Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 264 от 282 ПървиПърви ... 164214254262263264265266274 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6 576 до 6 600 от общо 7034
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Мисълта ми е, че аз и ти можем да наизустим всички статистики за Лагос, Нигерия, които съществуват в момента. Обаче това не значи, че ако се срещнем с хора, които са пътували/живели или родом от Лагос, няма да изглеждаме смешни в очите им с нашите 'статистики' и 'знания' от прочетенето в Интернет. Точно по този начин изглеждат канарчето и Карни в моите очи.
    Твоята извадка е вярна за хората, които са я изготвили. Но това не значи, че представя обективната реалност за дадено място с абсолютна точност. Както виждаш, България е представна като по-спокойно и по-сигурно място от UK като цяло. Аз лично не съм съгласен, но не разполагам с полицейските протоколи от двете страни и не мога да представя данни в защита на обратното твърдение. Мога просто да дам мнение - в България има доста престъпления, които изобщо не влизат в полицейските протоколи по една или друга причина. Мисля, че знаеш какво имам предвид.
    По същия начин не мисля, че е лесно да се даде обективен сумарен коефициент за Русия и нейният климат, по видни причини - огромната й територия, разположена на 2 континента, 8 часови зони и няколко климатични пояса.

Ти можеш да се съгласиш или да не се съгласиш с видяното/преживяното от мен, но аз няма как да се съглася с канари и Карни за нещо, което аз съм видял, а те просто са прочели. Освен всичко друго, не виждам смисъл да съм изпитал супер лоши преживявания на дадено място, но да дойда тук и да лъжа, че съм си прекарал чудесно.
    Няма никаква логика.

Колкото до т.нар. anecdotal evidence - това би било валидно, ако се изправя да защитавам дисертация и използвам изцяло своят first hand experience като доказателство за нещо си. Обаче в случая просто дебатираме в неформална виртуална среда. Следователно не виждам нищо anecdotal, тъй като просто споделям впечатления и си позволявам да не се съглася с канари.

Надявам се съм бил достатъчно изчерпателен в отговора си.
    Изчерпателен си. Но това не значи, че съм съгласна с тебе. Аз не се интересувам особено дали съм смешна в очите на този или онзи - това си е техен проблем, не е мой. Ако ти не разбираш защо една статистика, която дава усреднени стойности е по-обективна от едно лично мнение, което отразява видяното, но не се знае дали това видяно от кой край на спектъра е или пък е по-близо към средата - нямам какво да кажа повече по въпроса. Още повече, когато казваш неща като - Аз не съм съгласен, че България е по-сигурна, но не разполагам с полицейските протоколи. Това си го превеждам така - "нямам данни, но имам мнение как е навсякъде" - сигурно е пак по преживяно. Аз пък нямам мнение как е навсякъде точно защото нямам данни. Пък и съм се чувствала сигурна и на двете места - и в България, и в Кралството. По твоята логика, като не съм видяла престъпления, трябва да не вярвам, че има престъпления? Само съм чела статистики. Прав си, че в България не всички престъпления влизат в статистиките, но мисля, че и тук пак не всички влизат. Може би повече, но няма как да знаем за тези, дето никой не ги е казал никъде. Иначе - anecdotal evidence си е научен термин наистина. Когато си дебатираме във форум, може би трябваше да нарека подобни обобщения "изхвърляния"? Няма особено значение де.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. ХАРЕСВАМ! deijei, itso liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Говорите и всички в някаква степен сте прави. Поне от ваша гледна точка.
    Всичко зависи какво хлефаш (кой сегмент от цялото), как гп гледаш (с какви очи) и как го оценяваш.

За стандарта на живот …
    Когато бях 1988 г. в СССР (тогава) - в магазините беше като пред затваряне. Празни!
    Но когато вечерта отидох на гости - на зам. генерален директор на голямо предприятие - на масата имаше „и от пиле мляко”!

Ето ви и една картинка - дано я разберете!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мисълта ми е, че аз и ти можем да наизустим всички статистики за Лагос, Нигерия, които съществуват в момента. Обаче това не значи, че ако се срещнем с хора, които са пътували/живели или родом от Лагос, няма да изглеждаме смешни в очите им с нашите 'статистики' и 'знания' от прочетенето в Интернет. Точно по този начин изглеждат канарчето и Карни в моите очи.
    Твоята извадка е вярна за хората, които са я изготвили. Но това не значи, че представя обективната реалност за дадено място с абсолютна точност. Както виждаш, България е представна като по-спокойно и по-сигурно място от UK като цяло. Аз лично не съм съгласен, но не разполагам с полицейските протоколи от двете страни и не мога да представя данни в защита на обратното твърдение. Мога просто да дам мнение - в България има доста престъпления, които изобщо не влизат в полицейските протоколи по една или друга причина. Мисля, че знаеш какво имам предвид.
    По същия начин не мисля, че е лесно да се даде обективен сумарен коефициент за Русия и нейният климат, по видни причини - огромната й територия, разположена на 2 континента, 8 часови зони и няколко климатични пояса.

Ти можеш да се съгласиш или да не се съгласиш с видяното/преживяното от мен, но аз няма как да се съглася с канари и Карни за нещо, което аз съм видял, а те просто са прочели. Освен всичко друго, не виждам смисъл да съм изпитал супер лоши преживявания на дадено място, но да дойда тук и да лъжа, че съм си прекарал чудесно.
    Няма никаква логика.

Колкото до т.нар. anecdotal evidence - това би било валидно, ако се изправя да защитавам дисертация и използвам изцяло своят first hand experience като доказателство за нещо си. Обаче в случая просто дебатираме в неформална виртуална среда. Следователно не виждам нищо anecdotal, тъй като просто споделям впечатления и си позволявам да не се съглася с канари.

Надявам се съм бил достатъчно изчерпателен в отговора си.
    Минималната заплата в Русия е 169 долара и 20 милиона руснаци са избягали от кочината . Говорил съм с десетки руснаци в УК и УСА , никога няма да се приберат in Rusia . И никога повече България няма да стане Руска губерния както преди 1989 . Тогава българите бяхме вкарани зад телени мрежи без право на международен паспорт .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Born in London to a Ugandan Indian migrant family Priti Patel . Това ви са брекситарите . Тази е хоум сеkретари на УК . Отговаря за имиграцията . Тази ще спира белите европейци християни . Тази ще им слага точкова система Sajid Javid was born in Rochdale, Lancashire, one of five sons of Pakistani immigrant parents. Javid's family were farmers from the village of Rajana near Toba Tek Singh, Punjab, from where they migrated to the UK in the 1960s. His father worked as a bus driver. His mother did not speak English, having grown up in a Pakistani village where girls did not go to school . . . Този е финансовия министър на УК .
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-10-2019 на 08:59

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Минималната заплата в Русия е 169 долара и 20 милиона руснаци са избягали от кочината . Говорил съм с десетки руснаци в УК и УСА , никога няма да се приберат in Rusia . И никога повече България няма да стане Руска губерния както преди 1989 . Тогава българите бяхме вкарани зад телени мрежи без право на международен паспорт .
    На какъв език говорихте?

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

На жестомимичния.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    На какъв език говорихте?
    Аз говоря много добре и английски и руски език . С руснаци по принцип говоря на руски . Защо не станеш малко по интересен , толкова са глупави тези подмятания . Матейчо опитва да ни убеждава поне че черното е бяло . Интелигентен си , признавам ти го , но опитай се да обясниш как УК ще бъде по добре след Брексит от колкото преди реферерендума , ще бъде интересно
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-10-2019 на 14:54

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Браво на Борис. Няма хъкъта-мъката, или приемате сделката или излизаме без сделка. Сега топката е в двора на Брюксел.

На прага сме на исторически момент в историята на Европа.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Напреднал
    Post Thanks / Like

Born in London to a Ugandan Indian migrant family Priti Patel . Това ви са брекситарите . Тази е хоум сеkретари на УК . Отговаря за имиграцията . Тази ще спира белите европейци християни . Тази ще им слага точкова система Sajid Javid was born in Rochdale, Lancashire, one of five sons of Pakistani immigrant parents. Javid's family were farmers from the village of Rajana near Toba Tek Singh, Punjab, from where they migrated to the UK in the 1960s. His father worked as a bus driver. His mother did not speak English, having grown up in a Pakistani village where girls did not go to school . . . Този е финансовия министър на УК .
    Като сложиш и кмета на Лондон Sadiq Khan, но той е римейнър. Най-смешното ми беше как някъв чалмар раздава акъл в парламента. Тези са деца на имигранти - кариеристи и ще лижат г*за на Борко докрай, не им пука какво ще стане с държавата. На тези които им пукаше или напуснаха сами или бяха изгонени. И в България ги имаме като тръгнеш от Ахмед Доган и стигнеш до Лютви Местан, Рашидов и кой ли още не.

Аз говоря много добре и английски и руски език . С руснаци по принцип говоря на руски . Защо не станеш малко по интересен , толкова са глупави тези подмятания . Матейчо опитва да ни убеждава поне че черното е бяло . Интелигентен си , признавам ти го , но опитай се да обясниш как УК ще бъде по добре след Брексит от колкото преди реферерендума , ще бъде интересно
    Кога го научи? Сам твърдиш, че си отишъл 2007г. в Лондон, което не прави 11г. след като си напуснал 2016, не си знаел езика и си се хванал хамалче в римувалса. А на гурбет си тръгнал 15-ина години по-рано, включително в САЩ и Канада. Е как пък не го научи тоя Английски по-рано? В един друг форум пък писа, че се махаш от блатото УК догодина. Твоите лъжи край нямат

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Говорите и всички в някаква степен сте прави. Поне от ваша гледна точка.
    Всичко зависи какво хлефаш (кой сегмент от цялото), как гп гледаш (с какви очи) и как го оценяваш.

За стандарта на живот …
    Когато бях 1988 г. в СССР (тогава) - в магазините беше като пред затваряне. Празни!
    Но когато вечерта отидох на гости - на зам. генерален директор на голямо предприятие - на масата имаше „и от пиле мляко”!

Ето ви и една картинка - дано я разберете!!!
    Незнам как е в Русия, ама жените им са зверски уникални. Днес се запознах с една девойка от Санкт Петербург- направо красота.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

Мислех,че не говориш руски,нали ги мразиш.
    Никога не съм казал,че ще бъде по-добре.За не знам кой път го казвам,не съм брегзитар,ако утре има нов референдум,пак ще гласувам за оставане.Което не значи,че Mate и другите нямат доста убедителни доводи за обратното.Просто за мен,това не е начина.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Незнам как е в Русия, ама жените им са зверски уникални. Днес се запознах с една девойка от Санкт Петербург- направо красота.

От града или от някое село наоколо?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мислех,че не говориш руски,нали ги мразиш.
    Никога не съм казал,че ще бъде по-добре.За не знам кой път го казвам,не съм брегзитар,ако утре има нов референдум,пак ще гласувам за оставане.Което не значи,че Mate и другите нямат доста убедителни доводи за обратното.Просто за мен,това не е начина.
    Просто това не е начина за кое , че храча по УК . Значи те разкатават мамата на всички ЕУ ситизенс ,а аз ще ги галя с перце . Искам ги разрушени

Старо куче
    Post Thanks / Like

Браво на Борис. Няма хъкъта-мъката, или приемате сделката или излизаме без сделка. Сега топката е в двора на Брюксел.

На прага сме на исторически момент в историята на Европа.
    И каква сделка предлага Борис . На практика Северна ирландия остава в ЕЕА а митницата остава между двата острова . матейчо много си зле бате . Борис кляка . Arch-Brexiteer says Johnson's plan is "like putting your head in a crocodile's mouth" . Предвижда се през 2025 г. еднокамарният парламент на Северна Ирландия да реши дали да продължи да действа по правилата на ЕС, или да се върне изцяло към спазване на британските правила .
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-10-2019 на 17:32

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

bla,bla,bla........ но опитай се да обясниш как УК ще бъде по добре след Брексит от колкото преди реферерендума , ще бъде интересно
    А ти се опитай да обясниш как УК ще бъде по- зле ??????? По влажно ли ще е? В къщите ще се увеличи мухълът ли?
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    А ти се опитай да обясниш как УК ще бъде по- зле ??????? По влажно ли ще е? В къщите ще се увеличи мухълът ли?
    УК ще се самоизолира поне за 5 години при твърд брексит . Всички сделки за УК в рамките на ЕУ с трети страни ще отпаднат . Трябва всичко да се гради наново . Бизнес за милиарди ще бъде изтеглен от УК . То дори в момента го виждаме това . Томас Кук няма да е последната фалирала фирма . Стандарта на живот в УК ще спадне драстично . Безплатното здравеопазване ще отпадне . Нищо хубаво не чака УК
    Последно редактирано от kanarinapred : 02-10-2019 на 21:10

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

УК ще се самоизолира поне за 5 години при твърд брексит . Всички сделки за УК в рамките на ЕУ с трети страни ще отпаднат . Трябва всичко да се гради наново . Бизнес за милиарди ще бъде изтеглен от УК . То дори в момента го виждаме това . Томас Кук няма да е последната фалирала фирма . Стандарта на живот в УК ще спадне драстично . Безплатното здравеопазване ще отпадне . Нищо хубаво не чака УК
    Туй ЩЕ, онуй ЩЕ, ЩЕ, ЩЕ!!!!!!!!! Само ЩЕ си си навил на пръста бърборко,Винаги по това време друга година е имало спад в предложенията за работа, тая година има в пъти повече предложения за електроинженер (само днес получих 7) сигурно е заради Брексит
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

20. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Бизнес за милиарди ще бъде изтеглен от УК . То дори в момента го виждаме това . Томас Кук няма да е последната фалирала фирма . Стандарта на живот в УК ще спадне драстично . Безплатното здравеопазване ще отпадне . Нищо хубаво не чака УК
    Супермаркетите ще станат полупразни... каймата ще поскъпне.. same old, same old..

22. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Просто това не е начина за кое ,
    За промяна в Европа.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Супермаркетите ще станат полупразни... каймата ще поскъпне.. same old, same old..
    Абе няма да поскъпне, по скоро ще я забранят за консумация, като стане премиер, някой британец от пакистански произход. Като гледам британците доста им харесва арабската кухня, време е и ти да свикваш, ако не си свикнал.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Абе няма да поскъпне, по скоро ще я забранят за консумация, като стане премиер, някой британец от пакистански произход. Като гледам британците доста им харесва арабската кухня, време е и ти да свикваш, ако не си свикнал.
    И това ще стане след 25-30 години . Неизбежно е .

Старо куче
    Post Thanks / Like

27. Recommend Carlsberg recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

За промяна в Европа.
    На всички стана ясно че американските лихвари работят протiв Европа с Брексит . Така отслабват и УК и ЕУ . Стария римски принцип . Разделяй и владей .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Барние описва предложението на Борис като капан . Отиваме на Брексит без сделка . Преди това отлагане до 31.01 и предсрочни избори в УК . Брекситарите ги е страх от предсрочни избори защото торите ще ги изгубят тези избори . Отиваме на нов референдум. За мен най доброто е брексит без сделка . Искам УК да се сблъска челно с действителноста . Да видим кой е прав и кой е крив . Искам да видя Фараж как ще избяга от потъващия кораб УК като мишка след Брексит без сделка и ще им се изсмее в мутрите на брит селяците с мангите в куфарче
    Последно редактирано от kanarinapred : 03-10-2019 на 06:41

Страница 264 от 282 ПървиПърви ... 164214254262263264265266274 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 17:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми