Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 96
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Да емигрирам ли ?

Здравейте приятели.В последно време ми писна от мизерийте в България,от циганията и т.н.
    Искам да знам дали си струва да опитам да емигрирам.В момента работя като техник/механик в производството,също така хоби са ми компютрите.Имам и средно образование като електротехник.Идеята ми е да се преместя в UK и да имам нормален живот,а не да мизерувам и да пращам малкото спестени пари в България.Английския ми е сравнително добър,като за нашите стандарти,но ако реша да ходя ще си взема частен учител.Естествено,ако отида в UK след време ще мисля за курсове/образование.
    Много ще съм благодарен,ако изразите вашето мнение.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Да емигрирам ли ?

Ами какво да ти кажа - опитай. Ще загубих 5-6 години развитие на кариерата, ще загубиш социалната си среда, ще загубиш лесен достъп до великолепна природа, ще получиш доста стрес, но пък гладен няма да останеш. Поне за (изкуствена) храна няма да мислиш.

3. ХАРЕСВАМ! rosbg, marianone1, treven, Stanley9 liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivanbz Виж мнението
    Здравейте приятели.В последно време ми писна от мизерийте в България,от циганията и т.н.
    Искам да знам дали си струва да опитам да емигрирам.В момента работя като техник/механик в производството,също така хоби са ми компютрите.Имам и средно образование като електротехник.Идеята ми е да се преместя в UK и да имам нормален живот,а не да мизерувам и да пращам малкото спестени пари в България.Английския ми е сравнително добър,като за нашите стандарти,но ако реша да ходя ще си взема частен учител.Естествено,ако отида в UK след време ще мисля за курсове/образование.
    Не си струва, чужденец ще си останеш цял живот, това дори го казват и най богатите българи, които са избягали преди 40г. Струва си за малко, да събереш пари за нещо; но не да кесиш с години

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви.Моята идея беше да ида там и да остана за постоянно,като си изградя социален живот и т.н. Тук в България положението е трагично,качеството на храната също е зле(добре че имам възможност за домашна).Страх ме е да не ида на по зле,защото тук имам що годе нормална заплата 1300-1500лв.
    А възможноста за бизнес там как е,защото тук дори да си успешен,има голяма вероятност едни хора да те спънат нарочно.

6. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравей, адаш!

Да те питам в кой град живееш в БГ-то? Има огромно значение дали си в София или някое малко градче. После ще ти отговоря на въпроса с мое лично мнение.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Нещата за мен си ги обяснявам за по- лесно така: ако в БГ получавам 1300-1500 лв. заплата, живея в пъти по- добре отколкото ако получавам 1300- 1500 £ в Англия. Тази заплата може и да не е натхвърлиш в близките години. Бизнеса с поправка на компютри е зает от индийци и пакистанци, а електротехниците са към големи фирми. Ел. техник към фирма ти е шанса според мен ако ти стиска да тръгнеш.

9. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Адаш живея в Пазарджик.Като цяло идеята ми за емигриране е един по-качествен живот.

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Да емигрирам ли ?

Личен избор е. На колко си години? Имаш ли семесйтво? Какво искаш от бъдещето си? Какво си готов да жертваш от живота си в България?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Да емигрирам ли ?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Не си струва, чужденец ще си останеш цял живот, това дори го казват и най богатите българи, които са избягали преди 40г. Струва си за малко, да събереш пари за нещо; но не да кесиш с години
    Да ще остана чужденец, но пък децата ми и внуците ми ще са каквито си поискат!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

14. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Точно сега работата почва да пада драстично.
    Ще захапеш разни пакетажи, мисли го за февруари, март.
    Тук твоя отговор няма да намериш, ще чуеш как е според другите.
    Излез за 3-4 месеца, виж как е хавата. Не надхвърляй шест месеца, процеса става почти необратим. Освен ако не ти хареса да си дърво без корен.
    Живей, че живота кратък. Грижи се за децата си докато са малки, но не го превръщай в самоцел.
    На една ръка мога да преброя, деца който гледат и помагат на родителите си.
    Мисля, че си на около 25 . За емигриране не се пита, то е вътре в теб. Другото е стойка на пикаеща крава, разкрачен цял живот между тук и там.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

16. ХАРЕСВАМ! treven, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Да емигрирам ли ?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Да ще остана чужденец, но пък децата ми и внуците ми ще са каквито си поискат!
    Крушата не пада по далеч от дървото.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Да емигрирам ли ?

Крушата не пада по далеч от дървото.
    По принцип е така, но ако преместите дървото крушата пада по далеч от където в трябвало да падне.

Напреднал Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Доколкото разбрах, човека пита -по добре ли е да се чувстваш като чужденец в ЮК отколкото да се чувстваш като чужденец в БГ?
    Отговора ми е: естествено че е по- добре.......
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

20. ХАРЕСВАМ! jhoro, lordm, zhb, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

На 24 съм.Интересуват ме не толкова парите,колкото нормалния начин на живот.Да,обичам да се глезя,имам топ модел смартфон,компютър за няколко хиляди,но не ме радва че тук останаха само утайки,псевдо мутри и т.н.
    Познатите ми и приятелите избягаха навън,всеки казва,че иска в България ама никой не се връща.Тук приходите не не отговарят на разходите,да караш в на бензин без газ е много трудно,аз лично давам по 200-250лв. на месец за газ.За храна почти нищо не давам.И като сложа чертата почти нищо не остава за спестяване.Ако ида в магазина да напълня количката сигурно 150лв. няма да ми мръднат.

22. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Напреднал Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

На 24 съм.Интересуват ме не толкова парите,колкото нормалния начин на живот.Да,обичам да се глезя,имам топ модел смартфон,компютър за няколко хиляди,но не ме радва че тук останаха само утайки,псевдо мутри и т.н.
    Познатите ми и приятелите избягаха навън,всеки казва,че иска в България ама никой не се връща.Тук приходите не не отговарят на разходите,да караш в на бензин без газ е много трудно,аз лично давам по 200-250лв. на месец за газ.За храна почти нищо не давам.И като сложа чертата почти нищо не остава за спестяване.Ако ида в магазина да напълня количката сигурно 150лв. няма да ми мръднат.
    Явно те дразни всичко свързано с т.нар. "битовизъм" в БГ-то но за жалост проблема с емигрирането не е толкова упростения вариант който представят медийте. Истинските причини са че като свършиш работа (ако имаш "късмета" да работиш) се връщаш все по тоя депресивен път в къщи... пускаш ТВ и гледаш все едни и същи джурасик физиономии които ако естествения подбор работеше, трябваше отдавна да са фосилизирани останки от отдавна изчезнали чудовища- динозаври.... Но те ти казват колко да ти е сметката за тока и ти "определят" данъците.В бг-то почти всички мразят управляващите......едно време ги подържаха Съветския съюз, сега ги подържа Европеския такъв....Все едно..... некомпетентните "парашутисти" тъпанари поставени на върха от чужди сили.....а като разбереш тоя депресивен факт че почти няма начин БГ да се самоуправлява изпадаш в депресия и (още по- лошо) Апатия....Та тогава естествено се появава въпроса...Дали пък да не емигрирам.
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 10-11-2017 на 00:57
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей,

Има различни видове емигранти. Едни цял живот (и много дълго) живеят в чужбина и я плюят, а други - където и да отидат, дори и за месеци или няколко години, гледат на живота ведро и търсят положителните страни, а не отрицателните. Както си разказал мотивите си да се местиш в чужбина, аз не успявам много да ги разбера - защото, от една страна казваш, че те интересуват не толкова парите, от друга страна - обичаш да се глезиш, да имаш скъпи вещи и се оплакваш от разходите на бензин и храна. Тук смартфонът или лаптопът също не са особен проблем да се купят, ако имаш прилична работа и особено ако нямаш семейство и харчиш само за себе си.

Имай предвид, че в Кралството или в която да е друга страна почваш от нулата в смисъл на работа - все едно си завършил училище току-що. Може да стоиш без работа дълго, може и да приемеш работа под обичайното ниво на заплащане, може и да имаш късмет. Ако дойдеш с достатъчно пари, за да си намериш прилично място да живееш (а не с още 50 човека в къща), ако си намериш прилична работа, може и да си доволен, но съдейки по това, което чета и чувам от приятелите, в Лондон това почти не се случва. Бензинът е по-скъп, отколкото в България. За количката в супермаркета - можеш да напълниш количката догоре за 50 паунда, а може и за двойно и тройно повече, зависи какъв клас храни ще купуваш. "Домашно" точно няма да намериш, вероятно ще търсиш еко храни, което е в скъпия диапазон. Ако храната ти е приоритет и искаш да се храниш като в България, ще ти е по-трудно и ще е в зависимост от това, къде живееш. В Лондон има български хранителни магазини, но пък за живеене не е толкова подходящо. Някои неща можеш да си ги купиш - сирене от България или други балкански страни (което тук традиционно не се яде) и кашкавал, обаче други - почти не - например, домати като българските.

Аз живея в Шотландия, устроена съм добре, хората са приветливи и добри в голямата си част, никой не ме е накарал да се почувствам зле, защото съм чужденка, но пък и аз не търся под вола теле и чашата ми е наполовина пълна, а не наполовина празна. Но и тук има бедност и ниска класа. Природата аз я харесвам, но ако ще търсиш времето в България, тук няма да ти хареса. Няма горещо лято (температурите са около 20 градуса, максимум 26) и студена зима (рядко има сняг), има 2 сезона - хладно с превалявания и по-студено с много превалявания . В зависимост от това, къде точно живееш, може да е много ветровито, по-меко, много дъждовно или да има повече сняг през зимата (това за Шотландия). Свикваш да имаш яке или пуловер в колата целогодишно, но пък по-рядко се разболяваш, защото няма резки температурни амплитуди. Доста българи, с които разговарям, особено тези, които живеят в градчето близо до летището, казват, че харесват времето тук.

Ако съм на твое място, ще последвам съвета на Гелето, ще замина и ще видя как ще тръгнат нещата и как ще се чувствам. Ако не върви или се скапя, значи мястото ми не е тук и е по-добре да търся друго. Имай предвид, че това е възможно най-лошият момент да се заминава, поради предстоящия брексит паундът падна доста, всичко поскъпна и е възможно страната да я чакат поне няколко години икономически и финансови трудности. Определи си, колко време си готов да прекараш в "устройване" и какви са ти целите, какъв начин на живот искаш да постигнеш. Според мен, тук успяват хора, които идват, за да живеят тук и да търсят начин да се оправят. Тези, дето идват да видят дали ще им хареса само, които са с едното око към България и с единия крак на летището, обикновено се връщат или остават тук, но са нещастни. Тук корупция по ниските нива няма, системите са разработени и са в полза на клиента, но пък бюрокрацията е много голяма и често за някои неща се чака много, а за други - ужасно много, особено ако нямаш повечко пари да си позволиш частно обслужване.

П.П. Ако гледаш много телевизия и тя ти определя светогледа (гледам, че пишеш за мутри), и тук няма да се чувстваш по-различно. Мутрите не знам как точно пречат, а утайки има навсякъде, във всяка страна, тук също не е изключение. През ден по новините има я скандал за сексуален тормоз, в резултат на което са подали оставки министри, я други неща. Брекситът е вече повече от година източник само на негативни новини, и ще е така, докато се случи през 2019-та, че и доста след това, изобщо, ако си с очаквания, че това е страната, в която всичко е пълно и равно - избери друга. Успех!
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

25. БЛАГОДАРЯ treven, lordm, zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven, deijei, lordm, Menta, Stanley9 liked this post
    Recommend treven, lordm recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не,не гледам телевизия.Просто обществото ни е много пропаднало и затъпяващо.
    Като цяло какво е отношението на британците към българите и има ли начин човек да има добър социален живот ?

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Не,не гледам телевизия.Просто обществото ни е много пропаднало и затъпяващо.
    Като цяло какво е отношението на британците към българите и има ли начин човек да има добър социален живот ?
    Като цяло... отношението на британците към българите е негативно. Лично аз не съм го усетил, било на работа, сред колегите, било в училището на детето или при GP-то, зъболекар и т.н., но всеобщото мнение е че българите и румънците ни имат за 2-ра ръка хора.
    Добър социален живот ?!? Според мен трудно се постига и изисква много време. Както каза Мила, започва се от нулата, във всяко отношение. На първо време ще се радваш, въобще на какъвто и да е социален живот.
    Преди няма и месец един познат се прибра по горе написаната причина. Преди да дойде споделяше същото като теб. Не се чуства добре в България, има си собствена къща, ама седи самичък вътре, седи по 9 - 10 ч. на работа, от там вкъщи, после пак на работа и т.н. и т.н. Седя тука 10 -11 месеца. Работеше по 50 - 55 ч. на седмица и си докарваше на месец по 1400 - 1600 £ паунда. Плащаше наем 350 £. На няколко пъти споделяше ще му липсват приятелите, да се съберат в любимата им кръчма, да си окоси тревата на двора и че го тормози носталгията. Беше си купил билет за края на ноември да си ходи до България, беше си пуснал отпуска. обаче не стигна дотам. Напусна работа с 1 седмица предизвестие, натовари си багажа на колата и газ към България.
    Та Ivanbz, ако си ОК "със себе си" ще се чустваш добре където й да си. В противен случай винаги нещо ще те гори отвътре.
    Разгледай хубаво форума, има много писано по твоя въпрос, ама да се опитам на кратко да ти го синтезирам:
    Минуси:
    - почваш напълно от нулата. Трудов опит и знания, я ти ги признаят, я не. Искат тукашен опит.
    - ако живеш в Лондон, най-вероятно ще живееш с още 4, 6, 8 човека за да си делите разходите по наем и сметки. Чакаш, за да се изкъпеш, за да си сготвиш, търпиш некви мизерници, кой чисти, кой не пипа да забърше, търпиш запои и купони.
    - социален живот - трудна работа, освен ако не се радваш да домашните купони с домашна ракия и пълна маса с мезета. Възможно е да си изградиш добра за теб социална среда, но ще ти коства адски много усилия и време. Винаги ще бъдеш чужденец, дори да имаш познати и приятели британци, да излизаш с тях, да посещаваш културни мероприятия с тях, да се занимаваш с доброволни начинания и т. н и т.н. винаги ще си им чужд. Докато си изградиш поне някаква социална среда ще се чустваш като "голо дупе у коприва".
    - времето - има и добри и лоши страни. Няма толкова резки амплитуди като в България ( от - 15 до + 38), нормалния диапазон е от 0 до + 25 ,обаче слънцето, като казва една англичнака "има много какво да се желае от него). Не вали чак толкова, колкото си го представят хората ( поне в южната част на острова), обаче сивото небе и вятъра пробладават.
    Плюсове:
    - ако си кадърен и имаш воля, може да се просперираш в работата/кариерата си в пъти в сравнение с България. Съответно при този вариант парите стават доста приятни.
    - дори да работиш нещо посредственно, хладилника и гарероба винаги ще са пълни.
    - липсват много от простотията, бай Ганьовщината и всички тия ежедневни малки неща които дразнят много хората в България ( прахта и мърсотията около блока и въобще на всякъде, паркираните по тротоарите коли,така че пешеходците няма къде да движат, блъсканиците в магазина, в автобуса, мрачните продавачки, учителки, съседи, колеги и т.н и т.н и т.н и т.н.)

П.П Може и да бъркам, ама ми се струва че, ако не да пробладват, тези които се прибират към България, то поне са се поизравнили като брой, с тези които напускат България.
    Последно редактирано от vladigbg : 10-11-2017 на 10:54

28. БЛАГОДАРЯ lordm, Menta thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven, Мила, deijei, zhb, Menta and 2 others liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Стой си в БГ ,че дойдеш ли тука за повече от 6 месеца вече си в "играта" т.е. хем ще видиш как си се набутал хем пък нема да ти се тръгва което е много странно защото с 1300-1500лв. на месец в БГ е по-добре отколкото с 1300-1500 паунда тука ! Даже с 1300-1500 паунда тука си си направо беден ако требва да живееш по същия начин както в БГ ! Социален живот не търси изобщо в УК . Аз 2 години живея на улица с 10 къщи и още не съм виждал комшиите например ! Времето е направо отвратително . Целогодишно вали ,духа и е студено ! Сега ако се чудите щом толко ми не харесва какво правя още тука - ами в моя край в БГ заплатите са 400лв ,а да ида да живея в София под наем то е по-зле отколкото като да живея тука под наем ! От УК до нас в БГ се прибирам за 5 часа общо всичко ,а от София до нас за 3 часа например . Така ,че като калкулирам всичко накрая далаверата излиза да си стоя тука в калта !

30. ХАРЕСВАМ! geleto, Stanley9 liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Добре го съветвате за +/-, но не всичко може лесно да се опише.
    За Пазарджик описания доход никак не е зле, още повече не плаща квартира/храна. Социалния му живот не е добре, то си зависи и от човека...ако е интуверт/темерут никога/никъде няма да е добре. В Англия социалния живот за всеки чужденец е зле. Има единици които се хвалят, че нямат проблем, но по-скоро се самоубеждават/иска им се да е така. Има и обратни примери, не много. Има нашенци силно отракани/общителни и дори почти без език завързват приятелства с комшии, колеги, но струва ми се отсрещната страна има едно наум, т.е. никой не може да отрече лицемерните усмивки на местните...
    Щом е решил за постоянно (вероятно в Лондон), кажете му с какъв доход, след колко години ще събере за депозит/моргидж та да купи жилище и да е самостоятелен. През това време може да стане и семеен/деца, та нещата се усложняват. През това време ще живее в шер хауз, както казаха други, с 4-8 "калпака" с различен статус/манталитет.Понякога е ужасно, текучеството е голямо, обикновено има проблеми, не е едно хубаво "семейство", както някои рекламират.Ако през това време дойде дете, в такова жилище не може да живее. Не съм живял по този начин, но от разкази ми се струва, че е стресиращо и е уж за временни гурбетчии.Нима иска младите му години да минат в шер хауз?
    Та, ако само социалния живот и мутрите са му проблем, не си струва.

32. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Да емигрирам ли ?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    По принцип е така, но ако преместите дървото крушата пада по далеч от където в трябвало да падне.
    Реално погледнато пак не пада по-далече от дървото ! Ако преместим дървото крушата може да падне на по благоприятна почва и да израсте по-голяма от дървото или да падне на по бедна почва и да стане по-малка от дървото ,но и в двата случая е паднала близо до дървото и си остава круша . Праскова нема да стане

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички.Горе-долу ми стана ясно за какво става въпрос.Имам социален живот в България,явно не сте разбрали правилно.

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Те добре да разбрали какво имаш, обясняват ти какво няма да имаш, срещу няколко гроша в повече.
    Но си млад, това по себе си е много.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

,аз лично давам по 200-250лв. на месец за газ.За храна почти нищо не давам.И като сложа чертата почти нищо не остава за спестяване.
    При описания начин на живот и тук няма да остава много за спестяване.
    Грубо казано минаваш над 1500км на месец с колата, ако и тук е така, това е около £150.
    Другото може би важно- живота на младите е различен от в БГ, няма събирания, кафенета през седмицата. Тук е понеделник до петък -от къщи до работа и обратно. В петък и събота найт аут- задължително напиване по нощите, в неделя по-кротко, от понеделник се повтаря. Може и в БГ в последните години да е станало така, не знам.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Здравейте.

Надявам се всички да са добре.

Днес ми се четеше на български (не знам при Вас как е, ама на мен много ми помага, когато съм изморена и съм чела много на английски) и взех, че изчетох цялата тема.

Много се е променил форума след Брексит.

Помня времената, когато, ако споделиш, че нямаш социален живот или се чувстваш дискриминиран, поне двама ще ти се нахвърлят с поне един от следните доводи:

1. На крива ракета и ...каквато там глупост следва....

2. Ама, то ти си си виновна! Такава ти е средата, намери си друга!

3. Причината е в тебе! Много песимистично гледаш на нещата! В моята среда и тн.

Я да видиш ти колко реалисти има в този форум сега.

Не е чак такава прелест да си имигрант в Англията!

Ти да видиш!

За питащия: толкова много неща/фактори са важни при вземане на решение за имиграция: къде, кога, години на имиграращия, има ли време да сгреши, да 'задраска', да забрави, да започне отново. Едно е да живееш в северозападна България, друго е да си от Варна или Бургас. Все едно две различни държави!

Едно е да живееш в Лондон и да работиш нискоквалифицирана работа, ама да си висшист в България, друго е да си на Север в Англията и да работиш нискоквалифицирана работа.

Северна Англия и Лондон, две различни държави. Шотландец и англичанин, напълно различни хора.

И отношението към българи и румънци... не е за приказка! Следите ли българина, който съди Сити Банк за дискриминация по произход. Ако не, има дело след няколко дни, на 17ти, чудеса прави този човек, за да се чуе нависоко какво е отношението към българи, румънци и източноевропейци. Не че те не знаят, де...

Това от мен.

Успех и здраве на питащия, каквото и да реши.
    Be prepared to walk the extra mile...

38. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! vladigbg, Мила, Menta liked this post
    Recommend Stanley9 recommended this post
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. нужда от помощ - ще емигрирам
    От tihomir_tx88 във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-11-2014, 19:19
  2. Къде да емигрирам?
    От posveteniat във форум Общ форум
    Отговори: 41
    Последно мнение: 09-01-2014, 23:19
  3. Къде да емигрирам?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 39
    Последно мнение: 27-11-2013, 21:26
  4. Каква сума ми е необходима за да емигрирам в Англия?
    От idsomeone във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 74
    Последно мнение: 04-11-2013, 16:41

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker