Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как си продавате колите

То на първо четене малко глуповат въпрос - знам как се продава кола в УК ,но по скоро ме интересува как бързо да си продам колата ? Дали има някоя врътка дето не я знам ? Например се чудя дали мога да я остава на трейдър срещу пари пък той да си я продава или да му я остава и като я продаде да се оправяме с парите или неща от тоя род ! Общо взето как бързо може да се продаде кола в УК ?

И още един въпрос . Какво е part-exchange ? Нещо като бартер ли ?
    Последно редактирано от bmwww : 14-11-2017 на 19:47

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как си продавате колите

Общо казано зависи каква е колата и цената. Мой познат продаде едно страх,но читаво Пежо на Autotrader за точно 10 Мин.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Е каква е врътката в тоя аутотрейдър ? Продал я е през аутотрейдър или на аутотрейдър ?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Е каква е врътката в тоя аутотрейдър ? Продал я е през аутотрейдър или на аутотрейдър ?
    През autotrader. Това е онлайн платформа за продажба на коли. Ползва се от частни лица и бизнеси също.

не съм го ползвала лично за такива цели, но пък е добър индикатор за цените на пазара.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

То на първо четене малко глуповат въпрос - знам как се продава кола в УК ,но по скоро ме интересува как бързо да си продам колата ? Дали има някоя врътка дето не я знам ? Например се чудя дали мога да я остава на трейдър срещу пари пък той да си я продава или да му я остава и като я продаде да се оправяме с парите или неща от тоя род ! Общо взето как бързо може да се продаде кола в УК ?

Part-exchange e като купуваш кола от автосалон, да изтъргуваш твоята - дават ти някаква сума за нея и така. Зависи от годината и километража на колата. Обикновено дават по-малки пари, отколкото ти би могъл да вземеш, ако я пуснеш на частно да се продава, но пък е бързо и ти не се занимаваш. През Автотрейдър зависи от цената, на която я пуснеш, ако е по-ниска, може да се продаде почти моментално, ние последният път пуснахме обява в 11 и 10 вечерта, в 11:20 се обади един човек, на другия ден в 11 беше у нас да я гледа и кара, и я купи.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Много зависи за каква кола и за какви пари говориш!
    Ако искаш бърза продажба, обикновенно правиш компромис с цената. Ако става въпрос за кола която върви между 500 и 1000 паунда, слагаш й цена 450, хубави и подробни снимки, няколко добри думи за колата и пускаш къде се сетиш ( autotrader.co.uk i gumtree.co.uk са основните сайтове, които аз знам) и всякакви подобни фейсбук групи и сайтове. Слагаш й няколко обяви на страничните стъкла и я паркираш на оживено място.
    Може да опиташ да посетиш няколко автотърговци и да ги питаш. Едва ли ще се навият да им я оставиш да се продава, но ако някой прояви интерс ще ти я вземе веднага. Кофтито е че парите които ще ти предложи едва ли ще са близко до това което ти ще търсиш, ама ти вече си знаеш ( доколко може да направиш компромис за да разкараш колата по-бързо).
    Има фирми "we buy any car". Напиши в гугъл града в който живееш и we buy any car и ще се ориентираш. Тук пак цената няма хич да ти хареса, но е вариант да я разкараш без да чакаш седмици и да си губиш времето със срещи и огледи.
    Ако колата е купена за 300 - 500 паунда, трудно ще я продадеш бързо, пък и за тия пари. Просто защото такива колици с хиляди да си избираш. Ако си късметлия, както казаха по-горе може да ш продадеш и на същия ден)
    На скрап да я дадеш................ кофти оферта, а и дават ( не съм много сигурен), според това колко тежи и в какво състояние е 60 - 100 паунда.

part exchange си е бартер. До колко съм разглеждал 99.9 % от part exchange обявите се предлагат от автотърговци т.е. харесваш си някоя от неговите коли и той взима твоята, като ти приспада някаква сума от цената на тази която си си избрал. Зависи каква кола предлагаш, но каквато и да е, нали се сещаш че автокъщата няма как да се мине при подобен тип сделки т.е. най-вероятно цената която ще ти дадат за твоята ще е далеч от реалната.

П.П. В България, продадох едно VW Поло 96- 97 г ( жената го подкарваше). Пуснах го за 1400 лв, докато пусках обявата ( много добре си спомням, първите 5 - 10 мин) още не бях качил снимките и ми звънаха 5-6 човека. Всичките ми даваха 800 лв ( един май сколаса на 1000) без да гледат колата, направо при нотариус. С един двама се обяснявах ( после се отказах). От 1400, да ви я дам за 800, поради каква причина да се съглася. И те ми обесняват, с нас не си губиш времето, продал си си колата за минути. Иначе разбираш се за огледи, па ти вържат теникия, па водят колата на сервиз, па се пазарят, па се откажат и т.н. Викам абе да сваля от цената ОК, ама айде 1250, ще ви дам, ама за 800 - 1000 няма как. Човека каза " това което ти не искаш да ни свалиш, това ни е печалбата", демек, взимат я за 800, хубава автомивка, пастиране с паста от 10 лв и на пазара за 1500, а Полото си оборотна колица, няма да се заседи дъло. Отказах им на всияките и след 2 дена се продаде за 1350.
    Последно редактирано от vladigbg : 15-11-2017 на 01:21

7. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    На скрап да я дадеш................ кофти оферта, а и дават ( не съм много сигурен), според това колко тежи и в какво състояние е 60 - 100 паунда.
    Не знам дали зависи от града, но чувам, че вече дават 20-30, преди години можеше и 150 да вземеш, но предлагането е голямо. Като ти искат за МОТ 300-500 за евтина кола... и хайде на скрап.(аз обикновено минавам от първи път, но виждам какво става)
    Всички коли купувам от частно лице, само последната от дилър. Първо купувам, после продавам старата. та не бързам.
    Нисана го карах 4г, но го купих евтино на малко мили. Продадох го с 200 печалба.
    Тойотата карах 2г, продадох я накрая с 1000 загуба, отнесох и глоба за нетаксувана на улицата...отнесе 2-3 месеца.
    Хондата карах 1 година, продадох я на същата цена.
    Сега Хондата е същата, но бензин, дилъра не се нави на замяна (парт ексчейндж), защото била същата, нямало смисъл. То нямаше и да стане, защото аз очаквах директна размяна, тъй като всичко беше еднакво, но дизела вървеше по-скъпо принципно, а той вероятно е свикнал винаги да му се доплаща, на което нямаше да се навия.
    Използвам "загуба/печалба" само за сравнение с покупната цена, макар, че е некоректно, защото колата е ползвана някоя година, през което време остарява, амортизира се и цената пада...
    Числата 50, 100, 500, 1000 имат различно значение в зависимост дали се отнасят за кола струваща 1000 или 10 000...

Напреднал
    Post Thanks / Like

То проблема не е в цената ,а май е в колата , защото е с голям за тукашните разбирания двигател 2.9 190 коня т.е. скъп иншуранс и роад такса и нещо никой не звъни . Предната я продадох за 1 седмица ,а тая вече месец никой не звъни даже и едно съобщение някой се не излъга да прати от интерес . Иначе гледам имам 350 преглеждания на обявата . Гадното е ,че преди месец и купих 4 чисто нови гуми и сега малко ми се не продава за без пари с чисто нови гуми пък и колата е хубава - всички екстри !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ebay, no reserve auction .
    don't do the crime if you can't do the time

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

То проблема не е в цената ,а май е в колата , защото е с голям за тукашните разбирания двигател 2.9 190 коня т.е. скъп иншуранс и роад такса и нещо никой не звъни . Предната я продадох за 1 седмица ,а тая вече месец никой не звъни даже и едно съобщение някой се не излъга да прати от интерес . Иначе гледам имам 350 преглеждания на обявата . Гадното е ,че преди месец и купих 4 чисто нови гуми и сега малко ми се не продава за без пари с чисто нови гуми пък и колата е хубава - всички екстри !
    Защо ти е зор да я продаваш бързо, освен ако няма някакъв проблем или й изтича МОТ-а. Карай си я, пусни я по всички сайтове, сложи й обяви на стъклата, напиши в обявата че ще има коментар в разумни граници и чакай. Ако не те притеснява, сподели за каква кола и пари говорим. Според мен е някоя масова кола, но найстина мотора е малко търсен. Хората предпочитат малките мотори 1.2 - 1.8, но си има пътници за всеки влак.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Skoda Superb 2.8 V6 . Нищо и няма просто иншуранса не ме кефи вече . Искам същата да си взема ама с друг двигател та затова я продавам .

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Skoda Superb 2.8 V6 . Нищо и няма просто иншуранса не ме кефи вече . Искам същата да си взема ама с друг двигател та затова я продавам .
    Колата е висок клас. предполагам с тоя мотор би трябвало да е и с доста екстри ( 8 еарбега, парк асистънт, круиз контрол и т.н.). Според мен, при евентуален бартер за подобна на тази, но с по-малък двигател, няма да ти е чак толкова неизгодно. Нищо не пречи да се разходиш да 2-3 автокъщи и да питаш, дали биха ти взели колата или при евентуален бартер на колко пари ще ти я хванат.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Прав си ,има всички екстри, но никой не я иска !

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Къде и Как си застраховате колите
    От orionmc във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 108
    Последно мнение: 31-03-2014, 21:40
  2. За колите, регистрацията, таксите, застраховките и пр.
    От DTSES във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 8
    Последно мнение: 21-02-2014, 16:51
  3. 2016 г.: 63 милиона ще имат интернет в колите си
    От kiko946 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 7
    Последно мнение: 18-01-2010, 19:15
  4. Румънци регистрират колите си в България
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-10-2007, 07:04

Отметки