Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 189 от 213 ПървиПърви ... 89139179187188189190191199 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4 701 до 4 725 от общо 5314
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Самата система на гласуване за каквото и да е при "демокрацията" е направена в полза на тези които ще бъдат избрани или на казуса който да бъде решен . Ако 51% искат нещо , а 49 не печелят тези с 51% , но не значи , че накрая всички са щастливи . Това даже е предпоставка за по-голямо разделение отколкото обединение към дадена идея . От 100 % гласували са 52 ЗА и 48 ПРОТИВ при разделение ЗА/ПРОТИВ 50/50 т.е. 2% са избрали какво да става . Тва е смешно както и да го гледа човек . Пародия . Очевидно , че половината народ във УК иска да излиза , а другата половина не т.е. каквото и да става винаги ще има недоволни . Такава каша не съм виждал досега .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Самата система на гласуване за каквото и да е при "демокрацията" е направена в полза на тези които ще бъдат избрани или на казуса който да бъде решен . Ако 51% искат нещо , а 49 не печелят тези с 51% , но не значи , че накрая всички са щастливи . Това даже е предпоставка за по-голямо разделение отколкото обединение към дадена идея . От 100 % гласували са 52 ЗА и 48 ПРОТИВ при разделение ЗА/ПРОТИВ 50/50 т.е. 2% са избрали какво да става . Тва е смешно както и да го гледа човек . Пародия . Очевидно , че половината народ във УК иска да излиза , а другата половина не т.е. каквото и да става винаги ще има недоволни . Такава каша не съм виждал досега .
    Това е доста типично за САЩ например. Почти на всеки избори за президент печелят с минимално превъзходство от 1 до 5%. На тях им се струва лудост например рейтинг на президент над 70%.
    Новизната обаче отвъд океана е купчината недоволни от избирането на Тръмп - и досега говорят за руско влияние и се опитват да прецакват работата на президента си.
    Възможно е да сме свидетели на заминаваща си политическа система.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Това е доста типично за САЩ например. Почти на всеки избори за президент печелят с минимално превъзходство от 1 до 5%. На тях им се струва лудост например рейтинг на президент над 70%.
    Новизната обаче отвъд океана е купчината недоволни от избирането на Тръмп - и досега говорят за руско влияние и се опитват да прецакват работата на президента си.
    Възможно е да сме свидетели на заминаваща си политическа система.
    За това се поствая квота. Например, 81% от населението имащо право да гласува да упражни това си право, за да бъде резултатът признат и приет за обвързващ.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    За това се поствая квота. Например, 81% от населението имащо право да гласува да упражни това си право, за да бъде резултатът признат и приет за обвързващ.
    Тогава при едно 70/30% за брекзит ще излезе, че римейнърите печелят референдума с 30%

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Тогава при едно 70/30% за брекзит ще излезе, че римейнърите печелят референдума с 30%
    Не, не означава това. Резултата можеше и да е различен, можеше и да е с по-голяма преднина за лиив, но справедлив спрямо всички имащи право на глас. Да не забравяме, че на хората живеещи извън ОК не им бе даден шанс да упражнят правото си на глас в чужбина.

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Значи един президент или МП или правителство когато сгафи в една демократична държава може да бъде свалено, да има импичмънт, оставки и т.н, а един референдум няма как да бъде отменен, айде бе и как тъй?!Цялата концепция, идеята беше изградена на лъжа, някои продължават да я повтарят а други да им вярват, никакви демократични основи не виждам в това. Една голяма част от хората гласували за Брекзит обаче си промениха позициите.
    Ами ти какво очакваш да стане, като си тръгнал след бръмбара ще стигнеш до *****то, никои не ви е виновен, опозицията не правила компромиси, ами айде кажете кой да ви поведе, Фараж ли, Борис ли, някой не осран остана ли?
    17 милиона не мога да решават съдбата на 60 милиона.

И все то, аз съм за Брекзит с добра сделка, и така и ще стане.

8. ХАРЕСВАМ! deijei, Kearny liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Самата система наистина е глупава .... не знам как съществува от хиляди години . Просто не е справедлива . Както не приемам и това стари хора примерно средна продължителност на живота в една държава да е 70 години , а хора на по 55+ да имат право да гласуват . Това за мен е най-големия недостатък на системата . Хора с остарели виждания живели в други времена да гласуват за бъдещето на една държава или закон или каквото и да е след като те нема да са живи дори за да го видят . Тези на 55+ които са гласували за изход или оставане нема значение ... та те ще станат на 60 скоро и УК още не е излезнала или останала в ЕС . И след 5-10 години като умрат тези които сега са на 18 ще требва да живеят по правилата на мъртъвци . Все пак в световен мащаб 65% от хората живеят до 65 години . Тва са моите виждания .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Самата система наистина е глупава .... не знам как съществува от хиляди години . Просто не е справедлива . Както не приемам и това стари хора примерно средна продължителност на живота в една държава да е 70 години , а хора на по 55+ да имат право да гласуват . Това за мен е най-големия недостатък на системата . Хора с остарели виждания живели в други времена да гласуват за бъдещето на една държава или закон или каквото и да е след като те нема да са живи дори за да го видят . Тези на 55+ които са гласували за изход или оставане нема значение ... та те ще станат на 60 скоро и УК още не е излезнала или останала в ЕС . И след 5-10 години като умрат тези които сега са на 18 ще требва да живеят по правилата на мъртъвци . Все пак в световен мащаб 65% от хората живеят до 65 години . Тва са моите виждания .
    В този ред на мисли хората трябва да имат коефициент на гласуване съответстващ на данъците които плащат или социалната полза която донасят.
    Например един директор в банка ще има коефициент 10х защото плаща 10 пъти повече данък от средният човек по страната.
    А един безработен, живеещ на помощи и не правещ нищо полезно ще има коефициент 0, тоест без право на глас (като затворниците).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нищо общо с тва дето писах ... Тва , че е банкер и плаща повече данъци не го е решил безработния да е така . Както и младите с по 35+ живот пред тях не са виновни , че хората умират на 65-70 пък ходят да гласуват на 55-60 обаче после страдат от това . Какво страда банкера в сравнение с безработния и кой го спира да стане и той безработен ?

Супер нелогичен пример .... всеки банкер има възможност да стане безработен и всеки безработен има възможност да стане банкер , но никой стар не може да стане млад . А хора на по 55-60 да определят съдбата на хора на възраст от 0-40/50 години няма никва логика .

Забравих да кажа главното . Според мен хора на по примерно 60 при средна продължителност на живота 70 години трябва да се пенсионират и с това приключват всичките им взаимотношения с държавата . Спират да гласуват и да се мешат дет им не е работа , просто си живеят остатъка спокойно .
    Последно редактирано от bmwww : 24-03-2019 на 19:29

12. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Сноб

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нищо общо с тва дето писах ... Тва , че е банкер и плаща повече данъци не го е решил безработния да е така . Както и младите с по 35+ живот пред тях не са виновни , че хората умират на 65-70 пък ходят да гласуват на 55-60 обаче после страдат от това . Какво страда банкера в сравнение с безработния и кой го спира да стане и той безработен ?

Супер нелогичен пример .... всеки банкер има възможност да стане безработен и всеки безработен има възможност да стане банкер , но никой стар не може да стане млад . А хора на по 55-60 да определят съдбата на хора на възраст от 0-40/50 години няма никва логика .

Забравих да кажа главното . Според мен хора на по примерно 60 при средна продължителност на живота 70 години трябва да се пенсионират и с това приключват всичките им взаимотношения с държавата . Спират да гласуват и да се мешат дет им не е работа , просто си живеят остатъка спокойно .
    И си прав ама не съвсем. Ако на референдумът гласуват само 25 годишните ще настане анархия, не може да елиминираш опита на по възрастните. Трябва да се вземат гледните точки на всички и осредненото действително ще е истината. Дори и референдума да са спечелили лийвърите с измама и лъжи процента на излъганите не е повече от 10% та идеята ми е че има нещо сгрешено в системата и трябва да се фиксне.
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да де не казвам , че само 25 годишни требва да гласуват . Ама от 18-55/60 е приемливо . Всичко след това обърква работата .

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Да де не казвам , че само 25 годишни требва да гласуват . Ама от 18-55/60 е приемливо . Всичко след това обърква работата .
    Значи някъв пъпчив неизлязъл от пубертета 18 годишен боклук има по- добра политическа ориентация от един 55- 60 годишен строител на тази държава!?!?!?! Според мен пък хората трябва да получават правото да гласуват на 30 годишна възраст и то ако са го заслужили с приноса си към обществото...... Всички стабилни древни общества са имали съвет на старейшините- група улегнали мъдри възрасни мъже....... а сега всяко сополиво лапе отишло на концерт на сатанински изпълнител и вече има право да обърка живота нормалните хора......
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 24-03-2019 на 21:01
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Терора на собственото им правителство над тях, данъкоплатците? 2 години как не я разделиха тая баница, та и 1 седмица преди фактическата дата намериха за уместно да се дрънкат за глупости. Пусто дърво неокастрено...

Аз си мисля, че големи митинги като този вчера в Лондон и 5 млн подписа в петицията не са за пренебрегване. И понеже много им треперят гащите за политическото им бъдеще на политиците, трябва да се замислят. Аз мисля, че торите са бита карта, ама това е друга тема. По-голяма несигурност от тази в момента, седмица преди датата на брексит да няма одобрена сделка и да няма път нататък, за който да има мнозинство в парламента - аз не знам каква несигурност по-нататък може да има. Не е ли доста нагло да искаш 90+ % за легитимна победа при нов референдум, при положение че от миналия референдум смяташ за легитимна победа 52 % мнозинство?

Прикачен файл 8813
    A какво е Etonian
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Разбирам огорчението ти, че в случая се получи, че стари хора ще решават как да живеят нататък младите. И аз мисля, че когато става дума за решения, които ще се отразят на десетилетия напред, нещата са по-други. Излизането от ЕС като решение има много по-голяма тежест, отколкото примерно избор на общински съветник. А и общинския съветник, ако се осере, ще го сменят, а тука няма връщане назад.

Обаче не съм съгласна, че всеки безработен може да стане банкер, това просто не е така... Банкерът също няма да стане безработен, просто защото не иска и не харесва такъв начин на живот. Няма нужда човек да страда, за да има право да определя бъдещето на страната си. Но няма как да се ограничи правото нито по възраст, нито по имуществен ценз или по образование. Гласуването е гражданско право и всеки гражданин има право да го упражнява. Затова обаче се избират политиците, за да преценят какво точно и кога да попитат народонаселенето чрез референдум. Не да задават въпроси, на които и те не знаят отговорите и да очакват, че хората някакси ще видят в бъдещето с кристална топка и ще дадат прозорливи отговори. Когато отидеш на лекар и трябва да вземеш решение, те запознават с всички факти - и приятни, и неприятни, за да можеш да бъдеш информиран и чак тогава да вземеш решение. На този референдум имаше всичко друго, но не и информиран избор. Сега вече нещата са по-ясни и аз затова си мисля, че е време да се питат хората отново - този път може би ще направят информиран избор.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Значи някъв пъпчив неизлязъл от пубертета 18 годишен боклук има по- добра политическа ориентация от един 55- 60 годишен строител на тази държава!?!?!?! Според мен пък хората трябва да получават правото да гласуват на 30 годишна възраст и то ако са го заслужили с приноса си към обществото...... Всички стабилни древни общества са имали съвет на старейшините- група улегнали мъдри възрасни мъже....... а сега всяко сополиво лапе отишло на концерт на сатанински изпълнител и вече има право да обърка живота нормалните хора......
    Както и да е ... разбрахте ми мисълта . Тва е твоята гледна точка и моята . Предпочитам дъртаците да не ми се мешат в работата . Баба ми в БГ значи е по мъдра от мен ли като лсучам сатанински песни ? Тя да не да знае кое е по-добро за държавата от мен и да е по обективна като се е пенсионирала на 55 , сега е на 70 и все още гласува и ме дразни ?

Между другото защо да не може всеки безработен може да стане банкер , а банкер може да стане безработен още до 1 минута след като е взел решението , просто нема банкер който да го направи . Младите обаче нема как да променят загробващото решение на старите . Това се отнася за всичко не само за БРЕКЗИТ . Аз говоря от моя гледна точка и давам за пример баба ми която супер много ме дразни , че изобщо не живее в тая епоха и си гласува най - редовно на всички избори . Като се сетя , че такива като нея са милиони с остаряли виждания и ми става зле . Точно младите са по проспериращите с по новаторско виждане за нещата , но битката при поколенията я е имало винаги във всяко отношение .
    Последно редактирано от bmwww : 24-03-2019 на 21:42

Старо куче
    Post Thanks / Like

според мен мате е прав в някаква степен, ако няма изразено мнозинство за римейн или лийв без значение, ще има проблем пак
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Разбирам огорчението ти, че в случая се получи, че стари хора ще решават как да живеят нататък младите. И аз мисля, че когато става дума за решения, които ще се отразят на десетилетия напред, нещата са по-други. Излизането от ЕС като решение има много по-голяма тежест, отколкото примерно избор на общински съветник. А и общинския съветник, ако се осере, ще го сменят, а тука няма връщане назад.

Обаче не съм съгласна, че всеки безработен може да стане банкер, това просто не е така... Банкерът също няма да стане безработен, просто защото не иска и не харесва такъв начин на живот. Няма нужда човек да страда, за да има право да определя бъдещето на страната си. Но няма как да се ограничи правото нито по възраст, нито по имуществен ценз или по образование. Гласуването е гражданско право и всеки гражданин има право да го упражнява. Затова обаче се избират политиците, за да преценят какво точно и кога да попитат народонаселенето чрез референдум. Не да задават въпроси, на които и те не знаят отговорите и да очакват, че хората някакси ще видят в бъдещето с кристална топка и ще дадат прозорливи отговори. Когато отидеш на лекар и трябва да вземеш решение, те запознават с всички факти - и приятни, и неприятни, за да можеш да бъдеш информиран и чак тогава да вземеш решение. На този референдум имаше всичко друго, но не и информиран избор. Сега вече нещата са по-ясни и аз затова си мисля, че е време да се питат хората отново - този път може би ще направят информиран избор.
    По тази логика излиза че ти си най- информираната и хората трябва да се питат докато не си уравнят информираноста с твоята.
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Както и да е ... разбрахте ми мисълта . Тва е твоята гледна точка и моята . Предпочитам дъртаците да не ми се мешат в работата . Баба ми в БГ значи е по мъдра от мен ли като лсучам сатанински песни ? Тя да не да знае кое е по-добро за държавата от мен и да е по обективна като се е пенсионирала на 55 , сега е на 70 и все още гласува и ме дразни ?

Между другото защо да не може всеки безработен може да стане банкер , а банкер може да стане безработен още до 1 минута след като е взел решението , просто нема банкер който да го направи . Младите обаче нема как да променят загробващото решение на старите . Това се отнася за всичко не само за БРЕКЗИТ . Аз говоря от моя гледна точка и давам за пример баба ми която супер много ме дразни , че изобщо не живее в тая епоха и си гласува най - редовно на всички избори . Като се сетя , че такива като нея са милиони с остаряли виждания и ми става зле . Точно младите са по проспериращите с по новаторско виждане за нещата , но битката при поколенията я е имало винаги във всяко отношение .
    Аз ще имам по- голямо доверие на баба ти отколкото на теб, сори.
    Ти въобще гледа ли клипа?
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    A какво е Etonian
    Грамотноста на ремеинърите.
    EC=WC
    -George Orwell

Старо куче
    Post Thanks / Like

Превъртех го набързо . Не казва нищо което да не е истина , но се разхожда само по повърхността . Както и да е 48/52 не е обективен резултат без значение за или против !

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    A какво е Etonian
    Възпитаници на престижния колеж Итън, част от които е и Дейвид Камерън, както и немалка част от политическия елит и аристокрацията на Великобритания.

Post Thanks / Like

Thumbs up За: Брексит - обща дискусия

Да си в ес 40 години и да незнаеш какво животно е това ес , значи или народа е доста прост.
    Последно редактирано от dimi_m : 24-03-2019 на 23:57
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

С моят пример исках да покажа, че няма как дискаунтваш нечий глас при една демократична система на гласуване.
    По-справедливо е да имаш повече тежест ако повече се грижиш за обществото - затова дадох пример за социално силни професии или висок данък. Това дали банкера можел да стане безработен няма значение - докато работи и плаща 10х данък ще има 10х тежест на гласа си. Ако стане безработен ще загуби правото на глас. Така е най-честно.
    Не случайно на референдума гласуваха само британци, а не тези които ще стават скоро британци.

Римейнърите само пищят, че младите не могли да гласуват (учениците) а пък дъртите вече се били споминали. Колко пък от дъртите са се споминали за 3 години? ОНС показват 213к умрели над 65 години за миналата година. Значи приблизително 650к умрели за 3 години. От тях да приемем че всички са отишли да гласуват (нереално) и 70% са били за брекзит (по данни от референдума). Това са потенциално 450к по-малко гласове за брексит при сегашен референдум
    Сега да видим учениците. По ОНС групата 15-17годишни са 2млн на брой. От младите 35% само са гласували, но да приемем че всички до един ще гласуват (доста нереално) - това са потенциално 1.6млн гласа за оставане в ЕС (80% от младите са гласували оставане).
    Теоретически такава разлика би могла да обърне резултата. Само да не забравяме още 28млн не гласували, които не се знае как ще се почустват когато правителството абдикира пред някакви милениалс ремоунъри и пред ЕС.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Значи един президент или МП или правителство когато сгафи в една демократична държава може да бъде свалено, да има импичмънт, оставки и т.н, а един референдум няма как да бъде отменен, айде бе и как тъй?!Цялата концепция, идеята беше изградена на лъжа, някои продължават да я повтарят а други да им вярват, никакви демократични основи не виждам в това. Една голяма част от хората гласували за Брекзит обаче си промениха позициите.
    Ами ти какво очакваш да стане, като си тръгнал след бръмбара ще стигнеш до *****то, никои не ви е виновен, опозицията не правила компромиси, ами айде кажете кой да ви поведе, Фараж ли, Борис ли, някой не осран остана ли?
    17 милиона не мога да решават съдбата на 60 милиона.

И все то, аз съм за Брекзит с добра сделка, и така и ще стане.
    Извинявам се за примера който ще дам, но това което искаш е все едно да скъсам с някоя, обаче да се договорим всяка седмица по едно фелацио.

Страница 189 от 213 ПървиПърви ... 89139179187188189190191199 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 16:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми