Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за NINo

Здрвейте ,
    Има един въпрос , който доста ме тревожи...
    Случая е следният:
    Преди 6 години бях в Англия , за период от около 7 месеца (тогава все още пазара на труда не беше лесно достъпен за Българи и Румънци) и още тогава се опитах да получа НИН , но 2 пъти ми отказваха , като първия път причината беше , че не съм успял да докажа , че работя а за втория не си спомням вече каква беше причината , но възнамерявам отново да посетя и да опитам да се устроя в UK следващата година (2018г.) и се чудя дали факта , че ми е отказван 2 пъти НИН ще повлияе по някакъв начин на сегашния ми опит да го получа и какво ще ми се наложи да обясня в случай , че ме попитат например: "От колко време си в страната"?
    Има и още нещо за което се притеснявам а то е , че не затворих банковата си сметка при напускане на страната и сега може да има някакви последствия при евентуален опит да се върна и да кандидатствам за НИН.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за NINo

Цитирай Първоначално написано от actafool Виж мнението
    Здрвейте ,
    Има един въпрос , който доста ме тревожи...
    Случая е следният:
    Преди 6 години бях в Англия , за период от около 7 месеца (тогава все още пазара на труда не беше лесно достъпен за Българи и Румънци) и още тогава се опитах да получа НИН , но 2 пъти ми отказваха , като първия път причината беше , че не съм успял да докажа , че работя а за втория не си спомням вече каква беше причината , но възнамерявам отново да посетя и да опитам да се устроя в UK следващата година (2018г.) и се чудя дали факта , че ми е отказван 2 пъти НИН ще повлияе по някакъв начин на сегашния ми опит да го получа и какво ще ми се наложи да обясня в случай , че ме попитат например: "От колко време си в страната"?
    Има и още нещо за което се притеснявам а то е , че не затворих банковата си сметка при напускане на страната и сега може да има някакви последствия при евентуален опит да се върна и да кандидатствам за НИН.
    Преди 6 г. режимът за даване на НИН на българи и румънци беше различен. Няма как да се отговори на въпроса дали нещо ще повлияе на молбата ви сега, защото не знаем защо са ви отказали втория път, а и причината, която посочвате за първия път, не е ясно дали е точно тази. При следващо кандидатстване, на ваше място бих казвала само истината на всички въпроси, ще ви питат дали сте кандидатствали преди, отговорете честно, както и на въпроса "от колко време сте в страната". Не е било необходимо да затваряте банковата си сметка при напускане на страната, редно е било да уведомите банката за смяната на адреса си - и щяхте да имате достъп до информация за нея. Ако банковата сметка е била с такси, е възможно да са се натрупали и да ги дължите, хубаво е да проверите това. На молбата за НИН наличието или отсъствието на банкова сметка по принцип не влияе, влияят други неща.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Преди 6 г. режимът за даване на НИН на българи и румънци беше различен. Няма как да се отговори на въпроса дали нещо ще повлияе на молбата ви сега, защото не знаем защо са ви отказали втория път, а и причината, която посочвате за първия път, не е ясно дали е точно тази. При следващо кандидатстване, на ваше място бих казвала само истината на всички въпроси, ще ви питат дали сте кандидатствали преди, отговорете честно, както и на въпроса "от колко време сте в страната". Не е било необходимо да затваряте банковата си сметка при напускане на страната, редно е било да уведомите банката за смяната на адреса си - и щяхте да имате достъп до информация за нея. Ако банковата сметка е била с такси, е възможно да са се натрупали и да ги дължите, хубаво е да проверите това. На молбата за НИН наличието или отсъствието на банкова сметка по принцип не влияе, влияят други неща.
    Благодаря за бързия ви отговор.
    Банковата сметка беше със такси понеже по онова време имаше така наречения "Passport account" , предполагам , че ще се наложи да платя натрупаните сметки в последствие , но се тревожех , че този факт може да бъде причина за евентуален отказ за NiN в момента , а и незнам дали няма да попречи при желание от моя страна да си отворя банкова сметка сега , когато замина. Може би банковите им системи са свързани и дори и да поискам да ми отворят current account в някоя друга банка различна от тази към която дължа такси , да получа отказ.

На почивка
    Post Thanks / Like

Вие говорите за НИН все едно трябва някой да ви го даде . Ако имате право на работа и ако имате редовна работа . Те трябва да ви го dаdат този НИН . За да ви взимат кинтите за данъците Няма връзка НИН и Банкова сметка
    Последно редактирано от kanarinapred : 22-11-2017 на 20:23

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Интересуваше ме дали има връзка между NiN и Bank account и получих отговора , който търсех. Що се отнася до работата , ами аз за това отивам , да работя и да изкарвам парите си с честен труд както всички останали , не казвам , че е задължително да ми го дадат сякаш са длъжни , а просто исках да се подготвя предварително и да получа малко информация и евентуално насока как да постъпя за да не получа и 3-ти отказ.

На почивка
    Post Thanks / Like

Брато какво се подготвяте бе . Отивате в Великобритания . В момента имате право на работа . Почвате работа . Отивате за НИН . Казвате им от кога работите . Къде раборите . И кога сте кацнали С самолета последния път и това е . Казвате им всичко . Истината . Не е проблем

8. Recommend steve recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами какво.. доколкото разбрах има някой въпроси като например:
    - На коя дата сте пристигнали в Обединеното кралство?
    - Живели ли сте на други адреси в Обединеното кралство? Ако отговорът е да:
    - От коя до коя дата сте живели на всеки предишен адрес (трябва да се посочат датите, между които кандидатът е живял на други адреси, за всеки адрес поотделно)

Аз като съм бил в UK преди време и съм живял на два различни адреса , които бяха в shared house и естествено нямам документ с който да докажа , че съм живял на тези адреси ,но съм получавал писма на тях , трябва ли да им кажа имената на адресите и датите на които съм живял там? Освен това аз съм бил общо 5 месеца в UK тогава през който работейки съм изкарвал пари за да живея и очевидно без нин не е било легално или поне така мисля.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ами какво.. доколкото разбрах има някой въпроси като например:
    - На коя дата сте пристигнали в Обединеното кралство?
    - Живели ли сте на други адреси в Обединеното кралство? Ако отговорът е да:
    - От коя до коя дата сте живели на всеки предишен адрес (трябва да се посочат датите, между които кандидатът е живял на други адреси, за всеки адрес поотделно)

Аз като съм бил в UK преди време и съм живял на два различни адреса , които бяха в shared house и естествено нямам документ с който да докажа , че съм живял на тези адреси ,но съм получавал писма на тях , трябва ли да им кажа имената на адресите и датите на които съм живял там? Освен това аз съм бил общо 5 месеца в UK тогава през който работейки съм изкарвал пари за да живея и очевидно без нин не е било легално или поне така мисля.
    Аз смятам, че е най-добре да се казва истината. Много често българи казват неща, които не са истина, защото смятат, че така ще е по-добре и после се набарбальокват в още по-големи проблеми заради това. За адресите няма проблем да им кажеш, никой няма да ти иска да доказваш никакви минали адреси.

Ако си работил без НИН, има две възможности - работодател да те е водил на ведомост, тогава е възможно да е плащал за тебе осигуровки, само че да са отивали по друга партида поради това, че нямаш НИН; данъци за 5 месеца работа едва ли дължиш, освен ако не си бил на някаква висока заплата, така че за 5 месеца да минеш необлагаемия минимум. Другата възможност е ако си работил "на черно", без да те водят никъде, ако ти е плащано на ръка и извън счетоводството - това наистина си е незаконно, но пък и трудно проследимо...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами вече не си спомням добре, но работех общо взето като общ работник в строителството имах си CSCS карта , получавах чекове и съм сигурен , че имах и стейтмънти защото имах малък проблем на аерогарата при заминаването ми обратно към България , който ми се наложи да покажа , но това е друга тема.Не си спомням само дали част от парите не минаваха през на мой братовчед сметката и после той ми ги даваше на ръка или пък в чека пишеше друго име не моето може би пазя документите някаде вкъщи и ще мога да проверя това , но почти съм сигурен , че чековете бяха на мое име понеже след като ги осребрих парите идваха по моята сметка (имах банк акаунт) а оттам имах и стейтмънти. Доста време мина и не мога да кажа с точност как беше , но може би има начин да се справя на интервюто без да лъжа надявам се.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Другата възможност е ако си работил "на черно", без да те водят никъде, ако ти е плащано на ръка и извън счетоводството - това наистина си е незаконно, но пък и трудно проследимо...
    И още по-трудно доказуемо!
    Има и още (поне) една възможност. Не е често срещана, но я има!
    Фирма, регистрирана в ЮК, наема друга фирма/агенция, регистрирана извън ЮК. Втората наема самите работници - те стават трансгранични работници. Така данъците и осигуровките са дължими в другата държава, но тогава хептен не могат да им хванат „спатиите“.
    Доста време мина и не мога да кажа с точност как беше , но може би има начин да се справя на интервюто без да лъжа надявам се.
    Ти сам стигаш до истината, макар да не се усещаш. Казваш - ей така беше, доколкото си спомням. Нямам документите и затова не съм напълно сигурен - най-вече за дати и детайли.
    Когато човек лъже (е, поне при повечето) - това си личи, а въпросните служители имат и опит, и са обучавани за това.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързия ви отговор.
    Банковата сметка беше със такси понеже по онова време имаше така наречения "Passport account" , предполагам , че ще се наложи да платя натрупаните сметки в последствие , но се тревожех , че този факт може да бъде причина за евентуален отказ за NiN в момента , а и незнам дали няма да попречи при желание от моя страна да си отворя банкова сметка сега , когато замина. Може би банковите им системи са свързани и дори и да поискам да ми отворят current account в някоя друга банка различна от тази към която дължа такси , да получа отказ.

като не платиш 3 месеца на банката ти блокират акаунта пращат писма, като няма активност я закриват ..вероятно вече нямаш банкова сметка, а дължимите суми са при дебтколекторите ...не се плаши няма да са много ...не трябва нищо да правиш те сами ще те намерят по новия ти банков адрес като отвориш друга сметка ..правят кредит чек за откриване на банкова сметка ,но просто се прави на луд и си направи нов basic account като кажеш ,че сега пристигаш в страната....за преди нищо действай

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    като не платиш 3 месеца на банката ти блокират акаунта пращат писма, като няма активност я закриват ..вероятно вече нямаш банкова сметка, а дължимите суми са при дебтколекторите ...не се плаши няма да са много ...не трябва нищо да правиш те сами ще те намерят по новия ти банков адрес като отвориш друга сметка ..правят кредит чек за откриване на банкова сметка ,но просто се прави на луд и си направи нов basic account като кажеш ,че сега пристигаш в страната....за преди нищо действай
    Това го казваш само за банките, не за пред ... Governmental personnel, нали???
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това го казваш само за банките, не за пред ... Governmental personnel, нали???
    yes man

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам отново да благодаря на всички , който се отзоваха.
    Получих достатъчно полезна информация и в крайна сметка ще действам.
    Живи и здрави и се надявам за в бъдеще да срещам повече хора като вас

18. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,бих искал да попитам тук в тази тема,дали ще искат доказателство за адрес.Искам да доведа приятел да работи и.ще живее на моя адрес в шерхаус.Но няма как да го докажем за момента.Дали ще можем да му извадим Nin?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Въпрос за NINo

Цитирай Първоначално написано от ogy4a Виж мнението
    Здравейте,бих искал да попитам тук в тази тема,дали ще искат доказателство за адрес.Искам да доведа приятел да работи и.ще живее на моя адрес в шерхаус.Но няма как да го докажем за момента.Дали ще можем да му извадим Nin?
    Ако напишеш едно писмо ще стане и без доказателство за адрес! Особено, когато овек пристигне и веднага отиде на интервюто и да нямаш доказателство за адрес, не е проблем.
    Дори и без писмо е минавало.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

21. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Никога не са искали proof of address - искат адрес за кореспонденция, което е много различно и... незадължаващо.
    Насе-е - позабравил си ги, тия НИН-аджийски неща!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Никога не са искали proof of address - искат адрес за кореспонденция, което е много различно и... незадължаващо.
    Е ти дали казваш нещо по-различно? И кога последно беше на интервю за НИН? Питам само.
    Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако напишеш едно писмо ще стане и без доказателство за адрес! Особено, когато овек пристигне и веднага отиде на интервюто и да нямаш доказателство за адрес, не е проблем.
    Дори и без писмо е минавало.

24. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Искат доказателство за адрес като запазваш час. После понякога питат, но като кажеш нямам пак ще минеш. Може да поискат на хазяина, човека при който живееш телефона!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Така - понеже ме попитаха. Лично аз съм ходил на интервю за НИН, за мен 2013 и 2015 година. За други хора - 2015 г. 3-4 пъти, и 2016 - 2 пъти. През 2017 мои познати ходих 3 пъти.
    Доколкото знам, адрес искаха по телефона - за изпращане на писмото. Прост - посочване на "адрес за кореспонденция", а не proof if address.
    Напоследък, ако има промени...

Град
    Post Thanks / Like

Така - понеже ме попитаха. Лично аз съм ходил на интервю за НИН, за мен 2013 и 2015 година. За други хора - 2015 г. 3-4 пъти, и 2016 - 2 пъти. През 2017 мои познати ходих 3 пъти.
    Доколкото знам, адрес искаха по телефона - за изпращане на писмото. Прост - посочване на "адрес за кореспонденция", а не proof if address.
    Напоследък, ако има промени...
    Ами аз от 4-5 месеца съм запознат с това и винаги казват, че искат имам го на запис, черно на бяло!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Въпрос за NINo

Здравейте имам въпрос.
    Може ли да откажат на човек да влезе в обект строителен който има CSCS карта но няма иншурънс все още след две седмици е на интервю
    Интересуваме без иншурънс законово имат ли право да не го допуснат в обект .

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Въпрос за NINo

Цитирай Първоначално написано от rusyov Виж мнението
    Здравейте имам въпрос.
    Може ли да откажат на човек да влезе в обект строителен който има CSCS карта но няма иншурънс все още след две седмици е на интервю
    Интересуваме без иншурънс законово имат ли право да не го допуснат в обект .

на сайта не ги ингересува иншурънс номера ,но за да ти платят после пейролл компанията ще ти го иска

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Е ти дали казваш нещо по-различно? И кога последно беше на интервю за НИН? Питам само.
    Аз си изкарвах 2010, тогава си спомням, че във фирмата която работих се ангажираха да ми съдействат за нин Като започнах минаха 2 седмици, нито писмо ми изпратиха, та реших да звънна. Като се обадих и си запазих час, след два дена ми изпратиха писмо, какви документи да взема. Точно на другият получих ново писмо за интервю, друг ден и час, това беше 100% запазено от шевчето, списъка с документи беше съвсем различен, доста по малък, а тогава си спомням, че даваха адски трудно нин. Явно важното е кой се обажда, защото шефчето беше бъкан с пари и познаваше много хора, в общината, джоб центъра, а и на интервюто тази при която бях ме попита, ,, вие работите при Дейвид- нали" и естествено веднага го взех, като и казах да
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос за NINo
    От emigrant1 във форум Общ форум
    Отговори: 19
    Последно мнение: 14-12-2017, 13:25
  2. Отказ за NINo
    От lordm във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-11-2017, 09:45
  3. New Tax Reference Number - това NiNo ли е?
    От musi във форум Счетоводство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 21-02-2015, 19:53
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 12-10-2012, 09:28
  5. От SAWS c NINo към self-employed
    От Mladen78 във форум Seasonal Agricultural Workers Scheme - SAWS
    Отговори: 4
    Последно мнение: 23-09-2012, 16:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми