Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 287 от 307 ПървиПърви ... 187237277285286287288289297 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 7 151 до 7 175 от общо 7660
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Също така е факт, че доходите на британците в пенсионна и предпенсионна възраст са по-високи от тези на германците и испанците.

Този сайт, който си посочил, смята, че средната възраст за пенсиониране в Европа е 60 години. След като това не е вярна цифра, нямам основание да смятам, че и останалите му цифри са верни.

В този сайт картинката е по-различна. Обърни внимание къде е ЮК - аз говоря за държавните пенсии. Това, което казвам, е че държавата не се грижи достатъчно за населението си в този смисъл. А и доста голяма част от него нямат никакви частни пенсии, защото трудно изхранват семействата си. Да не говорим за майките, отглеждащи децата си...

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	PaG2017EN.jpg
Разглеждания:	56
Размер:	65,5 КБ
ID:	8950

https://www.etk.fi/en/the-pension-sy...ension-levels/

А ако предпочиташ твоя сайт - обърни внимание какъв процент от приходите на пенсионерите идва от социални помощи:

Име:	uk-sources-de-revenus.png
Размер:	19,4 КБ
ID:	8951

Име:	allemagne-sources-de-revenus.png
Размер:	26,4 КБ
ID:	8952

Име:	france-sources-de-revenus.png
Размер:	17,7 КБ
ID:	8953

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Дошли сте да живеете в капиталистическа държава и искате високи държавни пенсии.
    Има толкова много възможности за инвестиране в собствена,частна пенсия (при това държавата ви дава данъчни бонуси).

Държавните пенсионни системи не работят и до 10-20 години ще отпаднат навсякъде.

3. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Дошли сте да живеете в капиталистическа държава и искате високи държавни пенсии.
    Има толкова много възможности за инвестиране в собствена,частна пенсия (при това държавата ви дава данъчни бонуси).

Държавните пенсионни системи не работят и до 10-20 години ще отпаднат навсякъде.
    Абе като гледам и тука си е скръб с пенсиите, незнам кой си съобразил, че пенсионерите живеят добре. И тука пенсионерите понамерисват на некъпано в автобуса и им треперят ръчичките, като броят жълтиците на касата в магазина.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нещо изнервен ми се виждаш, та си седнал да ме поучаваш какво да искам? Аз личен проблем със следпенсионните ми доходи нямам. Но възможностите за инвестиране са интересни само на този, който има средства за инвестиране. Иначе малко ти се получава като оная прочута реплика, приписвана на една кралица - нямат хляб ли? Ами да ядат пасти.

Въпросът е какъв процент от хората в държавата имат възможност да отделят за частни пенсии. Като се огледам - нито фризьорката ми ще може, нито момчето, което ми мие прозорците, нито дърводелеца и handyman-а, онези момчета, дето ми смениха покрива и другите, с дограмата - също не смятам, че отделят за частни пенсии. Капитализмът, капитализъм, ама види се, в Германия е различен от този в Кралството.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Нещо изнервен ми се виждаш, та си седнал да ме поучаваш какво да искам? Аз личен проблем със следпенсионните ми доходи нямам. Но възможностите за инвестиране са интересни само на този, който има средства за инвестиране. Иначе малко ти се получава като оная прочута реплика, приписвана на една кралица - нямат хляб ли? Ами да ядат пасти.

Въпросът е какъв процент от хората в държавата имат възможност да отделят за частни пенсии. Като се огледам - нито фризьорката ми ще може, нито момчето, което ми мие прозорците, нито дърводелеца и handyman-а, онези момчета, дето ми смениха покрива и другите, с дограмата - също не смятам, че отделят за частни пенсии. Капитализмът, капитализъм, ама види се, в Германия е различен от този в Кралството.
    Да бе няма да имаш, ако нямаш нещо имот да дърпаш пари или някакъв друг доход и аз незнам какъв, с тая държавна пенсия си за никъде.
    Лорда го каза в едно видео , 168 на седмица, ти на фотосинтеза ли мислиш...

Sarah
    Guest

Сега консерваторите им се стовари цялата отговорност да изведат страната от кризата - брекзит. Ще видим дали ще успеят, вътре имат проблеми и разногласия.

8. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

Точно така, 168 на седмица, и то ако работя още поне 20 години. Не очаквам и повече обаче, защото плащам не-повече от 200 паунда national insurance на година.

Инвестициите в пенсия не трябва да са огромни. Можеш да инвестираш и 1% от доходите си. Има куп продукти, фоднове, апп-ове и други.

Въпросът е в икономиката:
    За да живееш на Х паунда на година, трябва при пенсионирането си да имаш капитал от 25 пъти Х.

Тоест ако искаш да получаваш 2000 на месец като в Испания (това и досега не го вярвам), трябва да имаш спестени 2000 х 12 х 25 = 600 000 паунда в активи.
    Ако една фризьорка или миячът на прозорци нямат 600к, то откъде ще дойдат тези средства за пенсии? Работещите хора ще плащат?
    Тоест пирамида тип понзи?!?!

В момента пенсионерите са 18%, а ще станат 25% след 30 години.
    18% от 65м са 11.7милиона
    Тоест за да получават всички 500 на седмица, трябва да имат активи на стойност:

11.7м х 600к = 7трлн паунда. Откъде тез парички?!?!?

11. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Да бе няма да имаш, ако нямаш нещо имот да дърпаш пари или някакъв друг доход и аз незнам какъв, с тая държавна пенсия си за никъде.
    Лорда го каза в едно видео , 168 на седмица, ти на фотосинтеза ли мислиш...
    тва са пари за близо 16грама мароканска или афганистанска марихуана ше Умреш ако ги пафнешпуша по 1грам на ден за 10 паунда ...което е МНОГО...shame on me ..eсе ше остане с тая пенсия за изискан костюм втора употреба алкохол и курви по Сохо за 50паунда
    Последно редактирано от steve : 13-12-2019 на 10:28

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Точно така, 168 на седмица, и то ако работя още поне 20 години. Не очаквам и повече обаче, защото плащам не-повече от 200 паунда national insurance на година.

Инвестициите в пенсия не трябва да са огромни. Можеш да инвестираш и 1% от доходите си. Има куп продукти, фоднове, апп-ове и други.

Въпросът е в икономиката:
    За да живееш на Х паунда на година, трябва при пенсионирането си да имаш капитал от 25 пъти Х.

Тоест ако искаш да получаваш 2000 на месец като в Испания (това и досега не го вярвам), трябва да имаш спестени 2000 х 12 х 25 = 600 000 паунда в активи.
    Ако една фризьорка или миячът на прозорци нямат 600к, то откъде ще дойдат тези средства за пенсии? Работещите хора ще плащат?
    Тоест пирамида тип понзи?!?!

В момента пенсионерите са 18%, а ще станат 25% след 30 години.
    18% от 65м са 11.7милиона
    Тоест за да получават всички 500 на седмица, трябва да имат активи на стойност:

11.7м х 600к = 7трлн паунда. Откъде тез парички?!?!?
    бро ми ако те хване РАК след 2-3години или психопат-социопат те гръмне-заколи и изнасили на улицата.всичко се случва и с малко късмет от СЪДБАТА какъв е смисъла според статистиките за твоята ЦЕННОСТНА СИСТЕМА!?..?ЖИВЕЙ ЗА МОМЕНТА!!бах ви в теоретиците хахаха

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    бро ми ако те хване РАК след 2-3години или психопат-социопат те гръмне-заколи и изнасили на улицата.всичко се случва и с малко късмет от СЪДБАТА какъв е смисъла според статистиките за твоята ЦЕННОСТНА СИСТЕМА!?..?ЖИВЕЙ ЗА МОМЕНТА!!бах ви в теоретиците хахаха
    Всичко е възможно, но и не всеки иска да живее като бездомен наркоман на пенсия.

Реално погледнато има само един изход - обратно в България. Там след и след 25 години 1000 паунда на месец ще са пачка!

15. Dislikes няма disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мотовилкинсън спри се бе!

То не бяха фалити на банки, то не бяха активи. Та ДБ, та Монтепаски....

Пенсиите се взимат от вноските на работещите. Бюджета е годишен. Каквото влезе през годината, това и излиза. Кеш! Кешова основа. Ако има дефицит, както в много страни в т.ч. и България те се финансират от данъчните постъпления. Осигурителните вноски не са данъци. Някой страни имат и допълнителни фондове, които да финансират дефицитите по социалните фондове. Включително и България.
    Никой нищо не трупа. Принципа е солидарен. Говоря за държавна пенсия.
    Основният проблем е дисбаланса на работещи и пенсионери. И този проблем ще нараства в много страни. Затова много от тях приемат имигранти и имат специални програми за това.
    Частна, ок. И там ще ти нарастне сумата, която спестяваш 3-5 пъти, защото се капитализира.

И вземи бутни некоя кинта на говърмента. С тия 200 на година....леле 200. Смях. Тънка лайсна бате. Селфче на минимума. Яко парти.

Активи....работещи трябва да има. Работещи! Те са активите, коите генерират вноски в пенсионната и здравна система.

17. ХАРЕСВАМ! няма, BGHelp, Мила liked this post
    Sarah
    Guest

Изритахте Канари ОК - злобар и едно и също повтарял. Аз питам каква е разликата между него и някои други потребители. Как се измерва злобата?!

19. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

И тъй като държавната пенсионна система издъхва, от миналата година въведоха задължителни частни пенсионни вноски за наетите. Една час плаща наетият и друга от работодателя. Преди това беше по желание включването в тези пенсионни схеми. В зависимост от процентните вноски може да се натрупа сносна сума. А SIPP е съвсем отделно нещо и който може да си го позволи е бонус.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

21. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Sarah
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Sash Виж мнението

Пенсиите се взимат от вноските на работещите. Бюджета е годишен. Каквото влезе през годината, това и излиза. Кеш! Кешова основа. Ако има дефицит, както в много страни в т.ч. и България те се финансират от данъчните постъпления. Осигурителните вноски не са данъци. Някой страни имат и допълнителни фондове, които да финансират дефицитите по социалните фондове. Включително и България.
    Основният проблем е дисбаланса на работещи и пенсионери. И този проблем ще нараства в много страни. Затова много от тях приемат имигранти и имат специални програми за това.
    Частна, ок. И там ще ти нарастне сумата, която спестяваш 3-5 пъти, защото се капитализира.

И вземи бутни некоя кинта на говърмента. С тия 200 на година....леле 200. Смях. Тънка лайсна бате. Селфче на минимума. Яко парти.

Активи....работещи трябва да има. Работещи! Те са активите, коите генерират вноски в пенсионната и здравна система.
    Да, само, че Мотовилков предполагам го знае това, или си мисли, че другите ядът доматите с колците или не знам...че фондовете складират пачки в буркани с надпис за Мотовилков кат се пенсионира

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Изритахте Канари ОК - злобар и едно и също повтарял. Аз питам каква е разликата между него и някои други потребители. Как се измерва злобата?!
    Има някаква подкрепа за тези потребители незнайно защо, вероятно са доста колоритни в злобата си и допринасят с някакъв розов цвят в това сиво ежедневие
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

24. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Към кого се обръщаш? Тук само един човек има право да 'изритва' някого.

Ти самата отдавна трябваше да бъдеш наказана за нарушаване на правилата с обидите си по адрес на други потребители. Не виждам разлика между него и теб. Даже той е малко по-възпитан.

А Мотовилков е един от малкото потребители /да не кажа единственият/, който винаги пише по темата и никога не навлиза в лични нападки. Хубаво е такива хора да бъдат давани за пример на останалите.

Sarah
    Guest

Към кого се обръщаш? Тук само един човек има право да 'изритва' някого.

Ти самата отдавна трябваше да бъдеш наказана за нарушаване на правилата с обидите си по адрес на други потребители. Не виждам разлика между него и теб. Даже той е малко по-възпитан.

А Мотовилков е един от малкото потребители /да не кажа единственият/, който винаги пише по темата и никога не навлиза в лични нападки. Хубаво е такива хора да бъдат давани за пример на останалите.
    Тогава какво се обаждаш, какво си навираш гагата където не ти е работа, на всяка манджа мерудия. бях възпитана с тебе и с някой други до един момент.
    От няколко години в тоя форум ми ходиш по петите постоянно, това и слепите го видяха, каква е тая нестихваща злоба, какво искаш от мен? Рядко се обръщам към теб и те игнорирам айде да ме оставиш на мира, че нещо взе да ти става мания вече не е здравословно. Малко на параноя ми заприличва.
    Не те харесвам не рзбара ли. И това не е обида ако не си разбирал.
    Адвокат ли си му на Мотовилков, той е достатъчно умен да се защити сам ако трябва, и не вярвам да е хепи точно ти да го защитаваш ил които и да било, нещо много насериозно си се взел.
    На Коледа се казва истината.
    Последно редактирано от Sarah : 13-12-2019 на 13:40

Sarah
    Guest

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Има някаква подкрепа за тези потребители незнайно защо, вероятно са доста колоритни в злобата си и допринасят с някакъв розов цвят в това сиво ежедневие
    Ами то за това и много хора не пишат.
    Весела Коледа. здраве и щастливи моменти на всеки пожелавам!

28. ХАРЕСВАМ! steve, deijei liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Странно!
    Уж съм във „Форуми за отмора“, а напрежението е достатъчно, за да захрани цялото ми жилище.
    Само да можех да го преобразувам ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

30. ХАРЕСВАМ! steve, BGHelp liked this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

NO OFFENCE!! just high

Старо куче
    Post Thanks / Like

Дали харесвате реалността или не няма значение, но реалността е такава - няма пари за държавни пенсии и няма откъде да дойдат.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Тогава какво се обаждаш, какво си навираш гагата където не ти е работа, на всяка манджа мерудия. бях възпитана с тебе и с някой други до един момент.
    От няколко години в тоя форум ми ходиш по петите постоянно, това и слепите го видяха, каква е тая нестихваща злоба, какво искаш от мен? Рядко се обръщам към теб и те игнорирам айде да ме оставиш на мира, че нещо взе да ти става мания вече не е здравословно. Малко на параноя ми заприличва.
    Не те харесвам не рзбара ли. И това не е обида ако не си разбирал.
    Адвокат ли си му на Мотовилков, той е достатъчно умен да се защити сам ако трябва, и не вярвам да е хепи точно ти да го защитаваш ил които и да било, нещо много насериозно си се взел.
    На Коледа се казва истината.
    Рядко ли?
    Затова ли изписа целия този роман? Май наистина някой има параноя, а и амнезия.
    По петите ми ходиш ти, беше ми поставила 30 дислайка на последните 30 мнения. Това говори доста за това кой таи злоба.

П.С.
    Някои казваме истината целогодишно, не само на Коледа.

34. Dislikes няма disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sash Виж мнението

Точно това и аз казвам!
    За да работи този баланс трябва съотношението между работещи и пенсионери да е поне 5:1. А след 30 години ни очаква 2:1 (на всеки 2-ма работещи един пенсионер).
    Затова и пенсионната възраст се покачва навсякъде по света.

Мигрантите са решение само ако това са икономически мигранти, които сами искат да дойдат и да работят. На практика бежанците идват с нагласата, че европа е длъжна да ги съдържа.

А аз плащам малко осигуровки, защото заплатата ми е 1000 на месец. Предпочитам сам да си решавам какво да правя със заработените средства, а не да ги давам в хазната. Достатъчно данъци, ДДС и осигуровки на моите работници внасям. Стига им!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Рядко ли?
    Затова ли изписа целия този роман? Май наистина някой има параноя, а и амнезия.
    По петите ми ходиш ти, беше ми поставила 30 дислайка на последните 30 мнения. Това говори доста за това кой таи злоба.
    Жена ми е също толкова нетърпима два-три дни преди да й дойде. След това е добричка отново

37. БЛАГОДАРЯ mate thanked for this post
    Dislikes Мила disliked this post
Страница 287 от 307 ПървиПърви ... 187237277285286287288289297 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 16:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми