Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 214 от 219 ПървиПърви ... 114164204212213214215216 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5 326 до 5 350 от общо 5471
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Нищото за народа няма нищо общо с избора на двамцата.Няма нищо общо и с избора на кои да е други двама.
    Ремоунърите се хващат и на кукичка без стръв, а ти искаш да ги хващаш на пържола с гарнитура....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Браво на теб, отвори ни очите за сб. В сб има над 800 хотела, как смогна да ги обиколиш всичките и да направиш това заключените
    Не съм ги обикалял, имам трима близки приятели които са тур оператори в България и работят с различни народности чужди туристи. И тримата се жалват на по-малък поток през последните две три години. Аз също знам какво беше преди 5 години и какво е сега. Има силен отток.

Миналата година бяхме в Галеон на Сл. Бряг. Хотелът беше зает на 50-60%, като се пълнеше само за Събота/Неделя когато се изтупваха баровците Софиянци с автопарк от мерцедеси и аудита.

3. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Сега е твой ред да му напишеш писмо, с твоят перфектен английски. Кажи му, че не си източноевропейска хлебарка, както той мисли за нас, не взимаш помощи и не крадеш на англичаните работните места( не че някой се е засилил да работи това което ти работиш-все пак не работиш в офис) и подкрепяш напълно Брекзит.

5. БЛАГОДАРЯ Kearny, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Kearny, Motovilkov, deijei liked this post
    Recommend Kearny recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Нищото за народа няма нищо общо с избора на двамцата.Няма нищо общо и с избора на кои да е други двама.
    А нещото за народа с какво има общо?

Post Thanks / Like

Сега е твой ред да му напишеш писмо, с твоят перфектен английски. Кажи му, че не си източноевропейска хлебарка, както той мисли за нас, не взимаш помощи и не крадеш на англичаните работните места( не че някой се е засилил да работи това което ти работиш-все пак не работиш в офис) и подкрепяш напълно Брекзит.
    Не те ли беше малко срам да отговаряш на тоя пост????? не ми отговаряи знам че си безсрамник смяташ се за хлебарка която се старае да принесе колкото се може повече дамидж на англия затова че гласува за брексит ...един вид да отмъстиш....на страната гост.
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

EC=WC
    -George Orwell

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Dunning Kruger ефект-а. Човек не се ражда научен/образование, сошъл скилс, домашно възпитание, и генетична предразположеност/, с придобиването на повече знания за живота и науката/професия/, интелигентния осъзнава колко има още да учи, осъзнава къде е и колко има да върви. Арогантния не може да го осъзнае. Интелигентния не е уверен поради причината, че знае - че не знае, докато арогантния тава все по-уверен. В укипедията изследователите са дали един много добър пример, за крадец в банка който си сложил лимонов сок на лицето за да не го разпознаят камерите. Така е и с някой политици, говорят компетентно и уверено и си мислят, че интелигентните камери/хора/ няма да им разпознаят лъжите, и знаят, че много хора се отказват да се борят с лъжите, защото все още има много хора който им вярват и подкрепят. Аз бих добавила като пример за последиците за обществото от такъв един ефект и приказката на Hans Christian Andersen - "Новите дрехи на царя".
    Колкото си по-уверен, толкова си по-малко критичен към себе си, което е обраtно пропорционално на това да си по-компетентен. Това се толерира от обществото, примери много, интервю за работа, изпити, личен живот, увереността и високата самооценка са се е превърнали в мантра и ценност в западните общества, скромността не е добро качество.
    Ta: Dunning Kruger effect - How Difficulties in Recognizing One's Own Incompetence Lead to Inflated Self-Assessments"..нема смислъл

10. БЛАГОДАРЯ deijei, Kearny thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, Kearny, Мила, steve liked this post
    Recommend Kearny, steve recommended this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Саритка при прочит на мнение, което не й харесва:

Валерианче?

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Dunning Kruger ефект-а. Човек не се ражда научен/образование, сошъл скилс, домашно възпитание, и генетична предразположеност/, с придобиването на повече знания за живота и науката/професия/, интелигентния осъзнава колко има още да учи, осъзнава къде е и колко има да върви. Арогантния не може да го осъзнае. Интелигентния не е уверен поради причината, че знае - че не знае, докато арогантния тава все по-уверен. В укипедията изследователите са дали един много добър пример, за крадец в банка който си сложил лимонов сок на лицето за да не го разпознаят камерите. Така е и с някой политици, говорят компетентно и уверено и си мислят, че интелигентните камери/хора/ няма да им разпознаят лъжите, и знаят, че много хора се отказват да се борят с лъжите, защото все още има много хора който им вярват и подкрепят. Аз бих добавила като пример за последиците за обществото от такъв един ефект и приказката на Hans Christian Andersen - "Новите дрехи на царя".
    Колкото си по-уверен, толкова си по-малко критичен към себе си, което е обраtно пропорционално на това да си по-компетентен. Това се толерира от обществото, примери много, интервю за работа, изпити, личен живот, увереността и високата самооценка са се е превърнали в мантра и ценност в западните общества, скромността не е добро качество.
    Ta: Dunning Kruger effect - How Difficulties in Recognizing One's Own Incompetence Lead to Inflated Self-Assessments"..нема смислъл
    Предполагам това е извадка от някоя по-дълга статийка.Има много опити да се обясни какво точно е това животно и какво точно “е искал да каже автора”.Проблемът е,че всеки вижда това което му е позволено да види и разбере,интерпретира си го според възможностите и оттам-резултатът е винаги различен.Преди много години,един много интелигентен професор застана пред нас и в рамките на половин час ни даде два примера-единият подкрепящ,другият категорично отхвърлящ ефекта.И двата подкрепени с факти,и двата много убедителни.Накрая каза,че иска да преброи резултата-трябваше да се разделим в подкрепа на единия или другия.Оказа се,че има 4 (четири) различни групи.А тариката си взе материалите,усмихна се и каза-“А мислете сега!”.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Точно този ефект пропагандиран открито и агреесивно от Торите, а и мнозинството от Римейнърите докара Брекзит. Ако имаше по-малко от: Само простите ще гласуват Брекзит и повече логика защо Брекзит ще е зло, то резултатът можеше и да е друг.

Изобщо светът вече се е разделил на два лагера- една част от хората мислят с мозъка, а останалата със сърцето си.

Милиони вече повтрят: Путин, Русия, Иран, Корея и т.н. са виновни - факти няма, но аз така чувствам. Няма вече критично мислене, уважение към фактите и логиката. Преди си мислехме, че СМИ-та ще контролират масите чрез лъжи, а съвремената реалност е още по-страшна. Хората вярват на откровени лъжи,защото те им са закрепени със синтезирани емоции.

Вместо диалог и разрешаване на текущите проблеми преди Брекзит, всичко беше сведено до голи емоции и от двете страни на дебата.Трагично

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Точно този ефект пропагандиран открито и агреесивно от Торите, а и мнозинството от Римейнърите докара Брекзит. Ако имаше по-малко от: Само простите ще гласуват Брекзит и повече логика защо Брекзит ще е зло, то резултатът можеше и да е друг.

Изобщо светът вече се е разделил на два лагера- една част от хората мислят с мозъка, а останалата със сърцето си.

Милиони вече повтрят: Путин, Русия, Иран, Корея и т.н. са виновни - факти няма, но аз така чувствам. Няма вече критично мислене, уважение към фактите и логиката. Преди си мислехме, че СМИ-та ще контролират масите чрез лъжи, а съвремената реалност е още по-страшна. Хората вярват на откровени лъжи,защото те им са закрепени със синтезирани емоции.

Вместо диалог и разрешаване на текущите проблеми преди Брекзит, всичко беше сведено до голи емоции и от двете страни на дебата.Трагично
    Не съм съгласна с твоята логика относно, пропагандата от торите. / и въобще бяха ли торите?/
    Съгласна съм с теб в някои от позициите ти. Но имено там е въпроса за мен, защо някои се поддават на пропаганда, могат ли да правят заключение, и имат ли логическото мислене.
    Почти винаги в основата на някоя трагедия човешка седи някой арогантен а-сол.

Има и още един лагер...дето мислят със задницата си )

Аз допускам някои от вашите виждания за ЕС, не защото съм сигурна в тях, а защото не знам/не знаем/ много неща, а и винаги се съмнявам в правотата на мнението си. Обаче за някои неща съм сигурна:
    Брекзит от конгитивна гледна точка е провокиран от омраза.
    Последно редактирано от Sarah : 26-06-2019 на 14:37

Post Thanks / Like

Предполагам това е извадка от някоя по-дълга статийка.Има много опити да се обясни какво точно е това животно и какво точно “е искал да каже автора”.Проблемът е,че всеки вижда това което му е позволено да види и разбере,интерпретира си го според възможностите и оттам-резултатът е винаги различен.Преди много години,един много интелигентен професор застана пред нас и в рамките на половин час ни даде два примера-единият подкрепящ,другият категорично отхвърлящ ефекта.И двата подкрепени с факти,и двата много убедителни.Накрая каза,че иска да преброи резултата-трябваше да се разделим в подкрепа на единия или другия.Оказа се,че има 4 (четири) различни групи.А тариката си взе материалите,усмихна се и каза-“А мислете сега!”.
    Едно е да предполагаш, а друго е да си сигурен.
    Не са почнали да ме издават още )
    Проблема е, че станаха много умниците и красавците в тоя свят, така както се маскират криви носове и малки цици със силикон, ботокс и операциии, така си маскират и мозъци с правила и брейн уош.
    Един живот не стига да се научим, това е. Слава на природата или Господ/не знам/ , че има хора мислещи и добри...и смели.

16. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Саритка при прочит на мнение, което не й харесва:

Валерианче?
    Мате, знаеш ли какво мисля за теб.
    Ти не си глупав, но нямаш опит и мъдрост и все още си с огромно его, бъркаш егото с достойнството. Жени се и си прави деца, знаеш ли как оправят )
    Аре стига ви мъдрост за днес

Post Thanks / Like

Едно е да предполагаш, а друго е да си сигурен.
    Не са почнали да ме издават още )
    Проблема е, че станаха много умниците и красавците в тоя свят, така както се маскират криви носове и малки цици със силикон, ботокс и операциии, така си маскират и мозъци с правила и брейн уош.
    Един живот не стига да се научим, това е. Слава на природата или Господ/не знам/ , че има хора мислещи и добри...и смели.
    Мисля,че пропускаш основното от поста ми,жалко.

Post Thanks / Like

Мисля,че пропускаш основното от поста ми,жалко.
    Да всеки има някакъв капацитет, това ли е което искаш да кажеш?
    Помогни ми да ти разбера поста. Или ако някой друг е разбрал да каже.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Опитва се да ти пробута факта, че шестицата може да е и девятка, но на теб нещата са ти ясни и затова не виждаш нищо ново в поста му.

21. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Sarah, steve liked this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Да видим...
    Предполагам това е извадка от някоя по-дълга статийка.
    Снизходително отношение, с което иска да каже, че не вярва, че ти имаш познания/умения да напишеш това. Прикрит Аrgumentum ad hominem - Още от началото цели "да те постави на място" и да покаже собственото си превъзходство, което ще демонстрира по-късно с анекдотичен пример за да дискредитира мнението ти.
    Има много опити да се обясни какво точно е това животно и какво точно “е искал да каже автора”.Проблемът е,че всеки вижда това което му е позволено да види и разбере,интерпретира си го според възможностите и оттам-резултатът е винаги различен.
    Не става ясно за кое животно говори тук. Вероятно за Dunning Kruger ефекта. Неясно остава и кой е "проблема" - дали това е проблема с разбирането на споменатия ефект или проблема, който ефекта описва.
    Преди много години,един много интелигентен професор застана пред нас и в рамките на половин час ни даде два примера-единият подкрепящ,другият категорично отхвърлящ ефекта.И двата подкрепени с факти,и двата много убедителни.Накрая каза,че иска да преброи резултата-трябваше да се разделим в подкрепа на единия или другия.Оказа се,че има 4 (четири) различни групи.А тариката си взе материалите,усмихна се и каза-“А мислете сега!”.
    Гореспоменатия анекдот, който е две в едно argumentum ad verecundiam - позоваване на авторитет и аnecdotal еvidence fallacy - Трябва да е вярно, защото го е казал "интелигентен професор" и той е свидетел на това.

Как се справих?
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

23. БЛАГОДАРЯ Sarah, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, zhb liked this post
    Recommend steve recommended this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението

Как се справих?
    За малко да напиша,че съм раздвоен,обаче като се замислих,излезе че съм разчетворен.Първото ми раздвоение е в отговора на въпроса ти.Тъкмо да отговоря-като адвокат, и се сетих за нещо от познатия ти латински-Deus ex machina.И още се двоумя.
    Другата ми дилема е,дали да се надуя,че след дълга пауза,ми обръщаш внимание или да се свия под изненадващия удар на Рим.Дето се казва-Roma locuta, causa finita.

25. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, zhb liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Мате, знаеш ли какво мисля за теб.
    Ти не си глупав, но нямаш опит и мъдрост и все още си с огромно его, бъркаш егото с достойнството. Жени се и си прави деца, знаеш ли как оправят )
    Аре стига ви мъдрост за днес
    Навремето в час по история изпитват един съученик. Човека говори половин час. Завидях му , да говориш половин час и нищо да не кажеш си е изкуство, ако беше по литература сигурно шестица щеше да отнесе
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

27. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

Да видим...

Снизходително отношение, с което иска да каже, че не вярва, че ти имаш познания/умения да напишеш това. Прикрит Аrgumentum ad hominem - Още от началото цели "да те постави на място" и да покаже собственото си превъзходство, което ще демонстрира по-късно с анекдотичен пример за да дискредитира мнението ти.

Не става ясно за кое животно говори тук. Вероятно за Dunning Kruger ефекта. Неясно остава и кой е "проблема" - дали това е проблема с разбирането на споменатия ефект или проблема, който ефекта описва.

Гореспоменатия анекдот, който е две в едно argumentum ad verecundiam - позоваване на авторитет и аnecdotal еvidence fallacy - Трябва да е вярно, защото го е казал "интелигентен професор" и той е свидетел на това.

Как се справих?
    Само дето малко по-бързо стана. Иначе право в десятката.

29. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Навремето в час по история изпитват един съученик. Човека говори половин час. Завидях му , да говориш половин час и нищо да не кажеш си е изкуство, ако беше по литература сигурно шестица щеше да отнесе
    От малък е разбрал, че има и такива дето слушат но не чуват

31. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

А?
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 60691323_10213480732482506_8664325774913830912_n.jpg  

Старо куче
    Post Thanks / Like

...
    Последно редактирано от deijei : 26-06-2019 на 21:18
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

34. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Recommend Ego sum recommended this post
    Post Thanks / Like

А?
    Ти все още ли имаш съпруг?????
    EC=WC
    -George Orwell

36. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    Recommend mate recommended this post
    Post Thanks / Like

Да видим.

Как се справих?
    "Справил"?????? Това значи че си преодолял някъв проблем или си решил няква задача...!?!?! Аз не виждам нито 1-вото, нито 2-рото!!!!
    EC=WC
    -George Orwell

Страница 214 от 219 ПървиПърви ... 114164204212213214215216 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 10 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 16:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми