говорите глупости. Може да се взимат както в самолет, така и през други граници в рамките на ЕС суми, много по-големи от 1000 паунда. Само че над 1000 паунда имат право да ти задават въпроси за предназначението на парите и да искат документи за произхода им. Взимат парите само ако нямаш смислени обяснения и документи и ти дават 48 часа, за да представиш тези обяснения и документи пред съдията и да си вземеш парите обратно. Ако не можеш... тогава пиеш една студена вода. Не че го правят задължително. И аз, и мъжът ми сме пренасяли по-големи от тази суми, но дори не са ни спирали - не спират всички, а определени хора, по определени критерии.

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    До 14/10 е съспенд-нат парламента. След това до 31-ви ще си работи. какъв е проблемът? Ако действително нещата отиват на зле, депутатите ще имат време да се съберат и да проточат преговорите или да отхвърлят евентуално Излизане без сделка.

Боби Джонсън ще на прага на това да влезе в учебниците по история.
    И с какво ще влезе в историята? Каква е високодемократичната идея зад суспендирането на парламента и съкращаването на и без това краткия срок, оставащ преди датата за брексит? Сигурно има някаква много умна друга мисъл зад това, а не да лишат парламента да реагира и да не позволи да няма хард брексит; да речем аз съм глупава и не я виждам, ама гледам, че доста хора и те са като мен... "The winner takes it all" била системата...

https://www.independent.co.uk/news/u...-a9083851.html

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Британския парламент не беше спиран през втората световна . Защо сега го спират в най важния момент за УК . Фараж и Борис нямат право да говорят за демокрация

21. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Recommend Kearny recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За след 1 ноември не знам, ама и ти не знаеш. За разлика от това, знам за преди 1 ноември - че ти и Мартини говорите глупости. Може да се взимат както в самолет, така и през други граници в рамките на ЕС суми, много по-големи от 1000 паунда. Само че над 1000 паунда имат право да ти задават въпроси за предназначението на парите и да искат документи за произхода им. Взимат парите само ако нямаш смислени обяснения и документи и ти дават 48 часа, за да представиш тези обяснения и документи пред съдията и да си вземеш парите обратно. Ако не можеш... тогава пиеш една студена вода. Не че го правят задължително. И аз, и мъжът ми сме пренасяли по-големи от тази суми, но дори не са ни спирали - не спират всички, а определени хора, по определени критерии.

И с какво ще влезе в историята? Каква е високодемократичната идея зад суспендирането на парламента и съкращаването на и без това краткия срок, оставащ преди датата за брексит? Сигурно има някаква много умна друга мисъл зад това, а не да лишат парламента да реагира и да не позволи да няма хард брексит; да речем аз съм глупава и не я виждам, ама гледам, че доста хора и те са като мен... "The winner takes it all" била системата...

Мила стига си защитавала УК . Толкова много се изложиха последните три години , че не могат да измият срама поне 20 години . Аз съм пращал пари по мани грам . Некви си 100 смешни паунда . Едни смешни въпроси . Снимат ми личната карта . Колко пъти съм изпращал пари . Пълна излагация . (Само че над 1000 паунда имат право да ти задават въпроси за предназначението на парите и да искат документи за произхода им. Взимат парите само ако нямаш смислени обяснения и документи и ти дават 48 часа, за да представиш тези обяснения и документи пред съдията и да си вземеш парите обратно. ) Пълен абсурд е това . За нормално ли го намираш . 1500 паунда да ми задават въпроси . Това за нормално ли го взимаш . Нали имат инфо . В техния НАП . Е за това се махнах от УК . Не ме кефят законите им . Не се чуствам свободен . Не ме кефи и времето им . Ако искат на митницата да им пусна и разпечатка на банковата ми карта да видят с какво се храня . Да ти задават въпроси за предназначението на парите . Как може изобщо да се помисли в една свободна страна . Някой да ме пита какво ще правя с моите 1100 paunds
    Последно редактирано от kanarinapred : 29-08-2019 на 19:37

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила стига си защитавала УК . Толкова много се изложиха последните три години , че не могат да измият срама поне 20 години . Аз съм пращал пари по мани грам . Некви си 100 смешни паунда . Едни смешни въпроси . Снимат ми личната карта . Колко пъти съм изпращал пари . Пълна излагация . (Само че над 1000 паунда имат право да ти задават въпроси за предназначението на парите и да искат документи за произхода им. Взимат парите само ако нямаш смислени обяснения и документи и ти дават 48 часа, за да представиш тези обяснения и документи пред съдията и да си вземеш парите обратно. ) Пълен абсурд е това . За нормално ли го намираш . 1500 паунда да ми задават въпроси . Това за нормално ли го взимаш . Нали имат инфо . В техния НАП . Е за това се махнах от УК . Не ме кефят законите им . Не се чуствам свободен . Не ме кефи и времето им . Ако искат на митницата да им пусна и разпечатка на банковата ми карта да видят с какво се храня . Да ти задават въпроси за предназначението на парите . Как може изобщо да се помисли в една свободна страна . Някой да ме пита какво ще правя с моите 1100 paunds
    Имаш сериозни проблеми в четенето с разбиране, след като си видял някъде да защитавам UK Просто обяснявах, че не е вярно, че ти вземат пари над 1000 паунда, ако ги пренасяш през границата. Дали намирам нормални мерките на UK в тази посока - няма никакво значение. Това са мерки против пране на пари - вземи да се образоваш малко какво е това и ще откриеш изненадан, че любимият ти ЕС също работи в тази посока - https://www.independent.co.uk/news/u...-a9083851.html

По какъв начин го прави всяка отделна страна, е въпрос на избор - в България ти копират личната карта с всички лични данни и после не се кахърят много-много да ги опазват, както се видя през последните няколко месеца. За да обмениш пари пак трябва да си дадеш личната карта. Не ставай смешен да обясняваш, че ЮК е по-полицейска страна от България, ще ни умориш от смях тука. Няма да отварям дума за адресната регистрация, която е задължителна за българи, че допреди няколко години беше задължителна и за всички чужденци, сега - само я махнаха за тези от ЕС. В една от българските банки, в която имах сметка, настойчиво ми искаха и НИН-а от ЮК, като твърдяха, че такива били разпоредбите и така било за всички български банки, макар че в друга банка не ми искаха такава информация. В полицията, като си сменях паспорта и видяха, че имам и британско гражданство, ми поискаха британския паспорт и като им казах, че нямам, ми поискаха друг британски документ да го снимат - например британската шофьорска книжка. Не знаеха, че шофьорската книжка няма нищо общо с гражданството. Щом се чувстваш свободен в такава страна - твоя си работа. В ЮК подхождат по други начини. Проблем има за хората, които отиват в друга страна и си мислят, че всичко е като у техно село, без да се поинтересуват кое как е - и после другата страна им е крива. Както и за тези, които нарушават тези закони, разбира се...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Имаш сериозни проблеми в четенето с разбиране, след като си видял някъде да защитавам UK Просто обяснявах, че не е вярно, че ти вземат пари над 1000 паунда, ако ги пренасяш през границата. Дали намирам нормални мерките на UK в тази посока - няма никакво значение. Това са мерки против пране на пари - вземи да се образоваш малко какво е това и ще откриеш изненадан, че любимият ти ЕС също работи в тази посока - https://www.independent.co.uk/news/u...-a9083851.html

По какъв начин го прави всяка отделна страна, е въпрос на избор - в България ти копират личната карта с всички лични данни и после не се кахърят много-много да ги опазват, както се видя през последните няколко месеца. За да обмениш пари пак трябва да си дадеш личната карта. Не ставай смешен да обясняваш, че ЮК е по-полицейска страна от България, ще ни умориш от смях тука. Няма да отварям дума за адресната регистрация, която е задължителна за българи, че допреди няколко години беше задължителна и за всички чужденци, сега - само я махнаха за тези от ЕС. В една от българските банки, в която имах сметка, настойчиво ми искаха и НИН-а от ЮК, като твърдяха, че такива били разпоредбите и така било за всички български банки, макар че в друга банка не ми искаха такава информация. В полицията, като си сменях паспорта и видяха, че имам и британско гражданство, ми поискаха британския паспорт и като им казах, че нямам, ми поискаха друг британски документ да го снимат - например британската шофьорска книжка. Не знаеха, че шофьорската книжка няма нищо общо с гражданството. Щом се чувстваш свободен в такава страна - твоя си работа. В ЮК подхождат по други начини. Проблем има за хората, които отиват в друга страна и си мислят, че всичко е като у техно село, без да се поинтересуват кое как е - и после другата страна им е крива. Както и за тези, които нарушават тези закони, разбира се...
    В УК защото не ми копират личната карта . В банката в мани грам при подписване договора за наем . (у техно село) Опитваш се да си саркастична . Но някак си се разминаваш с действителноста . Кой къде живее . Няма по големи селяни от тези в северна Англия
    Последно редактирано от kanarinapred : 29-08-2019 на 21:19

Post Thanks / Like

И аз мисля, че канарчето се опитва да ни филмира и да ни плаши.И аз също така много пъти съм прекарвал повече от 1000 паунда, единствено в банката са ме питали за какво ще ги тегля и дали някой приятел знае, че ще тегля такава сума пари,на летището не са ми искали обяснение. Дори да са ми поискат, на секундата ще им предоставя доказателства за произхода на парите

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Обяснил съм на предходната страница. Колкото и да си ми симпатична, няма да повтарям едно и също като канарчето. Който прочел - прочел, ще броим пилците на Хелуин.
    В следващо мнение също така съм обяснил, че Парламента ще може да реагира, защото подновява дейността си на 14-ти октомври - 2 седмици преди заветната дата. Единствено ще бъде затворен, докато текат заключителните преговори.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не им се връзвайте на тия дето всяват паника, щяли да ви вземат парите и не знам си какви глупости на нереализирани и озлобени хора. Може да падне сериозно паунда и когато обменяте в друга валута да сте на загуба, но да ви вземат парите - не вярвам. Също да отваряш банк.сметка в България да прехвърляш пари не е много изгодно, щото ще те цакат с курса, такси и др. По-изгодно ще е да ги прехвърляш чрез приложения като Револют, Метро Банк и в България или където и да си ти конвентира в съответната валута на доста по-добър курс и по-ниски такси от банките. Има лимити, но ако е нужно ще ги прехвърлиш чрез няколко приложения. Чрез Трансферуайз също могат да се прехвърлят пари. Ето това е инфо от Револют:
    https://blog.revolut.com/how-we-prot...UQHX_RHpJ8ZJSc

Колкото да Английския Боко - Дай на глупака малко власт и му гледай сеира. А когато са му дали повече...

Това е от Българските медии:
    https://www.vesti.bg/sviat/pri-brekz...te-tam-6099153

Post Thanks / Like

В УК защото не ми копират личната карта . В банката в мани грам при подписване договора за наем . (у техно село) Опитваш се да си саркастична . Но някак си се разминаваш с действителноста . Кой къде живее . Няма по големи селяни от тези в северна Англия
    Мислиш ли, че в Англия не знаят за теб, какъв си и къде живееш и с какво се занимаваш.
    Направи някоя глупост и службите ще те намерят точно за един ден.
    Например hmrc ми знаеха един от адресите ми , без да съм им де обаждал,и като ги питах от къде го имат, отговорът беше, ,,еее сега, имаме си начин"с лек присмех
    Последно редактирано от dimi_m : 30-08-2019 на 00:35

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новини около Брексит

Нещо за ес, което ми хареса

„Ние ще ви доставим!“

„Ако не затворите 4 блока от вашата атомна електроцентрала, няма да бъдете приети в ЕС!“ Затвориха ги. От износител на еленергия, ще станем вносители. Турция строи, Румъния строи. Ние ще ви доставим!

„Ако не направите тотална приватизация, няма да станете демокрация.“Продадоха всичко първокласно на безциница, другото се закри или отиде на скрап.

„Разтурете кооперациите. Отглеждайте рапица и лавандула. Ние ще ви доставим зеленчуци и банани.“

„Продайте и закрийте вашите банки. Ние ще ви доставим нови (наши).“

„Закрийте си армията. Нарежете си ракетите. Ние ще ви пазим.“

„Подарете си танковете. Не ви трябват.“

„Откажете се от вашия ВМФ. Ние ще ви пазим в Черно море.“

„Откажете се от 250-те бойни самолета, които имате. Ние ще ви продадем.“

„Откажете се от вашия търговски флот. Ние ще ви возим.“

„Закрийте си корабостроителницата. Ние ще ви доставим кораби.“

„Продайте си земята на чужденци. На тях им трябва.“

„Изколете дребния си рогат добитък. Ние ще ви доставим.“

„Изколете си свинете. Ние ще ви доставим наши.“

„Откажете се от историята си. Ние ще ви доставим нова.“

„Откажете се от децата си. Ние ще ги отгледаме (по Барневарн).“

„Стойте във валутния борд, понеже не умеете да си правите сметка. Ние ще ви отпускаме колкото трябва.“

„Поддържайте минималната заплата около 300 €, а пенсията около 100 €. Ще помогнете на ЕС да удържи инфлацията.“

„Изгонете си младите хора навън. Ние ще ви доставим други (Дъблинските правила).“

„Продайте си авиокомпанията. Ние ще ви превозваме.“

„Продайте ни БВТБ за двегодишната ѝ печалба. Ние ви даваме заеми от нея.“

„Поддържайте високо ДДС, вкл. на храни, лекарства и книги. Не гледайте нас.“

„Откажете се от лева. Ние ще ви доставим евро.“

„Осигурете свобода на движение на хора, стоки и капитали.“ Осигурихме. В една посока – всичко ценно изтича от България навън!

BULTIMES

30. ХАРЕСВАМ! serg67, Motovilkov liked this post
Страница 233 от 281 ПървиПърви ... 133183223231232233234235243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (1 регистрирани и 2 гости)

1. vladigbg

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 17:47

Отметки

Правила за публикуване