Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 17 от 18 ПървиПърви ... 715161718 ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 425 от общо 448
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Мила UK е част от ES i e подписала всички документи за това . Ако аз съм работил в която и да е страна членка на ES poweче от три години то тази страна ти дава пенсия за тези години . Тези десет години които трябва да имате се отнасят за хора които са напуснали UK и не са от страна член на ЕС . Какво би се променило след 29.03.2019 никoй не знае . Но ако UK иска свободна търговия с ES trqbwa da се съобрази с условията на ЕС . При твърд брексит UK могат да си правят квото искат , но остават изолирани от Европа . Не вярвам да са толкова глупави да го направят. Провери ES zakonite za пенсиониране . Те са над UK законите в момента . Отделно не могат да се приемат закони с задна дата . Питай някои адвокат . И друго ако деца вземат при себе си вече пенсионирани в бг е едно . Тогава са отговорни изцяло за тях и UK няма да даде бенефити на тези хора . Тъй като са едно домакинство и се взимат предвид заплатите на dецата им . И ако тогава не стигат парите могат да дадат бенефити на децата . А ако родителите се пенсионират в UK е друго примерно след две години работа в UK . Тогава могат при определени условия да се отделят от децата си . да вземат кансел имоти и да взимат бенефити самостоятелно
    Последно редактирано от kanarinapred : 13-02-2018 на 11:29

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Ако аз съм работил в която и да е страна членка на ES poweче от три години то тази страна ти дава пенсия за тези години . Тези десет години които трябва да имате се отнасят за хора които са напуснали UK и не са от страна член на ЕС .
    Нека някой потвърди това твърдение, значи ли, че ако отидеш в UK (примерно по правилата преди промените за 35 вместо старите 30г стаж) на 62г, работиш 3г, пенсионираш се на 65 и получаваш пенсия 1/10 от пълната стейт пеншън(64пнд/месец). За добавките Мила каза как е.
    Не беше ли 10г минимален стаж в UK, за да можеш да получаваш пропорционална част (от 1/3 нагоре) от стейт пеншъна?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Не ме интересува лично, твоите обяснения изглеждат по-достоверни/логични от на Канара...
    Имах предвид, че не е лесно да се докажат всички тези изисквания, макар, че властите едва ли ще хукнат да проверяват дали пенсионера не е дебел реститут в БГ примерно...
    аз не знам кое до каква степен се проверява, но не бих се изненадала. Щом в България една банка ми зададе въпроса дали имам НИН във Великобритания и ако може да им го дам.....
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила UK е част от ES i e подписала всички документи за това . Ако аз съм работил в която и да е страна членка на ES poweче от три години то тази страна ти дава пенсия за тези години . Тези десет години които трябва да имате се отнасят за хора които са напуснали UK и не са от страна член на ЕС . Какво би се променило след 29.03.2019 никoй не знае . Но ако UK иска свободна търговия с ES trqbwa da се съобрази с условията на ЕС . При твърд брексит UK могат да си правят квото искат , но остават изолирани от Европа . Не вярвам да са толкова глупави да го направят. Провери ES zakonite za пенсиониране . Те са над UK законите в момента . Отделно не могат да се приемат закони с задна дата . Питай някои адвокат
    За законите за пенсиониране не мога да съм категорична, затова ще оставя този въпрос така, без да споря. Законите ще ги проверя със сигурност, но когато ми дойде времето за пенсия и дотогава ще имам доста повече от 3 години стаж в ЮК, всъщност доста повече и от 10, та затова не съм се интересувала специално.
    И друго ако деца вземат при себе си вече пенсионирани в бг е едно . Тогава са отговорни изцяло за тях и UK няма да даде бенефити на тези хора . Тъй като са едно домакинство и се взимат предвид заплатите на dецата им . И ако тогава не стигат парите могат да дадат бенефити на децата . А ако родителите се пенсионират в UK е друго примерно след две години работа в UK . Тогава могат при определени условия да се отделят от децата си . да вземат кансел имоти и да взимат бенефити самостоятелно
    Това тука са твоите разсъждения, и то без картинка, да не говорим за доказателства. Според мен, здраво си объркал Immigration Rules с Exercising Treaty rights. Както казах, познавам не едно семейство и самотни родители от ЕС, които са дошли при децата си и сега живеят в самостоятелни жилища, получавайки пенсионен кредит по този начин в Шотландия.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За законите за пенсиониране не мога да съм категорична, затова ще оставя този въпрос така, без да споря. Законите ще ги проверя със сигурност, но когато ми дойде времето за пенсия и дотогава ще имам доста повече от 3 години стаж в ЮК, всъщност доста повече и от 10, та затова не съм се интересувала специално.

Това тука са твоите разсъждения, и то без картинка, да не говорим за доказателства. Според мен, здраво си объркал Immigration Rules с Exercising Treaty rights. Както казах, познавам не едно семейство и самотни родители от ЕС, които са дошли при децата си и сега живеят в самостоятелни жилища, получавайки пенсионен кредит по този начин в Шотландия.
    Някъде да съм казал че това не е така . Просто е изпипано добре . Има си начини когато родителите са ES sitizens . Но не е директно право , а си има определени условия

Напреднал
    Post Thanks / Like

Нека някой потвърди това твърдение, значи ли, че ако отидеш в UK (примерно по правилата преди промените за 35 вместо старите 30г стаж) на 62г, работиш 3г, пенсионираш се на 65 и получаваш пенсия 1/10 от пълната стейт пеншън(64пнд/месец). За добавките Мила каза как е.
    Не беше ли 10г минимален стаж в UK, за да можеш да получаваш пропорционална част (от 1/3 нагоре) от стейт пеншъна?
    Провери в гугал как ES sitizen se пенсионира в друга страна от ЕС . Тези закони са над тези от UK . Това което цитирате е за UK ситизенс ако отидат да се пенсионират в страна извън ЕС . Малко мислете бе . Европейското законодателство е над законодателството на UK ,когато се отнася за ES sitizens . Ако отидете сега в UK на 62 години и се пенсионирате в UK . То биха ви дали другите страни в които си работил пенсия . Примерно ако си раборил само в бг ти дават 300 лева пенсия от Бг . А другото до 142 паундa на седмица ти го дава UK . Само има една подробност ..Ако напуснете UK тази пенсия UK е спира . Това е минималната социална пенсия за UK
    Последно редактирано от kanarinapred : 13-02-2018 на 16:13

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Примерно ако си раборил само в бг ти дават 300 лева пенсия от Бг . А другото до 142 паундa на седмица ти го дава UK . Само има една подробност ..Ако напуснете UK тази пенсия UK е спира . Това е минималната социална пенсия за UK
    Само, че има още една подробност- това е ако си сам, но ако сте и двамата в UK и другият от семейството още работи фул тайм и ако дохода общо на семейството надвишава някаква стойност (не знам колко), тази добавка не ти са полага. (тази добавка май е пеншън кредита който се споменаваше)

Напреднал
    Post Thanks / Like

Само, че има още една подробност- това е ако си сам, но ако сте и двамата в UK и другият от семейството още работи фул тайм и ако дохода общо на семейството надвишава някаква стойност (не знам колко), тази добавка не ти са полага. (тази добавка май е пеншън кредита който се споменаваше)
    Ако си се пенсионирал в UK . Дори да си работил под 10 години ти дават минималната за страната пенсия около 140 паунда на седмица . Но ако ви няма в UK повече от 28 дена еднократко или повече от 90 дена за една година трябва да им се обадите за отсъствията в пенсионото .Ако напуснете след това UK и се върнете в България и примерно имате 6 години заработено в UK . То в България ще ви идват по около 110 паунда на месец от UK пенсия В момента закона е така . Ако има твърд брексит това би могло да се промени . Но по принцип в правото не се приемат закони с задна дата . Новия закон би имал действие за работилите в UK след 29.03.2019 или най вероятно след края на преходния период за излизане на UK от ЕС .Дори при твърд брексит ние сме по старите закони . Не вярвам UK да не спазва основни закони в правото. При soft брексит няма какво да коментираме тези закони остават
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-02-2018 на 09:53

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Ако си се пенсионирал в UK . Дори да си работил под 10 години ти дават минималната за страната пенсия около 140 паунда на седмица .
    Не знам от къде черпиш тая информация, но не е вярна...Излиза, че ако след 3г работа в UK се пенсионираш, ще ти дават 140x4=560 на месец, което не може да бъде.
    Според мен пълната пенсия за 30г ако е 640/месец и примерно имаш 15г работа в UK и се пенсионираш, взимаш половината, т.е. 320. Ако си сам, това е недостатъчно за живот и държавата ти добавя пеншън кредит (ако кандидатстваш) до жизнения минимум (не знам колко е, но би трябвало да е от порядъка на 7-800).
    Как така всеки европеец на 63 г, идва работи 3г, пенсионира се и взима 560...?
    Спри да споменаваш EС, Брекзит и върховенството на европейските закони, ако напуснеш, ако се върнеш и теории. Кажи как е на практика в UK ако знаеш или си чел, зарежи пропагандата...

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Ако си се пенсионирал в UK . Дори да си работил под 10 години ти дават минималната за страната пенсия около 140 паунда на седмица . Но ако ви няма в UK повече от 28 дена еднократко или повече от 90 дена за една година трябва да им се обадите за отсъствията в пенсионото .Ако напуснете след това UK и се върнете в България и примерно имате 6 години заработено в UK . То в България ще ви идват по около 110 паунда на месец от UK пенсия В момента закона е така . Ако има твърд брексит това би могло да се промени . Но по принцип в правото не се приемат закони с задна дата . Новия закон би имал действие за работилите в UK след 29.03.2019 или най вероятно след края на преходния период за излизане на UK от ЕС .Дори при твърд брексит ние сме по старите закони . Не вярвам UK да не спазва основни закони в правото. При soft брексит няма какво да коментираме тези закони остават
    Вече е абсолютно безмислено да стоиш в Англия, защото видиш ли някой ден като вземеш пенсия ще си цар в България. България върви към приемане на еврото, това означава че ако взимаш 700 паунда пенсия, обърнати в евро това са малко над700 евро, с тия пари са точно за две седмици и край.... едно кафе ще стане евро, пък да не говорим, че паунда може да се обезцени

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Вече е абсолютно безмислено да стоиш в Англия, защото видиш ли някой ден като вземеш пенсия ще си цар в България. България върви към приемане на еврото, това означава че ако взимаш 700 паунда пенсия, обърнати в евро това са малко над700 евро, с тия пари са точно за две седмици и край.... едно кафе ще стане евро, пък да не говорим, че паунда може да се обезцени
    значи в България 700 паунда пенсия е кофти при собствен имот . А в UK с 700 паунда си ок . Така ли . Като махнат безплатния транспорт за 60+ в лондон и те само за транспорта тока и водата могат да ти стигнат . Ами наема дори да са платили кансела 80% от него другите 20 % са минимум 250 паунда .

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

значи в България 700 паунда пенсия е кофти при собствен имот . А в UK с 700 паунда си ок . Така ли . Като махнат безплатния транспорт за 60+ в лондон и те само за транспорта тока и водата могат да ти стигнат . Ами наема дори да са платили кансела 80% от него другите 20 % са минимум 250 паунда .
    700 паунда пенсия ич не е ок тук, ама ич. Говорят за някакви пенсионни кредити, ама и на това неможеш да разчиташ, утре могат да ги резнат. Моето мнение е, че пенсиите в Англия са мизерни.

Старо куче
    Post Thanks / Like

изглежда руснаците здраво са поработили за брексит
    http://www.mediapool.bg/ruskata-tuit...ews275509.html
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

14. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Не знам от къде черпиш тая информация, но не е вярна...Излиза, че ако след 3г работа в UK се пенсионираш, ще ти дават 140x4=560 на месец, което не може да бъде.
    Според мен пълната пенсия за 30г ако е 640/месец и примерно имаш 15г работа в UK и се пенсионираш, взимаш половината, т.е. 320. Ако си сам, това е недостатъчно за живот и държавата ти добавя пеншън кредит (ако кандидатстваш) до жизнения минимум (не знам колко е, но би трябвало да е от порядъка на 7-800).
    Как така всеки европеец на 63 г, идва работи 3г, пенсионира се и взима 560...?
    Спри да споменаваш EС, Брекзит и върховенството на европейските закони, ако напуснеш, ако се върнеш и теории. Кажи как е на практика в UK ако знаеш или си чел, зарежи пропагандата...
    Вие явно не разбирате какво съм написал . Да ако си ES sitizen i отидете в UK бихте взели на 66 пенсия около 140 на седмица дали е с добавки от правителството това теб не те засяга . Ако след това напуснете и се върнете в България или сте испанец и се върнете в испания то тогава UK ви дава около 16 паунда на седмица пенсия за 3 години . Които си работил през испанското пенсионо ако си испанец примерно

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    изглежда руснаците здраво са поработили за брексит
    http://www.mediapool.bg/ruskata-tuit...ews275509.html
    И после германците как да им имат доверие на тези гладни колхозници руснаците . Вярно е че руснаците много искат да разбият ЕС . Но няма да им се получи . Първо те биха фалирали като страна

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Вие явно не разбирате какво съм написал .
    Може би не само аз...
    Бях написал:
    Ти повтаряш едно и също...напиши един пост без да споменаваш ЕС, евентуално коментирай моите изречения по-горе едно по едно дали са верни...

18. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Recommend Мила recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Може би не само аз...
    Бях написал:
    Ти повтаряш едно и също...напиши един пост без да споменаваш ЕС, евентуално коментирай моите изречения по-горе едно по едно дали са верни...
    европейското законодателство е имплантирано в uk законодателството . Като излезнат uk от es i widim новия договор тогава пак бихме коментирали .

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

европейското законодателство е имплантирано в uk законодателството . Като излезнат uk от es i widim новия договор тогава пак бихме коментирали .
    Лелелеле...Give up. Трябва да спре тока та да спре плочата...

21. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

То пак плочата на брекситарите не е развалена . Само глупост до глупост и ние сме най великата нация и удари в гърдите

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Баварията 800 лева в БГ иска...ми те в София хамалите по магазините взимат 900-1000,той 800 иска.Един проС мотокарист взима 1200-1400(брутно) в София.Началниците стигат до 2 и нещо.Механиците и те бая взимат вече.Ако не беше адската кочина,то лично аз бих се прибрал.Но София селянчетата я направиха ад.Пък и на мен тук на село си ми харесва.

Швейцария искал.Ми ти ще не отиде когато можеше? Опа,чакай...без да шпрехаш тяхното подобие на немски или съответно френски в другия край,то спокойно можеш да забравиш за филма.Език се учел на място...кажи го на хилядите българи,които не могат 5 думи да кажат на анг,а са тук от сумати години...
    Пък да не говорим и какви са цените в Швейцария...на места Лондон ще ти се стори евтин...

Иначе можеш да пробваш в южната част на Нидерландия - там доколкото знам с английски гладен няма да останеш...
    Последно редактирано от Carlsberg : 14-02-2018 на 22:38

24. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Баварията 800 лева в БГ иска...ми те в София хамалите по магазините взимат 900-1000,той 800 иска.Един проС мотокарист взима 1200-1400(брутно) в София.Началниците стигат до 2 и нещо.Механиците и те бая взимат вече.Ако не беше адската кочина,то лично аз бих се прибрал.Но София селянчетата я направиха ад.Пък и на мен тук на село си ми харесва.

Швейцария искал.Ми ти ще не отиде когато можеше? Опа,чакай...без да шпрехаш тяхното подобие на немски или съответно френски в другия край,то спокойно можеш да забравиш за филма.Език се учел на място...кажи го на хилядите българи,които не могат 5 думи да кажат на анг,а са тук от сумати години...
    Пък да не говорим и какви са цените в Швейцария...на места Лондон ще ти се стори евтин...

Иначе можеш да пробваш в южната част на Нидерландия - там доколкото знам с английски гладен няма да останеш...
    След като след брексит UK е бита карта за новите ,а според мен и за старите имигранти в кралството . То тогава къв да го търсят нови източноевропейци на острова . Знака за там е отрицателен

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

... темата е Брексит , все пак ... и то обща дискусия, което предполага по свободни мнения. Но някак си , поне отстрани изглежда , че я вкарахте в безплодни препирни ... всъщност ... един от нас .
    В момента , процесът Брексит е в затишие , надявам се не пред буря, даже спекулантите са в недоумение , за това и паунда е задрямал леко на плувка . Тереза от няколко дни нищо не е казвала, значи са в ход завързани пазарлъци. Големите риби са в очакване. Твърд Брексит ще бъде голямо изпитание за Британия , няма да бъде полезно за никой , за ЕС , за Русия също... освен за Щатите. Нали знаете колко обичат римската максима ... разделяй и владей ...
    Даже и Ердоган е наточил ... боздугана . Колкото и да подценявате ЕвроПредседателството, то е в сюблимен момент. Надявам се ЕС да покаже , че наистина е старият , мъдър свят ...
    Русия е в леко изчаквателна позиция , не само заради президентските избори...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

27. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Сатаната Сорос отново дава пари за да саботира народен референдум:

Папагал антибрекситър спори с радиоводещ
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

deijei Norway is Not in EU!!!!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Сатаната Сорос отново дава пари за да саботира народен референдум:........
    сатаната сорос саботира другите сатани, а дано се появят повече като сорос че да лъсне истината за брексит. народа може и да си трае ама опитай на някой милиардер да му саботираш плановете и глей да видиш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

30. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ... темата е Брексит , все пак ... и то обща дискусия, което предполага по свободни мнения. Но някак си , поне отстрани изглежда , че я вкарахте в безплодни препирни ... всъщност ... един от нас .
    В момента , процесът Брексит е в затишие , надявам се не пред буря, даже спекулантите са в недоумение , за това и паунда е задрямал леко на плувка . Тереза от няколко дни нищо не е казвала, значи са в ход завързани пазарлъци. Големите риби са в очакване. Твърд Брексит ще бъде голямо изпитание за Британия , няма да бъде полезно за никой , за ЕС , за Русия също... освен за Щатите. Нали знаете колко обичат римската максима ... разделяй и владей ...
    Даже и Ердоган е наточил ... боздугана . Колкото и да подценявате ЕвроПредседателството, то е в сюблимен момент. Надявам се ЕС да покаже , че наистина е старият , мъдър свят ...
    Русия е в леко изчаквателна позиция , не само заради президентските избори...
    Русия определено играе за разпад на ЕС . Хубавото е че в Америка има два лагера единия на президента ,който е за разпад на ES i ediniq около демократите Обама Клинтън , които са за оставане на ES w tozi му вид

Страница 17 от 18 ПървиПърви ... 715161718 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 17:47
  2. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-05-2013, 22:49

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми