Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 96
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Да емигрирам ли ?

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Първо - за да ти се каже какви ще са твоите реални възможности - трябва да се знаят какви са твоите знания и умения.
    В тази държава освен образованието - училищно, акадамично и друго, има и понятието „from experience“ (от опита).
    Виж, Зара ти дава джокер

Какъв е проблема да започнеш в някой склад като picker, packer или друго?
    Или да си смениш „книжката“, и да работиш в някое депо като delivery driver???

За тези позиции, не дават много пари, но пък и нямат големи очаквания и изисквания.
    Клас 2 шофер(до 7,5 тона) тук на село му дават 10 кинта на час.Ич да не е гладен нема да седи.Клас 1(40 тона или колкото бяха там) стигат и до 13-14 на час.

За шофер на мотокар ако има късни/нощни дават до към 11.50 на час. На места(Арла) стигат и до 13. Ако знае да работи със САП и Ексел може да се цани до 25-30к лесно(второто е сложно).Ич да не е бива.

Аз бритиш опит кат HGV подръжка нямах,освен опит кат прос механик и некви умрели курсове(де платих над 1к лири,а ми обясняваха по-дебилно и от ония в МеЙ-то) друго нямах.Ама те да чукна на дърво за сега бива. От ден едно освен ако не си гуру на хубава работа няма как.Виж ако си амбициозен стават работите. Аз в Нюкасъл раздавах св-та като флаери,ама дори и там ми излезе късмета.И все пак живота си е твой,както и риска.

2. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

той не е казал че е IT специалист, а че компютрите са му хоби , което също не е лоша отправна точка
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Определено не съм програмист или компютърен специалист.Това,че знам някой неща не ме прави такъв,но мога да работя в сервиз за компютри,примерно.Колко трябва да взима човек на час за да е добре и кои градове са добри за постоянно установяване ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Темата е : Да емигрирам ли . Отговора е : да . Но не в великобритания . Бита карта е .Избирайте други страни

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ясно е,че има по-добри дестинации ама като не знам език...

Старо куче
    Post Thanks / Like

С две думи, ти вече си го решил, идвай и се пробвай сега, докато още не са затегнали имиграционните правила.
    По-малък град определено е добра стратегия, но зависи какво искаш да работиш. Обща работа в Лондон ще намериш, но пък ще живееш като куче.

В Англия първостепенно е работата, всичко останало ще си го нагласиш лесно като имаш доход.

9. Recommend Ivanbz recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

То и тук всичко е лесно,ако имаш 5-6 бона на месец.Дайте конкретни цифри за колко трябва да работя за да съм добре.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivanbz Виж мнението
    То и тук всичко е лесно,ако имаш 5-6 бона на месец.Дайте конкретни цифри за колко трябва да работя за да съм добре.
    Въпросът няма прост отговор.
    Зависи къде си. Северна Англия е по-евтина от Южна примерно. Различните квартали на един град само струват различно за живеене.
    Зависи какви навици имаш и какво обичаш да правиш.
    В Лондон живот който ти търсиш- над 3 бона на месец чисти пари- ако не искаш да живееш в коптор квартал и къща с още 10маймуни вътре.мноого се съмнявам да намериш работа за тези пари в началото с ниво на езика на човек идещ сега от Бг.
    Под 2 бона на месец е мизерия!
    На село- цифрите за доста по- ниски, но пък няма и много работа и по- малко плащат.

Нов потребител
    Град
    St. Albans
    Post Thanks / Like

Иване,мисля че от толкова много отговори,вече трябва поне малко да ти е станало ясно,че всичко зависи от теб.За да бъдеш ТИ добре,трябва да дойдеш,да поработиш и да видиш за ТВОЙТЕ нужди,колко пари ще са необходими - иначе,който и каквото да каже е вода у река.Все пак всички сме различни и имаме различно виждане към фразата "да съм добре".Аз и жената като пристигнахме тук и си казахме,че ще живеем добре - това означава желание за работа и развитие в професията(за две години ми увеличиха заплатата с около 60%),наемане на жилище в което живеем само ние(и кучето ),ям и си пия,каквото ми душа иска,имаме собствени автомобили(евтини) и възможността,да пътуваме из страната,2-3 прибирания до БГ и 1-2 почивки в годината и други неща,за които сме преценили,че ни карат да се чувстваме "добре".Както сам можеш да се досетиш,това рефлектира върху спестяванията , но всеки има различно виждане и цел.Както доста съфорумци са казали - не очаквай да пристигнеш и да започнеш работа за 30к(не че не е възможно,но е рядкост) веднага.Тук масовата практика в повечето фирми е стартово някъде около минимума и след като покажеш,че имаш желание за работа(мерак му се вика),глад за повече отговорности и амбиция да се развиваш,ще ти вдигат ставката.Има значение и дали фирмата дава възможност за допълнителна работа(овъртайм).Също така има голяма разлика,къде ще живееш(Лондон и околията изискват около 1/3 повече доход,за същия живот в провинцията).Освен,ако не изгаряш от желание да живееш в БГ квартал,да се правиш на животно всяка нощ и да делиш руло тоалетна хартия с още 5-6 човека - избери провинцията(лично мнение).По-бавно се намира добра работа и за сам човек е малко по-скучно,но пък всичко останало е по-добре и ако не си някой а-социален тип,бързо ще намериш компания за по чашка.И накрая да ти отговоря на въпроса - за да си като в БГ за 5-6 бона на месец,тук си търси работа за 3-4 поне Успех и ако си решил-не отлагай.

13. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Определено не съм програмист или компютърен специалист.Това,че знам някой неща не ме прави такъв,но мога да работя в сервиз за компютри,примерно.Колко трябва да взима човек на час за да е добре и кои градове са добри за постоянно установяване ?
    За жалост адаш, трябва да те разочаровам. Ако искаш да работиш в британска IT фирма има прекалено много изисквания, завършен университет тук по IT специалност, да можеш да разглобяваш лаптопи за 5 минути и да запояваш/реболваш видеочипове и много други. Другият ти вариант е да се занимаваш на частно, но ако не си добър в това, което правиш, нищо няма да постигнеш или няма да има голям смисъл. Аз имах фирма тук и се занимавах с частен бизнес в продажби и ремонти на лаптопи и компютри, евентуално и телефони. Да не говорим, че нивото ти на английски трябва да е почти перфектно. Ти си прецени дали това е за теб. Дори и за започнеш някакъв IT бизнес, няма да ти са достатъчни доходите за нормален живот, камо ли да спестяваш. Успех!

15. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разбирам ви и благодаря на всички.Проблема е,че имам що годе добър живот тук и това ме спира да замина.Ако нямах какво да губя,веднага бих тръгнал и почнал от по-проста работа.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimako Виж мнението
    И накрая да ти отговоря на въпроса - за да си като в БГ за 5-6 бона на месец,тук си търси работа за 3-4 поне Успех и ако си решил-не отлагай.
    Някои изкарването на кинти за нищо го нямат... Хайде някой да каже в кои браншове току що започнал ще изкарва 3-4 бона, та това е 35-50 годишен доход. Вярно, че в Лондон се изкарват повече, но и разходите са повече...

18. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Иване ако искате да останете завинаги някъде . Да вземете поданство това не е Великобритания . Отиди в Ирландия . За 5 години и имате ирландско поданство и паспорт

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Клас 2 шофер(до 7,5 тона) тук на село му дават 10 кинта на час. Ич да не е гладен нема да седи....
    Само това ще цитирам и коментирам - то стига!!!
    Бая си си вдигнал и ти нивото!!!
    10 на час (а часовете, няма да са под 40 седмично) означава 400 на седмица!!! Това са чисти £335.07 Weekly или 20'800 годишно.

Щом на това казваш - „гладен нема да седи“!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

помня на времето един млад руснак банкер беше пуснал пост в известен блог как не му стигат GBP 10,000 месечно чисти в Лондон. Един вид 3000 наем, 1000 за коли, 1000 за сметки и абонаменти разни и прочие...
    Имаше над 200 коментара, повечето от които озлобени или мислещи го за идиот, но всеки сам си знае две и двеста. И аз не бих казал, че 10 бона чисти в Лондон са много пари. Само една седмица в Алпите на ски може спокойно да ви легне 2 бона или пък луда нощ по клубове (без изцепки) може спокойно да мине 700-800 за двама.

22. Recommend Stanley9 recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Тук пуснах отделна тема за сравнение на заплатите в БГ и ЮК, може да е полезна на някого:

http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...C1%C3?p=729248

24. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

2800 паунда за да оцеелее в лондон . Не е толкова розово . Като прибавим и отвратителния климат и гадните дървени бараки . Наречени дом . For famaly

26. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Нов потребител
    Град
    St. Albans
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Някои изкарването на кинти за нищо го нямат... Хайде някой да каже в кои браншове току що започнал ще изкарва 3-4 бона, та това е 35-50 годишен доход. Вярно, че в Лондон се изкарват повече, но и разходите са повече...
    Иван пита "колко" и аз му отговарям "толкова".Друг е въпроса,къде и как ще намери такава работа...мисля,че съм упоменал в по-горния пост

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimako Виж мнението
    Иван пита "колко" и аз му отговарям "толкова".Друг е въпроса,къде и как ще намери такава работа...мисля,че съм упоменал в по-горния пост
    Ами обясни си отговора "толкова", къде става това, а и никой друг не го потвърди. Той каза, че не е IT..., а и дори да е, едва ли ще стартира с толкова преди да се докаже.

Нов потребител
    Град
    St. Albans
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Ами обясни си отговора "толкова", къде става това, а и никой друг не го потвърди. Той каза, че не е IT..., а и дори да е, едва ли ще стартира с толкова преди да се докаже.
    cibik,прочети ми внимателно първия пост.Каквото е имало да обяснявам - обяснил съм там.Някъде да видя да съм казал къде и как става?Момчето пита колко трябва да изкарва тук,за да се чувства като в БГ с 5-6к лева и аз съм му отговорил,според мойте скромни наблюдения.Къде,как и какво ще работи за да си ги докара си е негова работа.Спорен ден

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Само това ще цитирам и коментирам - то стига!!!
    Бая си си вдигнал и ти нивото!!!
    10 на час (а часовете, няма да са под 40 седмично) означава 400 на седмица!!! Това са чисти £335.07 Weekly или 20'800 годишно.

Щом на това казваш - „гладен нема да седи“!!!
    Зависи къде ! Аз определено не съм стоял гладен на тези пари в северозападна Англия , даже доста и остават !

31. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

,,Да емигрирам ли?''
    Емигрираш когато яйцето ти е на г... и не можеш да стоиш там нито ден повече.
    Щом почнеш да се двоумиш, да смяташ и пресмяташ, не си готов.

А най се ядосвам на тези, дето уж имат желание, но нямат някой да ги поеме. Така се изразяват- някой трябва да ни поеме.
    И този някой ги храни и пои в къщата си, търси им работа, пише CV-та, води ги по банки, GP-та и интервюта.

Ако нещо удари на камък- този някой обира негативите или в по- добрия случай-,, Ми нямахме късмет.''
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

33. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei, Stanley9 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А как стоят нещата с разните там курсове и зачита ли ги после някой.Какви за вариантите ?
    @zmei4o_pk Двуомя се защото тук не ми е опряло яйцето до г*за и дори напролет предстои да ни увеличат заплатите.Двуомя се,защото не ме осигуряват на 400лв. и другото под масата,а на пълните пари.Двуомя се защото работя 15-16 дни в месеца и отпуската ми е малко повече от 20 дни.Двуомя се,защото ако реша мога да не ида на работав определения за нея ден.Двуомя се,защото не познавам доверен човек,който може да ми даде информация.Всеки казва,че е добре ама лъжат за да не се излагат.
    Нищо лошо няма един на друг да си помагаме ама както има и такива дето лежат и чакат на други(както ти спомена) има и такива дето нарочно гледат да не забият или пък такива дето не са имали шанс за помощ и от злоба не искат да помагат.

Старо куче
    Post Thanks / Like

А как стоят нещата с разните там курсове и зачита ли ги после някой.Какви за вариантите ?
    @zmei4o_pk Двуомя се защото тук не ми е опряло яйцето до г*за и дори напролет предстои да ни увеличат заплатите.Двуомя се,защото не ме осигуряват на 400лв. и другото под масата,а на пълните пари.Двуомя се защото работя 15-16 дни в месеца и отпуската ми е малко повече от 20 дни.Двуомя се,защото ако реша мога да не ида на работав определения за нея ден.Двуомя се,защото не познавам доверен човек,който може да ми даде информация.Всеки казва,че е добре ама лъжат за да не се излагат.
    Нищо лошо няма един на друг да си помагаме ама както има и такива дето лежат и чакат на други(както ти спомена) има и такива дето нарочно гледат да не забият или пък такива дето не са имали шанс за помощ и оти не бих разчитал на който и да било злоба не искат да помагат.
    ако е тази българия която аз си я спомням, направо си дигам чукалата. аз бих се преместил в друга държава и бих почнал да уча това което ми харесва и не бих разчитал на който и да е
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нищо лошо няма един на друг да си помагаме ама както има и такива дето лежат и чакат на други(както ти спомена) има и такива дето нарочно гледат да не забият или пък такива дето не са имали шанс за помощ и от злоба не искат да помагат.
    Пич, ти таш*к ли си правиш?!
    Ако това което казваш е вярно, каква емиграция те гони?
    Идея си нямаш на какъв четвъртит ще се наденеш, ако дойдеш в Англия!!! За какво- щото имало мутри в Бг, дето даже нямаш сигирно и досег с тях?! И искаш да дойдеш в държава дето 80% от населението е неграмотно, расистко и счита всеки източно- европеец за напаст?!!!
    Баси унеса....

37. ХАРЕСВАМ! geleto, Stanley9 liked this post
    Recommend geleto, Stanley9 recommended this post
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. нужда от помощ - ще емигрирам
    От tihomir_tx88 във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-11-2014, 19:19
  2. Къде да емигрирам?
    От posveteniat във форум Общ форум
    Отговори: 41
    Последно мнение: 09-01-2014, 23:19
  3. Къде да емигрирам?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 39
    Последно мнение: 27-11-2013, 21:26
  4. Каква сума ми е необходима за да емигрирам в Англия?
    От idsomeone във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 74
    Последно мнение: 04-11-2013, 16:41

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker