Няколко съвета за всички, които може да им се наложи да търсят правни услуги и съвети във Великобритания.

1.Във Великобритания правни съвети може да дават само адвокати. Ако някой съветва нещо по правни въпроси, убедете се, че той е адвокат и има право да прави това. Ако не е такъв, то той извършва незаконна дейност. Помислете си дали искате с незаконни хора да търсите законово право!?

2.Когато се заведе дело във Великобритания и не само, накрая едно е сигурно 100% , че адвокатите и на двете страни ще спечелят...хонорара си от вас и от другата страна. Ако попаднете на неправилен адвокат...може да отидете на дело в което само той ще спечели хонорара си, а вие ще загубите, а можете да платите и разходи на другата страна.
3. Има разлика между това да спечелите дело и да получите възнаграждение. Може да спечелите дело, което да докаже, че не вие сте виновен и да не получите и пени. Има дела в които вие получавате нещо да кажем 1000 паунда, а сте дали за делото 2000 паунда. Има и дела в които спечелвате и на вас Ви се пада някоя фирма да Ви плати някаква сума... фирмата фалира и няма кой да ви плати нищо.
Аз не съм адвокат , работя с адвокати и с хора учещи да бъдат такива и горенаписаните точки са въз основа, на неща които са споделени от тях.

Когато клиент ме попита нещо по правна тема, аз мога да дам мое мнение, но не и съвет. Може да ви кажа, как бих постъпил аз на мое място, но нямам право да ви съветвам и казвам какво да правите. Когато ви свържа с колеги, вече те могат да направят нещата които им се разрешават от закона.