Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 113 от общо 113
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Колко изкарва една детегледачка в Англия?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    А би ли ми обяснила как така ще гледа деца и как ще разбира домакините какво искат, като незнае английски
    Тук не става дума за абсолютно незнаене и неразбиране, а за подобряване на езика.
    Примерно от ниво А1/А2 към по-високо.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

2. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Колко изкарва една детегледачка в Англия?

А би ли ми обяснила как така ще гледа деца и как ще разбира домакините какво искат, като незнае английски
    Google translate

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Колко изкарва една детегледачка в Англия?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Google translate
    Сигурно някоя ще си остави детето на накоя детегледачка, която ползва google translator,мойте колежки харчат по хиляди паундове всеки месец за децата си и треперят за най малкото нещо, дори се вманечяват понякога. Ти мислиш ли, че ще допуснат някой, който не говори английски да им гледа детето, те ще и казват да направи поридж, тя ще ходи да му бърше суполите.

5. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Recommend treven recommended this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Google translate
    Really?????

Детето ти получава напр. епилептичен припадък , ти ще чакаш гледачката да прави google translate.......

7. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За програмата Au Pair от сайта на gov.uk
    Employing someone to work in your home

2. Au pairs

Au pairs usually live with the family they work for and are unlikely to be classed as a worker or an employee. They aren’t entitled to the National Minimum Wage or paid holidays.
    They’re treated as a member of the family they live with and get ‘pocket money’ instead - usually about £70 to £85 a week.

Au pairs may have to pay Income Tax and National Insurance, depending on how much pocket money they get.
    An au pair isn’t classed as a worker or an employee if most of the following apply:

• they’re an EU citizen or have entered the UK on a Youth Mobility visa or student visa
    • they’re here on a cultural exchange programme
    • they’ve got a signed letter of invitation from the host family that includes details of their stay, for example accommodation, living conditions, approximate working hours, free time, pocket money
    • they learn about British culture from the host family and share their own culture with them
    • they have their own private room in the house, provided free of charge
    • they eat their main meals with the host family, free of charge
    • they help with light housework and childcare for around 30 hours a week, including a couple of evenings babysitting
    • they get reasonable pocket money
    • they can attend English language classes at a local college in their spare time
    • they’re allowed time to study and can practise their English with the host family
    • they sometimes go on holiday with the host family and help look after the children
    • they can travel home to see their family during the year

Example

Gina has come to the UK from France to learn English. She lives with her host family and takes part in family events like days out and holidays. She has her meals with the family and does light housework and childcare for about 5 hours a day. She babysits a couple of times a week.

Gina has 2 free days every week. She studies English at a local college 2 afternoons a week. Last year she spent 3 weeks in France visiting her own family and also went on holiday with her host family.

Gina isn’t a worker or an employee. She gets £75 a week pocket money and doesn’t pay tax or National Insurance.
    Дали говорят достатъчно английски, за да бъдат наети като детегледачки, решава семейството, което ги наема.
    Честа практика е да се наемат детегледачки или оперки, които няма да говорят езика на страната на детето/децата, а друг език, за да помогнат децата да израснат като дву или триезични още от мънички, когато е най-лесно да се усвои повече от един език.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    За програмата Au Pair от сайта на gov.uk

Дали говорят достатъчно английски, за да бъдат наети като детегледачки, решава семейството, което ги наема.
    Честа практика е да се наемат детегледачки или оперки, които няма да говорят езика на страната на детето/децата, а друг език, за да помогнат децата да израснат като дву или триезични още от мънички, когато е най-лесно да се усвои повече от един език.
    Точно пък англичаните няма да вземат човек който не говори приличен английски, не ми развивай теории, защото познавам доста англичанки и знам какво им е отношението към тия които не знаят езика. Обикновенно такива без език ги наемат африканци, защото и те не го говорят добре езика и нямат някакви големи изисквания. А това да си грабнеш багажа от България и да дойдеш да работиш за африканци, трябва да си стигнал до такова положение, че да ровиш по кофите и да просиш на витошка

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Точно пък англичаните няма да вземат човек който не говори приличен английски, не ми развивай теории, защото познавам доста англичанки и знам какво им е отношението към тия които не знаят езика. Обикновенно такива без език ги наемат африканци, защото и те не го говорят добре езика и нямат някакви големи изисквания. А това да си грабнеш багажа от България и да дойдеш да работиш за африканци, трябва да си стигнал до такова положение, че да ровиш по кофите и да просиш на витошка
    Аз теории не развивам, само чета... А ти щом предпочиташ да мислиш, че тая програма са я измислили африканците, внедрили са я в действие на толкова страни и континенти... няма защо да ти преча. Ако обаче се интересуваш от истината и каква е историята на au pair - можеш да четеш тук.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Аз теории не развивам, само чета... А ти щом предпочиташ да мислиш, че тая програма са я измислили африканците, внедрили са я в действие на толкова страни и континенти... няма защо да ти преча. Ако обаче се интересуваш от истината и каква е историята на au pair - можеш да четеш тук.
    Ти гледай реалността, а не това което пише в интернет или някой какво е казал. Не ме обеждавай, че някое семейство ще вземе човек без грам език да се грижи за детето му, или някой с приличен английски, ще си губи времето за 600 паунда, вместо да си намери някаква прилична работа

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ти гледай реалността, а не това което пише в интернет или някой какво е казал. Не ме обеждавай, че някое семейство ще вземе човек без грам език да се грижи за детето му, или някой с приличен английски, ще си губи времето за 600 паунда, вместо да си намери някаква прилична работа
    Виж сега, ти си имаш мисия - да не вярваш на достоверна информация, а само на това, което си измислиш. Що да ти преча

Post Thanks / Like

Виж сега, ти си имаш мисия - да не вярваш на достоверна информация, а само на това, което си измислиш. Що да ти преча
    Виж сега, аз 24 часа съм сред англичани, съквартиранта ми е англичанин и ти казвам те какво мнение имат към хора които не говорят въобще английски. Ти как си представяш, че някой ще вземе човек без език, еми едно дете не е само да го нахраниш, има други неща които трябва се правят. Еми ако се наложи да го води на училище, на ли и там трябва да комуникира, еми ако има нещо сериозно, което трябва да се предаде на родителите, относно някакъв проблем с детето, как ще предаде, като нито приема, нито предава въпросната девойка. На такива родители трябва да им се отнемат родителските права, защото да наемеш такъв човек да им гледа детето, е меко казано безотговорно.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Виж сега, аз 24 часа съм сред англичани, съквартиранта ми е англичанин и ти казвам те какво мнение имат към хора които не говорят въобще английски. Ти как си представяш, че някой ще вземе човек без език, еми едно дете не е само да го нахраниш, има други неща които трябва се правят. Еми ако се наложи да го води на училище, на ли и там трябва да комуникира, еми ако има нещо сериозно, което трябва да се предаде на родителите, относно някакъв проблем с детето, как ще предаде, като нито приема, нито предава въпросната девойка. На такива родители трябва да им се отнемат родителските права, защото да наемеш такъв човек да им гледа детето, е меко казано безотговорно.
    Този спор е абсолютно излишен, защото няма 2 спорещи страни. Ти спориш, че "никой няма да вземе човек без (английски!) език" и никой не е изказал друго мнение Жоро го написа много ясно, ама не знам защо ви е по-удобно да заобикаляте обяснението му:
    Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Тук не става дума за абсолютно незнаене и неразбиране, а за подобряване на езика.
    Примерно от ниво А1/А2 към по-високо.
    А сега хайде да слезем на земята. Предлагам ти да размисляш как се оправят хиляди българки-майки, а и други чужденки, които идват във Великобритания, без да знаят грам език, защото мъжете им работят тук. Много идват със собствените си деца или раждат деца тук, преди да са проговорили на английски. По твоята логика на всички тях трябва да им се отнемат децата, защото ги отглеждат в страна, чийто език не знаят и не могат да се разберат в училище или ако се случи спешна ситуация, не дай боже. Говорим за много хиляди майки, от всички страни, повечето от тях - европейки.

Предлагам ти още да помислиш, как когато една българка роди, често идва майка й или свекървата да помагат и как тези майки оставят децата си с баби, които не вдяват дума английски, за да отидат да напазаруват, примерно. Много от тях по-късно почват работа, а децата се гледат от бабите. Или като е баба или майка - може и хич да не говори английски, а като е оперка, трябва да е с Кембридж или Оксфорд най-малко.

17. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Този спор е абсолютно излишен, защото няма 2 спорещи страни. Ти спориш, че "никой няма да вземе човек без (английски!) език" и никой не е изказал друго мнение Жоро го написа много ясно, ама не знам защо ви е по-удобно да заобикаляте обяснението му:

А сега хайде да слезем на земята. Предлагам ти да размисляш как се оправят хиляди българки-майки, а и други чужденки, които идват във Великобритания, без да знаят грам език, защото мъжете им работят тук. Много идват със собствените си деца или раждат деца тук, преди да са проговорили на английски. По твоята логика на всички тях трябва да им се отнемат децата, защото ги отглеждат в страна, чийто език не знаят и не могат да се разберат в училище или ако се случи спешна ситуация, не дай боже. Говорим за много хиляди майки, от всички страни, повечето от тях - европейки.

Предлагам ти още да помислиш, как когато една българка роди, често идва майка й или свекървата да помагат и как тези майки оставят децата си с баби, които не вдяват дума английски, за да отидат да напазаруват, примерно. Много от тях по-късно почват работа, а децата се гледат от бабите. Или като е баба или майка - може и хич да не говори английски, а като е оперка, трябва да е с Кембридж или Оксфорд най-малко.
    Едно е майката,бабата или лелята да са българки и да не знаят английски,съвсем друго е да си повериш детето на някой чужд,който не знае езика.Човекът е така устроен,че вярва на семейството си(или поне българина),а останалите са всичко останало,зависи от момента.Така че,двамата говорите за различни неща.Въпросът има просто решение,бих ли оставил детето си с майка ми(дори и да не знае английски)-да,бих ли го поверил на 25 годишна румънка,без език(само пример)-само ако знам,че ще умра в следващите 60 секунди.

Post Thanks / Like

Ами ти изобщо защо се опитваш да спориш и защо отклоняваш темата. Аз някъде да съм написал, че става въпрос за самите родители, написал съм, че е недопустимо да си оставяш детето в ръцете на непознат, който не знае езика

Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Колко се изкарва средно от чистене на къщи?
    От endgi във форум Работа и бизнес в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 16-12-2016, 18:00
  2. Колко струва една застраховка на автомобил в УК
    От patso84 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 68
    Последно мнение: 10-11-2012, 18:52
  3. Колко струва една...циганка
    От Edna във форум Пазаруване
    Отговори: 17
    Последно мнение: 24-06-2010, 20:42
  4. Отговори: 50
    Последно мнение: 17-10-2008, 20:39
  5. колко лири ток харчи една ютия на час?
    От zmei4o_pk във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-08-2008, 19:55

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker