Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Нов потребител Аватара на DIGIGI
    Post Thanks / Like

По подразбиране Глоби - Европа ?

Здравейте, въпросът ми е следния - ако някой е имал глоби по европейските магистрали, които са го застигнали на английския адрес, дали ги е плащал?
    В частност, получих глоба от аутобан за превишена скорост. Трябва да изпратя отговор обратно с моите данни и да потвърдя, че съм бил аз, а не да платя директно по сметка например.
    Това което ме притеснява е, че има превод на глобата, който е доста зле и не може да се разбере всичко добре. Има снимка странично където ми се вижда ясно дори и лицето и снимка на номерът на колата само. Т.е. явно някой е правил снимката от кола движеща се до мен. Пише още, evidence: witness POK Schiefer, което явно е има на полицейски комисар и толкова. Нещо ми е странно някой да ме снима някак странично и без особени доказателства да ми пратят глоба за привешена скорост. Не пише как е изчислена скорост, т.е. с какъв уред нищо...
    Та затова се чудя дали да я плащам.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Глоби - Европа ?

На каква сума е глобата?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Глоби - Европа ?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    На каква сума е глобата?
    ''80 евро + такси и разходи които могат да бъдат поне 28,50''
    И това ми е малко странно глобата 80 и разходи(!) които могат да бъдат поне 28,50! Разходи за какво?!
    Това пише дословно, междудругото става въпрос за превишение от 100/128км/ч

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Глоби - Европа ?

Скрий си личните данни и качи снимка на тая глоба.
    Па да видим какво представлява.

5. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Глоби - Европа ?

Къде пък от Аутобан глоба ! Аз съм карал навсякъде със 180км/ч и повече - нали няма ограничения там ? Поне по този по който аз карах нямаше ограничения !

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Къде пък от Аутобан глоба ! Аз съм карал навсякъде със 180км/ч и повече - нали няма ограничения там ? Поне по този по който аз карах нямаше ограничения !
    По принцип няма, но ако са изписали на сигналите скорост си длъжен да я спазваш. Тогава хващат за превишена.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

На места има ограничения.Както и в случаите в които местните власти преценят - може и 80 да е.Но ограничението е на табели,и няма как да не го видиш.

Пак евтино си минал.Ако не я платиш тая глоба,то следващия път в Германия може да ти е забавно

Тия какво си мислиш,че да те издирят на майната си не струва пари? Това писмо дет са ти пратили,то с гарга ли пристигна? Или с пощенски гълъб?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Скрий си личните данни и качи снимка на тая глоба.
    Па да видим какво представлява.
    Как я искаш - на немски или тяхното преведено на английски?

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    По принцип няма, ако няма знаци...

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Пак евтино си минал.Ако не я платиш тая глоба,то следващия път в Германия може да ти е забавно
    От собствен опит ли говориш? Хващали са те, после не си я плащал и после ти е било весело в Германия?! Така ли да го разбирам?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

На места има ограничения.Както и в случаите в които местните власти преценят - може и 80 да е.Но ограничението е на табели,и няма как да не го видиш.

Тия какво си мислиш,че да те издирят на майната си не струва пари? Това писмо дет са ти пратили,то с гарга ли пристигна? Или с пощенски гълъб?
    табели не съм виждала. Но по гантрите редовно си има ограничения тук там.

На почивка
    Post Thanks / Like

Както го обяснявате това е измама . Няква схема като ало измамниците . Направи запитване към компететните германски органи . Ако има наистина глоба си е плати . Отиди до германското посолство в лондон и разбери дали това не е измама

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    По принцип няма, но ако са изписали на сигналите скорост си длъжен да я спазваш. Тогава хващат за превишена.
    Цитирай Първоначално написано от DIGIGI Виж мнението
    Да, ама не!!!
    Точно по принцип има - ама требе и да се чете!!!
    § 1 Den Führern von Personenkraftwagen sowie von anderen Kraftfahrzeugen mit einem zulässigen Gesamtgewicht bis zu 3,5 t wird empfohlen, auch bei günstigen Straßen-, Verkehrs-, Sicht- und Wetterverhältnissen
    1. auf Autobahnen (Zeichen 330.1),
    2. außerhalb geschlossener Ortschaften auf anderen Straßen mit Fahrbahnen für eine Richtung, die durch Mittelstreifen oder sonstige bauliche Einrichtungen getrennt sind, und
    3. außerhalb geschlossener Ortschaften auf Straßen, die mindestens zwei durch Fahrstreifenbegrenzung (Zeichen 295) oder durch Leitlinien (Zeichen 340) markierte Fahrstreifen für jede Richtung haben,
    nicht schneller als 130 km/h zu fahren (Autobahn-Richtgeschwindigkeit). Das gilt nicht, soweit nach der StVO oder nach deren Zeichen Höchstgeschwindigkeiten (Zeichen 274) bestehen.
    Verordnung über eine allgemeine Richtgeschwindigkeit auf Autobahnen und ähnlichen Straßen (Autobahn-Richtgeschwindigkeits-V)
    В превод
    Препоръчва се на шофьорите на леки автомобили, както и на други моторни превозни средства с брутно тегло до 3.5 тона, дори при благоприятни условия по пътищата, трафика, видимостта и атмосферните условия
    1. по магистрали (знак 330.1),
    2. извън застроените площи на други пътища, с ленти за една посока, разделени от средни ивици или други структури, и
    3. извън застроените зони по пътищата, имащи поне две ленти за всяка посока, маркирана с границата на лентата (знак 295) или с указания (знак 340),
    да не шофирате по-бързо от 130 км/ч (препоръчителна скорост на магистрала). Това не важи, ако има (според правилата за движение по пътищата или поставените знаци) ограничения на скоростта (знак 274).
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Да, ама не!!!
    Точно по принцип има - ама требе и да се чете!!!

В превод
    Това което си постнал ясно си го пише в знаците на влизане в Германия. Да поясня и повторя какво казах - 'По принцип няма, ако няма знаци...', т.е. ако не се е разбрало, имах в предвид следното. В Германия няма ограничения по магистралите освен ако няма знак за такова, обикновено са временни. Всичко което си постнал с превод си е препоръчително, както е написано ясно на големите знаци на влизане в Германия. Нямам намерение да чета немския закон за движение по пътищата като познавам знаците!
    Искам мнение ако някой се е сблъсквал с подобна глоба само. Явно всички карат в Европа само по ограничения...
    Просто искам да съм сигурен че съм нарушил и ще си платя. Имал съм глоба от Австрия преди време, но беше доста по ясно написана и разбираема и си платих веднага.
    Но явно никой не се е сдобивал с глоба от Германия...

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Това което си постнал ясно си го пише в знаците на влизане в Германия. Да поясня и повторя какво казах - 'По принцип няма, ако няма знаци...', т.е. ако не се е разбрало, имах в предвид следното. В Германия няма ограничения по магистралите освен ако няма знак за такова, обикновено са временни. Всичко което си постнал с превод си е препоръчително, както е написано ясно на големите знаци на влизане в Германия. Нямам намерение да чета немския закон за движение по пътищата като познавам знаците!
    Искам мнение ако някой се е сблъсквал с подобна глоба само. Явно всички карат в Европа само по ограничения...
    Просто искам да съм сигурен че съм нарушил и ще си платя. Имал съм глоба от Австрия преди време, но беше доста по ясно написана и разбираема и си платих веднага.
    Но явно никой не се е сдобивал с глоба от Германия...
    Написано е „препоръчително“ само от деликатност. Колкото до законите - добре е да четеш. Поне основните неща. За всички държави, през които ще минаваш. За да няма после подобни въпроси - „Ти ли мА бутна или сам си паднах?“
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

На почивка
    Post Thanks / Like

Май няма други.Очевидно ще трябва сам да провериш дали е genuine глобата.Разрови се из нета,все ще има и други питащи или пък образец на фиша.Аз съм бил сниман във Франция и Испания-никога не съм получавал честитки,в Румъния ми писаха акт,плаща се в банка,евентуално.Нямаш ли познати в Германия да ги питаш за подробности?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако има ремонти по магисталата или други мероприятия, скоростта означена с пътни знаци е задължителна . Иначе има препоръчителна скорост за Аутобан 130 км/ч. Движението със скорости по-високи от препоръчителната 130 води до непокриване на щетите от застрахователните компании в случай на инцидент. Мнозинството от полицейските коли в Германия са ъндърковър, така че съвсем не е чудно че е получил снимка. Не зная какъв е формата на твоята, но едно обаждане в посолството на Райха ще изясни положението. В това съобщение няма ли уебсайта и юзъер нейм и пасворд да си даунлоадваш снимката? Обикновено е така. Иначе глобите там са по-малки от на острова.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Написано е „препоръчително“ само от деликатност. Колкото до законите - добре е да четеш. Поне основните неща. За всички държави, през които ще минаваш. За да няма после подобни въпроси - „Ти ли мА бутна или сам си паднах?“
    OK, явно въпросът ми е не е към теб..., защо отговяряш неща които очевидно не могат да ми помогнат?
    ''Написано от деликатност''..., и като ме спре господин комисар на място без ограничение и карам с 140 например ще ме глоби така ли?
    Основните неща съм ги научил, карам по Европа от доста години, просто не бях получал такава глоба и то от Германия.

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Май няма други.Очевидно ще трябва сам да провериш дали е genuine глобата.Разрови се из нета,все ще има и други питащи или пък образец на фиша.Аз съм бил сниман във Франция и Испания-никога не съм получавал честитки,в Румъния ми писаха акт,плаща се в банка,евентуално.Нямаш ли познати в Германия да ги питаш за подробности?
    Благодаря, мисля че точно това ще направя, както по на горе каза @[email protected] Утре ще звънна в посолството да видя какво ще кажат.
    По повод за снимки от камери в Европа, от около 2г вече имат някаква обща система и могат да изпращат глоби директно на адреса. Преди години не беше така. Просто не пристигаше нищо. За Румъния хубаво го каза ''евентуално'' се плащат, там само ако превишиш с повече от 50км директно ти вземат книжката, после вече няма как да не платиш..., но само тогава.

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Ако има ремонти по магисталата или други мероприятия, скоростта означена с пътни знаци е задължителна . Иначе има препоръчителна скорост за Аутобан 130 км/ч. Движението със скорости по-високи от препоръчителната 130 води до непокриване на щетите от застрахователните компании в случай на инцидент. Мнозинството от полицейските коли в Германия са ъндърковър, така че съвсем не е чудно че е получил снимка. Не зная какъв е формата на твоята, но едно обаждане в посолството на Райха ще изясни положението. В това съобщение няма ли уебсайта и юзъер нейм и пасворд да си даунлоадваш снимката? Обикновено е така. Иначе глобите там са по-малки от на острова.
    Няма допълнително инфо, затова ми е странно, точно от Германия да дойде глоба, която е без доказателства и никъде нищо не можеш да провериш. Снимката е доста тъмна, а пише, че съм сниман около 2pm, въпреки че трябва да си призная, че по това време горе долу съм минал от там...
    Иначе е вярно в Германия няма много камери, но има доста коли 'ъндърковър' както го каза. Спирали са ме отдавна, но само за проверка и бяха доста учтиви и с добър английски.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Как я искаш - на немски или тяхното преведено на английски?

От собствен опит ли говориш? Хващали са те, после не си я плащал и после ти е било весело в Германия?! Така ли да го разбирам?
    Баш така.Уви

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Глоби от Швейцария за превишена скорост на магистралата и неправилно паркиране сме получавали. Писмата си идваха на френски и немски, не бяха преведени. Нарушението беше направено с кола под наем там. Платихме ги.

20. БЛАГОДАРЯ Zara, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Пиши какво казаха от посолството.
    Аз да се “похваля” като се връщах за Кипър през Турция ме снимали на няколко места камери с превишена скорост. Един ден решихме да годим на разходка в турската маст на Кипър и на КПП-то ми викат, че трябва да платя 350€ глоби за да мога да вляза на турска територия-съответно вие луди ли сте, обратен и газ за агиа напа. Това беше преди 6-7 години и ми е интересно дали още ми висят тея глоби там, ама май има само един Бачин да проверя и не съм много кийн. То по магистралата излизаха отвреме навреме по светлинните табели Яваш яваш, ама кой да знае, че това било предупреждение. Аз мислех, че е препоръка, а и не си спомням да съм карал супер бързо нито да е имало табели за ограничение на скорост

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Мен на влизане в Германия нищо,амa ми вдигнаха колата от паркинга където бях спрял за нощувка...тая глоба ми излезе през носа.А разправиите да не ги броим.Общо платих 450 евра глоба и малко над това за наказателни паркинги и некви други.Та ако няма да плащаш и ще ходиш из немско пак,гледай да не е със същото МПС.Аз моя урок си го научих.

Post Thanks / Like

Мен на влизане в Германия нищо,амa ми вдигнаха колата от паркинга където бях спрял за нощувка...тая глоба ми излезе през носа.А разправиите да не ги броим.Общо платих 450 евра глоба и малко над това за наказателни паркинги и некви други.Та ако няма да плащаш и ще ходиш из немско пак,гледай да не е със същото МПС.Аз моя урок си го научих.
    Ето това беше полезен пост!
    Не мога да се свържа с посолството вече три пъти. Имат часове в които дават косултации само по телефона и в другите не може да се свържеш директно. Това е за посолството в Франкфурт. Утре пак ще пробвам и ще пиша. Ако кажат, че всичко е ОК, плащам..., особено след горния пост

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Проверяват ли за глоби
    От Joe 82 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 07-11-2017, 22:03
  2. КАТ ще преследва и за глоби в чужбина
    От Zara във форум Новини от и за България
    Отговори: 4
    Последно мнение: 31-05-2015, 14:59
  3. глоби
    От captain caveman във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 18