Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ликвидация на компанията в която работим и отказ да ни изплатят заплатите

Здравейте,обръщам се с молба към тези които могат да ни посъветват какво да правим от тук нататък.
    Заедно със съпругата ми работим в тази почистваща компания от пет години.До този момент всичко винаги е било точно,никога не е имало дори малко закъснение на заплатите.Последните си заплати трябваше да вземем на 31/10/2017.За съжаление от там се започнаха проблемите,попитахме ги на 1/11 кога ще ни преведат заплатите и винаги отговора беше проблем с банката,ще ги получите утре.И така до 3/11 петък,когато след приключване на работният ден ни се обадиха и ни казаха,че фирмата е в ликвидация и от този момент нататък сме без работа,а колкото до заплатите,няма да могат да ни ги платят,ако сме искали можело да клеймваме за някаква компенсация.При нас проблемът е голям, тъй като и двамата със съпругата ми работим за тази компания и сме с две деца,нямаме никакви странични доходи,и те това го знаят много добре,а парите които ни дължат са около £3500.
    Все още не са ни дали никакви документи,тъй като тече ликвидация.Сега в понеделник ще отидем до sitizens advice за да видим какво ще ни посъветват те, тъй като ни освобождават без абсолютно никакво предизвестие,а по закон след повече от пет години работа за тях би трябвало да ни предупредят поне месец преди това. Повярвайте ми все едно сме в някакъв кошмар,тъй като всеки ден трябва да се правят изчисления и да се покриват разходи,наеми , сметки и т.н
    Ако някой може да ни даде съвет какво трябва да се направи от тук нататък , ще ви бъдем много благодарни!
    Благодарим предварително!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ликвидация на компанията в която работим и отказ да ни изплатят заплатите

Цитирай Първоначално написано от Vanda33 Виж мнението
    Здравейте,обръщам се с молба към тези които могат да ни посъветват какво да правим от тук нататък.
    Заедно със съпругата ми работим в тази почистваща компания от пет години.До този момент всичко винаги е било точно,никога не е имало дори малко закъснение на заплатите.Последните си заплати трябваше да вземем на 31/10/2017.За съжаление от там се започнаха проблемите,попитахме ги на 1/11 кога ще ни преведат заплатите и винаги отговора беше проблем с банката,ще ги получите утре.И така до 3/11 петък,когато след приключване на работният ден ни се обадиха и ни казаха,че фирмата е в ликвидация и от този момент нататък сме без работа,а колкото до заплатите,няма да могат да ни ги платят,ако сме искали можело да клеймваме за някаква компенсация.При нас проблемът е голям, тъй като и двамата със съпругата ми работим за тази компания и сме с две деца,нямаме никакви странични доходи,и те това го знаят много добре,а парите които ни дължат са около £3500.
    Все още не са ни дали никакви документи,тъй като тече ликвидация.Сега в понеделник ще отидем до sitizens advice за да видим какво ще ни посъветват те, тъй като ни освобождават без абсолютно никакво предизвестие,а по закон след повече от пет години работа за тях би трябвало да ни предупредят поне месец преди това. Повярвайте ми все едно сме в някакъв кошмар,тъй като всеки ден трябва да се правят изчисления и да се покриват разходи,наеми , сметки и т.н
    Ако някой може да ни даде съвет какво трябва да се направи от тук нататък , ще ви бъдем много благодарни!
    Благодарим предварително!

Ами ако компанията официално е обявила банкрут, вече е в ръцете на кредиторите. От тях зависи ако има някакви активи как да се изхарчат. Employment Law няма да помогне много, дефакто компанията е в банкрут. Честно казано, не мисля, че ще успеете да вземете нещо от тези пари.

кое е името на компанията?

3. БЛАГОДАРЯ Vanda33 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ликвидация на компанията в която работим и отказ да ни изплатят заплатите

Dellar The Cleaning Company

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vanda33 Виж мнението
    Dellar The Cleaning Company

Няма нотис за банкрут, а в companies house си е активна компания.

какво точно всъщност ви казаха, освен,че не могат да ви платят заплатите.

6. БЛАГОДАРЯ deijei, zmei4o_pk, Vanda33, jhoro, zhb thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

В петък по обяд ми се обадиха по телефона и ми казаха,че компанията е в ликвидация,да си търсим друга работа от този момент,на въпрос за парите ми казаха,че заплатите няма как да ни бъдат платени,и варианатът ни е да клеймваме за compensation from government.Това беше всичко.Същата сутрин пред офиса на компанията се бяха събрали останалите работници за да получат и те обяснение за парите си,но офисът беше заключен.
    Попитах за документи които ще ми трябват при евентуален claim,отговориха,че в момента тече ликвидация и следващата седмица ще ми се обадят документите като са готови.На някой от работниците са казали ,че ще има meeting другата седмица,на нас директно се каза да си търсим работа.Дори предприятието в което работим и имаха контракт за почистване с фирмата са разбрали в петък,че трябва да си търсят друга почистваща фирма.Това е общо взето.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 11-10-2017, 21:13
  2. Трябва ли да съм с униформа/лого на компанията след работно време?
    От bayo във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 12
    Последно мнение: 14-04-2015, 18:05
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-01-2013, 15:47
  4. Ако не желаят да ми изплатят пари по фактура.
    От jivas_as във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 16
    Последно мнение: 08-03-2012, 23:55

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker