Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 26 от 54 ПървиПърви ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 626 до 650 от общо 1331
    На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Тогава нямаш право да се оплакваш и да искаш *аргументи* от хората......държиш се като невменяем а настояваш хората (за които не ти пука кво мислят) да те увашават......
    Ти нямаш право да расиш обиди ясно . Давай аргументи . Пускай статии . Пускай видео . Опитай се да мислиш . . Но без обиди

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Аз не преча на други да изразяват позиция ..
    И аз като deijei да те попитам - по какъв начин тази позиция ще ти помогне, както си в Пловдив:
    всеки има право на позиция .Много ще се радвам ,ако няма сделка и няма преходен период . А на 29.03.2019 без преходен период UK да напусне ЕС . Това е един от вариантите . Всеки има право на мнение
    Нито един от българите, които живеем тук, не иска това, защото всички съзнаваме, че това е най-трудният възможен вариант за нас. Ти обаче го искаш. Защо - за да ни е зле? Или ако има друга причина, можеш ли да ни я обясниш че аз освен злорадство нищо друго не виждам? Мариана, чиито мнения харесваш, например, е загрижена и смята, че нещата не отиват добре, точно защото преговорите не вървят мого добре в момента. Ти, като гледам, се радваш и злорадстваш....?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Ти нямаш право да расиш обиди ясно . Давай аргументи . Пускай статии . Пускай видео . Опитай се да мислиш . . Но без обиди
    Ясно ще викаш на сина си......***
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    И аз като deijei да те попитам - по какъв начин тази позиция ще ти помогне, както си в Пловдив:

Нито един от българите, които живеем тук, не иска това, защото всички съзнаваме, че това е най-трудният възможен вариант за нас. Ти обаче го искаш. Защо - за да ни е зле? Или ако има друга причина, можеш ли да ни я обясниш че аз освен злорадство нищо друго не виждам? Мариана, чиито мнения харесваш, например, е загрижена и смята, че нещата не отиват добре, точно защото преговорите не вървят мого добре в момента. Ти, като гледам, се радваш и злорадстваш....?
    Обясни ми ти Мила защо да не искам твърд брексит без преходен период . Какво лошо има в това . Аз това го искам и това е най вероятния вариант . И не го искам за да се мачът българи в UK . Искам го да раберат англичаните по северните провинции ,колко заблудени са и как ги излагаха . Нали те поискаха брексит и гласуваха за брексит . Еми ето имат го . Кво толкова сам казал . Получиха това което искат . Защо английските политици не им обясниха какво ще стане ..Защо не им обясниха че всичко ще стане по скъпо и ще им падне стандарта . защо не им казаха цялата истина ,ами ги излагаха .
    Последно редактирано от kanarinapred : 03-03-2018 на 23:19

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Обясни ми ти Мила защо да не искам твърд брексит без преходен период . Какво лошо има в това . Аз това го искам и това е най вероятния вариант . И не го искам за да се мачът българи в UK . Искам го да раберат англичаните по северните провинции ,колко заблудени са и как ги излагаха . Нали те поискаха брексит и гласуваха за брексит . Еми ето имат го . Кво толкова сам казал . Получиха това което искат .
    Т.е. искаш да страдат англичаните по северните провинции, защото си наясно, че твърд брексит без преходен период ще е нещо, от което ще се страда? И си наясно, че в ЮК освен англичаните по северните провинции, живеят към 200 000 българи? И че ще страдат също? С други думи, не ти пука, че толкова българи ще страдат, защото искаш да страдат англичаните? Какво толкова си казал ли? Ами в моите очи това е доста злобарска (да им е зле на англичаните) и на това отгоре българомразка позиция (не ми пука за българите там). Не те ли притеснява това?

И понеже в онази тема не ми отговаряш, да те питам и тука:

Може ли да полюбопитствам, на кого (освен на теб, че ще злорадстваш) ще е по-добре, ако има директен твърд брексит през 2019-та година, както ти го искаш? Не се ли изписа по-голям католик от папата? ЕС вече се съгласи на преходен период, ти искаш да го махнат? Струва ми се доста злобно.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

Т.е. искаш да страдат англичаните по северните провинции, защото си наясно, че твърд брексит без преходен период ще е нещо, от което ще се страда? И си наясно, че в ЮК освен англичаните по северните провинции, живеят към 200 000 българи? И че ще страдат също? С други думи, не ти пука, че толкова българи ще страдат, защото искаш да страдат англичаните? Какво толкова си казал ли? Ами в моите очи това е доста злобарска (да им е зле на англичаните) и на това отгоре българомразка позиция (не ми пука за българите там). Не те ли притеснява това?

И понеже в онази тема не ми отговаряш, да те питам и тука:
    От брексит страдат милиони хора както европейци в UK . Както и хора бъдещи които искат да отидат в UK . Така и англичани ,които са в испания франция и тн . Кой е виновен за брексит . шепа измамници като Тези от УКИП .Просто като си гласувал за брексит трябва да посрешнеш и последиците

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

От брексит страдат милиони хора както европейци в UK . Както и хора бъдещи които искат да отидат в UK . Така и англичани ,които са в испания франция и тн . Кой е виновен за брексит . шепа измамници като Тези от УКИП .Просто като си гласувал за брексит трябва да посрешнеш и последиците
    За Брексит гласуваха по голяма част от гласувалите в ЮК- милиони хора са щастливи че напускат корумпирана система в която са вкарани без да са питани .....и това задеиства вълни от негодуване срещу ЕУ във всички васални държави.....шепата измамници са в Брюксел и ще си понесат последствията- бъди сигурен!!!!!!!
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    За Брексит гласуваха по голяма част от гласувалите в ЮК- милиони хора са щастливи че напускат корумпирана система в която са вкарани без да са питани .....и това задеиства вълни от негодуване срещу ЕУ във всички васални държави.....шепата измамници са в Брюксел и ще си понесат последствията- бъди сигурен!!!!!!!
    В UK хората бяха измамени от кафявите английски медии . Излагаха ги и за по добрия стандарт ,излагаха ги и за милионите обратно в здравната система ,за много работи ги излагаха . И сега като им се влоши още ситуацията и правителството на торите ще бъде изритано от власт . Това няма да помогне много . Освен ако UK сключи добра сделка ,но с новото правителство на Корбин . В лондон скотланд уелс северна ирландия гибралтар брексит изгуби .Предии брексит английската икономика работеше добре защото имаше 300 000 на година нетна имиграция es sitizens . Това бе евтина работна ръка която допринася сериозно . Плаща данъци . Плаща наеми ,плаща ипотеки . Сtроителството работи ,транспорта работи , повече храна повече билове за хазната . Като се спре този поток и настроените имоти остават в въздуха . Няма да се строи така както преди . По малко билове в страната . По малко наеми . По малко ипотеки . Води до безработица ,оттегляне на инвеститори . Инфлация падане на паунда . Загуба на ипотеки банкова криза . Спад на бенефити за хората
    Последно редактирано от kanarinapred : 04-03-2018 на 07:04

На почивка
    Post Thanks / Like

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Ох, откъде имате толкова време на пишете на тоя форум...

Канаринапред, съгласна съм с всичко, което си написал.

Споделям мнението ти. Убедена съм, други също.

Ама това не променя много ситуацията. Определени среди от английското общество искат Брексит. Не искат източноевропейска имиграция. Искат имиграция, но не искат източноевропейска. Точка. Може източноевропейската имиграция да е добре образована. Ама, не я искат. Може източноевропейската имиграция да е трудолюбива. Ама не я искат.

Не ни искат. И туй то...

Аз не знам отговорите на всички въпроси. Ама си има свои отговори и вярвам в тях.

Аз вярвам в Европейска армия с полицейски и охранителни функция. Bring it on!

Аз вярвам във федерална Европа с общи пътища, влакове, без вътрешни граници, но добре охранявани външни граници! Bring it on!

Аз искам план Маршал за държави като България и Украйна. Bring it on!

Аз искам уеднаквяване на трудовоправните стандарти и закони (което, разбирам, искаш и ти). Bring it on!

НО! Съзнавам, че за някои от горните неща е твърде рано, че много хора се страхуват от тях. Други, абсолютно не ги искат!

Аз ще ти споделя моите принципи в тази ситуация:

1. Не се опитвам да убеждавам в моите вярвания. Губя си енергията и времето, които може да използвам за друго. Има неща, които времето трябва да докаже. Има болести, които трябва да се преболедуват, за да изгради организма имунитет. Има лоши неща, които трябва да се случат. Което ме води към второто ми разбиране.

2. Не се опитвам да намалявам 'черното'. Стремя се да увеличавам 'бялото'. Няколко неща относно това. Има един TED X. Опитах се да го намеря, за да дам линка, ама нещо не успях . Та там една млада жена, същински ангел, разказва как като много вярваща католичка искала всичко да е БЯЛО. Но вярата учи, че бедността винаги ще я има, лошите хора винаги ще ги има, болестите винаги ще ги има. И тя разказва как това почти напълно я отказало от това, в което вярвала. Тя го обяснява в пъти по-добре от мен, но с няколко думи: изгубила се в онова, което търсила. И после...Започнала проекта през Интернет, събирайки пари от непознати, за да помага на други непознати. И сега, помага на хиляди.

Накрая на нейния ТЕД хората в залата са накрака, някои откровено плачат. Та така, увеличавай бялото. Не се стреми да намаляваш черното.
    Be prepared to walk the extra mile...

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, itso, deijei, zhb liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението

Ама това не променя много ситуацията. Определени среди от английското общество искат Брексит. Не искат източноевропейска имиграция. Искат имиграция, но не искат източноевропейска. Точка. Може източноевропейската имиграция да е добре образована. Ама, не я искат. Може източноевропейската имиграция да е трудолюбива. Ама не я искат.

Не ни искат. И туй то...

Аз не знам отговорите на всички въпроси. Ама си има свои отговори и вярвам в тях.

Аз вярвам във федерална Европа с общи пътища, влакове, без вътрешни граници, но добре охранявани външни граници! Bring it on!

Аз искам уеднаквяване на трудовоправните стандарти и закони (което, разбирам, искаш и ти). Bring it on!

НО! Съзнавам, че за някои от горните неща е твърде рано, че много хора се страхуват от тях. Други, абсолютно не ги искат!

1. Не се опитвам да убеждавам в моите вярвания. Губя си енергията и времето, които може да използвам за друго. Има неща, които времето трябва да докаже. Има болести, които трябва да се преболедуват, за да изгради организма имунитет. Има лоши неща, които трябва да се случат. Което ме води към второто ми разбиране.

2. Не се опитвам да намалявам 'черното'. Стремя се да увеличавам 'бялото'. Няколко неща относно това. Има един TED X. Опитах се да го намеря, за да дам линка, ама нещо не успях . Та там една млада жена, същински ангел, разказва как като много вярваща католичка искала всичко да е БЯЛО. Но вярата учи, че бедността винаги ще я има, лошите хора винаги ще ги има, болестите винаги ще ги има. И тя разказва как това почти напълно я отказало от това, в което вярвала. Тя го обяснява в пъти по-добре от мен, но с няколко думи: изгубила се в онова, което търсила. И после...Започнала проекта през Интернет, събирайки пари от непознати, за да помага на други непознати. И сега, помага на хиляди.

Накрая на нейния ТЕД хората в залата са накрака, някои откровено плачат. Та така, увеличавай бялото. Не се стреми да намаляваш черното.
    Респект към това което си написала . Наистина няма нищо по хубаво от обединена европа . От обща армия ,обща банкова система ,минимална ставка примерно от 6 паунда на час за цяла европа . Кой не го иска това Това не го искат Русия и Америка . Силна европа плаши . Защото европейските германските скандинавските стоки са най конкурентноспособни . И кво направиха английските кафяви медии използваха източно европейците за изтривалка и за плашило . За това най добрата стратегия на ЕК е твърд брексит без преходен период . За да се видят резултатите и кой е прав и кой е крив . И тогава след време ако искат англичаните да сключат споразумение подобно на това на швейцaрия с ЕС . Но преди да изпият горчивата чаша до дано няма да го разберат . Няма друго решение трябва да минем по този труден път и да се борим ,че всички европейци в европа имат потребност от щастие и равнопоставеност .Вървим напред обединени само това е пътя към успеха и доброто за Европа
    Последно редактирано от kanarinapred : 04-03-2018 на 08:55

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Канаринапред, разбрахме каква ти е позицията. Защо е нужно да повтаряш отново и отново едно и също? Какво целиш с това?
    Всички разбрахме, че апокалипсисът идва. И какво от това? Каквото има да стане, то ще стане. Ако доживеем, ще видим.

Изгубил си някакви пари. Не е краят на света.Всичко започва на нервна почва и свършва в почвата. Пази си нервите, човек.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, deijei liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Канаринапред, разбрахме каква ти е позицията. Защо е нужно да повтаряш отново и отново едно и също? Какво целиш с това?
    Всички разбрахме, че апокалипсисът идва. И какво от това? Каквото има да стане, то ще стане. Ако доживеем, ще видим.

Изгубил си някакви пари. Не е краят на света.Всичко започва на нервна почва и свършва в почвата. Пази си нервите, човек.
    За мен не се прiтеснявай не си от моето семейство . А е хuбаво да има повече яснота ден след ден какво се случва от тук nататък . Цитирам медии ..Пускам линкове . Гледаме напред кво ще стане и коментираме всяко ново решение на Тереза и ЕК . Това е нормална дискусия . Вие бихте могли да четете кафявите английски медии . Те един път излагаха ,няма да се посвенят да го правят отново . https://www.theguardian.com/politics...retaries-speak
    Последно редактирано от kanarinapred : 04-03-2018 на 09:20

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Отговорила съм ти тук

Не ни искат. И туй то...

Аз намирам твоята позиция за напълно противоположна на позицията на Джиджо/Канаринапред. Твоята позиция е изпълнена с надежда, с любов и съчувствие, за разлика от неговата. Той иска хората да страдат заради грешен ход, който са направили в миналото.

За да излезем от Джиджо/Канаритенапред, виждаш ли някакъв начин да се промени ситуацията и да се върне към брексит отново? Аз чета, че различни групи опитват да спрат нещата, но не винаги съм в състояние да преценя доколко техните опити имат някаква законова почва да обърнат нещата?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Респект към това което си написала . Наистина няма нищо по хубаво от обединена европа . От обща армия ,обща банкова система ,минимална ставка примерно от 6 паунда на час за цяла европа . Кой не го иска това Това не го искат Русия и Америка . Силна европа плаши . Защото европейските германските скандинавските стоки са най конкурентноспособни . И кво направиха английските кафяви медии използваха източно европейците за изтривалка и за плашило . За това най добрата стратегия на ЕК е твърд брексит без преходен период . За да се видят резултатите и кой е прав и кой е крив . И тогава след време ако искат англичаните да сключат споразумение подобно на това на швейцaрия с ЕС . Но преди да изпият горчивата чаша до дано няма да го разберат . Няма друго решение трябва да минем по този труден път и да се борим ,че всички европейци в европа имат потребност от щастие и равнопоставеност .Вървим напред обединени само това е пътя към успеха и доброто за Европа
    Това няма как да стане, защото е утопия. Страните в ЕС са супер различни - по култура, ценности, богатство и възможности. Армията им се командва от САЩ, както и икономиката. ЕС не могат една газова тръба да си пуснат години наред, принудени са да строят американски бази, принудени са да приемат имигранти бежанци. Това не е единна държава, а сборище от различни нации, които 70 години назад се клаха един друг. Най-голямата грешка ЕС допуснаха през 2004 след като присъединиха прибалтийските държави. САЩ тогава обещавха ЕС членство като награда за влизане в НАТО.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Мила:

Аз не мисля, че хард Брексит ще може да бъде спрян.

Аз мисля, че хард Брексит е планът на правителството. Така, че моите разбирания не са пълни с много надежда всъщност.

Има три важни проблема, които Барние и Ев. съюз подчертаха неколкократно:

1. Границата с Ирландия - отговорът вече го имаме. Ако искате граница, построете си. На нас не ни трябва. Ние ще си изградим "електронна' граница. Тя ни е достътъчна. Ето го отговорът! Ние не искаме да се съблюдава нашето спазване на европейските стандарти, ние ще си правим, каквото на нас ни е удобно! Ако искате граница, кажете на Ирландия да я построи. И после ние ще обясним на електората, че вие сте мръстниците, които разрушават мирния процес в Ирландия. Win-win.

2. Европейските граждани и техните права - ами, същото. Тези, които могат, да платят на хазната и да станат британски поданици. Тези, които не могат, да кандидатстват за settled status. Ама, нямат comprehensive sickness insurance. Да кандидастват тези, които имат. На други може да дадем, ама когато ние преценим. След като излезем, всички други влизат по нашите правила и ние не искаме хора от Източна Европа. Искаме Китай (по-богатичките, дето идват като студенти с големите студентски плащания). Големи части от британското общество искат индийци и пакистанци. Ще им трябват западноевропейци, заради езиците, защото някой ще трябва да превежда, а търговските и всички други преговори няма да се се водят на български и румънски, макар че могат скоро да се водят на полски, защото Полша расте много бързо.

3. Излизат веднага и не плащат никакви суми, които дължат. Нямат никакви задължения и започват преговори с Америка, Австралия, Нова Зеландия, Китай, Индия за нови търговски договори.

Какви са последиците от такъв план?

Много, много тежки.

Ударът за икономиката ще е огромен. Ще има много тежки пет до десет години.

За всеки източноевропеец, който реши да остане тук, ще е много тежко. Независимо дали има британски паспорт или не.

Съжалявам, но аз виждам 'твърд' Брексит. И не виждам сили в обществото, които да го спрат.

Дано съм песимист.
    Последно редактирано от Mariana Dimitrova : 04-03-2018 на 11:13
    Be prepared to walk the extra mile...

20. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Нито един от българите, които живеем тук, не иска това ...?
    Не си права Мила - ас познавам един, дето го иска. Пък ку са разтърся - може да намеря още един-двама!!!
    О Мариана, а лов ю соу мъч!!!

Ако така лесно се съгласяваш за сичку-у-у ... цена нямаш!!!
    Чак пък ... „Маршал“!!! Ас и на „план Ефрейтор“ ша съм доволен, ама да са спълнява сичкуту!!!
    2. Не се опитвам да намалявам 'черното'. Стремя се да увеличавам 'бялото'....
    Та така, увеличавай бялото. Не се стреми да намаляваш черното.
    Голямо момиче си, като гледам и бая умно!!
    Ама още не си разбрала, че „черно“ и „бяло“ ... няма. ИзобщЕ няма!
    Има сиво, поне ... „50 нюанса сиво!“ Може и много повече да са!
    Мхмммм!!!!

Приятен ден!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила:

Аз не мисля, че хард Брексит ще може да бъде спрян.

Аз мисля, че хард Брексит е планът на правителството. Така, че моите разбирания не са пълни с много надежда всъщност.

Има три важни проблема, които Барние и Ев. съюз подчертаха неколкократно:

1. Границата с Ирландия - отговорът вече го имаме. Ако искате граница, построете си. На нас не ни трябва. Ние ще си изградим "електронна' граница. Тя ни е достътъчна. Ето го отговорът! Ние не искаме да се съблюдава нашето спазване на европейските стандарти, ние ще си правим, каквото на нас ни е удобно! Ако искате граница, кажете на Ирландия да я построи. И после ние ще обясним на електората, че вие сте мръстниците, които разрушават мирния процес в Ирландия. Win-win.

2. Европейските граждани и техните права - ами, същото. Тези, които могат, да платят на хазната и да станат британски поданици. Тези, които не могат, да кандидатстват за settled status. Ама, нямат comprehensive sickness insurance. Да кандидастват тези, които имат. На други може да дадем, ама когато ние преценим. След като излезем, всички други влизат по нашите правила и ние не искаме хора от Източна Европа. Искаме Китай (по-богатичките, дето идват като студенти с големите студентски плащания). Големи части от британското общество искат индийци и пакистанци. Ще им трябват западноевропейци, заради езиците, защото някой ще трябва да превежда, а търговските и всички други преговори няма да се се водят на български и румънски, макар че могат скоро да се водят на полски, защото Полша расте много бързо.

3. Излизат веднага и не плащат никакви суми, които дължат. Нямат никакви задължения и започват преговори с Америка, Австралия, Нова Зеландия, Китай, Индия за нови търговски договори.

Какви са последиците от такъв план?

Много, много тежки.

Ударът за икономиката ще е огромен. Ще има много тежки пет до десет години.

За всеки източноевропеец, който реши да остане тук, ще е много тежко. Независимо дали има британски паспорт или не.

Съжалявам, но аз виждам 'твърд' Брексит. И не виждам сили в обществото, които да го спрат.

Дано съм песимист.
    Много ти благодаря за подробното обяснение на твоята гледна точка, тя е много разбираема и по всичко изглежда, построена на фактите, които виждаш. Надежда може би нямаш вече, но със сигурност се усеща загриженост. Обаче едно нещо ми остава съвсем неясно, във всички прогнози и обяснения. Защо, аджеба, правителството да е за "твърд брексит"? Ако излезем от всички оценки и боравим само с фактите - какви са ползите за правителството от твърд брексит? Виждам пълен контрол над границите, но не виждам друго - а и цената, която може би ще трябва да се заплати за този пълен контрол, е доста висока. Според мен, всяко правителство има едно обстоятелство винаги наум - дали в резултат на неговите действия ще бъде преизбрана същата политическа партия, и ако това е невъзможно, дали отделните нейни единици ще имат лични облаги след това? То облаги за човек, който е бил премиер или в правителството винаги ще има, но какво, като цяло, би спечелило правителството, ако се стигне до твърд брексит и се сбъднат всичките тежки прогнози?

23. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Абе едно не мога да разбера, искат да се махнат ок, ама защо трябва да слушаме оправдания от тяхна страна, защото ЕС била нам каква си, защото били окупирани, искали си свободата от ЕС, че и лъжи се говореха, като че ли някой насила ги държи бе братче, или защото искат да си оправдаят собствените л..на дето ги изсраха. Бяха толкова години членове на тази организация и сега искат да я напуснат, ами ок...чао аморе. Като се развеждаш най-грозното нещо е да плюеш по бившия/бившата гръмогласно ...по простата причина, че ти си живял с него/нея и това означава че си същия , да не говорим за себеуважението. Сега започнаха да говорят за "в интерес на двете страни" ами като е такава гадна и долнопробна организация защо ще искат да търгуват и да има преговори за търговия.
    Аз лично не мисля, че направиха правилния избор но в крайна сметка това си е тяхната държава и техния избор, нека се надяваме, че нещата ще се успокоят, и всичко ще си дойде на мястото и ще намерят път един към друг

25. ХАРЕСВАМ! jhoro, itso liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Не ни искат. И туй то...

Sorry. Ама си толкова , толкова заблудена, че човек ще каже,че живееш в съвсем различен свят.

няма как да има единна Европа с общи граници

няма как да има еднакви трудови стандарти

да не ти повтарям поста нататък....

няма как да обединиш бедни и богати страни..

ЕС може и да е била добра организация , но това е допреди 2004 с включването на източно европейските страни. Които пък от своя страна имаха една друга организация наречена СИВ ,която се разпадна...ама ти едва ли я помниш.

в момента ЕУ е една компроментирана организация, която генерира много средства от данъкоплатците да съпортва депутатите в ЕУ парламент, които са провалени политици в собствените си страни , начело с пияницата Юнкер...

какво ще стане , ще видим...

27. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Sorry. Ама си толкова , толкова заблудена, че човек ще каже,че живееш в съвсем различен свят.

няма как да има единна Европа с общи граници

няма как да има еднакви трудови стандарти

да не ти повтарям поста нататък....

няма как да обединиш бедни и богати страни..

ЕС може и да е била добра организация , но това е допреди 2004 с включването на източно европейските страни. Които пък от своя страна имаха една друга организация наречена СИВ ,която се разпадна...ама ти едва ли я помниш.

в момента ЕУ е една компроментирана организация, която генерира много средства от данъкоплатците да съпортва депутатите в ЕУ парламент, които са провалени политици в собствените си страни , начело с пияницата Юнкер...

какво ще стане , ще видим...
    Не е към мен поста ти, ама защо да няма начин. Това значи ли, че източноевропейците сме по долно качество хора, а ти как си дошла тук от една бедна страна и се приспособила?!
    Трудови стандарти какво ще рече?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Не е към мен поста ти, ама защо да няма начин. Това значи ли, че източноевропейците сме по долно качество хора, а ти как си дошла тук от една бедна страна и се приспособила?!
    Трудови стандарти какво ще рече?
    Поста ми не е към теб, а към Мариана.

По принцип няма как да обединиш бедни и богати страни. Емиграция за квалифицирани кадри винаги ще има.

Аз съм дошла по времето когато имаше визи и то след като ми отказаха 4 пъти. Да, приспособили съм съм се с квалификации местни , инат и т.н. за да съм където съм.

30. ХАРЕСВАМ! jhoro, DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Не мисля че правителството искат твърд Brexit. Правителството искат да запазят части от single маркета които са им полезни но ако може да избегнат задълженията и ограниченията. От EU им казват още от самото начало че това няма как да стане. Това наистина може да доведе до твърд Брехит ако pro-EU фракцията в тори партията не се обърнат срещу тях.
    Правителството в момента играят по свирката на 50-тината твърди брегзитари в партията защото са най гласовити и агресивни, както и на DUP.
    Последно редактирано от itso : 04-03-2018 на 12:54

32. ХАРЕСВАМ! Мила, Sarah, deijei liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от itso Виж мнението
    Не мисля че правителството искат твърд Brexit. Правителството искат да запазят части от single маркета които са им полезни но ако може да избегнат задълженията и ограниченията. От EU им казват още от самото начало че това няма как да стане. Това наистина може да доведе до твърд Брехит ако pro-EU фракцията в не се обърнат срещу тях.
    Правителството в момента играят по свирката на 50-тината твърди брегзитари в партията защото са най гласовити и агресивни, както и на DUP.
    И на мен тази версия ми се струва правдоподобна. Това са преговори и в тях е логично и очаквано всяка страна да иска да получи повече от това, което желае, като направи възможно по-малко отстъпки. Как ще протече този процес, е съвсем друг въпрос, за съжаление, наистина винаги съществува възможността да не отиде в желаната посока от никого.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Поста ми не е към теб, а към Мариана.

По принцип няма как да обединиш бедни и богати страни. Емиграция за квалифицирани кадри винаги ще има.

Аз съм дошла по времето когато имаше визи и то след като ми отказаха 4 пъти. Да, приспособили съм съм се с квалификации местни , инат и т.н. за да съм където съм.
    Това прави и Марияна предполагам, иска да се приспособи. И много други хора, с визи или без визи не значи че е по-лесно.
    Това, че накараха много хора да повярват че източноевропеец звучи срамно, не значи, че не можем да се приспособим, говоря не само за хората който са тука, говоря за БГ, като се променят някой закони за търговия, правосъдие и т.н. Между другото видях едно друго лице на бедността като дойдох тук, ама темата е много дълга.

Страница 26 от 54 ПървиПърви ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 16:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми