Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 135 от 281 ПървиПърви ... 3585125133134135136137145185235 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3 351 до 3 375 от общо 7024
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    То и в Източния блок след Пражката пролет и след военното положение в Полша 1981-83г никой не говореше за напускане на Варшавския договор.
    А усещаш ли каква е разликата сега? Един се опитва да напусне ЕС никой не го спира и се наакаха. Другите видяха насраното и дадоха задна . Btw още ли си мислиш че ще има брексит? Я се успокой и приеми действителността
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

2. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

BREXIT ще има със сигурност. Т.е. Великобритания ще напусне Европейския съюз през тази календарна година. Всичко друго са фантасмагории. По-добре го приеми и въздъхни философски, защото иначе ще ти наложи да го разбереш по трудния начин и ще боли повече.

4. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

BREXIT ще има със сигурност. Т.е. Великобритания ще напусне Европейския съюз през тази календарна година. Всичко друго са фантасмагории. По-добре го приеми и въздъхни философски, защото иначе ще ти наложи да го разбереш по трудния начин и ще боли повече.
    Дали ще има брексит или не голяма разлика персонално за мен няма.
    Слагаме бас ако искаш, на по бира ще има или не брексит искаш ли? Ако аз спечеля идваш тука и черпаваш бира ако аз загубя идвам при теб и аз черпавам бирата ок? Мисля че е честно ако имаш други предложения аз съм ок да ги дискутираме

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Aз това го знам, даже и получавам имейли, но от статията която прочетох излиза, че сега до 30-ти Март могат да да те депортират. Значи са премахнали таксата от 65 паунда
    За коя статия говориш?? Те винаги могат да те депортират, ако си извършил престъпления, и преди, и след 30-ти март. Таксата от 65 паунда обещаха да я премахнат, но апликацията все още я взима, не може без да си дадеш банковите данни и да платиш, да минеш нататък. Обещават после да върнат парите на хората.

Що по трудния начин? Приел или не приел - точно това не вярвам да се отрази на начина, по който го усещаш на практика. Може да е по-разочарован, ама едва ли ще е по-разочарован сега, отколкото беше веднага след референдума.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Дали ще има брексит или не голяма разлика персонално за мен няма.
    Слагаме бас ако искаш, на по бира ще има или не брексит искаш ли? Ако аз спечеля идваш тука и черпаваш бира ако аз загубя идвам при теб и аз черпавам бирата ок? Мисля че е честно ако имаш други предложения аз съм ок да ги дискутираме
    Ехе, много тъничко гледаш да минеш.

Мила, не ме разбра.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ехе, много тъничко гледаш да минеш.

Мила, не ме разбра.
    не е тъничко това е истинския бас, ако е нещо много голямо един от двамата е много вероятно да се покрие, докато това е по скоро принципен бас, ти или аз ще каже - да брат, ти беше прав бирата е от мен , не е сложно нали?

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Още лозунги и пропаганда.

10. ХАРЕСВАМ! deijei, Motovilkov liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Дано всичко това дето горе го пишат да се случи: empty shelves, travel ban, fuel shortage, no fresh fruit.
    Това ще once in a lifetime opportunity за всички нас да заемем празните бизнес ниши!
    Много се надявам, но едва ли

12. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Дано всичко това дето горе го пишат да се случи: empty shelves, travel ban, fuel shortage, no fresh fruit.
    Това ще once in a lifetime opportunity за всички нас да заемем празните бизнес ниши!
    Много се надявам, но едва ли
    абсолютно прав. имам леки съмнения че доставчиците ще са определени от някого фирми но пък може и да не съм прав
    Последно редактирано от deijei : 31-01-2019 на 01:32

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Както и на всички е ясно, че ЕС е една още по-мащабна и всеобхватна глупост, която разори десетки държави и икономики и облагодетелства местната олигархия (стига същата да е лоялна на Брюксел)
    Я си спомни при Камерън какви времена бяха, паунда 2.80, силна икономика и т.н , да не би да са били извън ес . Като толкова е зле ес, защо британците търчат да се договарят, а не напуснаха без сделка веднага.
    Би ли ми казал, коя държава е разорена
    Последно редактирано от dimi_m : 31-01-2019 на 03:32

15. ХАРЕСВАМ! deijei, Kearny, itso, Sarah liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Я си спомни при Камерън какви времена бяха, паунда 2.80, силна икономика и т.н , да не би да са били извън ес . Като толкова е зле ес, защо британците търчат да се договарят, а не напуснаха без сделка веднага.
    Би ли ми казал, коя държава е разорена
    Гърция, Латвия, Литва, Естония, България, Кипър, Словакия, Словения.
    Тези не могат вече самостоятелно да съествуват икономически без ЕУ дотации и проекти. На практика са разорени.
    На път са Испания, Португалия и (може би ) Италия.

Великобритания е в най-доброто положение да излезе от ЕС. След това са скандинавските страни (някои от които и до сега не искат в ЕС).

17. ХАРЕСВАМ! musi, mate, DONALD TRUMP, vvvv liked this post

Тези не могат вече самостоятелно да съествуват икономически без ЕУ дотации и проекти. На практика са разорени.

Великобритания е в най-доброто положение да излезе от ЕС. След това са скандинавските страни (някои от които и до сега не искат в ЕС).
    Значи това което четем, че ЕС е с един от най големите БВП в света, че е един от водещите играчи в международната търговия, а има и други добри икономически показатели които могат лесно да се намерят в интернет, та мисълта ми това което ти пишеш ли е вярно или това което е в официалните сайтове?
    С такива слухове не една и две банки са фалирали между другото, паниката може да бъде съсипваща.

Ясно е, че всеки си вижда нещата по негов начин. Аз съм съгласна, че стандарта в Евросъюза между държавите не е изравнен, но все още мисля, че този съюз съществува точно поради тази причина, да се подпомага развитието на членовете.
    Последно редактирано от Sarah : 31-01-2019 на 12:02

19. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Значи това което четем, че ЕС е с един от най големите БВП в света, че е един от водещите играчи в международната търговия, а има и други добри икономически показатели които могат лесно да се намерят в интернет, та мисълта ми това което ти пишеш ли е вярно или това което е в официалните сайтове?
    С такива слухове не една и две банки са фалирали между другото, паниката може да бъде съсипваща.

Ясно е, че всеки си вижда нещата по негов начин. Аз съм съгласна, че стандарта в Евросъюза между държавите не е изравнен, но все още мисля, че този съюз е точно поради тази причина да се подпомага развитието на членовете.
    Аз мисля, че той има предвид друго - че тези държави са направени дотолкова зависими, че без ЕС няма да могат да съществуват самостоятелно. Както в Съветската империя навремето - функционираха държавите уж добре, но като се разпадна, се оказаха абсолютно неконкурентни на другите от капиталистическия свят. Аз не съм мислила по този въпрос и не знам дали съм съгласна с това мнение, но така го разбрах - повод за мен да помисля в тази посока. Въпросът е, наистина ли ЕС е застрашен и трябва да се мисли в тази посока или си е стабилна структура, с изключение на ЮК, която явно трябва да излезе.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

21. ХАРЕСВАМ! mate, itso, Sarah liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ясно е, че всеки си вижда нещата по негов начин. Аз съм съгласна, че стандарта в Евросъюза между държавите не е изравнен, но все още мисля, че този съюз съществува точно поради тази причина, да се подпомага развитието на членовете.
    ЕС беше създаден по ред причини, само не и с благотворителна цел, както си мислиш явно.

23. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

интерсна история от преди години
    не че е свързана с брексит но има доста аналогични случки преди и сега

По време на ракетния Брекзит на власт било правителството на Консервативната партия, а премиерът Едуард Хийт сметнал, че за Великобритания наистина би било по-изгодно да се възползва от офертата на НАСА за безплатни изстрелвания. Така през 1971 година Обединеното кралство сложило край на ракетната си програма и дори решило да не изстрелва последната произведена ракета.

След прекратяването на проекта Black Arrow, НАСА оттеглила офертата си за безплатни изстрелвания, но решението вече било взето и бъдещето на британската ракета - безвъзвратно зачеркнато. Любопитно е, че Великобритания не просто прекратила програмата си, но дори и унищожила своя космодрум в Австралия.
    https://it.dir.bg/tehnologii/raketni...a-anglichanite
    явно консерваторите имат богат опит в разбиването на успешните модели

25. ХАРЕСВАМ! Kearny, Sarah, Мила liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Вървете в Индия и Северна Корея тогава, те са космически сили според статията.

27. Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

не знам защо пращаш хората в индия и кореа, това че имаш друго мнение за брексит не означава че някой някъде трябва да ходи. малко май действаш на принципа има човек има проблем няма човек няма проблем, май беше на сталин това. да разбирам ли че подкрепаш диктатурите?
    и недей да подценяваш индия
    Индия е парламентарна демокрация в рамките на федерална република. Икономиката ѝ е 11-тата най-голяма по отношение на номинален БВП, и 4-та по паритет на покупателната способност,[6] но все още се отличава с много високи нива на неграмотност[7] и корупция,[8] а голяма част от населението ѝ страда от недохранване [9] и болести.[10] Въпреки проблемите си обаче е забележима в световен мащаб технологична сила със собствена космическа програма, разполага с ядрено оръжие и третата по големина армия в света.[11]
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B4%D0%B8%D1%8F

29. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Знам че е това е загубена кауза, но някакви факти и статистики които подкрепят това твърдение?
    Какъв точно е механизма по който тези страни са разорени от EU и защо останалите не са разорени като правилата са еднакви за всички?

31. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	IMG_3070.JPG
Разглеждания:	39
Размер:	72,9 КБ
ID:	8762

33. ХАРЕСВАМ! deijei, Kearny, Мила, Sarah liked this post

Цитирай Първоначално написано от vvvv Виж мнението
    ЕС беше създаден по ред причини, само не и с благотворителна цел, както си мислиш явно.
    Вие Господине, Госпожа/ица или нещо друго ако предпочитате мога да ви наричам, не си спомням да съм ви искала мнението какво да си мисля, нито пък съм ви казвала какво вие да си мислите.
    Ако нещо ви дразни или не сте съгласен с моите мнения, разбира се имате право да изразите несъгласие, но трябва да го опровергаете с факти.

Обръщам ви внимание поради факта, че ми прави впечатление, че досега само опонирате без някаква фактическа основа, а само на базата на ваши емпирични философски виждания. Което аз приемам разбира се.

Ами хубав ден.
    И не се косете толкова за един Брекзит или ЕС. Ние сме едни прашинки които в крайна сметка никой и за нищо не ни пита.

PP. Ще ви помоля да не кореспондирате с мен, а ако толкова не можете да се въздържате се обръщайте с Вие към мен.

35. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post

Значи, това е като едно отворено писмо до модераторите.
    Аз може и да съм параноясала, може и да ме спрете да пиша тука, ама ше си го окна.
    Първо имам чувството, че има един или два изкуствени интелекта тука с няколко "аватара" нещо както беше с Джиджо и другите му никове. Може и да бъркам, но такова съвпадение на едно място на грубост и пошлост и глупост не съм срещала. Няма ли някакъв начин да се провери това и да се предотврати ако е така. Ако не съм права, то тогава таква помия е настанала, че аз отивам да повръщам

И още едно нещо. Омръзна ми да ме пращат да си ходя, или да ходя някъде си и нам какво си. Омръзна ми некви малки пишоци зад екрана да се правят на мъже. За който се е припознал не се извинявам.

37. БЛАГОДАРЯ Ka 2 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! itso, Мила liked this post
    Dislikes mate, DONALD TRUMP disliked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    не знам защо пращаш хората в индия и кореа, това че имаш друго мнение за брексит не означава че някой някъде трябва да ходи. малко май действаш на принципа има човек има проблем няма човек няма проблем, май беше на сталин това. да разбирам ли че подкрепаш диктатурите?
    и недей да подценяваш индия

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B4%D0%B8%D1%8F
    Не, не подкрепям никакви форми на диктатура, точно затова съм и против ЕС.

Не подценявам Индия ни най-малко. Обаче смятам, че точно нейната космическа програма е "на гол тумбак - чифте пищови". Имам няколко познати индийци тук и те са на същото мнение.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз съм съгласна, че стандарта в Евросъюза между държавите не е изравнен, но все още мисля, че този съюз съществува точно поради тази причина, да се подпомага развитието на членовете.
    Това е абсолютна глупост .. Казвам си мнението просто
    Както е и абсолютна глупост някой да намесва семейните си проблеми с брексит както се е случвало в предишните мнения тук ..

40. Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

"Евросъюза съществува, за да подпомага развитието на членовете". Смея се с глас.

42. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Dislikes Sarah disliked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Още лозунги и пропаганда.
    Аз мисля че текста иронизира ремоънарите- паникиори.....
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

44. Dislikes Sarah disliked this post
Страница 135 от 281 ПървиПърви ... 3585125133134135136137145185235 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 17:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми