Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Нови думи и изрази на български, които ни правят впечатление

Знаете ли какво е "релфи"? А "фруктурианец" и "бигорексик"? Интересен материал по въпроса тук.

Замислих се днес, след като прочетох израза "толкова се възмутих от думите му, че веднага го отсервирах". Хареса ми как е казано, въпреки че думата "отсервирам" я бях използвала досега само за "отсервиране на маса"

Има отделна тема за диалекти и старинни думи, а в тази тема може да споделяме новите думи, които са ни направили впечатление.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нови думи и изрази на български, които ни правят впечатление

толкова се възмутих от думите му, че веднага го отсервирах
    честно казано не го разбирам това. аз бих го отсервирал с два шамара ама едва ли означава това
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

4. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нови думи и изрази на български, които ни правят впечатление

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    честно казано не го разбирам това. аз бих го отсервирал с два шамара ама едва ли означава това
    На мен ми прозвуча като "отсвирих" - отсервирам, сервирам, от "сервис"
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Това фрукторианец,да не би да е нов термин за римски войн? Некъв нов легион ще да е....барем на това ми звучи.

Сигурно някой от Антонините ще да го е измислил(Надали Комод,де).

8. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Това фрукторианец,да не би да е нов термин за римски войн? Некъв нов легион ще да е....барем на това ми звучи.

Сигурно някой от Антонините ще да го е измислил(Надали Комод,де).
    Шшшшш КАЗУСЕ това трябва да е решението на тоя проблем...пърдон КАЗУС......

А иначе как ще се преведе поговорката "Зговорна дружина планина повдига" ????----United company lift mountain .... или що ли???
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Врагиня - ж.р. на враг

https://mobile.frognews.bg/article/144612/
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Врагиня - ж.р. на враг

https://mobile.frognews.bg/article/144612/
    Това да не е термин от Песен за огън и лед? Звучи ми като ж.р. на Варг - нещо кат Аря старк.Ми тя нали имаше вълчи сънища с Нимерия,даже извади трупа на майка си от реката(бях пъпчив пубер кога четох Вихър от мечове и Пир за врани).

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не че не може човек да се досети, ако е в подчертан контекст, но не бях срещала "Генко Гинкин" -
    Значение: Съпруг с мекушав характер, който не може да прояви никаква лична инициатива, за всичко слуша жена си и и се подчинява

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Забравени думи и изрази в българския език и диалектите му
    От П.Димитров във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 31
    Последно мнение: 23-08-2017, 21:11
  2. Нови думи и значения на стари които научихме
    От lordm във форум Изучаване на английски
    Отговори: 67
    Последно мнение: 21-02-2016, 14:37
  3. Не-български заведения в Лондон които се правят на български
    От lordm във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 19
    Последно мнение: 04-12-2013, 23:27
  4. Пет български думи, които харесвате???
    От elitsa_beykova във форум Общ форум
    Отговори: 119
    Последно мнение: 28-06-2011, 16:56
  5. английски компании които правят застраховка за сърбия
    От dani80 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 25-03-2009, 20:36

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми