Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 34 от 54 ПървиПърви ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 826 до 850 от общо 1331
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Чиста расова дискриминация си е в тая държава . Например от моя отдел съкратиха 2ма източноевропейци (мен и една македонка) . Тя дойде последна - ок ама аз не съм от последните . Преди мен има още един англичанин да хвърчи докато дойде моя ред ,а требваше само 2ма да махат . Как избраха мен ? Днеска взех референс от мениджъра едва ли не какъв велик работник съм - ок ,но тогава като съм велик работник защо ме махна мен ,а не англичанина който е дошъл след мен на тая работа . Дали да ги не клаймна се чудя . Така и така си тръгвам в понеделник к'во ми пречи да пусна едно но уин , но фии ! Пречи ми само ,че си не знам прават и съм работил на агенция ,а не на договор . Което пък ме кара да си мисля дали да не клаймна агенцията за дискриминация !

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Чиста расова дискриминация си е в тая държава . Например от моя отдел съкратиха 2ма източноевропейци (мен и една македонка) . Тя дойде последна - ок ама аз не съм от последните . Преди мен има още един англичанин да хвърчи докато дойде моя ред ,а требваше само 2ма да махат . Как избраха мен ? Днеска взех референс от мениджъра едва ли не какъв велик работник съм - ок ,но тогава като съм велик работник защо ме махна мен ,а не англичанина който е дошъл след мен на тая работа . Дали да ги не клаймна се чудя . Така и така си тръгвам в понеделник к'во ми пречи да пусна едно но уин , но фии ! Пречи ми само ,че си не знам прават и съм работил на агенция ,а не на договор . Което пък ме кара да си мисля дали да не клаймна агенцията за дискриминация !
    Не искам да се заяждам или да те убеждавам в нещо. Просто да споделя мнение. В Германия, ако не знаеш езика, поне на едно средното ниво, Англия ще ти се стори като изключително приветлива страна. За тази дискриминация на работното място, за която говориш, навсякъде я има, не си мисли че в Германия, Швеция или където и да било, такова нещо неможе да ти се случи. За България, не ми се започва тая тема, че и на мен и беше доста криво след 10 години работа в голяма компания и 4-5 опита за развитие и въобще като отношение, конкуренти и резултати.

3. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Знам - прав си за всичко ,но все пак мисля ,че требва да се пробва за да знам дали в Германия е гадно ? Ти бил ли си там ? Езика и в Англия ако се не знае си обречен тотално ! Приказват за немците като за страшилища (требвало много език ,били големи расисти) ,че чак ми стана интересно дали наистина е така и точно затова се запътих натам ! Аз съм такъв по принцип ,че за мен света е малък така ,че ще си пробвам късмета там . Само дето като си знам късмета сега в понеделник ще си тръгна от УК и на 15ти май ще хванат да ме изтеглят за зелена карта та ще требва да се върна да донапълня торбата с кинтите още малко

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Значи доста често ходя в Германия и ти казвам в магазина не говорят английски,камо ли да тръгнеш работа да си търсиш. Не че се заяждам, ама не бих живял в държава, където немога да ги разбера, а немският не се учи като английския, страшно гадна граматика, думите са кошмар, просто аз не бих рискувал, а за едни 1500 евро например не си струва. Виж ако имаш намерена сигурна работа си струва, така без език и работа, не си е работа. Ако нямаш заеми или събираш пари за нещо голямо, май си е най добре България, в София можеш да си намериш работа на прилично заплащане, бачкаш си и не се занимаваш с простотии, живота не е само пари. Аз понеже събирам пари за едни работи, за това вися тук, ако не са ми на главата, няма и ден да седя тук, имам къде да живея в България, тука почнах вече да се депресирам
    Последно редактирано от dimi_m : 02-05-2018 на 17:25

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз не тръгвам веднага . Прибирам се на БГ лятото и записвам курсове . Мотивиран съм да живея в страна с 4 сезона !

Post Thanks / Like

Аз не тръгвам веднага . Прибирам се на БГ лятото и записвам курсове . Мотивиран съм да живея в страна с 4 сезона !
    Ходих при един филолог по курсове по немски, най добрият и ученик е проговорил немският на втората година, пожелавам ти по бързо да се развият нещата.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Стига с тия работи . Учил съм го 8 години в училище . Изобщо не е труден език даже е елементарен . Просто нямах интерес в училище и изобщо не слушах в часовете само гледах как да избягам и пак съм запомнил някой неща без да искам . Не знам защо хората се плашат от тоя език който е елементарен без кривене на езика във всички посоки и е прародител на английския който си е чист латински+немски ! Айде спирам ,че избягахме от Брексит темата

Между другото малко хора знаят един език перфектно ! Смея да твърдя ,че аз например не знам и българския перфектно ! Например като слушам политиците ни по телевизията нищо не им разбирам в смисъл не ги знам думите които употребяват , но пък схващам смисъла на това което говорят . На мойта приятелка майка и е в Италия от 20 години и говори езика като италиянка , но иде ли в сервиз за коли запецва и дума не може да обели защото не знае думите и термините които и трябват !
    Последно редактирано от bmwww : 02-05-2018 на 18:18

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз немога да разбера защо повечето си мислят, че като имаш британски паспорт хората( британците) те гледат с друго око и едва ли не си с предимство, ако кандидатстваш за работа, пред тия които нямат паспорт, кой изобщо пусна тая простотия да се върти във форума. Познавам един азърбайджанец работеше в някаква фабрика, слагаха плодове в кутии и мръзнеше като куче във фризерите,казваше ми, че като вземе паспорта и щял да започне супер платена работа, сега не можел, защото нямал още паспорт. Не бях го виждал доста години и скоро го засякох, пак си мръзне в хладилниците, единственото ново при него е, че има брит. паспорт. Кой си е карлък, карък си е, кой си е късметлия, късметлия си е, поданството не е толкова от значение
    ми и аз това разправям ,голяма доза да те вземат на работата която искаш опира и просто до персоналити ....тези среди с престижните добре платени професии в УК са ми неясни ,аз съм анархо-пролетариат тука(като ми се работи -работя като ме мързи не )..така реших просто понеже ми писна да лижа задници на деск-джоб в бг ....( в момента бачкам roofer-mate ,има яко адреналин днес например в бурята яко вятър дъжд, вися на една платформа ..на покрива .......подавам им каквото искат, мързелива работа дори не се потиш и цапаш,една уай-фай колонка дъни нон-стоп каквото кой пусне от тел. прекалено високо и в нищото сме някой да ни следи ,но над мен само кабината на колокрана е по-високо ,която се върти и клати ,под мен най-близкото място да се приземя е една купчина пясък 12 етажа надолу... и отстрани нищо ......вятъра люлее платформата и да не се бях напушил в почивката пак щеше да ме хване морска болест В БГ движех в пош среди всичките ми приятели (не познати само )са архитекти ,адвокати ,лекари ,дизайнери инженери и преподаватели(без майтап такива са ми приятелите може да ви е странно ) и там ставаше и без връзки преди, сега незнам ,без никакви връзки работех сладки службички ,сам си ги намирах ,омайвах ги на интервютата и си вършех работата и в един момент почнах без да се усетя да правя кариера..но в УК ако си никой незнам как се пробива ......а брексит е пълна инсинуация въобще не ми пука, не обръщам паундове в левове и даже и в бг не ходя ве4е, понеже ме депресира като видя какво е там ,как хората живеят едно 20тина години назад в времето ,липсват ми елементарни удобства на които съм свикнал и трябва да се съобразявам с хиляди глупости както и прословутия балкански манталитет навсичкото отгоре (друг път ще го обясна как го разбирам това ...... незнам как е другаде ,но в Лондон почти нищо не се променя ,пълно е с туристи заради поевтинелия паунд ,това лято пак страхотни концерти ,замляно е с всякакви неща да се глезиш само цените леко скачат (но и заплатите леко скочиха ..)изобретяват се всякакви нови заетости ,нова бюрокрация ,нови услуги ,нови хамалогии за нови емигранти наново да движат живота ...и живота си те4е ....
    Последно редактирано от steve : 02-05-2018 на 19:09

10. ХАРЕСВАМ! deijei, treven liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

това няма много връзка с брексит ,но има връзка с реалността ....ако идвате да живеете тук няма да е лошо да го изгледате ... и ако не го разбирате без превод не бързайте да идвате или както българите имат една фраза ''всяка жаба да си знае гъола''.................................

https://www.youtube.com/watch?v=qz4s9v5R0HQ

12. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Recommend Ego sum, treven recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Чиста расова дискриминация си е в тая държава...
    Което пък ме кара да си мисля дали да не клаймна агенцията за дискриминация !
    Дали е дискриминация или личностно нехаресване - можем само да гадаем.
    Колкото до клайма - той си е задължителен. Няма какво да губиш - най-много да те успокоят, че си прекалено мнителен!
    Значи доста често ходя в Германия и ти казвам в магазина не говорят английски,камо ли да тръгнеш работа да си търсиш. Не че се заяждам, ама не бих живял в държава, където немога да ги разбера, а немският не се учи като английския, страшно гадна граматика, думите са кошмар, просто аз не бих рискувал...
    От една страна си прав. Без даже да ходиш до магазина - факта, че една теленизия не можеш да гледаш без „ниво Б“
    От друга обаче - мой приятел замина наскоро за Германия. След 15 години в Кипър (с английски основно) изкара 6 месечни курсове и вече трета година е там. Значи - може!
    Ходих при един филолог по курсове по немски, най добрият и ученик е проговорил немският на втората година, пожелавам ти по бързо да се развият нещата.
    Тоя ... да не е преподавал на бавноразвиващи???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ...
    Всички (всички ли!) знаем колко класова, че и кастова е тази държава що се отнася до тези професии, но аз уважавам амбициите на другите, въпреки че аз почти ги нямам (което не въздигам в положително свое качество, просто хората сме различни). Дори им се възхищавам и винаги ми става драго, като чуя, че българин е успял в почти невъзможни обстоятелства. Иначе си прав, че (източно)европейците не ни харесват тук (още повече напоследък и още повече - простаците-местни, най-вече в Англия, в Шотландия е значително по-дружелюбно отношението) и колкото по-рано свикнем с това, толкова по-рано ще се научим да не ни пука и ще си спестим разочарованията, защото един простак няма как да го направиш по-малко простак, каквото и да му кажеш или да направиш, всичко е въпрос на преценка доколко си струва да си самоубиваш нервните клетки, като се занимаваш с простаци от каквато и да са националност и етнос.
    ...
    Интересен постинг като цяло (изчетох го целия, макар да цитирам само част от него).

Навярно си права за себе си, но в твоя подкрепа ще кажа, че често пъти криворазбраната и нереалистична амбиция е по-лошо дори от липсата на такава. В крайна сметка нали е важното да си здрав, щастлив, да изкарваш достойно прехраната си, да се чувстваш добре в кожата си и да можеш да погледнеш в очите децата си? Иначе, често пъти тази амбиция, за която говориш е с цената на много лишения, стрес, самота.... Така че, не го приемай непременно и за лошо свое качество.

Много от успелите българи, които влизат в информационния поток не са били непременно ултра-амбициозни или супер-образовани. Просто са били целеустремени до известна степен, извадили са късмет и нещата са им се получили.

Иначе за другото, за простаците-англичани, естествено че такива има... Но според мен това е поради факта, че Англия е с цели десет пъти по-голямо население. В същото време, аз смея да твърдя, че малкото англичани, с които съм имал допир в Шотландия, са доста добри хора и дори по-дружелюбни и от местните. Може би и те се чувстват до известна степен чужденци. Сигурно няма да повярваш, но ми се е случвало да бъда дори преводач между англичанин и шотландец като в конкретния случай шотландеца беше този, който не можеше да разбере какво иска да каже Хенри от Нюкасъл. Тук държа да отбележа, че аз познавах Хенри от по-отдавна и му бях свикнал вече на Джорди акцента.

15. ХАРЕСВАМ! deijei, steve liked this post

17. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Нормално е, когато те управляват Териза Мей и Борис Джонсън никой да не те бръсне за слива. Те взаимно се разминават във вижданията си по 90% от въпросите.

А и Великобритания е един 60-милионен пазар, ЕС е 500-милионен пазар с политически лостове за влияние. Самите промени във Фейсбук станаха точно заради ЕС. За последните 10 дена съм получил поне едно 5-6 мейла от големи компании за промяна в Terms & Conditions заради решението на ЕК.

19. ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Нормално е, когато те управляват Териза Мей и Борис Джонсън никой да не те бръсне за слива. Те взаимно се разминават във вижданията си по 90% от въпросите.

А и Великобритания е един 60-милионен пазар, ЕС е 500-милионен пазар с политически лостове за влияние. Самите промени във Фейсбук станаха точно заради ЕС. За последните 10 дена съм получил поне едно 5-6 мейла от големи компании за промяна в Terms & Conditions заради решението на ЕК.
    Най-вече Борис - няма по-неподходящ политик за външен министър от него. Добре, че всикчки на международната арена го приемат за смешник, че досега да ни е вкарал във война (както почти направи преди месец)

А имейлите които получаваш са заради GDPR, които влизат в сила на 25 Май.
    Глобите за неспазване са 4% от оборота или 20млн евро (което е по-голямо)

21. ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

BREXIT - The perfect storm

Liam Fassam investigates the possible impact leaving the EU may have on the growing skills shortage in the profession
    https://ciltuk.org.uk/Portals/0/Docu...f8YvcTBA%3d%3d

Професор от университетът в Нортхамптън подлага на критика БРЕКЗИТ и коментира ефектът, който той би имал върху логистичната и транспортната индустрия на Обединеното Кралство. Накратко, според автора, би имало огромен дефицит на работна ръка при евентуални рестрикции срещу европейски граждани, а скиллс гап-а в сектора и сега е огромен.

С други думи - Великобритания не може да си позволи хард БРЕКЗИТ с пълен контрол на границата на идващите от ЕС. Това е мое лично мнение, базирано на моментните факти - политически, икономически (най-вече), геостратегически. Контрол на работна ръка може да бъде осъществен, но над 2/3 от секторите имат нужда от свежа работна ръка, както за запълването на по-ниските позиции, така и от високо-квалифициран персонал. Затова си мисля, че никой от вече установените европейски граждани на територията на Англия, Уелс и Шотландия няма да бъде екстрадиран.
    Последно редактирано от mate : 01-06-2018 на 14:11

23. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Brexit: Davis considers joint EU and UK status for Northern Ireland
    https://www.theguardian.com/uk-news/...-and-uk-status

а защо не и за шотландия?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

25. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Brexit: Davis considers joint EU and UK status for Northern Ireland
    https://www.theguardian.com/uk-news/...-and-uk-status

а защо не и за шотландия?
    А защо не и за Лондон?

27. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Нямам нищо кво да кажа на Бе Гета-та които използват *расовата* карта........абе Ой, ние сме една и съща раса - европеидната.....явно Бе Гетата които казват че англичаните били расисти- крият нещо.......тук ценят качеството и изпълнението....(поне в мойта професия) ....нямам спомен за числото англичани уволнени преди мен- много са, а и не свивам юмруци и да се оплаквам когато мен ме уволняват.......
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Нямам нищо кво да кажа на Бе Гета-та които използват *расовата* карта........абе Ой, ние сме една и съща раса - европеидната.....явно Бе Гетата които казват че англичаните били расисти- крият нещо.......тук ценят качеството и изпълнението....(поне в мойта професия) ....нямам спомен за числото англичани уволнени преди мен- много са, а и не свивам юмруци и да се оплаквам когато мен ме уволняват.......
    Виждам какво самочуствие имаш, другите са по... пред мен, лесно манипулиран и лесно сменяем и винаги си измиват ръцете с теб, ако нещо стане. Човек трябва да има достойнство, а не да го мислят за някакъв балкански парцал

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Дали човек има достойнство не зависи от това, за какво го мислят. Какво си мислят другите, си е тяхна работа, а дали човек има достойнство, как се държи и т.н., си е лична работа на самия човек. Според мен, част от достойнството е да не се интересуваш чак толкова какво мислят някакви хора, които дори не познаваш, за теб.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Виждам какво самочуствие имаш, другите са по... пред мен, лесно манипулиран и лесно сменяем и винаги си измиват ръцете с теб, ако нещо стане. Човек трябва да има достойнство, а не да го мислят за някакъв балкански парцал
    Пич много се разминаваме, аз и ти, в понятието за достойнство: за мен достоен е човек който си признава грешките и има силата да се извини...... а за теб достоен е всеки средно статистически простак със самочуствие на който мотото му е *чрез нахалство към прогрес*
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 02-06-2018 на 21:07
    -George Orwell

Старо куче
    Post Thanks / Like

не съм съгласен на 100% със статията но в общи линии става

Осем лъжи за ЕС

За ЕС циркулират какви ли не лъжи и заблуди: че се разпада, че се ислямизира, че е бюрократично чудовище, че е под диктата на Берлин и Париж. Тук опровергаваме осем от най-често срещаните лъжливи твърдения за ЕС:

ЕС е бюрократично чудовище, което на всичко отгоре съдейства за ислямизирането на Европа - това са само две от многобройните лъжливи твърдения за Евросъюза, които циркулират в интернет и в обичайното кръчмарско политиканстване. Изследователите от мозъчния център GLOBSEC в Братислава са подготвили цял справочник, опровергаващ 11-те най-често срещани заблуди за ЕС. Списъкът им е съставен въз основа на резултатите от интернет-търсачки и на най-често задаваните въпроси по пресконференции и в медиите. Ето осем от тези митове, заедно с малка част от обширната аргументация на GLOBSEC:

Мит първи: "ЕС се разпада"

Факт е, че през последните години Евросъюзът се бори срещу сериозни предизвикателства, а евроскептични гласове се чуват из целия континент - особено след решението на Великобритания да напусне ЕС. Иначе обаче ЕС изглежда в много добро здраве: от 1980 до 2016 година БВП на страните-членки е нараснал от 3,8 трилиона на 16,5 трилиона долара, като според прогнозите след 5 години ще достигне астрономическата сума от 24 трилиона долара. След известен спад в периода 2013-2016, напоследък се възвръща и доверието на хората в ЕС. Днес 40% от европейците одобряват работата на ЕС (само 21% не я одобряват), а 56% от гражданите са оптимисти за бъдещето на Евросъюза.

Мит втори: "Страните-членки са жертва на Брюкселския диктат"

Критиците на Евросъюза често твърдят, че Европейската комисия извива ръцете на страните-членки - и че от това страдат гражданите. Всъщност обаче ЕС е обединение на суверенни държави, които доброволно отстъпват някои компетенции на Брюксел, но за сметка на това получават редица предимства като свободата на придвижване и най-вече - достъп до най-могъщия обединен пазар в света. „Брюксел" не замества суверенните национални правителства, а политиките на ЕС се формират в процес на преговори в рамките на трите централни институции - Европейския съвет, Европарламента и Еврокомисията.
    Мит трети: "ЕС е бюрократично чудовище"

За своите 500 милиона граждани ЕС се грижи с помощта на 32 000 служители и чиновници. При население от 325 милиона в САЩ броят на тези хора е 2,6 милиона. 82-милионна Германия се справя с 315 000 чиновници и служители, във Великобритания броят им е 400 000, а в Полша - 427 000. Колкото до прочутия аргумент, че ЕС се опитва да регламентира всичко, та чак до кривината на краставиците, той не отчита един важен факт: такъв огромен вътрешен пазар има нужда от общи стандарти. При това тези стандарти се въвеждат след подробно обсъждане с бизнеса и имат за цел единствено да защитят правата на потребителите. Понякога стандартизацията дори изостава от нуждите - доказва го големият шум около различното качество на едни и същи храни в Западна и в Източна Европа.

Мит четвърти: "Франция и Германия доминират ЕС"

Всички решения в ЕС се взимат в резултат от сложен процес, който минава през Съвета, Парламента и Комисията. В Еврокомисията Франция и Германия са представени с по един комисар - както всички останали. Да не говорим, че най-важните решения (за бюджета, за разширяването, за външната политика) винаги се взимат единодушно. Поради това в Съвета и в Комисията отделни държави или групи държави успешно прокарват собствена политика, например Кипър срещу преговорите за членство с Турция или пък четирите Вишеградски страни по въпроса за миграцията и бежанците. Френско-германски диктат не може да има и поради едно просто обстоятелство: двете страни са на различни позиции по някои от главните въпроси като данъчния съюз, трансферните плащания и бързината на политическото обединяване.

Мит пети: "Еврото е причина за всички злини"

Общата валута е не само икономически, но и политически проект. Той има за цел да улесни търговията и да подпомогне възникването на обща европейска идентичност. Хората в държавите от еврозоната при пътуване печелят чисти пари, защото вече няма такси при обмяната на валута. Бизнесът - също. Търговията има голяма изгода и поради това, че вече не съществува рискът от колебаещите се валутни курсове. От въвеждането си досега общата европейска валута успя не само да задържи инфлацията около 2%, но и да стане втората резервна валута в света, след долара.

Мит шести: "Европа се ислямизира"

Да, мюсюлманското население в ЕС нараства и в момента възлиза на около 26 милиона. Но това са само 5% от населението. Според прогнозите, до 2030 процентите ще станат 6, а до 2050 - 7,4. Но дори тези числа са твърде ниски, за да се говори за „ислямизация". Освен това мюсюлманското население нараства не толкова поради приток на мигранти, а поради по-високата си раждаемост. И днес в редица европейски държави, сред които е и България, живеят по 7-8% мюсюлмани, но тези страни изобщо не се смятат за „ислямизирани". Това лъжливо усещане идва и от още нещо: младите хора в „християнска" Европа са все по-малко религиозни. Според допитванията, 91% от чехите, 80% от естонците, 75% от шведите, 72% от датчаните и 67% от унгарците в тази възрастова група не се идентифицират с никоя религия.

Мит седми: "ЕС е рай за бежанците"

Често се твърди, че в ЕС се харчат прекалено много пари за бежанците, вместо да се полагат повече финансови грижи за местните хора. Това не е вярно, просто защото парите за бежанците са десетки пъти по-малко, отколкото парите в социалните системи на отделните държави. Освен това редица страни от ЕС вече орязаха финансовата подкрепа за бежанците, а като цяло Евросъюзът въведе много строги мерки за даване на политическо убежище - през 2017 само 46% от молбите са били удовлетворени. Останалите хора трябва да се върнат по домовете си. Да, Евросъюзът засега не се справя добре с репатрирането - върнати в страните им са едва 40% от отхвърлените кандидати за убежище. Но Комисията и страните-членки са наясно с този проблем и са твърдо решени да се справят с него.

Мит осми: "Бежанците са главната причина за терористичните нападения в Европа"

Вярно е, че няколко терористични атаки бяха извършени с участието на кандидати за политическо убежище: Вюрцбург, Ансбах, Берлин, Стокхолм. Но много повече терористични нападения в държави от ЕС бяха извършени от хора с европейски паспорти. Повечето от тях наистина имат чуждестранни корени, но понякога са дори трето поколение граждани на Европа. Тъй че радикалният ислямистки тероризъм е доморасъл, а причината за него се крие в лошата интеграция. Независимо от това Евросъюзът работи сериозно по укрепването на своята сигурност: запушват се дупките в законодателството за политическото убежище, усилва се граничният контрол, работи се по укрепване на споразумението с Турция и за добра организация в грижите за самите бежанци и мигранти. Тук особено внимание се отделя на мерките срещу радикализирането на бежанците.
    http://www.dw.com/bg/%D0%BE%D1%81%D0...%81/a-44076261

33. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Post Thanks / Like

не съм съгласен на 100% със статията но в общи линии става

http://www.dw.com/bg/%D0%BE%D1%81%D0...%81/a-44076261
    Тука Дойче веле дават 8 истини и ги обявяват за т. нар. *митове* хахахахахахххааааа......... явно авторите са се надявали читателите да подминат наивно-детските обяснения под *митовете* и в техните съзнания да останат само 8-те МИТа .........Което иде да покаже че ББС са научили и прилагат методите на Гестапо много по- добре от Доркс веле.....хахахахахааааа
    -George Orwell

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Тука Дойче веле дават 8 истини и ги обявяват за т. нар. *митове* хахахахахахххааааа......... явно авторите са се надявали читателите да подминат наивно-детските обяснения под *митовете* и в техните съзнания да останат само 8-те МИТа .........Което иде да покаже че ББС са научили и прилагат методите на Гестапо много по- добре от Доркс веле.....хахахахахааааа
    брекситарите повтаряте едни и същи глупости , копнал съм ги в този пост. истината е доста по разична както се оказва. ес мина през много сериозни кризи в момента се задава още една - италия

Мит първи: "ЕС се разпада"

Факт е, че през последните години Евросъюзът се бори срещу сериозни предизвикателства, а евроскептични гласове се чуват из целия континент - особено след решението на Великобритания да напусне ЕС. Иначе обаче ЕС изглежда в много добро здраве: от 1980 до 2016 година БВП на страните-членки е нараснал от 3,8 трилиона на 16,5 трилиона долара, като според прогнозите след 5 години ще достигне астрономическата сума от 24 трилиона долара. След известен спад в периода 2013-2016, напоследък се възвръща и доверието на хората в ЕС. Днес 40% от европейците одобряват работата на ЕС (само 21% не я одобряват), а 56% от гражданите са оптимисти за бъдещето на Евросъюза.

Мит втори: "Страните-членки са жертва на Брюкселския диктат"

Критиците на Евросъюза често твърдят, че Европейската комисия извива ръцете на страните-членки - и че от това страдат гражданите. Всъщност обаче ЕС е обединение на суверенни държави, които доброволно отстъпват някои компетенции на Брюксел, но за сметка на това получават редица предимства като свободата на придвижване и най-вече - достъп до най-могъщия обединен пазар в света. „Брюксел" не замества суверенните национални правителства, а политиките на ЕС се формират в процес на преговори в рамките на трите централни институции - Европейския съвет, Европарламента и Еврокомисията.
    Мит трети: "ЕС е бюрократично чудовище"

За своите 500 милиона граждани ЕС се грижи с помощта на 32 000 служители и чиновници. При население от 325 милиона в САЩ броят на тези хора е 2,6 милиона. 82-милионна Германия се справя с 315 000 чиновници и служители, във Великобритания броят им е 400 000, а в Полша - 427 000. Колкото до прочутия аргумент, че ЕС се опитва да регламентира всичко, та чак до кривината на краставиците, той не отчита един важен факт: такъв огромен вътрешен пазар има нужда от общи стандарти. При това тези стандарти се въвеждат след подробно обсъждане с бизнеса и имат за цел единствено да защитят правата на потребителите. Понякога стандартизацията дори изостава от нуждите - доказва го големият шум около различното качество на едни и същи храни в Западна и в Източна Европа.

Мит осми: "Бежанците са главната причина за терористичните нападения в Европа"

Вярно е, че няколко терористични атаки бяха извършени с участието на кандидати за политическо убежище: Вюрцбург, Ансбах, Берлин, Стокхолм. Но много повече терористични нападения в държави от ЕС бяха извършени от хора с европейски паспорти. Повечето от тях наистина имат чуждестранни корени, но понякога са дори трето поколение граждани на Европа. Тъй че радикалният ислямистки тероризъм е доморасъл, а причината за него се крие в лошата интеграция. Независимо от това Евросъюзът работи сериозно по укрепването на своята сигурност: запушват се дупките в законодателството за политическото убежище, усилва се граничният контрол, работи се по укрепване на споразумението с Турция и за добра организация в грижите за самите бежанци и мигранти. Тук особено внимание се отделя на мерките срещу радикализирането на бежанците.

36. БЛАГОДАРЯ Deer Street thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Post Thanks / Like

брекситарите повтаряте едни и същи глупости , копнал съм ги в този пост. истината е доста по разична както се оказва. ес мина през много сериозни кризи в момента се задава още една - италия
    аве пич или си много прост или си много наивен.........
    -George Orwell

Страница 34 от 54 ПървиПърви ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 16:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми